Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2022

4

Jaka oferta na telefon jest teraz najlepsza? Oto nasz najnowszy ranking ofert komórkowych, w którym znajdziesz najlepsze pakiety na abonament, na kartę oraz duet!

Oferty aktualne na 25.08.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Tanie połączenia do Ukrainy ->


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (36 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB ma najwięcej punktów w naszym rankingu najlepszych abonamentów z samą kartą SIM. Rachunki miesięczne wynoszą tylko 25 zł, a w zamian zyskasz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i za granicą (darmowy roaming UE), bezpłatne social media i duży transfer danych. Wynosi on 15 GB, ale dla stałych klientów rośnie do 20 GB!

36 pkt. Ze świetnej strony prezentuje się także nju mobile i jego pakiet „Wszystko„. Jest on co prawda nieco droższy (29 zł miesięcznie), nie ma darmowych social mediów, ale ma za to jeszcze więcej gigabajtów. Na start jest ich 20 GB, ale w premii za staż w sieci transfer rośnie do 60 GB! Połączenia głosowe i tekstowe oczywiście nielimitowane, także w roamingu UE. Świetnie!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM ->

34 pkt. Kolejny abonament bez telefonu INEA No Limit 20 GB oferuje nielimitowane połączenia w Polsce i w roamingu UE. Warto tu wymienić sporą paczkę danych, bo aż 3,08 GB w UE. Opłaty miesięczne w INEA są jeszcze niższe od Plusha i wynoszą jedyne 24,90 zł. Operator daje możliwość zakupienia abonamentu na czas nieokreślony.

33 pkt. Wirtualna sieć lajt mobile nie oferuje dodatkowych GB w premii za staż, ale nie musi. Jej pakiet Numer 1 od razu zapewnia aż 30 GB transferu danych! Operator życzy sobie miesięcznie tylko 24,99 zł i oferuje także nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe, ale tylko w Polsce. Brakuje tu w pełni darmowego roamingu UE (roam like at home – RLAH).

33 pkt. Bardzo podobną ofertą dysponuje inny polski operator, a więc OTVARTA. W jego bezterminowym abonamencie O! Swobodna! dostaniesz 21 gigabajtów, ale po przeniesieniu numeru zyskasz aż 31 GB w 5G! Rachunki miesięczne są już jednak nieco wyższe i wynoszą 29,99 zł. Nie ma tu RLAH, ale OTVARTA dwukrotnie w roku proponuje tzw. Pakiet Wakacyjny.

32 pkt. Pakiet Freedom3 5G od Premium Mobile od pewnego czasu ma więcej transferu, w dodatku w 5G. Obecnie jest to aż 40 gigabajtów w cenie 29,70 zł. Ten bezterminowy (umowa na czas nieokreślony) abonament zapewnia oczywiście nielimitowane rozmowy głosowe i tekstowe, ale bez roamingu UE.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan 60 5G (32 pkt).

35 pkt. Najwięcej punktów w abonamencie z telefonem ponownie uzyskał Plush ABONAMENT 60 GB. Cena miesięczna (bez osobnych rat za sprzęt) wynosi 50 zł. Operator oferuje 60 GB 5G, darmowe social media i Tidal za 0 zł przez 3 miesiące! W dodatku otrzymasz usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS bez limitów, także w UE. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, przez 12 miesięcy otrzymasz darmowy dostęp do Disney+.

34 pkt. Inaczej do tematu podchodzi INEA, która nie liczy osobnych rat za telefon. W ten sposób rachunki miesięczne z telefonem wynoszą tylko 24,90 zł! Poza tym operator oferuje umowę na jedyne 12 miesięcy. Minus? Opłaty startowe za smartfony są znacznie wyższe, poza tym ich wybór jest raczej skromny. Usługi głosowe i tekstowe nielimitowane w Polsce i w roamingu UE.

33 pkt. Plus 65 5G ma teraz bardzo ciekawe warunki umowy! Oprócz nielimitowanych usług głosowych/tekstowych za 65 zł (nie licząc telefonu), dostaniesz też za darmo przez rok dostęp do Disney+ i nielimitowany pakiet internetowy 5G! Poza tym zielony operator zapewnia paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe. W dodatku otrzymasz spory wybór telefonów w cenie od 1 zł na start. Świetna oferta!

A może szukasz Plusa bez telefonu?

33 pkt. Nielimitowany Internet w telefonie ma też T-Mobile i to przez całą umowę. Mowa o pakiecie Oferta L Nielimitowana, gdzie nieograniczony transfer 5G nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Rachunki miesięczne to 85 zł, ale i tym razem należy do nich doliczyć osobną ratę za smartfona. Wybór modeli jest b. duży. T-Mobile oferuje ponadto usługę Rozrywka Uwolniona m.in. z Tidal czy Polsat Box Go do wyboru.

32 pkt. Pakiet Oferta L sieci Play również oferuje dużo transferu. A teraz nawet więcej! W promocji operator podwaja transfer danych 5G i obniża cenę o 10 zł każdego miesiąca. W rezultacie za topowy abonament zapłacisz (nie licząc rat za telefon; od 1 zł na start) tylko 70 zł miesięcznie. Oprócz tego otrzymasz telewizję Play NOW oraz nielimitowane usługi do wszystkich w kraju i w roamingu UE.

A może szukasz czegoś tańszego? Spójrz na abonament S:

32 pkt. W abonamencie Orange Plan 60 zyskasz w sumie 60 GB 5G, a to nie wszystko. W pakiecie dostaniesz także rabat -5 zł na HBO Max, nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS w Polsce i w roamingu UE. Co ciekawe, wiele smartfonów oferowanych jest za 0 zł na start! Ich wybór jest szeroki, a opłaty miesięczne (nie licząc właśnie telefonu) wynoszą 60 zł. Umowa trwa standardowe 24 miesiące.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. I w tym miesiącu Heyah zajmuje pierwsze miejsce na podium w ofertach na kartę (prepaid). Opłata miesięczna to tylko 25 zł, a w zamian otrzymasz aż 35 GB transferu! Poza tym czekają na Ciebie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i za granicą (RLAH). W droższych ofertach Heyah oferuje jeszcze darmowe połączenia do Ukrainy.

35 pkt. Podobną ofertą dysponuje T-Mobile, a więc właściciel submarki Heyah. Pakiet T-Mobile L jest nieco droższy – kosztuje 30 zł na miesiąc i oferuje w sumie 30 GB transferu, a także usługę Supernet Video DVD. Dzięki niej korzystanie m.in. z Netflixa czy Amazona Prime Video nie będzie obciążać Twojej paczki danych! Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane do wszystkich w kraju i w RLAH.

34 pkt. A może nie zależy Ci na darmowym roamingu UE? Jeżeli nie, to wybierz ofertę na kartę Perfekt Match wirtualnego operatora Mobile Vikings. Jej cena wynosi 25 zł, ale w promocji spada o 50% przez 3 miesiące! A to nie koniec wielkich zalet – dostaniesz tu nieskończoną kumulację niewykorzystanych GB na kolejne miesiące! Niewykorzystany transfer kumuluje się w nieskończoność, wystarczy tylko pamiętać o ważności konta. Warto w tym celu aktywować usługę Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. W a2mobile także dostaniesz dobrą ofertę na kartę. Pakiet Niewyczerpalne Wszystko w topowej wersji (cena 29,90 zł miesięcznie) oferuje m.in. transfer 30 GB, Wi-Fi Calling i darmowe social media, a więc aplikacje internetowe niepobierające transferu. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich sieci w Polsce – brakuje tu w pełni darmowego roamingu UE, choć a2mobile jeszcze parę lat temu takowy zapewniał.

32 pkt. Kolejna oferta na kartę za 25 zł w naszym rankingu! To pakiet #Gigadaje operatora Virgin Mobile. Dostaniesz w nim nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (ale bez multimedialnych wiadomości MMS) w Polsce, bez bezpłatnego roamingu UE. W zamian Virgin Mobile zapewnia większy transfer danych, który rośnie dla lojalnych klientów z 15 do 30 GB! To prawdziwa rzadkość w ofertach na kartę.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje 15 GB transferu na start dla każdej osoby z osobna. Tak jak w ofercie indywidualnej, za staż w sieci paczka danych rośnie, w sumie do 20 GB na kartę SIM. Jest tu jednak taniej! Za 2 numery zapłacisz nie 50, a jedyne 40 zł! Innymi słowy Plush daje rabat -10 zł na 2 numery w swojej ofercie duet. Usługi nielimitowane, a umowa podpisywana na czas nieokreślony.

34 pkt. nju mobile duet rabat jest jeszcze większy! Operator oferuje upust w wysokości -20 zł na miesiąc, gdyż drugi numer kosztuje tylko 9 zł zamiast standardowych 29! Poza tym transfer danych rośnie jeszcze bardziej – z 20 do 60 GB, ale jest on współdzielony na obie osoby. Wychodzi nieco taniej niż w Plushu. Ponownie usługi głosowe/tekstowe są bez limitów, a umowa bezterminowa.

Zobacz również: nju mobile trio

34 pkt. Tym razem coś droższego – pakiet DUET MEGA od lajt mobile kosztuje łącznie 84,98 zł na 2 osoby, ale wirtualny operator nagradza w zamian naprawdę bardzo dużym transferem internetowym. Na każdą kartę SIM jest aż 300 GB danych! Poza tym dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale tylko w Polsce. Umowa bezterminowa.

33 pkt. lajt mobile nie zapomniał jednak o tanich ofertach, a także właśnie jest pakiet duet za 44,98 zł za 2 numery. W ten sposób zyskujesz rabat -5 zł w porównaniu do 2 indywidualnych umów. Generalnie dostaniesz to samo, co wcześniej, lecz z mniejszą paczką danych w wysokości 30 gigabajtów na osobę. Umowa ponownie bezterminowa.

31 pkt. Rabat w wysokości -5 zł oferuje też Premium Mobile, a więc kolejny polski operator wirtualny. Jego oferta duet to nic innego, jak połączenie abonamentów Freedom2, dzięki czemu dostaniesz 20 GB transferu na każdą kartę SIM, poza tym nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Premium Mobile nie zapewnia jednak RLAH. Umowa jest bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Handzia

Otvarta to jedna z tańszych sieci ale z naprawdę dobrą ofertą, zdaje egzamin :)

Olivier

jak ktoś szuka dobrej oferty na sam abonament ( bez telefonu w zestawie) to tylko Otvarta :)

hanir

Wszystkie usługi oferowane przez sieć Otvarta działają bez zarzutu. Dobry zasięg, stabilny internet.

Janusz

Sieci na rynku jest wiele ale według mnie Otvarta zasługuje na miejsce przynajmniej w pierwszej 5tce. Bardzo dobre warunki, niskie ceny.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów