Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

W tym zestawieniu porównamy dwie oferty mix. Są to Plus MIX 30 i T-Mobile MIX 30, a więc najtańsze pakiety tego typu u obydwu operatorów. Ten rodzaj kontraktu jest nieco mniej popularny od abonamentów czy niezobowiązujących wariantów na kartę, ale może okazać się ciekawym wyborem dla mniej wymagających użytkowników. Mamy tutaj również możliwość kupienia nowego telefonu w promocyjnej cenie. Który wariant mix okaże się lepszy i korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

Obie oferty zobowiązują nas do podpisania umowy. Zaletą tego typu kontraktu jest możliwość kontroli wydatków i doładowania konta w dowolnym momencie. Plus daje nam możliwość podpisania kontraktu na ofertę z telefonem w opcji na 24 miesiące (doładowania) po 30 zł. Jeżeli chcemy obniżyć koszt zakupu smartfona, możemy wybrać wariant 30/60, którego nazywa „ofertą elastyczną”. Polega on na tym doładowaniu telefonu w kwocie 30 zł (pierwsze 12 zasileń). Następnie decydujemy się, czy zwiększamy kwotę doładowania na 60 zł przy zachowaniu 12 kontraktowych doładowań do końca umowy, czy wydłużamy nasz kontrakt o kolejne 12 doładowań w stałej kwocie 30 zł.

W przypadku T-Mobile w wariancie z telefonem mamy do wyboru tylko wersję 30/60. Co istotne, obie oferty dają możliwość skrócenia umowy poprzez wielokrotność doładowania kwotą kontraktową w jednym okresie rozliczeniowym. Przykładowo jeśli mamy do doładowania 30 zł, a doładujemy dwa razy po 30 zł w jednym miesiącu, to nasza umowa skróci się o jedno obowiązkowe zasilenie konta.

Operatorzy działają na swojej infrastrukturze i powinni zapewnić dobry zasięg. Zawsze jednak warto wcześniej kupić starter i sprawdzić, czy w miejscu użytkowania sygnał stoi na odpowiednim poziomie.

Warunki w obu przypadkach są podobne, jednak Plus oferuje dodatkowo „zwykły” wariant 30/24, dlatego tutaj uzyskał niewielką przewagę.

Zwycięzca: Plus MIX 30.

Za kwotę 30 zł dostajemy (wariant z telefonem):

Połączenia

Z zestawienia możemy zauważyć, że zarówno Plus MIX 30, jak i T-Mobile MIX 30 gwarantują do wykorzystania pakiet 200 minut na komórki. Mamy również nielimitowane rozmowy wewnątrz własnych sieci. Dodatkowo w T-Mobile bez limitu można rozmawiać z użytkownikami marki Heyah i dlatego w tym wypadku ta oferta okazała się lepsza.

Sytuacja zmienia się w wariancie bez telefonu – wtedy T-Mobile oferuje 300 minut, a Plus aż 400 do wszystkich sieci!

Zwycięzca: Plus MIX 30.

Wiadomości tekstowe

W przypadku wiadomości tekstowych nie mamy ograniczeń. Obie oferty dają nam nielimitowane możliwości jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów i MMS-ów dlatego w tym wypadku wynik mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: remis.

Internet

I tym razem dostajemy praktycznie to samo – limit 2 GB na transmisję danych. Nie jest to duży pakiet, jednak do podstawowego funkcjonowania powinien być wystarczający. Po wykorzystaniu pakietu, nie są naliczone żadne dodatkowe opłaty, natomiast prędkość Internetu zostaje mocno ograniczona. W tym wypadku oferty prezentują się podobnie.

W wariancie bez telefonu oba mixy oferują w tej samej cenie 30 zł limit 4 GB.

Zwycięzca: remis.

Roaming

W ramach roamingu otrzymujemy zasady rozliczania takie, jak w kraju (Roam Like At Home). W przypadku obu ofert pakiety wyglądają identycznie. Również w kwestii Internetu mamy do wykorzystania darmowe limity danych w UE. Jednak tutaj występuje pewna różnica. W Plus MIX 30 mamy dalej do czynienia z pakietem takim jak w Polsce, czyli bezpłatnie dostajemy 2 GB transmisji danych. Nieco inaczej jest w przypadku T-Mobile MIX 30, gdyż w tym wypadku w pakiecie otrzymujemy 1 GB bezpłatnego Internetu. Dlatego w tym punkcie zwycięzcą jest oferta od zielonej sieci.

Zwycięzca: Plus MIX 30.

Usługi dodatkowe

W obu ofertach mamy możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Plus MIX 30 oferuje nam „Pakiet Social” w MIX. Jest to bezpłatny darmowy transfer danych w ramach takich serwisów społecznościowych jak Facebook, Messenger, WhatsApp czy Instagram. Dostajemy również opcjonalnie usługę „Serwis Wyświetlacza” za darmo przez pierwsze 30 dni. Potem, jeżeli zdecydujemy się w dalszym ciągu z niej korzystać będziemy płacić miesięcznie 7 zł. W razie gdybyśmy uszkodzili wyświetlacz, Plus naprawi nam go w ramach warunków umowy. Mamy również pakiety internetowe, jednorazowe w cenie od 4 zł za 0,5 GB do 10 zł (2 GB), które są aktywowane na 7 dni.

W przypadku T-Mobile MIX 30 do pierwszego samodzielnego doładowania mamy przyznany nielimitowany pakiet internetowy (po przekroczeniu 20 GB transmisja zostaje ograniczona). W późniejszym okresie możemy włączyć dodatkowe pakiety internetowe. Ich koszt to odpowiednio 6 zł dla 250 MB i 8 zł dla 500 MB.

W tym wypadku nieco lepiej prezentuje się oferta od Plusa, szczególnie jeśli chodzi o usługi, które dostajemy od razu po podpisaniu umowy.

Zwycięzca: Plus MIX 30.

Koszty

W przypadku obu ofert otrzymujemy kwotę wyjściową na poziomie 30 zł. Po 12 miesiącach będziemy musieli wybrać, czy decydujemy się na podwyższenie kosztów miesięcznych do kwoty 60 zł, czy wydłużamy umowę i pozostajemy przy wcześniejszej kwocie. W Plus MIX mamy jeszcze wariant 30-złotowy bez konieczności przedłużania umowy (oferta standardowa). Jednak w tym wypadku będziemy musieli zapłacić wyższą opłatę za telefon.

Jedyną różnice w cenie stanowi opłata startowa za telefon komórkowy.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie

Plus MIX telefony 3 zł

W naszym zestawieniu wygrała oferta Plusa. Okazała się lepsza pod względem warunków umowy, gdyż ma większy wybór konfiguracji. Dodatkowo zapewnia nieco większą paczkę internetową w roamingu oraz więcej usług dodatkowych w ramach pakietu, takich jak „Pakiet Social”, co przechyliło szalę zwycięstwa. T-Mobile MIX 30 był lepszy w przypadku konfiguracji połączeń, gdyż pozwalał również na darmowe rozmowy ze swoją submarką Heyah, ale z drugiej strony w wariancie bez telefonu oferuje mniej minut od Plusa do innych sieci.

Jeżeli chodzi o koszty, obie oferty stoją na tym samym poziomie miesięcznego zobowiązania. Różnice w cenie mogą wystąpić oczywiście w przypadku konkretnego modelu telefonu i tak naprawdę to może być najistotniejszy parametr decydujący o wyborze danej oferty. Tym bardziej, że pod względem parametrów zarówno Plus MIX 30 jaki i T-Mobile MIX 30 prezentują się bardzo podobnie.

Plus MIX 30 vs T-Mobile MIX 30 – 7:3.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów