Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi już od dłuższego pracuje i rozwija technologię, która będzie pozwalała na zaimplementowanie aparatu przedniego pod ekranem. Dzięki temu producent będzie mógł zrezygnować ze stosowania szpecących wcięć w ekranie lub skomplikowanego mechanizmu wysuwania przedniego aparatu. Xiaomi oficjalnie zapowiedziało, że technologia ta trafi do masowej produkcji już w 2021 roku.

Aparat pod ekranem miał być już w modelu Xiaomi Mi 10 Ultra?

Niektórzy zastanawiali się, czy już jubileuszowy Xiaomi Mi 10 Ultra nie będzie wyposażony w tą technologię. Jednak po premierze okazało się, że omawiana technologia wymaga dopracowania, aby zastosować ją na szeroką skalę.
Jednym z problemów jakie musiało pokonać Xiaomi, było ukrycie aparatu podczas normalnego użytkowania.

Wygląda na to, iż w aktualnej – trzeciej generacji – w końcu się to udało zrobić. W tym wypadku za efekt odpowiada odpowiedni układ pikseli. Nowa technologia pozwala „widzieć” przestrzenie między subpikselami RGB. Wedle chińskiego koncernu efekt wizualny sprawi, że w momencie normalnego korzystania z ekranu, nie zauważymy miejsca umieszczenia przedniego aparatu.

Co więcej, Xiaomi twierdzi, że odpowiednie algorytmy sprawiają, że zdjęcia robione kamerką spod ekranu, nie odbiegają jakością zdjęciom wykonywanym klasycznymi aparatami do selfie montowanymi w smartfonach. Za odpowiedni efekt odpowiadać będzie również większa przepuszczalność światła w miejscu znajdowania się kamery. Xiaomi w tym wypadku nie podało jednak więcej informacji.

Na załączonych grafikach, po dokładnym obejrzeniu, widać jednak pewną różnicę pomiędzy ekranem a miejscem gdzie znajduje się aparat. Trzeba jednak przyznać, że przy normalnym użytkowaniu smartfona prawdopodobnie już w tej chwili, ciężko byłoby dostrzec różnice, a do przyszłego roku pozostało jeszcze całkiem sporo czasu.

Jeżeli technologia ta rzeczywiście na szeroką skalę zagości w smartfonach Xiaomi już przyszłym roku, to będzie to poważny atut wobec konkrecji. Na ten moment ciężko stwierdzić, kiedy dokładnie miałoby to miejsce. Można się jednak spodziewać, że najprędzej zobaczymy aparat ukryty pod ekranem w kolejnej generacji flagowej serii Xiaomi Mi.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: www.gadgetbytenepal.com. https://blog.mi.com/en

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów