Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Od pewnego czasu po sieci krążyły spekulacje i plotki, że Redmi szykuje smartfona dedykowanego do gier. I właśnie się one potwierdziły w postaci zaprezentowania Redmi K40 Gaming Edition. Co prawda spekulowano o innej nazwie ale ostatecznie chiński producent zdecydował się na takie rozwiązanie.

Mocny procesor i dobry ekran

Redmi K40 Gaming Edition jest podobny do innych smartfonów z rodziny K40. Jednak szczególnie na tyle urządzenia zaszły pewne zmiany. Inaczej wygląda wyspa na obiektywy, dzięki dodaniu dodatkowych świateł. Zmieniony został również wygląd diody LED – teraz ma kształt błyskawicy. Jednak największym wyróżnikiem są dodatkowe przyciski na bokach obudowy, które możemy uruchomić za pomocą specjalnego przesuwaka. Przydadzą się one przy dłuższej rozgrywce.

W przypadku specyfikacji technicznej postawiono na różne wersje pamięciowe i mocny procesor. Sercem smartfona jest MediaTek Dimensity 1200. Konfiguracje pamięciowe zaczynają się od wariantu 6/128 GB a kończą na 12/256 GB. Co ważne, procesor posiada chłodzenie cieczą i specjalnie zaprojektowane anteny do WiFi i sieci 5G, które zapewniają lepszą łączność podczas grania.

W przypadku ekranu, Redmi K40 Gaming Edition został wyposażony w ekran o przekątnej 6,67 cala wykonany w technologii OLED. Posiada on częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz częstotliwość próbkowania dotyku na poziomie 480 Hz. W przypadku gier jest to istotny parametr. Smartfon posiada również certyfikat HDR 10+.

W Redmi K40 Gaming Edition nie zapomniano również o aparatach. Na pokładzie znalazła się potrójna jednostka główna. Podstawową kamerkę wyposażono w matryce 64 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość zamyka „oczko” o matrycy 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro.

Ciekawie prezentuje się zewnętrzne audio w tym smartfonie. Postawiono tutaj na współpracę z firmą JBL w zakresie stereofonicznych głośniczków. Oprócz tego smartfon może pochwalić się obsługą Dolby Atmos, Hi-Res Audio oraz Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 6.

W Redmi K40 Gaming Edition zastosowano baterię o pojemności 5065 mAh wyposażoną w szybkie ładowanie na poziomie 67W. Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży w niektórych chińskich sklepach. Jego ceny zaczynają się od 308 dolarów za podstawową wersję, a kończą na 416 dolarach za najbogatszy wariant. Na ten moment nie wiadomo, kiedy smartfon pojawi się na rynkach europejskich.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów