Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2017

47

Okres przedświąteczny nie sprzyjał w pojawianiu się nowości w ofertach operatorów komórkowych. Podział sił telekomów i miejsca ich poszczególnych planów taryfowych w naszym rankingu nie zmienił się w stosunku do listopadowego zestawienia. Coraz częściej pojawiają się specjalne bonusy i rabaty na Święta, często trwające tylko kilka dni, w których możemy dostać np. znacznie przecenionego smartfona. Wysokość upustów cenowych może wpłynąć na podjęcie ostatecznej decyzji, więc oprócz poniższego rankingu ofert na grudzień 2017 koniecznie zapoznaj się ze świątecznymi promocjami 2017.

Oferty aktualne na 27.12.2017 – z racji licznych świątecznych promocji lista będzie na bieżąco aktualizowana. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Stan Nielimitowany Solo 60 (34 pkt).

W pakiecie Stan Nielimitowany Solo dostaniemy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju i za granicą (darmowy roaming UE). Również transfer danych nie jest ograniczony objętościowo, lecz jego prędkość spada po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Dodatkowo Play zapewnia w ramach abonamentu bezpłatny dostęp do telewizji Play NOW, Tidal oraz Showmax (ten ostatni na 12 miesięcy).

Możemy dowolnie manewrować wysokością abonamentu od 60 do ponad 200 zł. Zakres umowy jest niezmienny, za to w wyższym abonamencie otrzymamy tańsze telefony. Ich ceny zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (33 pkt).

Oferta T1 Bez Limitu od T-Mobile jest bardzo podobna (roaming, nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, transfer zwalnia po 10 GB) do wcześniejszej propozycji sieci Play. Opłaty miesięczne w minimalnym zobowiązaniu są wyższe, ale przy wyborze zawsze warto również kierować się ceną telefonu i zasięgiem sieci. A te mogą być na korzyść T-Mobile.

Sam wybór telefonów od 1 zł również jest spory. Warto również rozważyć standardowy pakiet operatora Supernet T2 w różnych konfiguracjach wielkości paczki danych.

2. miejsce ex aequo – Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Oferta Plusha z telefonem jest dostępna na rynku od września tego roku. W ramach abonamentu Plush ABO 15 GB dostaniemy telefon spłacany w osobnych ratach. W zależności od zamówionego modelu, łączny koszt rachunków miesięcznych będzie mieścił się w przedziale 46-52 zł. Niestety ich wybór jest mniejszy niż w Play czy T-Mobile – obecnie jest 10 modeli w cenie od 1 zł. Są to smartfony z niższej i średniej półki cenowej.

4. miejsce – Plan Optymalny (30 pkt).

Raty za sprzęt naliczane osobno do abonamentu nalicza również sieć Orange. W jego przypadku wybór telefonów jest jednak znacznie większy. Podobnie, jak w poprzednich ofertach, Plan Optymalny zapewnia nielimitowane połączenia w kraju i w roamingu UE. Wysokość raty zależy od klasy telefonu. Orange oferuje ponadto bezpłatny dostęp do Spotify na pół roku (25% trwania całej umowy), a opłaty startowe za telefony zaczynają się od 0 zł.

5. miejsce – Ja+ Abonament 10 GB (29 pkt).

Plus dużo zyskał w ofertach mix i abonamentu dzięki podwojeniu transferu danych w październiku tego roku. Pakiet za 59,99 zł zapewnia nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE oraz 10 GB Internetu. Telefony w pakiecie JA+ Abonament 10 GB spłacane są ratalnie (analogicznie jak w Plushu czy Orange). Możemy jednak wybrać ilość rat – 24 lub 36. Opłata startowa za telefon zaczyna się od 0 zł.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (38 pkt).

W abonamencie bez telefonu również bez zmian – pierwsze miejsce ponownie zajmuje bezterminowy Plush ABO 10 GB. Dostaniemy w nim nielimitowane połączenia w kraju i zagranicą (w ramach roamingu UE), a także darmowe social media oraz bonusy dla par (o czym niżej w tekście) oraz stałych klientów. Wyśmienita oferta GSM.

Co ciekawe, w tej samej cenie do wyboru mamy również dwuletni abonament Plush ABO 15 GB. Jest on dostępny w wariancie z telefonem lub bez.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Bardzo podobny i atrakcyjny pakiet do wcześniejszego Plusha oferuje nju mobile. Jego Wszystko – nie więcej niż 29 zł” jest droższy o 4 zł, ale transfer dla stałych klientów rośnie nie do 20, lecz aż do 30 GB. Ponadto największą różnicą jest zasięg sieci – nju korzysta z infrastruktury Orange, Plush natomiast ze swojego macierzystego Plusa.

3. miejsce – Red Bull Mobile 10 GB (32 pkt).

Red Bull Mobile w ramach swojego pakietu z 10 GB zapewnia nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe w kraju i w ramach roamingu UE. Operator nie oferuje jednak bonusów, jakie dostaniemy w Plushu czy nju – darmowych social mediów, promocji dla par i lojalnych klientów. Umowa podpisywana jest również na czas nieokreślony.

4. miejsce – Freedom3 (31 pkt).

Freedom3 to topowy abonament Premium Mobile. Dostaniemy w nim nieograniczone połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci oraz aż 20 GB. Dla wielu minusem może być jednak brak darmowego roamingu, lecz jest to i tak jeden z najlepszych pakietów krajowych. Wielką zaletą jest bezterminowa umowa z operatorem.

Jeżeli nie potrzebujemy aż 20 GB pakietu internetowego, to możemy wybrać tańszy abonament Freedom2 za 24,70 zł miesięcznie. Zapewnia to samo, lecz mniejszy transfer o wielkości 10 gigabajtów.

5. miejsce – Virgin Mobile Plan 2 (29 pkt).

Kolejny bezterminowy abonament, tym razem od Virgin Mobile. Plan 2 to bardzo dobra oferta krajowa z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich, ale bez darmowego roamingu UE. Podobnie, jak w Red Bull Mobile, nie dostaniemy w niej jednak dodatkowych bonusów.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (38 pkt).

Oferta na kartę Niewyczerpalne Wszystko zapewnia najwięcej w najniższej cenie: nielimitowane usługi w kraju w roamingu UE, a także nieograniczony objętościowo pakiet internetowy. Prędkość transferu spada (jak w Play i T-Mobile), lecz już po wykorzystaniu pierwszych 5 gigabajtów. Co więcej, otrzymamy również za jedyne 19,90 zł miesięcznie darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling. Jeżeli jednak potrzebujemy Internetu bez ograniczeń jego prędkości, spójrzmy na kolejne propozycje.

2. miejsce – Orange 30 GB (36 pkt) – nowość.

W dniu 14 grudnia Orange zmodyfikował i nieco uprościł swój pakiet na kartę bez limitu. Odtąd jego cena jest niższa i taka sama (25 zł) zarówno dla osób przenoszących numer, jak i dla stałych klientów. Przyznawany transfer w pakiecie cyklicznym rośnie z kolejnym doładowaniem o 1 GB, a właściciele taryfy Orange free na kartę dostają co doładowanie 15 GB w bonusie. Łącznie więc „na start” otrzymujemy 30 gigabajtów, ale to nie wszystko – jeżeli przeniesiemy numer, będziemy mieć początkowo do dyspozycji aż 50 GB! Świetna oferta, w której brakuje jednak nielimitowanych MMS-ów.

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

Analogiczna oferta, co bezterminowy abonament operatora za 29 zł. Nie dostaniemy w niej jednak bonusu dla par (drugi numer za jedyne 9 zł miesięcznie). Poza tym istnieje znaczna różnica w opłatach – w tym przypadku nie opłacamy faktur miesięcznych, lecz doładowujemy swoje konto.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Tę samą analogię znajdziemy w ofercie Plusha. Niestety pakiet 10 GB nie zwiększa się z czasem, jak ma to miejsce w taryfie Plush ABO 10 GB. Jeżeli nam na tym szczególnie zależy, lepiej wybrać bezterminowy abonament tego operatora, który kosztuje tyle samo, a więc 25 zł.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

Viking 29 No Limit dla wielu będzie najlepszą ofertą na kartę. Dlaczego zatem „tylko” czwarte miejsce? Pakiet traci na braku darmowego roamingu, ale jeżeli nie jest nam potrzebny, to będzie to dla nas znakomita propozycja. Za 29 zł miesięcznie dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, bezpłatne social media oraz aż 15 GB. Co warto podkreślić, niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. Aby skumulowany pakiet nie przepadł, musimy pamiętać o regularnym doładowaniu konta lub włączyć usługę autodoładowanie. Znakomita oferta!

Dla najbardziej wybrednych przygotowano pakiet Viking 39 No Limit. Zapewnia on za 39 zł to, co tańszy odpowiednik, lecz z transferem rzędu 25 GB.

6. miejsce – Heyah 10 GB (33 pkt).

Heyah 10 GB to bardzo podobna oferta do wcześniejszego Plusha – nawet kosztuje tyle samo. Jedyne zauważalne różnice to brak darmowych aplikacji internetowych w cenie pakietu (istnieje możliwość wykupienia za dodatkowe 4,99 zł) i w zasięgu sieci.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Superduet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 99,90 zł. Superduet łączy w sobie 2 indywidualne pakiety Supernet T2 w ramach pojedynczej umowy. Dzięki takiemu zabiegowi oszczędność w skali miesiąca wynosi aż 40 zł! Operator zapewnia nielimitowane usługi do wszystkich sieci w kraju i w ramach roamingu UE.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet zadebiutował (jak inne abonamenty sieci Play) w czerwcu bieżącego roku. Wysokość opłat za 2 numery zaczyna się od 100 zł. Cena zależy oczywiście od klasy wybranego telefonu. Play zapewnia połączenia w kraju i roamingu UE bez limitu, podobnie jak w T-Mobile. Największą różnicą między ich ofertami jest wielkość transferu danych.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. Oferta JA+ Perfekcyjny Duet jest dostępna od lutego 2017. Ostateczna wysokość rachunków zależy od wybranego telefonu, za którego naliczana jest osobna rata. Jej minimalna wysokość wynosi 6 zł. Poziom usług głosowych i tekstowych taka sama, jak w T-Mobile i Play.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. Droższy wariant dla par w Plus GSM. Zamiast 10 gigabajtów na 2 osoby dostaniemy w nim aż 20 GB. Reszta pozostaje bez zmian.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (26 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Orange dla par to sierpniowa nowość tego operatora. Wysoki poziom oferowanych usług – minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w kraju i w ramach roamingu UE.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Za połączenie 2 abonamentów Plush ABO 10 GB w ramach 1 faktury daje nam zysk w wysokości 10 zł miesięcznie, bowiem operator przewiduje rabat 5 zł na każdą kartę SIM. Warunki umowy pozostają takie same. Świetna oferta dla dwojga.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Jeszcze większy rabat (aż 20 zł) otrzymamy w nju mobile. Ostatecznie jednak za 2 numery zapłacimy tylko 2 zł taniej niż w Plushu. Niestety nie otrzymamy w pakiecie nielimitowanych aplikacji internetowych, a transfer dzielony jest na 2 osoby.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. Virgin Mobile dla dwojga oferuje rabat 50% na drugą kartę SIM. Mimo to wysokość rachunków miesięcznych znacząco odbiega od Plusha czy nju mobile, poza tym nie dostaniemy bezpłatnego roamingu UE. Do zalet z kolei można zaliczyć sporą paczkę danych i bezterminową umowę.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – Superduet (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,90 zł. Superduet bez telefonu zapewnia bardzo dużo, ale w wysokiej cenie. Na domiar złego umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Lepiej skorzystać z ofert konkurencji.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. A taką jest Freedom Dla Dwojga+ od Premium Mobile. Co prawda pakiet uzyskał 1 pkt mniej w rankingu (dużo stracił przez brak darmowego roamingu), jednak jest to bardzo dobra krajowa oferta duet. Pod względem zakresu najbliżej jej do Virgin Mobile, jest jednak znacznie tańsza.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy tabeli znajdującej się pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Grudzień 2017
4.2 (84%) 20 głosów

avatar