Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od dłuższego czasu pojawiają się informacje na temat nowego mocnego smartfona jakim jest Redmi K40. Po wielu tygodniach przecieków dotyczących specyfikacji poznaliśmy oficjalną datę premiery. Oprócz tego grafika zdradza co nieco na temat konfiguracji aparatu głównego.

Mocny Snapdragon na pokładzie

Sercem Redmi K40 będzie jeden z najnowszych procesorów, które pojawiły się na rynku, a mianowicie Snapdragon 870. Jest to także jeden z najmocniejszych dostępnych procesorów, choć do modelu 888 trochę mu brakuje. Co ciekawe różne źródła podają także, że smartfon zadebiutuje właśnie w wersji ze Snapdragonem 888, choć wydaje się, że tutaj będziemy musieli poczekać na wersję Pro. Wspomina się również o MediaTeku Dimensity 1200 ale to mało prawdopodobna wersja. Smartfon zostanie wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

W przypadku ekranu możemy spodziewać się panelu wykonanego w technologii AMOLED obsługującego rozdzielczość Full HD+. Oprócz tego z dostępnych informacji możemy oczekiwać, że znajdzie się tutaj odświeżanie na poziomie 120 Hz. Model ten będzie także posiadał prawdopodobnie pojedynczą dziurkę na kamerkę do selfie.

Redmi K40 będzie posiadał potrójny aparat główny. Na ten moment wiadomo, że podstawowa jednostka będzie wyposażona w matrycę 64 Mpix lub 108 Mpix. Parametry pozostałych kamerek nie są znane ale zapewne znajdzie się tutaj miejsce dla jednostki ultraszerokokątnej.

Wiele wskazuje, że smartfon zostanie  wyposażony w baterię o pojemności co najmniej 4000 mAh obsługującą szybkie ładowanie. Niektóre źródła mówią także o ogniwie o pojemności 4500 mAh. Zapewne znajdzie się także miejsce dla czytnika linii papilarnych zaimplementowanego pod ekranem.

Premiera Redmi K40 odbędzie się już za niecały tydzień czyli 25 lutego. Ceny na ten moment nie są znane. Również nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy smartfon pojawi się w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com. 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów