Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

PZU Samoobsługa – aplikacja internetowa sama oceni wartość szkody

PZU Samoobsługa – aplikacja internetowa sama oceni wartość szkody

Nowa aplikacja internetowa PZU pozwoli na samodzielną kalkulację kosztów naprawy np. samochodu. Samoobsługa, jako pierwsza usługa tego typu, natychmiastowo wyświetli wartość kwotową szkody – bez zbędnych formalności otrzymamy pełną wycenę z rozróżnieniem na kategorie.  Czy to początek dobrych zmian w ubezpieczalniach?

PZU wprowadził na rynek innowacyjny system, pozwalający na wyliczenie straty na mieniu. Twórcy Samoobsługa szkody rozróżniają następujące kategorie, w których będzie można dokonać wyliczeń:

  • domy
  • mieszkania
  • ogrody
  • samochody

Klient bezpośrednio po zgłoszeniu szkody otrzyma od konsultanta specjalny link do strony internetowej, na której uruchomiona zostanie aplikacja. Dzięki niej dokonamy oględzin szkody i poznamy wyliczenia kwoty odszkodowania bez konieczności wizyty rzeczoznawcy ubezpieczyciela.

Umożliwienie klientowi wielowariantowej obsługi z możliwością samodzielnego wyliczenia kosztów naprawy uszkodzonego mienia bezpośrednio po zgłoszeniu szkody oraz aktywnego uczestnictwa w procesie, daje przewagę konkurencyjną i w znaczący sposób wpłynie na pozytywny wizerunek PZU

– mówi Radosław Bedyński, dyrektor Biura Obsługi Szkód i Świadczeń.


s-640-x

fot. PZU


Strategia Grupy PZU do 2020 roku zakłada koncentrację na obszarze kosztowym, innowacjach oraz wzroście. PZU silniej skupi się na rentowności biznesu ubezpieczeniowego oraz rozwoju innowacyjnych narzędzi w zakresie zarządzenia biznesem i obsługi klienta. Jestem przekonany, że poprzez udostępnienie tej usługi naszym klientom, wyznaczymy nowy i innowacyjny standard Obsługi Szkód.

– mówi Roman Pałac, członek zarządu PZU Życie.

Jeśli wynik oględzin nie będzie satysfakcjonujący, to klienci PZU w dalszym ciągu będą mogli zmienić swoją decyzję i zrealizować proces obsługi w sposób tradycyjny. Twórcy obiecują, że ich aplikacja będzie stale rozwijana, tak aby podnieść standard świadczeń.

2.5/5 - (6 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.