Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2023

Która oferta na telefon komórkowy jest najlepsza? Chciałbyś się przekonać? Szukasz abonamentu komórkowego z telefonem, z samą kartą SIM, a może tradycyjnej oferty na kartę lub pakietu duet? Czy ostatnie zmiany w ofertach operatorów GSM miały wpływ na wyniki naszego rankingu? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 25.08.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – Virgin Mobile Unlimited (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB zajmuje niezagrożony pierwsze miejsce w naszym rankingu abonamentu bez telefonu. Za jedyne 25 zł otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS, również w ramach roamingu UE (RLAH). Co więcej, bazowy transfer danych 15 GB rośnie do 20 GB dla stałych klientów! W dodatku otrzymasz darmowe social media (FB czy Messenger) i bezterminową umowę. Super!

37 pkt. W ofercie nju mobile „Wszystko” paczka danych również rośnie wraz ze stażem w sieci. Tym razem transfer 20 GB wzrasta do aż 60 GB 5G! Nie ma to wpływu na cenę nju, która wynosi 29 zł miesięcznie. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitów, także w roamingu UE. Nie ma tu jednak darmowych aplikacji internetowych (social media), ale jest umowa na czas nieokreślony!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Wirtualny operator lajt mobile proponuje bonusu za staż, ale w zamian od samego początku oferuje bardzo duży transfer 30 GB! Poza tym pakiet Numer 1 da Ci nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE za jedyne 24,99 zł na miesiąc! Jest to najniższa cena w naszym zestawieniu abonamentów z samą kartą SIM, a więc bez telefonu. Umowa oczywiście pozostaje bezterminowa.

33 pkt. Nowy abonament Virgin Mobile oferuje coś więcej, bo całkowicie nielimitowany transfer danych! Internet w telefonie nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Tym razem cena jest już jednak wyraźnie wyższa i wynosi 50 zł miesięcznie. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu w Polsce i w roamingu UE, a umowa bezterminowa. Uwaga – to oferta tylko dla osób od 18 do 26 roku życia!

33 pkt. Pakiet O! Swobodna! polskiej wirtualnej sieci OTVARTA jest bardzo podobny do wcześniejszego lajta. Dostaniesz w nim bowiem aż 31 GB transferu 5G za 29,99 zł każdego miesiąca. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane, ale tylko w Polsce – nie ma tu całkowicie bezpłatnego roamingu UE. Dostaniesz za to 2x w roku kalendarzowym tzw. Pakiet Wakacyjny. Umowa jest bezterminowa.

32 pkt. Pakiet Freedom3 5G innego polskiego wirtualnego operatora GSM, a więc Premium Mobile, od pewnego czasu oferuje więcej Internetu w telefonie. Otrzymasz w nim teraz nie 40, lecz aż 45 GB transferu 5G! Rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS są nielimitowane, ale ponownie tylko w Polsce. Nie ma tu w pełni darmowego roamingu (RLAH – roam like at home), za to umowa jest na czas nieokreślony.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt) – nowość.

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. A może szukasz abonamentu z telefonem komórkowym w cenie od 1 zł na start? Taką świetną ofertę dostaniesz w ramach pakietu Plush ABONAMENT 60 GB. Zyskasz w nim m.in. 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo przez rok i darmowe aplikacje internetowe. Oczywiście rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS są bez limitów do wszystkich sieci. Do niskiego abonamentu w kwocie 50 zł doliczana jest osobna rata za telefon.

34 pkt. Dodatkowej raty za sprzęt nie ma INEA – jej abonament zawiera już opłatę za telefon komórkowy. Co więcej, rachunki miesięczne wynoszą tu 24,90 zł, a umowa trwa tylko 12 miesięcy! Niestety są też słabsze strony tego abonamentu – w przeciwieństwie do innych sieci, INEA ma niewielki wybór smartfonów, a ceny zaczynają się od kilkuset złotych na start. Usługi głosowe i tekstowe bez limitów także w roamingu UE.

33 pkt. Plus 59 5G to jeden z bogatszych abonamentów – i wg nas najbardziej opłacalny – tego operatora. Dostaniesz w nim m.in. 50 GB Internetu 5G i dostęp do Disney+ za darmo przez cały rok! Abonament kosztuje 59 zł miesięcznie (nie licząc dodatkowej raty za sprzęt), a opłaty startowe za telefony zaczynają się od 1 zł. Urządzenie możesz spłacać w 12, 24 lub 36 ratach. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane także w UE.

33 pkt.  Topowy abonament T-Mobile Polska, a więc Oferta L Nielimitowana, oferuje coś więcej. Dostaniesz w nim całkowicie nielimitowany transfer internetowy 5G! Internet nigdy nie zwolni i nigdy się nie skończy w Twoim smartfonie! Rachunki co miesiąc wynoszą 85 zł, ale trzeba do nich doliczyć dodatkową opłatę ratalną za telefon. Ich wybór jest b. duży! Zyskasz ponadto usługę Rozrywka bez Ograniczeń (np. Tidal lub HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy) i usługi no limit także w roamingu UE.

32 pkt – nowość. A oto najbogatszy abonament indywidualny Play po sierpniowym liftingu! Odtąd Abonament L zapewnia całkowicie niewyczerpalny transfer 5G w telefonie, podobnie jak powyższy T-Mobile! Reszta pozostała bez zmian – do abonamentu doliczana jest osobna rata za smartfona (ceny od 1 zł na start), a oprócz usług bez limitu w Polsce i w roamingu UE dostaniesz też telewizję Play NOW w cenie pakietu.

32 pkt. (Prawie) najbogatszy abonament Orange Polska (Plan M) da Ci obecnie 140 GB transferu w 5G. Koszt samego abonamentu to 65 zł miesięcznie, ale trzeba do niego doliczyć ponownie ratę 0% za telefon. W Orange Polska opłaty startowe często wynoszą 0 zł na start! Rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe SMS oraz MMS są bez limitu nie tylko w naszym kraju, ale także w ramach roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. Jeżeli szukasz nie abonamentu, a ofertę na kartę (prepaid) to warto się skupić na pakiecie Bez Limitu L od T-Mobile Polska. Zapłacisz za niego miesięcznie 30 zł, a zyskasz bonus Supernet Video DVD, w którym możesz korzystać np. z Netflixa bez wpływu na swoją paczkę danych, która w sumie wynosi 30 GB na miesiąc. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są bez limitu także w UE.

35 pkt. Nowa Heyah na kartę podrożała parę miesięcy temu, ale w wyższej cenie dostaniesz za to większy transfer danych. Teraz Oferta S za 35 zł zapewnia 55 GB Internetu w telefonie, a limit w roamingu UE to prawie 7 GB! Rozmowy telefoniczne, wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS są naturalnie nielimitowane do wszystkich sieci.

34 pkt. Jeżeli nie zależy Ci na w pełni darmowym roamingu UE (RLAH), to wybierz Mobile Vikings i jego świetny pakiet na kartę Perfekt Match! Otrzymasz w nim m.in. nieskończoną kumulację transferu GB – co miesiąc będą przechodzić niewykorzystane gigabajty i będą sumować się z nową paczką 25 GB! I to każdego miesiąca. Zadbaj tylko o aktywne konto (warto włączyć usługę Autodoładowanie). Usługi głosowe i tekstowe bez limitów w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Oferta operatora komórkowego a2mobile – Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł – również jak najbardziej warta jest zachodu! W tej cenie dostaniesz Wi-Fi Calling, darmowe social media (aplikacje internetowe), paczkę internetową 30 GB oraz usługi głosowe i tekstowe bez limitów. Ponownie jednak nie będzie tu w pełni darmowego roamingu UE.

32 pkt. W pakiecie na kartę #Gigadaje od Virgin Mobile zyskasz (podobnie jak w Plushu czy nju mobile) rosnący transfer danych dla stałych klientów! Paczka GB rośnie bowiem z 15 do aż 30 gigabajtów w ramach bonusu stażowego! Rozmowy i SMS-y są nielimitowane tylko w Polsce (brak jednak MMS-ów no limit), nie ma też w pełni darmowego RLAH. Nie zmienia to faktu, że jest to bardzo ciekawa oferta na kartę

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Aktualny Duet Plusha oferuje całkiem dużo! Dostaniecie tu po 15 GB transferu na numer, ale tylko „na dzień dobry”. Podobnie jak w wersji z jedną kartą SIM i tym razem transfer rośnie do 20 GB. Poza tym zapłacicie mniej – 2 numery kosztują nie 2x 25 zł, lecz w sumie tylko 40 zł miesięcznie! Rabat wynosi więc -10 zł każdego miesiąca. Usługi głosowe/tekstowe no limit, także w ramach roamingu UE. Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet rabat jest jeszcze lepszy! Za pierwszy nr zapłacisz 29 zł, a za drugi tylko 9 zł na miesiąc! Oszczędzisz więc aż 20 zł każdego miesiąca, gdyż obie karty SIM kosztują tylko 38 zł. Jakby tego było mało, paczka danych rośnie w bonusie z 20 do 60 GB, ale transfer ten jest wspólny dla obu klientów. Umowa pozostaje bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. W przypadku wirtualnego lajt mobile za 2 karty SIM zapłacicie 44,98 zł, co oznacza skromniejszy rabat -5 zł każdego miesiąca. Dla każdego użytkownika przypadnie osobny transfer po 30 GB. Operator nie zapomniał także o nielimitowanych minutach czy wiadomościach SMS/MMS. Umowa na czas nieokreślony.

33 pkt. 30 GB to dla Was zbyt skromny transfer danych? Wybierz więc pakiet dla dwojga DUET MEGA także od lajt mobile! Tym razem za 2 numery zapłacicie w sumie 84,98 zł miesięcznie, a więc całkiem sporo. W zamian jednak na każdą osobę zyskacie po 300 GB transferu internetowego! Minuty, SMS-y, MMS-y pozostają bez limitu, a umowa jest ponownie bezterminowa.

31 pkt. W Premium Mobile ponownie otrzymasz rabat -5 zł na miesiąc. Wystarczy tylko wybrać pakiet dla dwojga składający się z 2 numerów Freedom2. Rachunki miesięczne wyniosą w tym przypadku 34,80 zł. W tej cenie otrzymacie po 30 GB na każdą kartę SIM oraz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS, ale tylko w kraju bez RLAH. Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (6 votes)
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czas już dawać punkty dodatkowe za e-SIM.

Nie wszyscy mają?

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów