Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Abonament dla firm – u kogo najkorzystniejszy?

5

Zakładasz własną działalność gospodarczą. Nieodzownym elementem każdej firmy jest dostęp do Internetu i posiadanie komputera oraz telefonu. No właśnie – zastanawiałeś się, czyją ofertę telefonii komórkowej wybrać? Który operator proponuje obecnie najkorzystniejszy abonament dla firm? Dzięki naszej porównywarce dokonaliśmy w dniu 20.10.2015 zestawienia, które będziemy na bieżąco aktualizować. 

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021.

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm

Jeżeli firma, to tylko abonament

Prowadząc firmę nie możemy sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju ograniczenia. Powinniśmy mieć zapewnioną możliwość wysyłania połączeń wychodzących przez cały czas – większość ofert na kartę i mix nie zagwarantuje nam tego. Jeżeli minie termin ważności konta, to – nawet wtedy, gdy mamy na nim jeszcze dostępne środki – zostanie ono zablokowane. A nie zawsze mamy możliwość szybkiego doładowania naszego konta. Dlatego też dla firm najkorzystniejszym wariantem jest dedykowany dla nich abonament. Charakteryzuje się on niższymi kosztami, aniżeli jego odpowiednik dla „zwykłego” Kowalskiego, poza tym można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Musisz wziąć również pod uwagę, czy będziesz potrzebował jednego numeru telefonu, czy więcej. Ewentualnie czy będziesz dobierał numery w późniejszym terminie. W takim wypadku zazwyczaj dostajesz więcej korzyści.

Przy wyborze operatora warto również zwrócić uwagę na to, w jakim regionie zazwyczaj będziesz korzystał z jego usług. Chodzi oczywiście o zasięg. Wiadomo, że praktycznie cały nasz kraj jest w zasięgu głównych operatorów, ale czasem zdarzają się tzw. „dziury w zasięgu”. Czasem również zagęszczenie nadajników jest u jednego operatora mniejsze, a u drugiego większe, wiec na to również warto zwrócić uwagę.

Najtańsze oferty dla firm

Skoro już wiemy, że firmowy telefon nie może być niczym ograniczany, to powinniśmy się zastanowić nad zakresem oferty. Mając sam abonament nie musimy się przejmować o tym, czy będziemy mogli wykonać połączenie (pomijając sytuacje, gdy nie opłacamy rachunków). Proponujemy zatem abonamenty z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS i sporą paczką GB.

Abonament dla firm u dużych operatorów

Operatorzy z tzw. „Wielkiej Czwórki” oferują sporo pakietów z samymi kartami SIM, ale możesz w nich dobrać również nowoczesnego smartfona w dobrej cenie!

Na początku weźmy pod uwagę Play. Najtańszy abonament, w którym dostaniesz nielimitowane usługi dla jednego numeru telefonu wynosi 40 zł netto.

W ramach tej oferty otrzymujesz nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Polsce i Unii Europejskiej. Do tego dochodzi 17 GB limitu transferu danych w Polsce. W przypadku tej oferty podpisujesz umowę na 25 miesięcy. Co istotne, im więcej numerów dobierzesz, tym zapłacisz niższy abonament za jeden numer. Przykładowo: jeśli masz dwa numery wtedy płacisz miesięcznie 65 zł, a więc sumarycznie za jeden numer wychodzi 37,50 zł. W przypadku tej umowy dodatkowo dostajesz także kartę do Internetu z limitem transferu 2 GB.

Możesz także wziąć pod uwagę ofertę od T-Mobile. W ramach najtańszego abonamentu, który oferuje nielimitowane usługi, zapłacisz miesięcznie 40 zł netto za numer.

W pakiecie otrzymasz nielimitowane rozmowy w Polsce i Unii Europejskiej. SMS-y i MMS-y również pozbawione są limitów zarówno w naszym kraju jak i roamingu UE. W przypadku Internetu dostajesz 10 GB limitu transmisji danych i 30 GB przez pierwsze 3 miesiące. Umowę podpisujesz w tym wypadku na 24 miesiące. Tutaj również dostajesz dodatkową kartę SIM z Internetem. Miesięcznie dostaniesz 4,2 GB limitu transmisji danych.

Możesz także skorzystać z oferty zielonego operatora. Najtańszy nielimitowany abonament wynosi 40 zł netto.

W ramach tak skonfigurowanej oferty otrzymasz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. SMS-y i MMS-y również są nielimitowane, zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej. Tutaj dostajesz także 12 GB na transmisję danych oraz dodatkowo 120 minut na rozmowy z Polski do Unii Europejskiej. Jednak jeżeli potrzebujesz co najmniej dwóch numerów, wtedy zapłacisz zdecydowanie mniej. W przypadku konfiguracji 2 kart SIM miesięczny łączny abonament wyniesie 60 zł netto. Wtedy masz nielimitowane rozmowy i wiadomości zarówno w Polsce i w roamingu UE. To samo dotyczy wiadomości SMS i MMS. Dodatkowo dostajesz 12 GB limitu transmisji danych dla każdego numeru. Umowę podpisujesz na 24 miesiące.

Warto też pomyśleć o ofercie Orange. Jeżeli zdecydujesz się na ofertę od pomarańczowego operatora, to za podstawowy pakiet zapłacisz 45 zł netto miesięcznie.

W ramach tej oferty dostaniesz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Za SMS-y i MMS-y również nie będziesz płacił dodatkowo. W przypadku Internetu w telefonie dostaniesz 25 GB na transmisję danych. Co ważne, jeśli będziesz dobierał kolejne numery w tej samej ofercie, sumaryczna opłata za jeden numer pomniejszy się. Przykładowo: za dwa numery zapłacisz 70 zł netto, zatem wyjdzie 35 zł netto za numer. I – co najistotniejsze w tej ofercie – możesz podpisać umowę na 24 miesiące, ale równie dobrze możesz wybrać pakiet bezterminowy. Ta ostatni opcja po prostu zobowiązuje cię do zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Abonament dla firm u operatorów wirtualnych

Jeszcze niższe ceny zapewniają operatorzy wirtualni. Dostaniesz w nich bardzo dobre warunki umowy, w tym często bezterminowe umowy. Nie dokupisz tu jednak telefonów – jeżeli szukasz nowego urządzenia, będziesz musiał dokonać jego osobnego zakupu w sklepie.

Premium Mobile to wyróżniający się operator. Jeżeli cenisz sobie nielimitowane usługi w kraju (lecz nie za granicą), to jego propozycja będzie szczególnie warta rozważenia. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich, a do tego otrzymujesz paczkę 20 GB.

Niemal tam sama opłata miesięczna obowiązuje w lajt mobile. W Polsce usługi są nielimitowane, nie ma jednak RLAH w UE. Jeżeli 10 GB to dla Ciebie zbyt mało, to dołóż około 5 zł i ciesz się transferem 30 GB!

Bardzo dobre warunki umowy zapewnia Virgin Mobile. W jego przypadku usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane również w roamingu UE, a co miesiąc przypada Ci pakiet 20 GB. Tym razem umowa nie jest bezterminowa i trwa „tradycyjne” 24 miesiące.

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Marcin z KomórkomatuPatryk WęgrzynekdanielmazurRobson Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Robson
Gość
Robson

T mobile miało zawsze dobre oferty dla firm, jestem z nimi od lat i od lat jestem zadowolony.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Po przeszło półrocznej hegemonii T-Mobile w taryfach no limit z telefonem operator ten przegrał z Premium Mobile, który oferuje niższą cenę i większy pakiet internetowy.

Patryk Węgrzynek
Gość
Patryk Węgrzynek

Zależy dla kogo :-) Ja bardzo sobie cenię fakt posiadania w najtańszym abonamencie nielimitowanego internetu dla wszystkich pracowników (przy zakupie internetu jako dodatkowej usługi dla firmy). No i kiepsko oferta Premium Mobile wygląda w roamingu.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Wiadomo, każdy ma nieco inne wymagania :)

danielmazur
Gość
danielmazur

ale, ale… moim zdaniem w prowadzeniu firmy nie liczy sie najbardziej cena, a jakosc uslugi. TMobile, od kiedy uproscilo faktury, zachowuje sie bardzo fair wobec klientow, niedoliczajac zwyzek abonamentu. do tego mozna sobie zastrzec bark zgody marketingowej za 5 zł i pozbyc sie calkiem spamu. dlatego wydaje mi sie, ze różowi w abonamencie dla firm sie naprawde opalcaja.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów