Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pierwsze informacje o pracach nad vivo S10 i S10 Pro pojawiły się już w marcu. Niestety przez dłuższy czas były to jedyne informacje jakie można było znaleźć na temat tych smartfonów. Można było nawet przypuszczać, że linia została skasowana. Na szczęście stało się inaczej i dzięki temu już niebawem zobaczymy kolejne smartfony od tego chińskiego producenta.

Najlepsze telefony vivo 2021 ->

Mocny aparat i niezła specyfikacja

Została również potwierdzona data premiery vivo S10 i S10 Pro. Wszystko wskazuje na to, że nowe smartfony zobaczymy już 15 lipca. Na razie będą one dostępne tylko w Chinach. Nie można jednak wykluczyć, że po chwili producent rozszerzy ich dystrybucję także na inne rejony świata.

Sercem vivo S10 i S10 Pro będzie prawdopodobnie MediaTek Dimensity 1100. Będzie on wsparty 8 lub 12 GB pamięci RAM. Co ciekawe, wygląda również na to, że smartfony będą także wspierały standard pamięci wirtualnej. Będzie to odpowiednio dodatkowe 3 i 4 GB pamięci operacyjnej w zależności od wariantu. Na pliki przeznaczone będzie 128 lub 256 GB przestrzeni dyskowej w zależności od wariantu.

Vivo S10 Pro prawdopodobnie zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,44 cala wykonany w technologii AMOLED. Będzie on obsługiwał rozdzielczość Full HD+ oraz odświeżanie na poziomie 90 Hz. Na froncie znajdzie się miejsce z nieco większym wcięciem dla podwójnej kamerki do selfie.

W przypadku aparatów niestety praktycznie nic nie wiadomo jeśli chodzi o jednostkę główną. Z renderów wynika, że na prostokątnej wyspie znajdzie się miejsce dla trzech aparatów. Zapewne oprócz jednostki głównej znajdzie się tutaj także aparat ultraszerokokątny. Ta specyfikacja może dotyczyć tylko modelu vivo S10. Wariant Pro może otrzymać dodatkowy teleobiektyw. Na froncie zas oba smartfony powinny mieć podwójny aparat do selfie, ponoć o matrycach 44 Mpix.

Z pozostałych informacji można spodziewać się tutaj szybkiego ładowania na poziomie 44 W. Niestety nie podano jakiej pojemności będzie ogniwo. Nie zabraknie tutaj natomiast czytnika linii papilarnych, a smartfony będą pracować pod kontrola Androida 11 z nakładką OriginOS 1.0. Ceny vivo S10 i S10 pro na ten moment pozostają nieznane.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów