Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nokia zaprezentowała swojego najnowszego smartfona. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie to, że urządzenie należy do tzw. wytrzymałych smartfonów. Mowa w tym wypadku o Nokii XR20. Co ważne, model ten będzie także dostępny w naszym kraju i pojawił się już nawet na oficjalnej polskiej stronie internetowej producenta.

Wytrzymały smartfon z certyfikatem

Nokia XR20 jest odporna na wodę i wzmocniona konstrukcyjnie. Potwierdza to wojskowy certyfikat MIL-STD-810H. Producent zapewnia, że smartfona można nawet zwyczajnie umyć mydłem, gdy ten się zabrudzi. Co istotne, wygląd Nokii jest całkiem przyjemny w porównaniu do innych tego typu smartfonów.

Sercem smartfona jest Snapdragon 480, który obsługuje także sieci 5G. Wsparty jest on 4 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 64 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. W naszym kraju prawdopodobnie na razie będzie dostępna tylko ta wersja pamięciowa.

Ekran Nokii XR20 posiada przekątną 6,67 cala i obsługuje rozdzielczość Full HD+. Jest wykonany w technologii IPS LCD i posiada proporcje 20 na 9. Na środku w górnej części posiada niewielkich rozmiarów dziurkę na kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu głównego zastosowano tutaj podwójną jednostkę. Podstawowa kamerka posiada matrycę 48 Mpix. Oprócz tego można będzie skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 12 Mpix. Paradoksalnie takie zestawienie wydaje się mieć więcej sensu niż dorzucanie wszelkich „oczek”. Całość zamyka aparat do selfie o matrycy 8 Mpix.

W Noki XR20 zastosowano baterię o pojemności 4630 mAh. Obsługuje ona szybkie ładowanie na poziomie 18W ale także ładowanie bezprzewodowe na poziomie 15W. Niestety nie wiadomo, czy Nokia będzie do zestawu sprzedażowego dołączała ładowarkę.

Na stronie producenta można również przeczytać, że obiecuje on czteroletnie aktualizacje bezpieczeństwa i trzyletnie aktualizacje systemowe. Natomiast przez pierwszy rok można liczyć na bezpłatną wymianę ekranu. Nokia XR20 będzie dostępna w naszym kraju już w sierpniu. Jego cena prawdopodobnie wyniesie ponad 2000 zł.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com nokia.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów