Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru do Plusha

avatar
23
Plush logotyp

Plush to jeden z najpopularniejszych polskich operatorów. Sieć z sympatycznym misiem posiada wiele interesujących ofert na kartę oraz możliwość podpisania zobowiązania długoterminowego. Firma należy do Plusa, co znacząco ułatwia przeniesienie do niej numeru. Można tego dokonać na dwa różne sposoby.

Porównaj oferty GSM
PORÓWNAJ OFERTY

Kojarzycie niezwykle sympatycznego misia z reklam telewizyjnych? W 99 na 100 przypadków będzie to Plushak – maskotka sieci Plush. Sposób przeniesienia numeru zależy od aktualnie posiadanej oferty u innego operatora.

Plush na kartę – przeniesienie numeru

Jeśli naszą obecną taryfą jest oferta na kartę, to przeniesienie numeru do Plusha na kartę musi odbyć się w jednym z salonów Plusa. Obecnie nie ma możliwości zmiany operatora bez konieczności udania się do stacjonarnego przedstawicielstwa zielonej sieci.

Plush na abonament – przeniesienie numeru

1. Wchodzimy na stronę Plusha i wybieramy interesującą nas ofertę. Wybór jest następujący:

Wybierając topowy pakiet Plush ABO 15 GB (z telefonem lub bez) skorzystamy z promocji 3 miesięcy abonamentu za 0 zł:

Jeżeli nam na niej nie zależy, a wolimy cieszyć się bezterminową umową, wybierzmy Plush ABO 10 GB w tej samej cenie:

2. Jeśli nasz znajomy jest w sieci Plush, to warto poprosić go o numer Ja+Ty, który da nam dostęp do paczki gratisów – należy go wpisać na dole ekranu po lewej stronie. Promocja jest aktywna dla tych, którzy nie mają jeszcze żadnych usług w sieci Plus. W widoku koszyka klikamy „Dalej”.

3. Wpisujemy nasz aktualny numer telefonu i potwierdzamy otrzymanym kodem SMS.

4. Uzupełniamy formularz na następnej stronie naszymi danymi osobowymi i klikamy „Zatwierdź”.

5. Czekamy na wizytę kuriera pod wskazanym adresem – pamiętajmy o posiadaniu przy sobie dowodu osobistego celem potwierdzenia naszej tożsamości. W przypadku zamówienia abonamentu Plusha z telefonem wymagany jest drugi dokument potwierdzający tożsamość.

Jak pominąć kroki 1-5? W tym celu udajemy się do jednego z salonów Plusa i dokonujemy tej czynności na miejscu w ciągu kilku chwil. Jednak możliwość niewychodzenia z domu jest bardzo wygodna i warto z niej skorzystać. Tym bardziej, że pakiety Plusha należą do najlepszych ofert komórkowych.

star ocena
4.5/5 - (94 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
23 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Takiego kociokwiku jak w plusie nigdzie nie znajdziecie. Już trzeci dzień kursuję między bok, salonami i infolinią by przenieść się z orange na kartę do plusha na kartę. Bok i infolinia oraz czat plusa twierdzą, że załatwię to tylko w salonie, a w salonach się z tego śmieją i odpowiadają, że oni obsługują tylko plusa i do plusha się nie dotykają. Bok mówi, że salony są głupie, salony, że bok jeszcze głupszy

Nie można przenieść numeru w salonie Plusa, trzeba online knfo z wczoraj

Plush to syf 3 dni temu kupiłem starter 5zł , promocja nie działa 200GB, doładowałem 20zł zniknęło 15 zł zadzwoniłem do biura obsługi klienta zjadło 5zł i nawet nie porozmawiałem z konsultantem na wszystkie zlecenia dostaje odpowiedz „twoje zlecenie jest przetwarzane ” od trzech dni złodzieje, takiego dziadostwa nie znałem syf syf syf.

Widzę, że udzielanie odpowiedzi na Forum się nie przyjęło. Zatem jak inni opiszę swój problem. Umowa z Plush na abonament na czas nieokreślony podpisana 25 maja, odebrana karta SIM Plush. Numer był przed przeniesieniem w Orange na kartę (a jeszcze wcześniej, na abonament). Jak już pewnie zgadujecie do dziś, po tygodniu mam wciąż komunikat „nie zarejestrowano w sieci”. To telefon do pracy, więc chyba podam do sądu o odszkodowanie. I oczywiście „polecę” wszystkim jak się domyślacie ;-) Tak czy owak muszę wydusić, byście zaczęli wreszcie robić to, za co chcecie pieniędzy.

Też moglibyście podawać więcej informacji, czy np przechodzicie z karty na abonament, czy z abonamentu w innej sieci na abonament plush. Nastraszyliscie mnie i przez chwile zalowalam ze w ogóle sie zabrałam za przeniesienie numeru, tymczasem całość trwała raptem kilka dni (przeszłam z oferty na karte Play – do abonamentu PLUSH). Myśle że gorzej mają Ci którzy są na abonamencie, a nie ofercie na karte, ale warto w komentarzach zaznaczać to i nie wprowadzać wszystkich w błąd ;)

straszny bajzel moje przenoszenie trwa już ponad dwa tygodnie i nadal nic masakra przenoszę numer z orange do plusza

Ile się czeka na swój numer po przejściu do plusha? Bo aktualnie widzę że mam numer tymczasowy a stary numer z tego co widzę jest już wyłączony więc dzwonić na niego nie można. Przeniosłem się do plush Abo L na czas nieokreślony.

Czy udało się się „odzyskać” swój stary numer ?

Wlasnie przechodze do Plush Abo. W salonie nie da sie podpisac umowy ani nic zalatwic. Trzeba dzwonic na infolinie Plusha, ktora jest podana na stronie. Przyjechal kurier, podpisalam dokumenty i czekam na przeniesienie z Plus na Plush. Czekam na razie kilka dni i nic sie nie dzieje. Od zawsze jestem w Plusie. Wszedzie mam zasieg, nawet w lesie. Internet rowniez.

Nie oszukujmy się. Plush w tej kwestii ma totalny bajzel.
Podczas przenosin numeru, który jest w tej chwili w abonamencie w innej sieci, otrzymujecie od Plusa numer tymczasowy, za który już musicie płacić. No chyba, że jakieś dziwne wakacje włączycie, ale i to nie wszystkim działa.
Najśmieszniejsze jest to, że gdy zadzwonicie do BOK, to tam konsultanci w ogóle nie wiedzą o co chodzi. Piszecie reklamacje i potem ta opłata zostaje anulowana.
Ja przeniosłem się z Play – RBM. Kilka numerów, więc już sporo przeszedłem. Jeśli chodzi o obsługę klienta, to bajzel jest nieziemski, ale jak przebrniecie przez to, to potem jest już super. Zasięg – przynajmniej w mojej okolicy (Trójmiasto) – w stosunku do Playa jest super.
Jak ja przenoszę numery? Wypowiadam u obecnego operatora z przeniesieniem na kartę. Cyrkluję kuriera z Plusa tak, żeby był u mnie dzień przed tym, gdy przeniosą mi numer na kartę. Podpisuję papiery. Zanim papiery wrócą do Plusa, to ja już jestem na karcie. W ten sposób po 48h jestem już w Plusie.
Plusy – nie ma pajacowania z reklamacjami.
Minusy – do tych 48h trzeba sobie poradzić ładując konto za X złotych.

Ja klasycznie przeniosłem 2 numery z PLAY do Plusha bez przenoszenia ich do oferty na kartę. Efekt jest taki, że karta Play została wyłączona o godzinie 0:00 a o 7:00 na karcie z Plusha dalej jest aktywny numer tymczasowy. I teraz jestem w d…użym lesie bo nikt się do mnie nie dodzwoni. Chyba trzeba wziąść L4 ;-) aż numer się przeniesie. Na infolinii Plusa przypomnieli mi, że aby przenieść numer trzeba było wyrazić zgodę czas realizacji przeniesienia w 24h.
Plusie w 2020 roku to żenada!
Kiedy przenosiłem numery z Orange do PLAY to trwało to znacznie krócej. Kiedy stara karta straciła zasięg wystarczyło zrobić restart. A przed każdym krokiem operacji przenoszenia wysyłany był SMS.
Tak, że Plus może się śmiało wybrać do PLAY na szkolenie.
Kolega powyżej ma dobry pomysł z przenoszeniem numeru tymczasowo na kartę. Przynajmniej do niego można się dodzwonić na przenoszony numer.

Podpisuję się pod powyższymi postami. Tą ofertą powinien zająć się UOKiK. Przecież to jawne robienie ludzi w balona – myślałem że już opanowałem proces podpisywania umów z operatorami ale niestety mamy tu przykład nowej sztuczki marketingowej na wyciąganie kasy od ludzi.

Podpisałem umowę na PLUSH ABO w styczniu, numer ma być przeniesiony w marcu a PLUS już przysyła mi faktury za jakieś niby numery tymczasowe twierdząc że ta karta jest aktywowana i mogę z niej dzwonić!

Po co się pytam, skoro nadal korzystam z usług obecnego operatora. W efekcie przez 3 miechy mam płacić dwa abonamenty: u starego operatora no i w PLUS.

Najgorsze że konsultanci nie informują o tych opłatach. Dopiero po dokładnym przeanalizowaniu tego całego bełkotu w umowie dochodzisz do wniosku że faktycznie między wierszami wciskają odpowiednie zapisy żeby chronić swój tyłek w razie co.

Muszę teraz bujać się z odwołaniami bo nie chcą mi reklamacji uznać.

Chora sieć, stracony czas!

Tak Wszędzie tak jest że na numer tymczasowy możesz dzwonić i z niego pisać i odbierać połączenia a więc po aktywacji Musisz płacić jeszcze przez ten czas do przeniesienie numeru na numer tymczasowy Wszędzie tak jest w każdym Operatorze

Nie wszędzie. OTVARTA tego bezczelnego numeru nie stosuje.

To chyba logiczne. Masz aktywne 2 numery to płacisz za 2. Aczkolwiek w 2020 operatorzy mogliby być bardziej prokonsumenccy.

Na stronie Plusha wpisałem mój numer w formularzu przeniesienia numeru i wywalało błąd na czerwono pod polem formularza, że numer należy do Plusa. Rzeczywiście mam abonament w Plusie, więc nie da się przenieść? Czy to, że mam na firmę może mi przeszkadzać przenieść?

Nalezy wypowiedziec umowe w PLUS, a nastepnie najlepiej kilka dni przed dezaktywacją wysłac SMS aby przejsć gładko na plus na kartę w celu zachowania obecnego numeru. W tym momencie jesteśmy caly czas w sieci i spokojnie czekamy na aktywacje numeru w plush abo. W momencie przejscia na kartę plusa wchodzimy na strone plush i wybieramy ofertę która nas interesuje, system juz nas nie odrzuci.

Nie da się przenieść numeru do PLUSH w salonie Plusa – przynajmniej tak mi powiedziano w jednym z salonów. Nie mają tej oferty w systemie.

Nie wiem jak Pana, mnie akurat poinformowano. Należy tez samemu pytać a nie mieć pretensji że ktoś coś nie powie, bo idąc tym tropem, to musieliby konsultanci czytac na głos 10 stron regulaminu. Poza tym usługa przeniesienia numeru nie ma nic do czynienia z korzystaniem z usług telekomunikacyjnych. Na nr musi Pan zaczekac ale dzwonić juz Pan może tylko z innego numeru.

Zgadza się tak jak napisałeś

Witam Przenoszę się z RBM do Plusha.Jak długo trwa przenoszenie numeru?ktoś coś????
Pozdrawiam

ja kiedyś byłem osobiscie w salonie Plusie i przeniesienie numeru było możliwe tylko online plush

Numeru do Plush Abo NIE DA SIĘ przenieść w salonie Plusa.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: