Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Abonament dla firm – u kogo najkorzystniejszy?

najlepsze oferty GSM na komórkę

Ostatnia aktualizacja: 2023-01-02

Jaki abonament komórkowy dla firm jest najkorzystniejszy w 2023 roku? Szukasz atrakcyjnej oferty, ale nie wiesz na którą się zdecydować. Pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru!

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023.

Abonament dla firm – wybieramy najkorzystniejszą ofertę

Prowadząc firmę nie możemy sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju ograniczenia. Powinniśmy mieć zapewnioną możliwość wysyłania połączeń wychodzących przez cały czas – większość ofert na kartę i mix nie zagwarantuje nam tego. Jeżeli minie termin ważności konta, to – nawet wtedy, gdy mamy na nim jeszcze dostępne środki – zostanie ono zablokowane. A nie zawsze mamy możliwość szybkiego doładowania naszego konta. Dlatego też dla firm najkorzystniejszym wariantem jest dedykowany dla nich abonament. Charakteryzuje się on niższymi kosztami, aniżeli jego odpowiednik dla „zwykłego” Kowalskiego, poza tym można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Musisz wziąć również pod uwagę, czy będziesz potrzebował jednego numeru telefonu, czy więcej. Ewentualnie czy będziesz dobierał numery w późniejszym terminie. W takim wypadku zazwyczaj dostajesz więcej korzyści.

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm

Przy wyborze operatora warto również zwrócić uwagę na to, w jakim regionie zazwyczaj będziesz korzystał z jego usług. Chodzi oczywiście o zasięg. Wiadomo, że praktycznie cały nasz kraj jest w zasięgu głównych operatorów, ale czasem zdarzają się tzw. „dziury w zasięgu”. Czasem również zagęszczenie nadajników jest u jednego operatora mniejsze, a u drugiego większe, wiec na to również warto zwrócić uwagę.

Najtańsze oferty dla firm

Skoro już wiemy, że firmowy telefon nie może być niczym ograniczany, to powinniśmy się zastanowić nad zakresem oferty. Mając sam abonament nie musimy się przejmować o tym, czy będziemy mogli wykonać połączenie (pomijając sytuacje, gdy nie opłacamy rachunków). Proponujemy zatem abonamenty z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS i sporą paczką GB.

Abonament dla firm u dużych operatorów

Operatorzy z tzw. „Wielkiej Czwórki” oferują sporo pakietów z samymi kartami SIM, ale możesz w nich dobrać również nowoczesnego smartfona w dobrej cenie!

Który abonament telefoniczny dla właścicieli firm oferuje najwięcej? Oto najlepsze oferty dla małych firm!

Orange dla firm

Warto pomyśleć o ofercie Orange. Jeżeli zdecydujesz się na ofertę od pomarańczowego operatora, to za podstawowy pakiet Plan Firmowy S zapłacisz 50 zł netto miesięcznie.

W ramach tej oferty dostaniesz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Za SMS-y i MMS-y również nie będziesz płacił dodatkowo. W przypadku Internetu w telefonie dostaniesz przy zakupie online 35 GB na transmisję danych. Co ważne, jeśli będziesz dobierał kolejne numery w tej samej ofercie, sumaryczna opłata za jeden numer pomniejszy się. Przykładowo: za dwa numery zapłacisz 70 zł netto, zatem wyjdzie 35 zł netto za numer. I – co najistotniejsze w tej ofercie – możesz podpisać umowę na 24 miesiące, ale równie dobrze możesz wybrać pakiet bezterminowy. Ta ostatni opcja po prostu zobowiązuje cię do zachowania miesięcznego okresu wypowiedzenia.

A może potrzebujesz bogatszego abonamentu z większym transferem GB? Orange – jak każdy inny operator – oferuje takie rozwiązania, jak np. Plan Firmowy 5G. Do abonamentów możesz oczywiście dokupić smartfona.

Spośród wybranych modeli warty rozważenia jest choćby smartfon Samsung Galaxy A33 5Gjeden z tańszych telefonów z 5G. Operator oferuje tu aż 75 GB transferu 5G!

Opłata aktywacyjna = 0 złotych. Orange „gra” także ceną smartfona na start, która jest jedną z najniższych na rynku.

Play dla firm

Sprawdźmy teraz ofertę sieci Play. Najtańszy abonament, w którym dostaniesz nielimitowane usługi dla jednego numeru telefonu wynosi 45 zł netto.

W ramach tej oferty otrzymujesz nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Polsce i Unii Europejskiej. W cenie abonamentu dostaniesz ponadto 20 GB limitu transferu danych w Polsce. W przypadku tej oferty podpisujesz umowę na 24 miesięcy. Co istotne, im więcej numerów dobierzesz, tym zapłacisz niższy abonament za jeden numer. Przykładowo: jeśli masz dwa numery wtedy płacisz miesięcznie 65 zł, a więc sumarycznie za jeden numer wychodzi 37,50 zł. W przypadku tej umowy dodatkowo dostajesz także kartę do Internetu z limitem transferu 2 GB.

Do abonamentu możesz oczywiście dokupić smartfona – jest tu m.in. wiele modeli Samsung. Jest tu niezbyt duża opłata aktywacyjna.

T-Mobile dla firm

Możesz także wziąć pod uwagę ofertę od T-Mobile. W ramach najtańszego abonamentu, który oferuje nielimitowane usługi, zapłacisz miesięcznie 45 zł netto za numer.

W pakiecie otrzymasz nielimitowane rozmowy w Polsce i Unii Europejskiej. SMS-y i MMS-y również pozbawione są limitów zarówno w naszym kraju jak i roamingu UE. W przypadku Internetu dostajesz 20 GB limitu transmisji danych. Umowę podpisujesz w tym wypadku na 24 miesiące (nie jest to umowa bezterminowa). Tutaj również dostajesz dodatkową kartę SIM z Internetem. Miesięcznie dostaniesz 4,2 GB limitu transmisji danych.

Do abonamentu T-Mobile dla firmy możesz oczywiście dokupić smartfona. Obowiązuje symboliczna opłata aktywacyjna.

Plus dla firm

Możesz także skorzystać z oferty zielonego operatora. Najtańszy nielimitowany abonament wynosi również 45 zł netto.

W ramach tak skonfigurowanej oferty otrzymasz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. SMS-y i MMS-y również są nielimitowane, zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej. Tutaj dostajesz także 24 GB na transmisję danych oraz dodatkowo 120 minut na rozmowy z Polski do Unii Europejskiej. Jednak jeżeli potrzebujesz co najmniej dwóch numerów, wtedy zapłacisz zdecydowanie mniej.

W przypadku konfiguracji 2 kart SIM miesięczny łączny abonament wyniesie 65 zł netto. Wtedy masz nielimitowane rozmowy i wiadomości zarówno w Polsce i w roamingu UE. To samo dotyczy wiadomości SMS i MMS. Dodatkowo dostajesz 24 GB limitu transmisji danych dla każdego numeru. Umowę podpisujesz na 24 miesiące – nie jest to więc umowa bezterminowa.

Do abonamentu możesz oczywiście dokupić smartfona. Jest też tańszy pakiet Plus dla firm za 43,05 zł brutto, ale z niewielkim transferem 7 GB. Jak widzisz, także Plus ma ciekawe oferty dla firm!

Abonament dla firm u operatorów wirtualnych

Jeszcze niższe ceny abonamentu dla firm zapewniają operatorzy wirtualni. Dostaniesz w nich bardzo dobre warunki umowy, w tym coś, czego nie mają operatorzy z Wielkiej Czwórki (umowa bezterminowa).

Nie dokupisz tu jednak telefonów dla firmy – jeżeli szukasz nowego urządzenia, będziesz musiał dokonać jego osobnego zakupu w sklepie.

Premium Mobile dla firm

Premium Mobile to wyróżniający się operator. Jeżeli cenisz sobie nielimitowane usługi w kraju (lecz nie za granicą – nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE), to jego propozycja będzie szczególnie warta rozważenia. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich, a do tego otrzymujesz naprawdę sporą paczkę GB.

Największą zaletą jest jednak bodaj umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony – korzystasz z usług Premium Mobile tak długo, jak tylko zechcesz! W ten sposób nie jesteś skazany na wielomiesięczną umowę. Nie ma tu jednak opcji z telefonem dla Twojej firmy, którego możesz oczywiście kupić w wolnej sprzedaży.

lajt mobile dla firm

Niemal ta sama opłata miesięczna obowiązuje w lajt mobile. W Polsce usługi są nielimitowane, nie ma jednak RLAH (darmowego roamingu) w UE. Jeżeli 10 GB to dla Ciebie zbyt mało, to dołóż około 5 zł i ciesz się transferem 30 GB! Kolejna dobra oferta dla firm.

W pakiecie obowiązuje jednorazowa opłata aktywacyjna. To, co charakteryzuje tę ofertę dla firm, to umowa bezterminowa (na czas nieokreślony). To jeden z najkorzystniejszych – a na pewno najtańszych – abonamentów dla firm.

Virgin Mobile dla firm

Bardzo dobre warunki umowy dla firmy i poziom usług zapewnia w ramach swojego abonamentu sieć Virgin Mobile. Co charakteryzuje jego ofertę dla firm? W jego przypadku usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane również w roamingu UE, a co miesiąc przypada Ci pakiet aż 30 GB! Tym razem umowa bezterminowa nie jest oferowana, gdyż podpisujesz umowę na „tradycyjne” 24 miesiące. W zamian 3 pierwsze z nich jest za 0 zł.

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Robson

T mobile miało zawsze dobre oferty dla firm, jestem z nimi od lat i od lat jestem zadowolony.

Po przeszło półrocznej hegemonii T-Mobile w taryfach no limit z telefonem operator ten przegrał z Premium Mobile, który oferuje niższą cenę i większy pakiet internetowy.

Patryk Węgrzynek

Zależy dla kogo :-) Ja bardzo sobie cenię fakt posiadania w najtańszym abonamencie nielimitowanego internetu dla wszystkich pracowników (przy zakupie internetu jako dodatkowej usługi dla firmy). No i kiepsko oferta Premium Mobile wygląda w roamingu.

Wiadomo, każdy ma nieco inne wymagania :)

danielmazur

ale, ale… moim zdaniem w prowadzeniu firmy nie liczy sie najbardziej cena, a jakosc uslugi. TMobile, od kiedy uproscilo faktury, zachowuje sie bardzo fair wobec klientow, niedoliczajac zwyzek abonamentu. do tego mozna sobie zastrzec bark zgody marketingowej za 5 zł i pozbyc sie calkiem spamu. dlatego wydaje mi sie, ze różowi w abonamencie dla firm sie naprawde opalcaja.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów