Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Redmi 20X 5G ma być stosunkowo niedrogim smartfonem, który zaoferuje niezłą wydajność i obsługę sieci 5G. Będzie posiadał całkiem niezły aparat. Na ten moment nie wiadomo kiedy pojawi się ten model w sprzedaży. Nie wiadomo także, czy pojawi się na innych rynkach niż azjatycki. Jednak patrząc na średnią półkę, można mieć nadzieję, że zobaczymy go jednak w Europie.

Najlepsze telefony Redmi ->

Redmi stawia na MediaTeka

Już od dłuższego czasu coraz częściej w smartfonach z chińskim rodowodem można spotkać na pokładzie procesory MediaTeka. Często są one po prostu tańsze od Snapdragonów, a jednocześnie nie odbiegają pod względem wydajności. W przypadku Redmi 20X możemy spodziewać się na pokładzie MediaTeka Dimensity 820. Choć niektóre wcześniejsze informacje wspominają o słabszej jednostce z serii 700. W smartfonie w podstawowej wersji można spodziewać się 4 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej.

W przypadku ekranu, Redmi X20 5G zaoferuje ekran o przekątnej 6,5 cala. Będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+ i odświeżanie na poziomie 90 Hz. Na ten moment nie wiadomo do końca w jakiej technologii zostanie wykonany ekran. Wiadomo natomiast, że będzie posiadał dziurkę na pojedynczą kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu głównego możemy spodziewać się potrójnej jednostki. Podstawowa kamerka zostanie wyposażona w matrycę 48 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji będą dwa pomocnicze „oczka” o matrycach 2 Mpix. Na froncie zaś znajdzie się miejsce dla kamerki do selfie o matrycy 8 Mpix.

Jeśli chodzi o baterię, możemy oczekiwać ogniwa w okolicy 5000 mAh pojemności. Powinno ono obsługiwać szybkie ładowanie na poziomie minimum 18 W. Choć niektóre źródła sugerują, że będzie to nawet 33 W. Smartfon będzie posiadał czytnik linii papilarnych ulokowany na bocznej ściance oraz zaimplementowanego Androida 11.

Wedle dostępnych informacji Redmi X20 5G w podstawowej wersji ma kosztować około 128 euro. Dlatego tym bardziej liczymy, że ten model pojawi się także w Europie, gdyż byłby jednym z najtańszych smartfonów oferujących obsługę sieci 5G. Na ten moment nie wiadomo natomiast kiedy urządzenie oficjalnie zadebiutuje.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów