Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Orange Love vs Magenta 1 – starcie 2 pakietów łączonych

Orange czy T-Mobile

Dziś będziemy mieli nieco nietypowe porównanie. Przyjrzymy się bowiem nie pojedynczym ofertom, a całym pakietom łączącym kilka usług w pojedynczym rachunku. W porównaniu po jednej stronie staje Orange Love, a po drugiej mamy T-Mobile Magenta 1. Który wybór będzie korzystniejszy? Sprawdźmy.

Umowa i zasięg

W przypadku zasięgu telefonii komórkowej i Internetu mobilnego mamy dość prostą sprawę. Orange i T-Mobile należą do największych operatorów w naszym kraju, więc w tej kwestii nie powinno być problemów. Owszem – w poszczególnych regionach ich zasięg może się różnić, dlatego warto wcześniej sprawdzić, kupując chociażby starter danej sieci.

Inaczej sprawa wygląda w kwestii zasięgu Internetu kablowego. Tutaj jesteśmy uzależnieni od infrastruktury danej sieci. W przypadku obu firm muszą istnieć możliwości techniczne, aby móc zaoferować daną ofertę na wybranym poziomie. W Magencie 1 od T-Mobile dodatkowym obostrzeniem jest to, iż oferta ta jest adresowana dla zabudowy wielorodzinnej przez którą – zgodnie z regulaminem – rozumie się minimum cztery lokale mieszkalne. W Orange Love takiej informacji nie znajdziemy, a więc domy jednorodzinne również z niej skorzystają, oczywiście jeśli mają dostęp do infrastruktury.

Oprócz warunków promocji, jednym z głównych czynników wpływających na naszą decyzję, którego operatora wybierzemy, jest czas na jaki będziemy musieli podpisać zobowiązanie. W obu pakietach obowiązuje zobowiązanie na 24 miesiące, jednak Orange Love proponuje również umowę na 12 miesięcy. Jest ona krótsza, ale droższa. Takiego wyboru nie daje nam oferta T-Mobile.

W tym wypadku ze względu na lepszy dostęp do usługi Internetu kablowego oraz wyboru dwóch długości trwania umowy wygrywa Orange Love.

Zwycięzca: Orange Love.

Zarówno w przypadku Orange Love, jak i Magenta 1 mamy kilka konfiguracji do wyboru. Możemy zdecydować się na takie warianty:

Orange Love


T-Mobile pakiet łączony

Orange Love Standard to miesięczny koszt na poziomie 109,99 zł. Za plan T-Mobile Magenta 1 trzeba będzie zapłacić 124 zł. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że są to oferty różniące się szczegółami.

Telefonia komórkowa

W tym wypadku mamy bardzo podobnie skonstruowane oferty. W obu pakietach mamy usługi nielimitowane jeśli chodzi o rozmowy komórkowe i stacjonarne. To samo dotyczy wiadomości SMS i MMS. Na dokładkę mamy darmowy roaming w UE. Do tego dostajemy nielimitowane paczki internetowe (nie licząc najtańszych opcji, gdzie mamy ograniczony transfer).

W tej kategorii oba pakiety wyglądają bardzo podobnie, dlatego wynik musiał być jeden.

Zwycięzca: remis.

Internet stacjonarny

Internet stacjonarny ma tą przewagę nad Internetem mobilnym, że nie musimy się martwić o żadne limity transferów danych. Natomiast jednym z głównych parametrów branych pod uwagę przy wyborze oferty jest maksymalna prędkość jaką może zaoferować łącze.

Oczywiście istotna jest również lokalizacja, gdyż nie w każdym miejscu parametry łącza są takie same. Dlatego sporo zależy w tym wypadku od miejsca świadczenia usługi. Opłaty miesięczne są różne w zależności od maksymalnej prędkości jaką wybierzemy. W przypadku T-Mobile Magenta 1 mamy do wyboru opcje do 100, do 300 oraz do 900 Mb/s. W Orange Love maksymalne parametry usługi wyglądają następująco: możemy wybrać wariant do 300, do 600 lub do 1 Gb/s.

W dodatku zestawiając ze sobą dwa nieco zbliżone warianty, czyli Orange Love Standard i T-Mobile Magenta 1 M możemy stwierdzić, że wariant pomarańczowej sieci jest tańszy i oferuje wyższą prędkość maksymalną. Z drugiej jednak strony zestawienie pakietu Orange Love Ekstra z T-Mobile Magenta 1 L wskazuje na nieco niższe miesięczne zobowiązanie tego ostatniego. Wobec takich możliwości konfiguracji pozostaje postawić w tym punkcie na remis, gdyż wszystko zależy od wyboru danego wariantu i jego konfiguracji.

Zwycięzca: remis.

Telewizja w Orange Love i Magenta 1

W przypadku telewizji mamy dość trudny orzech do zgryzienia, gdyż obaj operatorzy oferują nieco inny rodzaj usługi. T-Mobile w swojej Magencie 1 oferuje dostęp do serwisu streamingowego, jakim jest Netflix. Mamy tutaj możliwość wybrania spośród bazy dostępnych tytułów w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu, gdyż wszystko dzieje się poprzez transfer danych z sieci. W zależności od wybranego pakietu mamy możliwość jednoczesnego oglądania filmów na kilku urządzeniach i w różnej jakości. Do oglądania nie potrzebujemy instalowania żadnych dekoderów czy anteny satelitarnej.

Jeśli chodzi o Orange Love mamy tutaj nieco inną sytuację. Przede wszystkim otrzymujemy dostęp do bardziej tradycyjnie rozumianej telewizji. W zależności od wyboru oferty dostajemy określoną ilość kanałów, które możemy oglądać. Programy telewizyjne prezentowane są w sposób tradycyjny według ustalonego przez stacje harmonogramu. W momencie podpisania umowy dostajemy także dekoder, który służy do dekodowania sygnału TV oraz antenę satelitarną. Orange daje jednak możliwość oglądania (w zależności od konfiguracji usługi) również poprzez streaming za pomocą Orange Go TV. Natomiast jeśli zdecydujemy się na jeszcze wyższy pakiet możemy także mieć dostęp do innego serwisu streamingowego, jakim jest HBO GO.

Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić wyższość danej oferty, gdyż są osoby, które wybiorą Orange Love ze względu na dane kanały, dla innych z kolei największe znaczenie będzie miał dostęp do konkretnego serwisu streamingowego Netflix. Dlatego w tym wypadku propozycje Orange i T-Mobile pod względem zapewnianej TV stawiamy na równi.

Zwycięzca: remis.

Telefonia stacjonarna

Pomarańczowa sieć oferuje również ofertę telefonu domowego. Jest to jedna z mniej już popularnych usług, jednak dla niektórych osób może ona mieć znaczenie. W ramach pakietu Orange Love dostajemy rozmowy bez limitu również z krajami UE. Może być to ciekawa alternatywa dla osób preferujących nieco bardziej tradycyjne metody komunikacji

W ofercie Magenta 1 od T-Mobile nie znajdziemy takiej opcji, dlatego tutaj zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zwycięzca: Orange Love.

Usługi dodatkowe

Z racji tego, że obie propozycje są ofertami kompleksowymi trudno tutaj wskazywać usługi dodatkowe. W każdym wypadku istnieje możliwość dobrania kolejnych pakietów internetowych czy roamingowych do telefonii komórkowej – tak jak w tradycyjnych ofertach.

W obu przypadkach możemy również zmieniać niektóre parametry zestawu w zależności od tego, co nas bardziej interesuje. Można tutaj również dobrać dodatkowe urządzenia poczynając od smartfonów, a kończąc na wybranych dekoderach. Musimy tutaj tylko pamiętać, że podniesie to ogólny miesięczny koszt usługi. Wobec tak wielu zmiennych pozostaje nam tylko postawić na remis.

Zwycięzca: remis.

Koszty

I w tym przypadku nie jest łatwo jednoznacznie ustalić zwycięzcę. W zasadzie można oba pakiety zestawiać w dowolnej konfiguracji. Pod względem kosztów raz jeden będzie tańszy, raz drugi. Dodatkowo możemy zmieniać indywidualne warunki danego elementu składowego, jak np. maksymalna prędkość Internetu stacjonarnego.

Musimy też pamiętać, że na cenę całości pakietów będzie miała decyzja, czy do oferty dobieramy smartfony i jaki rodzaj dekoderów.

Wszystkie ceny, jakie podają operatorzy, zawierają już rabat za e-fakturę i zgody marketingowe. Wobec ewentualnego sprzeciwu w tych punktach musimy liczyć się z wyższymi rachunkami miesięcznymi. W tym wypadku najbardziej sprawiedliwym wynikiem wydaje się remis.

Zwycięzca: remis.

Podsumowanie – Orange czy T-Mobile?

Orange LOVE rabat

Porównywanie pakietów kompleksowych to trudne zadanie ze względu na wiele zmiennych. To z kolei jest atutem tych elastycznych ofert, gdyż możemy dopasować pod siebie większość parametrów. W naszym zestawieniu dwoma punktami wygrywa Orange Love. Przewagę uzyskał dzięki usłudze telefonii domowej, której nie oferuje T-Mobile Magenta 1. Jednak jest to usługa już dość niszowa i nie dla każdego będzie ona miała znaczenie. Również pod względem możliwości wyboru długości umowy Orange okazał się lepszy.

T-Mobile Magenta 1 oferuje z kolei dostęp do serwisu streamingowego Netflix, co z kolei może być decydującą kwestią dla konkretnej grupy potencjalnych użytkowników. To samo dotyczy bardziej tradycyjnej telewizji w Orange Love – tutaj też możemy znaleźć zwolenników takiego rozwiązania.

W przypadku Internetu stacjonarnego musimy również mieć na uwadze czynniki zewnętrzne. Oferta to jedno, a możliwości techniczne to drugie. Może się okazać, że w naszej okolicy nie będzie możliwe świadczenie usług na poziomie, jaki wybraliśmy w pakiecie. I to może być tak naprawdę klucz do wyboru danej oferty.

Cieszy, że obaj operatorzy proponują pakiety kompleksowe. Jest to znaczne ułatwienie pod względem ilości rachunków. Poza tym zazwyczaj bardziej opłaca się zamawiać usługi u jednego operatora, niż być u różnych firm.

Orange Love vs T-Mobile Magenta 1 – 7:5.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
barbapapa

T-Mobile ma trochę lepszy zasięg od Orange. Niby oba podmioty umówiły się na wspólną infrastrukturę w ramach NetWorkS!, ale gdzieś od roku na nowych stacjach T-Mobile nie ma Orange, natomiast w odwrotnej konfiuracji jest inaczej, bo na nowych stacjach Orange sygnał T-Mobile jest obecny. Należy nadmienić, że T-Mobile buduje zdecydowanie więcej nowych obiektów niż Orange i stąd te różnice w zasięgach obu sieci.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów