Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria smartfonów Redmi K cieszy się ciągłą i niesłabnąca popularnością. Zawdzięcza to w dużej mierze dobremu stosunkowi jakości, wydajności i ceny. W różnych regionach świata przybiera nazwę albo Redmi K albo Xiaomi Mi z dodatkiem literki „K”. Tym bardziej cieszy fakt, że właśnie pojawiły się informacje o przygotowywaniu kolejnej generacji.

Specyfikacja nie powinna zawieść

Zgodnie z tradycją najprawdopodobniej zobaczymy dwa warianty Redmi K50 i wersję Pro. Wszystko wskazuje na to, że oba modele zaoferują mocną specyfikację. Wedle najnowszych przecieków obydwa modele będą zasilane przez Snapdragona 895 lub Snapdragona 898. Może być również tak, że procesory te zostaną rozdzielone pomiędzy obydwoma wariantami.

Na ten moment nie wiadomo jakie zostaną tutaj zastosowane kości pamięci. Jednak patrząc na konkurencje można obstawiać, że będzie to minimum 8 GB pamięci RAM. Natomiast wersja Pro być może będzie obsługiwała także 12 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o przestrzeń dyskowa, wydaje się że absolutne minimum to 128 GB, przy czym zapewne zobaczymy także wersję 256 GB.

Na ten moment nie wiadomo jak będzie wyglądał wyświetlacz. Poprzednie serie prezentowały się rożnie pod tym względem. Można się jedynie pokusić o przypuszczenie, że będzie obsługiwał odświeżanie na minimum 120 Hz lub więcej.

Ciekawie zapowiada się natomiast kwestia aparatów. „Zwykły” Redmi K50 ma posiadać rzekomo główny aparat z matrycą 48 Mpix. Wydaje się to trochę mało, chyba że smartfon czymś zaskoczy. Natomiast w Redmi K50 Pro zobaczymy już flagową jednostkę z matrycą 108 Mpix. Zapewne w obu modelach znajdą się jeszcze inne aparaty, takie jak choćby z ultraszerokim kątem.

Niewiele wiadomo na ten moment na temat baterii tego modelu. Z przecieków wynika jednak, że można się spodziewać całkiem niezłego szybkiego ładowania. Wiele wskazuje na to że Redmi K50 będzie można naładować z prędkością 67W. Natomiast Redmi K50 Pro ma mieć możliwość ładowania z prędkością aż 120W.

Na ten moment to wszystkie informacje dotyczące Redmi K50 i Redmi K50 Pro. W najbliższych tygodniach poznamy zapewne dalsze szczegóły dotyczące specyfikacji. Smartfony zapewne pojawią się także w Europie, gdyż poprzednie serie osiągały tutaj dobrą sprzedaż.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów