Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

W ostatnim czasie mamy całkiem sporo premier smartfonów spod szyldu OPPO. Zazwyczaj są one dość szeroko reklamowane. Tym razem jednak tak nie było. OPPO Reno5 Z 5G pojawił się właśnie w sprzedaży w Singapurze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, bez jakiejś większej premiery.

Najlepsze telefony OPPO ->

Obsługa sieci 5G i niezła specyfikacja

Sercem OPPO Reno5 Z jest MediaTek Dimensity 800U. Chińskie marki coraz częściej sięgają po procesory z tej firmy, a prym w tym wiedzie właśnie OPPO. Na pokładzie znajdziemy jeszcze 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Smartfon obsługuje oczywiście sieci 5G.

W smartfonie zastosowano ekran o przekątnej 6,43 cala. Wykonany jest on w technologii AMOLED i obsługuje rozdzielczość Full HD+. Posiada proporcje 20 na 9. Obsługuje standardowe odświeżanie na poziomie 60 Hz, natomiast próbkowanie dotyku osiąga częstotliwość 180 Hz. W ekranie został zaimplementowany czytnik linii papilarnych. Znajduje się tutaj także dziurka na pojedyncza kamerkę do selfie.

OPPO Reno5 Z został wyposażony w poczwórny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 48 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełniają dwa „oczka” po 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro oraz do pomiaru głębi ostrości. Szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie jakiegokolwiek teleobiektywu. Na froncie znajdziemy aparat do selfie o matrycy 16 Mpix.

W smartfonie zastosowano baterię o pojemności 4310 mAh obsługującą technologię 30 W VOOC Flash Charge. Fajnym i coraz rzadziej spotykanym dodatkiem jest obecność klasycznego złącza słuchawkowego. Urządzenie posiada także obsługę NFC, które jest istotne dla niektórych osób.

Na ten moment OPPO Reno5 Z 5G jest dostępne w sprzedaży w Singapurze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego ceny zaczynają się od około 330 euro. Trudno powiedzieć, czy smartfon pojawi się także w Europie i czy pod tą sama nazwą. Jednak OPPO rozszerza swoją ofertę także na Starym Kontynencie, więc istnieje taka szansa.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów