Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Maj 2019

14

W kwietniu 2019 roku pojawiło się wiele nowych modeli telefonów w ofertach operatorów GSM. Nie zabrakło również kilku zmian w samych pakietach – lifting objął wybrane abonamenty sieci Plus i Plush. Czy te i inne debiuty miały jednak wpływ na nasz comiesięczny ranking ofert komórkowych? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 30.04.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt) – nowość.

3. miejsce – T1 Bez Limitu (31 pkt).

4. miejsce ex aequo – Solo L (30 pkt).

4. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Pierwsze miejsce w abonamencie z telefonem zajął Plush ABO 15 GB. Za 25 zł (nie licząc osobnej opłaty za urządzenie) otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, łącznie 25 GB transferu (z czego 10 przeznaczone na serwis YouTube), darmowe social media i roaming UE. Uwaga – od początku kwietnia Plush rozbija cenę telefonu na 36 rat! W rezultacie za najnowsze i najdroższe flagowce miesięcznie zapłacimy (wraz z abonamentem) mniej niż 80 zł. U konkurencji rachunki z tym samym telefonem mogą wynieść nawet około 200 zł! Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Nowość zielonego operatora, a więc odnowiony abonament Plus.80. Końcem kwietnia zwiększono paczkę z 12 do 24 GB na pełnej prędkości, a limit transferu – po jego wykorzystaniu – z 1 do 2 Mb/s. Dodatkowo do wyboru mamy 1 z 3 pakietów premium na całą umowę w cenie abonamentu: HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal. Usługi głosowe i tekstowe są oczywiście nielimitowane w kraju i za granicą (roaming UE), a dodatkowo Plus zapewnia paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe. Kwota 70 zł nie zawiera opłaty ratalnej za telefon. To również świetna oferta dla rodzin – kolejne karty SIM są przecenione o 50%! Dodatkowy rabat czeka w programie smartDOM.

T-Mobile oferuje o wiele mniejszy transfer, bo 10 GB na pełnej prędkości, ale reszta usług (minuty, SMS-y i MMS-y) są na takim samym poziomie. Pakiet T1 Bez Limitu można zamówić w różnych konfiguracjach – od 60 zł do nawet 180 zł. W przeciwieństwie do Plusha, Plusa i Orange, tym razem abonament zawiera już opłatę za urządzenie. Od jego wysokości zależy jednak cena telefonu w jednorazowej opłacie startowej – im wyższy abonament miesięczny, tym tańszy sprzęt. Operator oferuje również zniżki w ofertach rodzinnych T-Mobile.

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na pakiecie internetowym, to pakiet Play Solo L idealnie spełni swoje zadanie. Operator oferuje w swoim topowym abonamencie aż 30 GB na pełnej prędkości! Po ich wykorzystaniu transfer spada do 1 Mb/s. Play oferuje nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS do wszystkich, a także darmowy roaming UE. Podobnie jak w T-Mobile, abonament zawiera już opłatę za smartfona, a do wyboru mamy wiele konfiguracji w kwocie od 70 do nawet 260 zł! Niezależnie od wysokości abonamentu, otrzymujemy zawsze ten sam zakres usług – różni się tylko opłata startowa za telefon. W Solo L otrzymamy również rozszerzony pakiet telewizji Play NOW, Tidal na 6 miesięcy za 0 zł, a także rabaty dla rodzin (zobacz np. na Play Pokolenia).

Kolejna świetna oferta dla internautów – Plan Wzbogacony od Orange. Abonament z 20 GB nie zawiera tym razem (jak w Plusie i Plushu) opłaty za sprzęt, a więc do bazowych 69,99 zł należy doliczyć osobną ratę za smartfona. Z drugiej strony Orange często zwalnia z opłat startowych za telefon (jego koszt to 0 zł), a oprócz dużej paczki internetowej oferuje połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y bez limitów, darmowy roaming UE i pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe. Kolejne karty SIM są tańsze o 20 zł. Za przeniesienie numeru Orange oferuje 3 miesiące darmowego abonamentu.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Plush króluje również w abonamencie bez telefonu. Pakiet Plush ABO 10 GB oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w kraju i za granicą (roaming UE) i 10 gigabajtów na start. Wraz ze stażem pakiet internetowy ulega powiększeniu do 20 GB. Następne 10 GB można wykorzystać na YouTube. Podobnie, jak w Plush ABO 15 GB, również i tym razem otrzymamy nielimitowane aplikacje internetowe (m.in. Facebook i Messenger), które nie pomniejszają transferu danych. Dla par przewidziano rabat -10 zł za 2 karty SIM. Ta świetna oferta ma jeszcze jedną wielką zaletę – bezterminową umowę.

Następny bardzo atrakcyjny pakiet znajdziemy w ofercie nju mobile. Mając aktywną usługę „Wszystko” dostaniemy za 29 zł darmowe połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz 10 GB na start. Tym razem transfer rośnie u lojalnych klientów do aż 30 GB! Rabat dla par jest jeszcze większy, niż w Plush ABO – tym razem pakiet nju duet kosztuje tylko 38 zł, co oznacza, że druga karta SIM jest tańsza o 20 zł. Niestety transfer jest wspólny dla obu użytkowników, brakuje darmowych social mediów, ale i tym razem dostaniemy darmowy roaming UE i umowę na czas nieokreślony.

Propozycja wirtualnej sieci Lajt Mobile jest jeszcze tańsza od poprzedniczek. Pakiet Numer1 kosztuje bowiem tylko 19,99 zł miesięcznie, brakuje w nim jednak nielimitowanych minut na numery stacjonarne (można je wykupić za dodatkowe 2 zł) i darmowego roamingu UE. Lajt Mobile ma jednak innego asa w rękawie – pakiet internetowy o wielkości aż 30 GB na start! Aby tyle otrzymać w nju mobile, należy być związany z operatorem przez minimum 24 miesiące. Numer1 zapewnia ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także bezterminową umowę.

Red Bull Mobile oferuje nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, na próżno jednak szukać dodatkowych bonusów, jak premia za staż czy promocje dla duetów. Dostaniemy jednak transfer 15 GB, a niewykorzystane megabajty przechodzą na kolejne 2 miesiące. RBM zyskał wiele punktów, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych ofert w naszym top 5 abonamentów bez telefonu. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet Freedom2 to jeden z najlepszych krajowych abonamentów. Premium Mobile oferuje w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a także – w przeciwieństwie do Lajt Mobile – nieograniczone połączenia ze numerami stacjonarnymi w cenie abonamentu. Za 24,70 zł miesięcznie dostaniemy ponadto naprawdę spory transfer 20 GB. Tyle samo otrzymamy w Plush ABO 10 GB dopiero po 2 latach stażu! Dla niektórych użytkowników może jednak brakować darmowego roamingu UE. Niezaprzeczalną zaletą wirtualnego operatora jest bezterminowa umowa.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Do Wszystkich S (34 pkt).

5. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

Oferta na kartę bez limitów, niska cena i darmowy roaming UE? Warunki te spełnia pakiet Niewyczerpalne Wszystko od a2mobile, który kosztuje tylko 19,90 zł miesięcznie. Operator zapewnia oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a także nieograniczony pakiet internetowy. Musimy jednak pamiętać, że jego prędkość spada wraz z jego konsumpcją. W rezultacie z nieograniczoną prędkością otrzymamy transfer rzędu 5 GB. Sieć a2mobile oferuje ponadto darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling. Rewelacyjna oferta prepaid.

Nie zależy nam na darmowym roamingu UE, lecz na jak największej paczce internetowej? Jeżeli tak, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pakiet Viking 25 No Limit. Ten wirtualny operator oferuje za 25 zł nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące. W przeciwieństwie do abonamentu RBM, tym razem kumulacja GB jest nieograniczona w żaden sposób! Aby nie stracić zebranych gigabajtów, musimy pamiętać o systematycznym doładowaniu konta. Warto wtedy aktywować usługę autodoładowanie.

W tej samej kwocie otrzymamy pakiet #GigaDaje od Virgin Mobile. W przeciwieństwie do Mobile Vikings nie otrzymamy tutaj nielimitowanych wiadomości multimedialnych MMS, ale bazowy transfer również wynosi 15 GB. Tym razem niewykorzystane gigabajty nie kumulują się z miesiąca na miesiąc, lecz – wzorem abonamentu Plusha i nju mobile – operator nagradza za staż. W rezultacie lojalni klienci będą mieć do dyspozycji aż 30 GB na miesiąc. Virgin Mobile zapewnia nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne), SMS-y i darmowe aplikacje internetowe, lecz bez darmowego roamingu UE.

Darmowy roaming UE otrzymamy za to w pakiecie „Do Wszystkich S” od Lycamobile. To nieco podobna oferta do wcześniejszej a2mobile, brakuje w niej jednak darmowych MMS-ów, darmowych social mediów i usługi Wi-Fi Calling. W zamian paczka internetowa na pełnej prędkości jest większa i wynosi aż 30 GB. Podstawowe usługi, a więc połączenia i SMS-y są oczywiście bez limitów do wszystkich sieci.

Kolejna uniwersalna oferta na kartę i kolejna za 25 zł. W swoim pakiecie Orange zapewnia nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe (lecz bez MMS-ów) oraz naprawdę dużą paczkę internetową. Część transferu miesięcznego pochodzi z bonusu za zasilenie konta swojego telefonu komórkowego. Warto aktywować pakiet cykliczny, który zapewnia dodatkowy 1 GB za każde doładowanie!

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

14
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Janusz PiotrowiakMistrzuGucioKM KMBodziu Nicpoń Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seba
Gość
Seba

To koniec królowania a2mobile. Miesiąc przed wakacjami chamy wprowadzają płatny roaming. Trzeba przechodzić gdzieś indziej.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Od godziny 10:00 mamy już opublikowany nowy ranking na czerwiec:
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-czerwiec-2019/

Płatny roaming w a2mobile ma być od 1 lipca:
https://komorkomat.pl/a2mobile-koniec-roamingu/

Bodziu Nicpoń
Gość
Bodziu Nicpoń

Od lipca w dawniej zwanym a2mobile zmiany w roamingu. Wszystko płatne, nic w ramach pakietu, 0 internetu, trzeba osobno dokupić. Kurcze, chyba czas wracać do oranżady.

Marcin z Komórkomatu
Gość

https://komorkomat.pl/a2mobile-koniec-roamingu/

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście. Kto wie, być może maj był przedostatnią odsłoną naszego Rankingu, w którym a2mobile wypada tak wysoko

KM KM
Gość
KM KM

A gdzie oferty z Klucz Mobile, Inea S.A., Telegram?

Gucio
Gość
Gucio

„Oferty duet z telefonem”, „Oferty duet bez telefonu” – linki są a rankingów brak… :(

Marcin z Komórkomatu
Gość

Zrezygnowaliśmy tymczasowo z zestawień duet, ale nie znaczy to, że do nich nie wrócimy ;)

Queven
Gość

Czekam w takim razie z niecierpliwością by wróciły.

Mistrzu
Gość
Mistrzu

A gdzie Otvarta, lyca, lajt, a2, virgin? Lepszych sieci nie ma.. .a polecane jak zawsze jakies

alan roig
Gość
alan roig

Debili nie sieją, sami sie rodzą. Naturalna selekcja eliminuje na szczęście wadliwe jednostki bez mózgu.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Z przyczyn oczywistych ostatnie słowo zostało skasowane.

Co do tych sieci – wystarczy przejść skrolem nieco niżej (lub bezpośrednio po kliknięciu w odpowiednie sekcje: Abonament bez telefonu i Oferty na kartę) by zobaczyć, że Lajt Mobile jest na 3 miejscu w abonamencie bez telefonu, a2mobile na 1 miejscu w ofertach na kartę, a Lycamobile i Virgin Mobile razem na 2 również w ofertach na kartę.

Roman
Gość
Roman

Można znaleźć wszystko tylko trzeba umieć czytać. Miszczu chyba ma z tym problem…

Janusz Piotrowiak
Gość
Janusz Piotrowiak

W maju jest jeszcze opcja przedłużenia oferty T-Mobile dla tych, którzy podpisali kiedyś tam umowę na „10 GB na miesiąc za 10 PLN”. Czyli 10 GB internetu przez 10 miesięcy, płatne 10 PLN miesięcznie. Przedłużenie po zakończeniu okresu 10 miesięcy – bezterminowo! Był taki pakiet… Wiem, bo używam :)