Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Mobile Vikings oferuje jedne z najlepszych na rynku pakietów na kartę. Ogromną zaletą tego wirtualnego operatora jest nie tylko brak długoterminowej (a nawet jakiejkolwiek) umowy, lecz także niskie ceny i bardzo duże pakiety internetowe. Właśnie m.in. z tych względów wiele osób decyduje się na przeniesienie numeru do Mobile Vikings. Poniżej przedstawiamy jak dokonać tej operacji krok po kroku.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Porównaj oferty na kartę

Przeniesienie numeru drogą elektroniczną

Ponieważ sieć Mobile Vikings jest wirtualnym operatorem telefonii komórkowej, przeniesienie numeru w jego przypadku odbywa się głównie drogą elektroniczną. By rozpocząć ów proces wystarczy wejść na stronę https://mobilevikings.pl/pl i kliknąć zakładkę „Zostań Vikingiem”. Należy jednak pamiętać, że wniosek o przeniesienie numeru do Vikingów można składać 120 dni przed zakończeniem obecnej umowy.

1. Po kliknięciu zakładkę pojawi się seria grafik ułożona w zestaw pytań. Na początku zaznaczamy w ikonę „Przenoszę numer” i odpowiadamy na kolejne pytania.

2. W dalszej kolejności wybieramy jedną z dostępnych ofert. Może być to „Oferta standardowa” lub „Oferta No Limit”. Każda z nich składa się z kilku taryf, które zostaną zaprezentowane się po dokonaniu powyższego wyboru.

3. Stawiając np. na „Ofertę standard” otrzymujemy możliwość wybór taryfy Viking 19 za 19 złotych i Viking 29 za 29 złotych. Viking 19 przewiduje 3 GB Internetu oraz darmowe połączenia do klientów sieci Mobile Vikings i Play, zaś Viking 29 oferuje to samo, lecz z paczką danych wynoszącą aż 15 GB. Informacje te poznamy klikając w niewielki plusik znajdujący się nad ceną pakietu.

4. Kolejnym krokiem jest wypełnienie powyższej tabelki. Zamieszczamy w niej dane główne i kontaktowe. Informacje te potrzebne są do stworzenia umowy i wysłania jej na adres klienta.

5. Poniżej znajdziemy drugą tabelkę, którą również należy wypełnić. Zawiera ona pytania dotyczące umowy z obecnym dostawcą. Informacje te pomogą przedstawicielom sieci zorientować się w sytuacji klienta, ustalić plan przeniesienia numeru oraz zaoferować najkorzystniejsze warunki.

6. Wypełnianie dokumentów należy zakończyć klikając w ikonę „Dalej”. Po wykonaniu tej czynności na podany adres mailowy przyjdzie informacja z potwierdzeniem rozpoczęcia dalszego procesu. W kolejnym etapie przedstawiciele sieci wysyłają na adres klienta kuriera z wnioskiem o przeniesienie numeru, oświadczeniem o obecnej usłudze oraz pełnomocnictwem. Po zapoznaniu się z dokumentami klient powinien je podpisać i oddać kurierowi. W paczce znajdować się będzie również karta multiSIM, która uaktywni się po zakończeniu procesu przeniesienia numeru. O tym fakcie klient zostanie poinformowany drogą SMS-ową.

Przeniesienie numeru drogą telefoniczną

Nie każdy klient jest obeznany w świecie Internetu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów operator umożliwia również przeniesienie numeru drogą telefoniczną. Klient może zadzwonić pod numer +48 71 799 99 40 lub +48 732 007 007 i bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielem sieci. W czasie konsultacji zostanie odpowiednio pokierowany i wspólnie z konsultantem będzie mógł przejść przez proces przeniesienia numeru.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichałkasiekDominik11221168 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dominik11221168
Gość
Dominik11221168

Zgadzam się, przeniesienie numeru było tylko czystą formalnością, a przede wszystkim płynnym procesem. W porównaniu z Orange mozna się dodzwonić do nich jak ma się jakieś pytanie. Ciesze się, że tam się przeniosłem

kasiek
Gość
kasiek

a powiedz jak z zasięgiem? ponoć działa dobrze tylko w dużych miastach

Michał
Gość
Michał

Wszędzie jest ok bo korzysta z nadajników Play T-mobile i Orange w roamingu krajowym. (PLUS tylko do końca 2019)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów