Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

No limit czy Dual SIM – które rozwiązanie bardziej opłacalne?

Lenovo Dual SIM

Przed erą ofert bez limitu byliśmy skazani na wyższe rachunki i mniejszą swobodę w korzystaniu z naszego telefonu. Limitowane połączenia i różne – często wygórowane – stawki do poszczególnych operatorów (początkowo zwłaszcza do Play) wymuszały oszczędzanie i częste sprawdzanie stanu naszego konta. Niektórzy nosili przy sobie dwa telefony komórkowe z kartami tych sieci, które posiadali nasi najbliżsi. Dzięki temu osoby wykonujące dużą ilość połączeń nie płaciły wysokich rachunków, posiadając np. aktywny pakiet darmowych minut do wybranych numerów. Dzisiaj, w dobie tanich ofert bez jakichkolwiek (nie licząc Internetu) limitów, wydaje się to nieprawdopodobne.

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018.

Dual SIM pierwszym ratunkiem na wysokie ceny

Technologia Dual SIM zadebiutowała w 2000 roku, by po paru latach rozpowszechnić się na rynku telefonów. Niemal od razu okazała się przełomowa, dzięki możliwości zainstalowania na jednym urządzeniu dwóch kart i to różnych operatorów. Odtąd nie trzeba było nosić ze sobą dwóch komórek, co było dość niewygodne. Dzisiaj telefony z dwoma slotami na karty SIM – właśnie ze względu na nielimitowane połączenia oferowane już przez większość operatorów – nie są tak popularne, choć mają swoich wiernych fanów.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Dzięki telefonowi z Dual SIM mamy możliwość zainstalowania jednocześnie swojego numeru prywatnego, jak i firmowego. Docenią to zwłaszcza ci, którzy z racji wykonywanego zawodu nie mogą rozstawać się z numerem firmowym. Posiadanie telefonu czy smartfona z Dual SIM może być też korzystne z innych względów, ale czy pod względem ekonomicznym jest uzasadnione? Przygotowaliśmy kilka zestawów tworzących z posiadaczy Dual SIM w istocie użytkowników taryf no limit. Zobaczmy, jak one wypadają na tle klasycznych ofert i czy są w stanie je zastąpić. Oto nasze wymagania wobec połączonych ofert w Dual SIM:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
  • pakiet internetowy
  • maksymalna cena łączna za dwie karty SIM 30 zł

a2mobile + Netia

Oferta łączona powstała z pakietów a2mobile i Netii daje nam nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y i transfer danych. Łączny koszt miesięczny za dwa numery wynosi 25,80 zł. Możemy jednak zakupić to samo w innym pakiecie i to w promocyjnej cenie:

Jak widać, za niższą kwotę dostaniemy ten sam zakres usług na jednej karcie SIM. Podważa to sens zakupu 2 kart SIM z przyczyn ekonomicznych. Zobaczmy również alternatywne konfiguracje.

Virgin Mobile + a2mobile

Połączenie taryfy #Mini 3 od Virgin Mobile i pakietu Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości od a2mobile zapewnia nam bardzo skromny pakiet internetowy (300 MB). Z oferty tej zadowoleni będą przede wszystkim ci, którzy bardzo rzadko korzystają z zasobów sieci. Ponadto ogromną zaletą jest elastyczność bardzo taniej oferty Virgin Mobile, w której możemy swobodnie dobierać dodatki. Mimo to, dla większości korzystniej będzie dołożyć złotówkę, aby cieszyć się o wiele bardziej rozbudowaną ofertą:

Podsumowanie

Posiadanie telefonu Dual SIM ma wiele zalet, zwłaszcza dla tych, którzy z różnych względów muszą mieć 2 numery telefonu. Osoby te jednak muszą mieć świadomość, że konfiguracja pojedynczej karty SIM z nielimitowanymi usługami w tej samej (a nawet niższej) cenie zapewni lepszy zakres usług. Co więcej, opłacanie jednego numeru jest znacznie wygodniejsze niż dwóch.

Porównaj oferty GSM

Czasy, w których można było wiele zaoszczędzić dzięki Dual SIM bezpowrotnie minęły, lecz technologia ta wciąż ma wielu zwolenników – to zawsze znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż noszenie dwóch urządzeń. Telefony i smartfony obsługujące dwie karty SIM możecie znaleźć w naszej porównywarce telefonów.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
daniel

o kurde ja za 2 karty płace razem 60 zl ale nie mam zadnych bez limitow np play fresh 1000 smsow/miesiac drugi nr orange z darmowymi minutami tylko do nich ale koniec czas przejsc na cos nielimitowanego do 30 zl bede mial wiecej i 2 razy taniej masakra

Opson6667

Po co autor robił te zestawienia DualSIM? Formuła Unlimited na Kartę kasuje wszystko

Zestawienie zostało dokonane, aby empirycznie wykazać słuszność wyboru jednej lub drugiej opcji ;) Formuła Unlimited na Kartę za 25 zł to rzeczywiście jeden z najlepszych wyborów, choć dla najbardziej wymagających lepszy może być Nju Mobile lub Orange z odpowiednio 10 i 14 GB i to za niewiele wyższą cenę.

dred

Ja tam rzeczywiście potrzebuje w pracy dwóch numerów i miałem długi czas dual sima, ale ciężko mi bylo znaleźć taki, żeby odpowiadał temu, czego oczekiwałem od fona, więc znalazłem w końcu firmę Sferia i u nich mam dwa numery na jednej karcie i bajlando;P

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów