Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od pewnego czasu pojawiają się w sieci informacje na temat nowego flagowego smartfona. Do tej pory urządzenie nosiło roboczą nazwę „Race” jednak najnowsze informacje mówią o realme GT 5G. Znamy także już datę jego premiery.

Flagowy Snapdragon i mocne wyposażenie

Nie będzie wielkiego zaskoczenia i na pokładzie smartfona zagości najmocniejszy Snapdragon 888. Będzie on wsparty 12 GB pamięci RAM, a na pliki przeznaczono 256 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo na razie czy będzie można ją rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

W przypadku ekranu, możemy spodziewać się panelu wykonanego w technologii AMOLED. Na ten moment nie wiadomo jaka będzie jego przekątna. Prawie na pewno natomiast będzie obsługiwał wyższą częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Znajdzie się tutaj także miejsce na wcięcie w postaci łezki na pojedynczy aparat do selfie.

W realme GT 5G zobaczymy prawdopodobnie potrójny aparat główny. Najnowsze informacje wspominają o jednostce głównej z matrycą 64 Mpix. Pozostałe aparaty mają mieć matryce 13 Mpix. Nie określono natomiast jaki rodzaj kamer będzie zastosowany tutaj. Możemy więc strzelać, że znajdzie się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego i może dla teleobiektywu.

W nadchodzącym flagowcu zastosowana będzie bateria o pojemności 5000 mAh wyposażona w szybkie ładowanie na poziomie 125 W. Zapewne znajdzie się tutaj także miejsce na czytnik linii papilarnych zaimplementowany w ekranie.

Jedną z większych zagadek pozostaje to, jak tak naprawdę będzie realme GT 5G wyglądał i jakimi materiałami zostanie wykończony. Dotychczasowe rendery pokazują smartfona z prostokątną wyspą na aparat ale zdarzają się również takie, gdzie ta wyspa jest okrągła. Również materiał plecków jest pewnego rodzaju zagadką, gdyż oprócz tradycyjnego szkła, niektóre źródła wspominają o skóropodobnym wykończeniu.

Jeśli chodzi zaś o premierę, to realme GT 5G zadebiutuje na rynku azjatyckim już 4 marca. Natomiast nieznana jest na ten moment jego cena. Nie wiadomo również, czy będzie to jedna wersja czy kilka.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów