Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Abonament dla firm – u kogo najkorzystniejszy?

avatar
6
zdjęcie przedstawiające mężczyznę w marynarce trzymające oburącz smartfona

Jaki abonament komórkowy dla firm jest najkorzystniejszy w 2024 roku? Szukasz atrakcyjnej oferty, ale nie wiesz na którą się zdecydować. Pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru! Gdzie dostaniesz najlepszy abonament dla firm? Ile może on kosztować? Co dostaniesz w cenie pakietu? Czy istnieją oferty bez limitu GB w telefonie? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego rankingu ofert dla firm!

Abonament dla firm – wybieramy najkorzystniejszą ofertę

Prowadząc firmę nie możemy sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju ograniczenia. Powinniśmy mieć zapewnioną możliwość wysyłania połączeń wychodzących przez cały czas – większość ofert na kartę i mix nie zagwarantuje nam tego. Jeżeli minie termin ważności konta, to – nawet wtedy, gdy mamy na nim jeszcze dostępne środki – zostanie ono zablokowane. A nie zawsze mamy możliwość szybkiego doładowania naszego konta.

Dlatego też dla firm najkorzystniejszym wariantem jest dedykowany dla nich abonament. Charakteryzuje się on niższymi kosztami, aniżeli jego odpowiednik dla „zwykłego” Kowalskiego, poza tym można go wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Musisz wziąć również pod uwagę, czy będziesz potrzebował jednego numeru telefonu, czy więcej. Ewentualnie czy będziesz dobierał numery w późniejszym terminie. W takim wypadku zazwyczaj dostajesz więcej korzyści.

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm
PORÓWNAJ OFERTY

Przy wyborze operatora warto również zwrócić uwagę na to, w jakim regionie zazwyczaj będziesz korzystał z jego usług. Chodzi oczywiście o zasięg. Wiadomo, że praktycznie cały nasz kraj jest w zasięgu głównych operatorów, ale czasem zdarzają się tzw. „dziury w zasięgu”. Czasem również zagęszczenie nadajników jest u jednego operatora mniejsze, a u drugiego większe, więc na to również warto zwrócić uwagę.

Możliwy jest wybór nowego numeru dla nowych klientów, ale czasami po przeniesieniu numeru można dostać pewne bonusy.

Najtańszy abonament dla firm – ranking operatorów komórkowych

Skoro już wiemy, że firmowy telefon nie może być niczym ograniczany, to powinniśmy się zastanowić nad zakresem oferty. Mając sam abonament nie musimy się przejmować o tym, czy będziemy mogli wykonać połączenie (pomijając sytuacje, gdy nie opłacamy rachunków). Proponujemy zatem abonamenty z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS i sporą paczką GB.

Abonament dla firm u dużych operatorów

Operatorzy z tzw. „Wielkiej Czwórki” oferują sporo pakietów z samymi kartami SIM, ale możesz w nich dobrać również nowoczesnego smartfona w dobrej cenie!

Który abonament telefoniczny dla właścicieli firm oferuje najwięcej? Oto najlepsze oferty dla małych firm!

Abonament dla firm Play

Sprawdźmy teraz ofertę sieci Play. Najtańszy abonament, w którym dostaniesz nielimitowane usługi dla jednego numeru telefonu wynosi 50 złotych netto.

W ramach tej oferty otrzymujesz nielimitowane rozmowy ze wszystkimi w Polsce i Unii Europejskiej. W cenie abonamentu dostaniesz ponadto 25 GB limitu transferu danych w Polsce. W przypadku tej oferty podpisujesz umowę na 25 miesięcy.

Co istotne, możesz też dokupić tutaj Internet bezprzewodowy (mobilny, a nie Internet światłowodowy). W przypadku tego najtańszego abonamentu dla firm sieci Play (Oferta S) jest to 150 GB transferu na pełnej prędkości. Droższe abonamenty mają większe pakiety GB, ale zawsze opcjonalny Internet bezprzewodowy kosztuje tu 20 złotych netto.

Do abonamentu możesz oczywiście dokupić smartfona – jest tu m.in. wiele modeli Samsung Galaxy. Jest tu niezbyt duża opłata aktywacyjna.

Abonament dla firm T-Mobile

Możesz także wziąć pod uwagę ofertę od T-Mobile. W ramach najtańszego abonamentu, który oferuje nielimitowane usługi, zapłacisz miesięcznie 50 złotych netto za numer. Cena jest więc ta sama, ale umowa trwa nieco krócej niż w przypadku operatora Play.

W pakiecie otrzymasz nielimitowane rozmowy w Polsce i Unii Europejskiej. SMS-y i MMS-y również pozbawione są limitów zarówno w naszym kraju jak i roamingu UE. W przypadku Internetu dostajesz 30 GB limitu transmisji danych. Umowę podpisujesz w tym wypadku na 24 miesiące (nie jest to umowa bezterminowa). Tutaj również dostajesz dodatkową kartę SIM z Internetem z 30 GB z prędkością do 40 Mb/s. W telefonie jest wystarczająca paczka transmisji danych, choć nie brak tu limitu GB. Co ciekawe, w topowych abonamentach T-Mobile dla firm (MagentaBIZNES M i MagentaBIZNES L) nie ma limitu GB!

Do abonamentu T-Mobile dla firmy możesz oczywiście dokupić smartfona. Obowiązuje symboliczna opłata aktywacyjna. Nie ulega wątpliwości, że brak limitu danych to największa zaleta oferty T-Mobile dla firmy.

Abonament dla firm Plus

Możesz także skorzystać z oferty zielonego operatora. Najtańszy nielimitowany abonament wynosi również 49 złotych netto. Jak wyglądają szczegóły oferty XS?

W ramach tak skonfigurowanej oferty otrzymasz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. SMS-y i MMS-y również są nielimitowane, zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej. Dostajesz tutaj także 30 GB na transmisję danych. Jednak jeżeli potrzebujesz co najmniej dwóch numerów, wtedy zapłacisz zdecydowanie mniej.

W przypadku konfiguracji 2 kart SIM miesięczny łączny abonament wyniesie… 49 złotych netto! Wtedy masz nielimitowane rozmowy i wiadomości zarówno w Polsce i w roamingu UE. To samo dotyczy wiadomości SMS i MMS. Do dyspozycji jest też 60 GB współdzielonego transferu na obie osoby. Umowę podpisujesz na 24 miesiące – nie jest to więc umowa bezterminowa.

Naturalnie do abonamentu możesz oczywiście dokupić smartfona. Jak widzisz, także Plus ma ciekawe oferty dla firm!

Abonament dla firm Orange

Warto pomyśleć o ofercie Orange. Jeżeli zdecydujesz się na ofertę od pomarańczowego operatora, to za podstawowy pakiet Plan Firmowy S zapłacisz 51 złotych netto miesięcznie. Jak prezentują się szczegóły oferty?

W ramach tej oferty dostaniesz nielimitowane rozmowy do wszystkich w Polsce, jak i w Unii Europejskiej. Za SMS-y i MMS-y również nie będziesz płacił dodatkowo. W przypadku Internetu w telefonie dostaniesz przy zakupie online 35 GB na transmisję danych (30 GB + 5G za zakup online).

A to nie koniec! W bonusie zyskasz dodatkowo 300 GB na 6 miesięcy i 4 miesiące abonamentu za 0 złotych.

A może potrzebujesz bogatszego abonamentu z większym transferem GB? Orange – jak każdy inny operator – oferuje takie rozwiązania, jak np. Plan Firmowy M 5G. Do abonamentów możesz oczywiście dokupić nowoczesny telefon komórkowy. Czasami możesz liczyć na rabaty i przeceny, ale zwykle promocja dotyczy wybranych modeli, a jeszcze więcej zyskasz w ofercie XL 5G i pośredniej L 5G.

Spośród wybranych modeli warty rozważenia jest choćby smartfon Samsung Galaxy A33 5Gjeden z tańszych telefonów z 5G. Operator oferuje tu aż 75 GB transferu 5G!

Opłata aktywacyjna = 0 złotych. Orange „gra” także ceną smartfona na start, która jest jedną z najniższych na rynku. Za przeniesienie numeru możesz zyskać dodatkowe bonusy!

Abonament dla firm Plush

Abonament dla firm jest też oferowany przez Plusha, a więc submarkę Plusa! W cenie abonamentu zyskasz nielimitowane rozmowy i spory transfer danych. Nie ma tu też limitu SMS czy multimedialnych MMS-ów, możesz też liczyć na darmowy roaming UE. W zasadzie jest to ten sam abonament telefoniczny, co dla osób fizycznych – do wyboru jest więc najtańszy abonament za 25 złotych brutto (z VAT) miesięcznie (umowa bezterminowa).

W wariancie z telefonem umowa z operatorem komórkowym Plush trwa standardowe 24 miesiące. W zależności od wybranego pakietu dla firm, zyskasz tu 15, 20 lub 30 GB Internetu w telefonie. Wybór smartfonów jest całkiem spory i zaczynają się one już od symbolicznej złotówki!

Abonament dla firm u operatorów wirtualnych – ranking operatorów komórkowych

Jeszcze niższe ceny abonamentu dla firm zapewniają operatorzy wirtualni. Dostaniesz w nich bardzo dobre warunki umowy, w tym coś, czego nie mają operatorzy z Wielkiej Czwórki (umowa bezterminowa).

Nie dokupisz tu jednak telefonów dla firmy – jeżeli szukasz nowego urządzenia, będziesz musiał dokonać jego osobnego zakupu w sklepie. O jakich sieciach mowa? Czy tacy operatorzy, jak np. Premium Mobile, lajt mobile czy Virgin Mobile są w stanie podjąć rękawicę?

Abonament dla firm Premium Mobile

Najtańsze oferty dopiero przed Tobą! Premium Mobile to wyróżniający się operator. Jeżeli cenisz sobie nielimitowane usługi w kraju (lecz nie za granicą – nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE), to jego propozycja będzie szczególnie warta rozważenia. Minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich, a do tego otrzymujesz naprawdę sporą paczkę GB.

Największą zaletą jest jednak bodaj umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony – korzystasz z usług Premium Mobile tak długo, jak tylko zechcesz! W ten sposób nie jesteś skazany na wielomiesięczną umowę. Nie ma tu jednak opcji z telefonem dla Twojej firmy, którego możesz oczywiście kupić w wolnej sprzedaży.

Abonament dla firm lajt mobile

Niemal ta sama opłata miesięczna obowiązuje w lajt mobile. Jak szczegóły oferty? Zarówno usługi głosowe, jak i tekstowe są nielimitowane. Jeżeli potrzebujesz darmowy roaming UE w wyśmienitej cenie, to go tutaj dostaniesz. Kolejna dobra oferta dla firm. Najtańszy abonament na firmę? Tylko w lajt mobile!

W pakiecie obowiązuje jednorazowa opłata aktywacyjna. To, co charakteryzuje tę ofertę dla firm, to umowa bezterminowa (na czas nieokreślony). To jeden z najkorzystniejszych – a na pewno najtańszych – abonamentów dla firm.

Oferta dla firm Mobile Vikings

Bardzo dobre warunki umowy dla firmy i poziom usług zapewnia w ramach swojego abonamentu wirtualna sieć Mobile Vikings. Co charakteryzuje jego ofertę dla firm? W jego przypadku usługi głosowe i tekstowe są jednak nielimitowane tylko w Polsce, a co miesiąc przypada Ci pakiet aż 35 GB z kumulacją niewykorzystanego GB! Powyżej zaprezentowaliśmy ten najtańszy abonament Mobile Vikings. Niemal, gdyż jest jeszcze tańszy za 20 zł miesięcznie, ale oferuje o wiele mniej.

Tym razem nie jest to nawet umowa bezterminowa, gdyż… jest to po prostu oferta na kartę! Oczywiście możesz podpisać umowę u innego operatora, ale Mobile Vikings daje Ci inne możliwości

Abonament dla firm – podsumowanie

Jak sam widzisz, abonament dla firm oferowany jest nie tylko przez największych operatorów komórkowych na rynku! Taki abonament telefoniczny dostaniesz także m.in. w Premium Mobile, lajt mobile czy Virgin Mobile, co wykazuje nasz ranking operatorów komórkowych dla firm. Czy mają oni najlepszą ofertę? Zależy od Twoich priorytetów, ale na pewno oferują najtańszy abonament dla biznesu.

Są to oferty często znacznie tańsze od propozycji „Wielkiej Czwórki”, a więc Orange, Play, Plus i T-Mobile. Nie jest w nich jednak oferowany firmowy telefon, a sama karta SIM. Coś za coś! W każdym jednak przypadku dostaniesz ofertę bez limitu SMS, a w droższych wariantach T-Mobile Polska także bez limitu GB! Naturalnie usługi są też nielimitowane w ramach roamingu UE.

Co Ty wybierzesz? Najtańszy abonament dla firm lajt mobile lub innej małej sieci GSM, czy może wolisz dostać nowego smartfona w droższej ofercie pakietu na firmę? W ofertach operatorów „W4” możesz też liczyć na dodatkowe karty SIM i rozszerzony pakiet 2w1 czy nawet 3w1, gdzie do abonamentu komórkowego dochodzi np. Internet światłowodowy czy telewizja.

Który z nich ma najlepszą ofertę biznesową? Wiele zależy od Twoich potrzeb, ale jeżeli zechcesz, to możesz zamówić nielimitowany abonament dla firm bez limitu GB i z usługami w roamingu UE!

SPRAWDŹ oferty biznesowe dla firm
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Jest ich całkiem sporo! Abonament dla firm oferowany jest m.in. przez Play, T-Mobile, Plusa, Orange, a także mniejszych operatorów, jak np. Premium Mobile czy lajt mobile.
Praktycznie zawsze do Twojej dyspozycji oddane zostaną nielitowane paczki minut, SMS-ów i MMS-ów, a także darmowy roaming UE. Topowe oferty potrafią zagwarantować nielimitowany Internet 5G, a często do abonamentu dostaniesz dodatkową kartę SIM lub innego rodzaju usługę w cenie pakietu.
Ceny abonamentu dla firm w przypadku największych operatorów zaczynają się od 50 zł netto (61,50 zł z VAT). Istnieją jednak mniejsze sieci komórkowe z tańszymi ofertami - nawet poniżej 30 złotych!

star ocena
4.5/5 - (62 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zaczęliśmy korzystać z telefonii UniTalk w naszej firmie. Kupiliśmy niemieckie numery telefonów od tej firmy. Połączyliśmy również integrację z CRM – teraz nasi menedżerowie pracują wydajniej. Jakość komunikacji jest dobra. Wsparcie techniczne działa 24/7 i reaguje bardzo szybko. Zaczęliśmy łączyć nasze wirtualne biura w innych krajach.

ale, ale… moim zdaniem w prowadzeniu firmy nie liczy sie najbardziej cena, a jakosc uslugi. TMobile, od kiedy uproscilo faktury, zachowuje sie bardzo fair wobec klientow, niedoliczajac zwyzek abonamentu. do tego mozna sobie zastrzec bark zgody marketingowej za 5 zł i pozbyc sie calkiem spamu. dlatego wydaje mi sie, ze różowi w abonamencie dla firm sie naprawde opalcaja.

T mobile miało zawsze dobre oferty dla firm, jestem z nimi od lat i od lat jestem zadowolony.

Po przeszło półrocznej hegemonii T-Mobile w taryfach no limit z telefonem operator ten przegrał z Premium Mobile, który oferuje niższą cenę i większy pakiet internetowy.

Zależy dla kogo :-) Ja bardzo sobie cenię fakt posiadania w najtańszym abonamencie nielimitowanego internetu dla wszystkich pracowników (przy zakupie internetu jako dodatkowej usługi dla firmy). No i kiepsko oferta Premium Mobile wygląda w roamingu.

Wiadomo, każdy ma nieco inne wymagania :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: