Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plush Internet 40 GB vs nju internetowy 40 GB

4

Plush Internet 40 GB i nju internetowy 40 GB to oferty posiadające przybliżone i konkurencyjne usługi. Dlaczego są podobne i która z nich jest lepsza? O tym w poniższym tekście.

Umowa i zasięg

Zarówno Plush, jak i nju mobile proponują niezobowiązujący pakiet w formie bezterminowego abonamentu. Klient nie musi podpisywać długotrwałej umowy, więc może zachować swoją niezależność. Jedna i druga sieć starają się zatrzymać klientów na dłużej, ale o tym poniżej.

Plush i nju korzystają z infrastruktury swoich macierzystych sieci – odpowiednio Plusa i Orange.

Zwycięzca: remis.

Internet

Cechą charakterystyczną Plush Internet 40 GB i nju internetowy 40 GB jest obszerny transfer za niewygórowaną cenę. Mowa tu o 40 GB Internetu LTE do wykorzystania na terenie kraju. To jednak nie wszystko.

Sieci nagradzają swoich klientów za lojalność wobec usług poprzez rozwój wielkości transferu. Regularnie korzystając z oferty Plusha klient otrzyma 80 GB Internetu po trzech miesiącach, 100 GB po sześciu miesiącach oraz 120 GB po dwunastu miesiącach. W przypadku nju internetowy 40 GB bonus jest nieco gorszy, gdyż po sześciu miesiącach klient otrzyma 80 GB, po dwunastu 100 GB, zaś po dwudziestu czterech 120 gigabajtów.

Należy jednak pamiętać, iż w przypadku oferty Plusha transfer zwiększa się automatycznie po wyznaczonym okresie współpracy. Nieco inaczej jest w przypadku oferty nju mobile. Tutaj chcąc skorzystać z bonusu, użytkownik powinien wpierw aktywować usługę „Im dłużej tym lepiej” wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści AKT pod numer 8021.

Zwycięzca: Plush Internet 40 GB.

Roaming

Istotnym elementem każdej oferty z Internetem są warunki roamingu UE, choć w naszym przypadku tylko jedna udostępniła taką usługę w cenie abonamentu. Decydując się na nju internetowy 40 GB, klient otrzyma 2,43 GB Internetu do wykorzystania na terenie UE. W przypadku Plusha nie przewidziano takiego bonusu.

Zwycięzca: nju internetowy 40 GB.

Usługi dodatkowe

Wybierając ofertę Plush Internet 40 GB klient może skorzystać z dodatkowej opcji w postaci zakupu urządzenia, jak tablet lub router mobilny Huawei E5785Lh. Jednorazowa cena sprzętu wynosi przysłowiową złotówkę, zaś pełny koszt zostanie rozbity na 24 raty. Dodatkowo jeśli klient będzie chciał chwilowo zawiesić współpracę z siecią, może skorzystać z tzw. wakacji z Plushem. Oznaczają one przerwę w płatnościach bez groźby utraty dotychczasowego stażu, a także powrót w dowolnym momencie.

Zwycięzca: Plush Internet 40 GB.

Koszty

Cena Plusha i nju mobile jest do siebie bardzo zbliżona, gdyż w przypadku Plush Internet 40 GB wynosi ona 30 złotych, zaś za nju internetowy 40 GB 29 złotych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku nju mobile cena się zmienia. Co to oznacza?

Opłata w wysokości 29 złotych to koszt maksymalny za korzystanie z usługi operatora. W przypadku bardzo oszczędnego transferu rachunki mogą wynieść minimalnie 9 złotych, choć w praktyce niemal zawsze trzeba się przygotować na rachunki po 29 zł miesięcznie. 1 zł na korzyść nju w skali miesiąca nie robi wielkiej różnicy.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie

Plush 120 GB

Obie oferty są bardzo podobne i równie korzystne. W naszym zestawieniu minimalną przewagę ma jednak pakiet Plusha. Jego propozycja oferuje lepsze bonusy za lojalność, możliwość dokupienia sprzętu na raty czy zawieszenia współpracy bez utraty dotychczasowego stażu.

Z kolei sieć nju mobile posiada jednak coś, czego zabrakło ofercie Plusha, czyli darmowej paczki danych w roamingu UE.

Plush Internet 40 GB vs nju internetowy 40 GB – 4:3.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RobertFilip Witkowski (winlinux12)Marcin z Komórkomatu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

Co do przerywania użytkowania usługi – najlepiej to właśnie wypada w Nju, bo wystarczy nie używać internetu to nic nie zapłacimy. Natomiast w Plushu trzeba aktywować „Wakacje” i te „wakacje” będą obowiązywać w następnym okresie rozliczeniowym. Po prostu musisz wiedzieć wcześniej że napewno nie potrzebujesz internetu. A jak nagle potrzebujesz internetu? To kuku.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście jest to wygodniejsze rozwiązanie :) Zresztą nju od niedawna zapewnia bonus za staż właśnie bez jego manualnej aktywacji (wcześniej trzeba było go aktywować odpowiednim kodem):
https://komorkomat.pl/promocja/nju-mobile-abonament-bonus-gb/

Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

I jeszcze do tego po 3 miesiącach znika konieczne 9 zł (kwota minimalna)

Robert
Gość
Robert

Szybkosc internetu po wyczerpaniu limitu w Nju jest szybsza bo wynosi 1M/s. Plush spada na maly transfer.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów