Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2021

5

W drugiej połowie sierpnia Plus całkowicie zmienił swój abonament komórkowy. Czy lifting jego oferty miał wpływ na nasz comiesięczny ranking ofert komórkowych? Przekonajcie się sami!

Oferty aktualne na 25.08.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt; +3 pkt) – nowość.

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce ex aequo – Freedom4 5G (31 pkt).

39 pkt. Plush ABO 15 GB ponownie bez zmian, przez co otrzymuje najwięcej punktów w abonamencie bez telefonu. Za 25 zł otrzymasz na początek 15 GB, a za roczny staż transfer rośnie do 20 GB. Plush oferuje też darmowe aplikacje internetowe, nielimitowane usługi w kraju i UE (roam like at home) i rzecz jasna bezterminową umowę. To świetna oferta na Twój telefon!

35 pkt. Pakiet „Wszystko” nju mobile jest bardzo podobny do Plusha, jest jednak parę różnic. Po pierwsze, transfer rośnie z 10 do aż 30 GB! Po drugie, cena jest nieco wyższa i wynosi 29 zł miesięcznie. Usługi w kraju i roamingu UE są nielimitowane, a umowa podpisywana na czas nieokreślony. Znakomita oferta!

Zobacz też: tylko teraz +60 GB na lato w nju mobile

34 pkt – nowość. Prawie tyle samo punktów otrzymał pakiet INEA No Limit 20 GB. Dostaniesz w nim m.in. darmowy roaming UE z 3,08 GB w UE, a krajowy transfer danych wynosi 20 GB. To najtańsza oferta z nielimitowanymi usługami w naszym rankingu abonamentów z samą kartą SIM – kosztuje tylko 24,90 zł. Uwaga – od sierpnia INEA oferuje bezterminową umowę!

33 pkt. A może nie chcesz czekać na więcej gigabajtów w promocji za staż? Jeżeli nie, to wybierz lajt mobile i jego pakiet Numer 1, gdzie dostaniesz od razu aż 30 GB! Kosztuje on miesięcznie tylko 24,99 zł, a usługi w kraju są nielimitowane do wszystkich sieci. Brakuje tu jednak RLAH (roam like at home), masz jednak paczkę 50 darmowych minut/50 SMS-ów w Unii Europejskiej. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Także w pakiecie O! Swobodna! dostaniesz spory transfer danych. W przypadku nowych numerów będzie to 21 GB, ale za przeniesienie numeru OTVARTA da Ci aż 31 GB 5G! Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce, a za granicą przysługuje tzw. Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Umowa oczywiście bezterminowa.

31 pkt. Freedom4 to najnowsza (debiut na rynku w maju 2021) oferta wirtualnej sieci Premium Mobile. Tym razem cena jest wyższa, bo wynosi 39,70 zł, ale w zamian otrzymasz aż 50 GB w jakości 5G! Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane, ale bez darmowego roamingu UE. Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt) – nowość.

5. miejsce – Plan Mobilny 75 5G (32 pkt).

6. miejsce – T-Mobile – L+ (31 pkt).

35 pkt. Topowy pakiet z telefonem Plush ABO 60 GB od niedawna jest tańszy o 10 zł! Operator gwarantuje 60 GB 5G, darmowe social media i Tidala w cenie abonamentu przez całą umowę! Dostaniesz też nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe w Polsce i w UE. Telefony kupisz już za 1 zł. Za przeniesienie numeru dostaniesz 4 miesiące abonamentu gratis.

34 pkt. Kolejne miejsce należy do sieci INEA i jej pakietu No Limit 20 GB. Warunki umowy są identyczne jak w wersji z samą kartą SIM – umowa trwa tylko 12 miesięcy, a abonament to jedyne 24,90 zł. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane także w roamingu UE. Wybór telefonów jest znacznie skromniejszy od konkurencji.

33 pkt. Potrzebujesz naprawdę bardzo dużo transferu danych? Zobacz na ofertę Play, a konkretnie pakiet Solo L. Dostaniesz w nim aż 140 GB Internetu 5G! A to nie wszystko – także darmowy roaming UE, telewizję Play NOW na całą umowę i Tidal za darmo na 3 miesiące. Najtańsza wersja Solo L kosztuje 80 zł miesięcznie, a nowy telefon kupisz już za symboliczne 1 zł. Wybór smartfonów jest tu bardzo duży.

33 pkt – nowość. Tyle samo punktów uzyskał nowy abonament 5G Plusa z sierpnia 2021 – Plus 65 5G. Dostaniesz w nim 60 gigabajtów, a także 150 GB ekstra na 3 miesiące rozliczeniowe. Uzyskasz też dostęp do Tidal, ale nie na 3 miesiące, lecz na całą umowę! Opłaty startowe za telefony zaczynają się od 1 zł, ale do abonamentu należy doliczyć ratę za sprzęt. Usługi w Polsce i UE są bez limitów, poza tym Plus zapewnia 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

Zobacz też: do 360 GB za przedłużenie umowy z Plusem

31 pkt. Nieco wcześniej, bo w maju 2021 roku, zadebiutował nowy abonament Orange. Jeden z jego pakietów – Plan 60 – otrzymał u nas 31 punktów. Orange oferuje w nim 50 GB 5G i zniżkę 5 zł na HBO GO. Abonament kosztuje 60 zł, ale nie obejmuje opłaty za smartfona (naliczane są za niego osobne raty), którego dostaniesz za 0 zł na start. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce i UE.

31 pkt. Tyle samo punktów otrzymuje abonament no limit T-Mobile L+ z transferem wynoszącym aż 100 GB transferu 5G! Koszt miesięczny to 90 zł i – jak w Plushu, Plusie czy Orange – opłata za telefon liczona jest osobno. Usługi głosowe i tekstowe są nieograniczone do wszystkich sieci w kraju i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

38 pkt. W ofertach na kartę bez zmian. „Na papierze” najwięcej punktów uzyskuje pakiet Plusa za 25 zł miesięcznie. Dostaniesz w nim „tylko” 10 GB Internetu, ale  transfer tu nie przepada! Uruchom promocję GigaBank i kumuluj niewykorzystane gigabajty. Musisz tylko pamiętać o ważności konta. W cenie 25 zł Plus oferuje też darmowe social media.

36 pkt. T-Mobile L kosztuje nieco więcej (30 zł miesięcznie), ale zapewnia aż 30 GB transferu. Usługi w kraju i za granicą ponownie są nielimitowane, a w dodatku otrzymujesz usługę Supernet Video DVD, w której będziesz mógł oglądać m.in. Netflix czy Amazon Prime Video bez utraty transferu. Bardzo dobra oferta na kartę!

34 pkt. Jeżeli jednak nie potrzebujesz w ogóle darmowego roamingu UE, to skorzystaj z Mobile Vikings i jego pakietu na kartę Perfekt Match za 25 zł miesięcznie. Ten wirtualny operator zapewnia aż 25 GB i kumulację transferu – gigabajty gromadzą się na koncie w nieskończoność! Tak jak w Plusie, musisz pamiętać o zachowaniu ważności konta, ale zawsze możesz aktywować w tym celu usługę Autodoładowanie.

33 pkt. W a2mobile znajdziesz kilka różnych pakietów Niewyczerpalne Wszystko, ale najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny ma wariant za 29,90 zł. Oferuje on 30 GB transferu, Wi-Fi calling i darmowe aplikacje internetowe. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich sieci.

32 pkt. #Gigadaje to kolejny pakiet na kartę za 25 zł! Oferta Virgin Mobile ma wszystko (prócz darmowych wiadomości MMS i roamingu), co potrzeba, w tym transfer 15 GB. Dla stałych klientów rośnie on nawet do 30 GB! To bardzo ciekawa oferta prepaid, a więc na kartę.

Zobacz też: do 300 GB na start w Virgin Mobile

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha da Ci na start 15 GB transferu, ale i tutaj paczka GB rośnie wraz ze stażem. Otrzymasz ponadto darmowe aplikacje internetowe i to samo, co w ofercie indywidualnej. Ale w niższej cenie! Duet Plusha pozwoli Ci zaoszczędzić 5 zł na osobę (łącznie 40 zł za 2 numery). Umowa bezterminowa.

34 pkt. W nju mobile duet dostaniesz jeszcze większy rabat! Wynosi on 20 zł i to każdego miesiąca (drugi numer kosztuje tylko 9 zł!). Poza tym pakiet internetowy rośnie z bazowych 10 do 30 GB, ale jest tu dzielony na obie osoby. Rozmowy i wiadomości SMS/MMS są nielitowane w kraju i za granicą, a umowa bezterminowa.

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. W wirtualnej sieci lajt mobile zwykle możesz liczyć na bardzo dobre ceny, ale pakiet DUET MEGA kosztuje w sumie 74,98 zł. Coś za coś – dostaniesz w nim nielimitowane usługi w Polsce (bez RLAH) i aż 300(!) GB na każdą osobę! Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

33 pkt. Dla przeciwwagi lajtDUET Nr 1, a więc tania – lecz wciąż dobra – oferta duet od lajt mobile. Za 2 karty SIM zapłacisz tu 44,98 zł i dostaniesz to samo, co poprzednio, ale z mniejszym transferem danych. W tym przypadku będzie to 30 GB na każdą kartę SIM.

31 pkt. Scalenie 2 numerów Freedom2 w ramach jednego rachunku da Ci rabat wynoszący 5 zł miesięcznie. Za 2 osoby zapłacisz więc 44,40 zł, a otrzymasz nielimitowane usługi w kraju (bez bezpłatnego roamingu UE), a także spory transfer danych – 20 GB na każdą osobę.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
alaADRKrzysztofGabiabraaaa Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
abraaaa
Gość
abraaaa

Zestawienie fajne ale brak uwagi że jedyne szybkie 5G ma Plus. W innych sieciach to kpina a nie 5G

Gabi
Gość
Gabi

A dlaczego nie uwzględniliście w rankingu oferty Orange Flex?

ADR
Gość
ADR

dokładnie za 30zł jest 30GB i 3,5GB w roamingu

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Dlaczego brak oferty virgin

ala
Gość
ala

brak orange flex w zestawieniu

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów