Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wszystko wskazuje na to, że kolejną generację składanych smartfonów od Samsunga zobaczymy już 11 sierpnia tego roku. Wtedy będzie miało miejsce kolejne wydarzenie Unpacked organizowane przez koreańskiego giganta i prawdopodobnie zobaczymy tam Samsunga Galaxy Z Fold3 oraz nową generację rysików zaprojektowanych specjalnie do obsługi składanych smartfonów.

Rysik jako dodatkowe akcesorium

Wiele jednak wskazuje na to, że nowy rysik będzie dodawany jako osobne akcesorium. Inaczej jak w przypadku wcześniejszej serii Galaxy Note, gdzie smartfony miały po prostu miejsce w obudowie na schowanie rysika. Tutaj prawdopodobnie niezbędne będzie specjalne etui w którym będzie chował się rysik. Choć niektóre źródła wspominają także o osobnym otworze dla rysika. I tak naprawdę tylko tyle wiadomo o nowym akcesorium dedykowanym do składanych smartfonów tego producenta.

Jeżeli chodzi zaś o samego Samsunga Galaxy Z Fold3 pojawiły się w ostatnim czasie nowe informacje dotyczące specyfikacji. Wiadomo że będzie napędzany flagowym procesorem. Nie wiadomo natomiast, który dokładnie będzie to model. Zapewne będzie miał wsparcie 12 GB pamięci RAM. Można również spodziewać się 512 GB przestrzeni na pliki.

Wiadomo także nieco więcej o ekranach i aparatach. W nowym składanym smartfonie koreańskiego producenta znajdzie się miejsce na ekran wewnętrzny o przekątnej 7,6 cala. Na zewnątrz zaś zaimplementowany będzie ekran o przekątnej 6,2 cala. Obydwa będą wykonane w technologii AMOLED.

Znalazły się także szczątkowe informacje o aparatach. Samsung Galaxy Z Fold3 zostanie wyposażony w potrójny aparat główny. Wszystkie trzy matryce będą miały rozdzielczość 12 Mpix. Nie ma niestety słowa na temat tego jakie to będą aparaty. Można jednak podejrzewać, że oprócz jednostki głównej znajdzie się tutaj aparat ultraszerokokątny i teleobiektyw. Oprócz tego znalazło się również miejsce dla pojedynczego aparatu „wewnętrznego” o matrycy 10 Mpix.

Smartfon będzie także wodoodporny czego potwierdzeniem jest certyfikat IPX8. To dobra informacja patrząc na cenę jaka trzeba dać za to urządzenie. Nie wiadomo natomiast, czy będzie kurzoodporne. Tego dowiemy się w późniejszym czasie.

Na ten moment to wszystkie informacje dotyczące Samsunga Galaxy Z Fold3. Zapewne jeszcze jakieś specyfikacje pojawia się jeszcze przed premierą. Można natomiast spodziewać się, że cena do najniższych nie będzie należała.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com gizmochina.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów