Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze informacje dotyczące nowego, średniopółkowego smartfona HMD. Będzie to Nokia X50, która zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przyjmie nowy schemat nazewnictwa. Będzie to bezpośredni następca modelu Nokia 8.3 5G. Możemy także liczyć, że smartfon nie zawiedzie pod względem specyfikacji.

Wydajny procesor i mocny aparat

Wedle większości źródeł, sercem nadchodzącej Nokii X50 będzie Snapdragon 775. Co ciekawe, ten procesor jeszcze oficjalnie nie pojawił się na rynku. Niektóre źródła sugerują również, że Nokia będzie napędzana Snapdragonem 780 5G. Zarówno jeden jak i drugi procesor, zapewni sporą wydajność urządzenia. Natomiast nieznane są na ten moment konfiguracje pamięciowe.

W smartfonie prawdopodobnie zostanie zastosowany ekran o przekątnej 6,5 cala. Będzie on wykonany w technologii PureDisplay V4 i będzie obsługiwał rozdzielczość QHD+. Co istotne, będzie także obsługiwał odświeżanie na poziomie 120 Hz.

Ciekawie wygląda sprawa aparatów w nadchodzącej Nokii X50. W sumie na ten moment niewiele wiadomo. Jednak wedle najnowszych informacji znajdzie się tutaj aż pięć odrębnych kamer. Na ten moment można spodziewać się, że podstawa jednostka będzie wyposażona w matrycę 108 Mpix. Dodatkowo optyka będzie sygnowana marką ZEISS.

Z pozostałych elementów specyfikacji warto zwrócić uwagę na baterię. Będzie ona posiadała pojemność na poziomie 6000 mAh i będzie wyposażona w szybkie ładowanie na poziomie 22,5 W. Zapewne znajdzie się tutaj również miejsce na czytnik linii papilarnych.

Na ten moment nieznana jest cena smartfona. Data premiery również pozostaje tajemnicą, jednak debiut spodziewany jest w trzecim kwartale tego roku. Miejmy jednak nadzieję, że po prezentacji smartfon szybko trafi do sprzedaży, gdyż wcześniej smartfony Nokii miały z tym pewne problemy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów