Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2017

21

W poprzednim miesiącu zanotowaliśmy 3 nowości, które zawitały do naszego najnowszego podsumowania najlepszych ofert GSM. Są to pakiety Orange oraz Virgin Mobile, które zadebiutowały na rynku w sierpniu. Czy doszło do znaczących roszad? Przekonajcie się sami – oto ranking ofert komórkowych na wrzesień 2017.

Oferty aktualne na 01.09.2017. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Spis treści:

  1. Abonament z telefonem
  2. Abonament bez telefonu
  3. Oferty na kartę
  4. Oferty duet z telefonem
  5. Oferty duet bez telefonu

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Stan Nielimitowany Solo 60 (34 pkt).

W segmencie abonamentu z telefonem najwięcej punktów zdobył Stan Nielimitowany Solo sieci Play. Za 60 zł miesięcznie otrzymamy nielimitowane usługi w kraju oraz w roamingu. Pamiętajmy jednak, że prędkość pakietu internetowego zwalnia po przekroczeniu pierwszych 10 GB. Oprócz minut, SMS-ów i MMS-ów bez limitów do wszystkich Play oferuje również Tidal, telewizję Play NOW oraz (na 12 miesięcy) dostęp do Showmax. Bardzo duży wybór telefonów od symbolicznej złotówki.

Wyższe abonamenty operatora oferują ten sam poziom usług, lecz otrzymamy w nich telefon w niższej cenie.

2. miejsce – T1 Bez Limitu (33 pkt).

Oferta specjalna T1 Bez Limitu jest bardzo zbliżona do wcześniejszej. I tym razem otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci krajowych (także w roamingu UE), nieskończony Internet (który również zwalnia po zużyciu pierwszych 10 GB), lecz w wyższej cenie. W zamian dostaniemy w prezencie Netflixa na 12 miesięcy oraz duży wybór telefonów komórkowych od 1 zł. Często przy wyborze może decydować zasięg sieci oraz wysokość jednorazowej opłaty startowej za smartfona. A ta w T-Mobile jest stosunkowo niska.

Warto również zastanowić się nad standardowym pakietem Supernet T2, który (z nielimitowanym transferem danych) jest niewiele droższy, a oferuje ponadto darmowe aplikacje internetowe.

3. miejsce – Smart XL (31 pkt).

Abonament XL sieci Heyah zapewnia to samo, co powyższa konkurencja, lecz ze znacznie mniejszym pakietem internetowym. W przeciwieństwie do Play i T-Mobile raty za telefon w wysokości 29 zł naliczane są osobno do abonamentu. W ofercie otrzymamy również dostęp do Facebooka i aplikacji WhatsApp Czat, które nie pobierają naszego cennego transferu. Największym minusem jest mała dostępność telefonów w Heyah – mimo niezłej oferty, wielu wybierze propozycje konkurencji.

4. miejsce – Orange Optymalny (30 pkt) nowość.

Końcem sierpnia Orange odświeżył nieco swój abonament – wprowadził nowe ceny, a także zmienił nazwy poszczególnych pakietów. Orange Optymalny kosztuje niemal tyle samo, co wcześniejszy Smart XL. W abonamencie Orange raty za sprzęt także są naliczane osobno, a ich wysokość zależy od klasy telefonu. Tak jak poprzednicy, operator zapewnia nielimitowane połączenia w kraju i UE, a także pakiet internetowy o wielkości 10 GB.

5. miejsce – Red Bull Mobile Energy 49 (29 pkt).

W Red Bull Mobile Energy 49 dostaniemy oczywiście nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju oraz roamingu Strefy 1 UE. Brakuje jednak bonusów w postaci dodatkowych aplikacji internetowych. W przeciwieństwie do Heyah i Orange, Red Bull Mobile nie nalicza dodatkowych rat za urządzenie. Może się jednak okazać, że jednorazowa opłata startowa będzie wyższa, niż u konkurencji.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Plush ABO 10 GB to zdecydowany faworyt wśród bezterminowych abonamentów. Za 25 zł otrzymamy dokładnie to, co w droższych abonamentach z telefonem, a nawet więcej – transfer danych zwiększa się dla stałych klientów (maksymalnie do 20 GB), a dla par przygotowano specjalną ofertę. Kolejną zaletą jest brak długoterminowej umowy i aplikacje internetowe, które nie wpływają na konsumpcję – niemałego przecież – transferu.

Co ciekawe, w tej samej cenie operator oferuje również Plush ABO 15 GB – na początek oferuje większy pakiet internetowy, lecz w umowie na 24 miesiące. Który wariant wybierasz?

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Kolejną bardzo dobrą propozycją jest nju mobile z aktywną usługą Wszystko – nie więcej niż 29 zł. Jak sama nazwa wskazuje, nie zapłacimy za pakiet więcej niż 29 zł miesięcznie, a w zamian dostaniemy (podobnie jak w Plushu) nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i UE. Również i w tym przypadku pakiet internetowy rośnie wraz ze stażem – maksymalnie do 30 GB. Operator nju mobile przewidział także bardzo dobrą ofertę dla dwojga, o czym nieco niżej.

3. miejsce – Red Bull Mobile 10 GB (32 pkt).

Oferta Red Bull Mobile jest bardzo dobra – zapewnia to, co Plush i nju, jednak bez dodatkowych bonusów. Transfer pozostaje więc cały czas na tym samym poziomie, nie ma też co liczyć na dedykowany pakiet dla par i nielimitowane aplikacje internetowe. Na szczęście umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, a więc i w RBM można z niej zrezygnować w każdej chwili.

4. miejsce – Freedom3 (31 pkt).

10 GB na start w Plushu i nju mobile to zdecydowanie za mało? Z odsieczą nadchodzi Premium Mobile i jego Freedom3, który zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju oraz aż 20 gigabajtów. W pakiecie nie dostaniemy jednak darmowego roamingu, na czym operator traci kilka punktów w naszym zestawieniu. Jeżeli jednak nie zależy ci na nim, to Freedom3 będzie jedną z najlepszych propozycji do 30 zł.

Tańszą alternatywą jest Freedom2. Za niecałe 25 zł otrzymamy to samo, lecz z mniejszym pakietem internetowym o wielkości 10 GB.

5. miejsce – Virgin Mobile Plan 2 (29 pkt).

Za równe 29 zł Virgin Mobile oferuje w ramach pakietu Plan 2 nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju. Niezła oferta, ale zapewnia najmniejszą w zestawieniu paczkę danych, na próżno również doszukiwać się darmowego roamingu. Zaletą VM jest bezterminowa umowa – możesz ją wypowiedzieć w każdej chwili.

Porównaj oferty GSM

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (38 pkt).

Usługi w kraju i za granicą (darmowy roaming w Strefie 1 UE) bez limitów, a do tego najniższa cena. Nielimitowany pakiet internetowy ma jednak (tak, jak Play i T-Mobile) ograniczenia prędkości przesyłu danych po przekroczeniu danego progu GB. Znakomita oferta prepaid, w której dostaniemy również usługę Wi-Fi Calling. Jeżeli jednak potrzebujemy Internetu cały czas na pełnej prędkości, to rozważmy poniższy pakiet od Mobile Vikings.

2. miejsce ex aequo – Viking 29 No Limit (35 pkt).

Przewagą Mobile Vikings może być właśnie prędkość transmisji danych. Od operatora otrzymujemy 15 GB, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc – i to bez żadnych ograniczeń! Musimy pamiętać tylko o doładowaniu konta na czas, inaczej dodatkowe gigabajty przepadną. W pakiecie Viking 29 No Limit otrzymamy ponadto nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Niestety, nie dostaniemy darmowego roamingu.

Dla najbardziej wymagających operator przygotował ofertę Viking 39 No Limit, w której co miesiąc otrzymujemy aż 25 GB.

2. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Kolejna atrakcyjna oferta od Plusha. Otrzymamy w niej nie tylko nielimitowane usługi w kraju, ale również za granicą. Niestety transfer nie rośnie wraz ze stażem, jak w przypadku Plush ABO 10 GB – dlatego właśnie proponujemy bezterminowy abonament operatora, który oferuje więcej w tej samej cenie.

4. miejsce ex aequo – Heyah 10 GB (33 pkt).

Heyah 10 GB to niemal identyczna oferta, co wcześniejsza Plusha. Diabeł (jak zwykle) tkwi w szczegółach: Plush korzysta z zasięgu Plusa, Heyah natomiast z T-Mobile. Poza tym w ofercie tego operatora brakuje nielimitowanego Facebooka w cenie pakietu. Jeżeli nie chcemy tracić transferu na jego przeglądanie, to wykupmy opcjonalny pakiet Smart Społeczność za 4,99 zł.

4. miejsce ex aequo – Plus 6 GB (33 pkt).

Oferta Plusa daje nam najmniejszy pakiet internetowy w naszym zestawieniu. Sytuację ratuje nielimitowany dostęp do Facebooka – korzystanie z niego nie będzie miało wpływu na paczkę 6 GB. Taryfa Plusa zapewnia ponadto kompleksowe usługi w kraju i za granicą (warunki roamingu jak w domu).

Porównaj oferty na kartę

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Superduet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 99,90 zł. Superduet jest połączeniem 2 abonamentów Supernet T2 w ramach pojedynczej umowy. Dzięki temu otrzymamy spory rabat – aż 40 zł na miesiąc! Za 2 karty SIM operator życzy sobie bowiem tylko 99,90 zł, zamiast 139,90. Każda osoba w duecie otrzyma nielimitowane usługi w kraju i roamingu Strefy 1 UE oraz 5 GB. Bardzo dobra oferta dla dwojga z telefonami.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Najnowszy pakiet dla dwojga sieci Play, Stan Nielimitowany Duet, zadebiutował na rynku w czerwcu tego roku. Ceny za 2 numery zaczynają się od 100 zł, ale mogą być wyższe w przypadku wybrania droższych smartfonów. Poziom świadczenia usług na tym samym poziomie, co w T-Mobile (nie licząc pakietu internetowego).

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. Pakiet JA+ Perfekcyjny Duet jest już na rynku od lutego bieżącego roku. Do abonamentu należy doliczyć ratę za telefon (minimum 6 zł), a im droższy model, tym wyższa rata miesięczna. W ofercie otrzymamy darmowy roaming i nielimitowane połączenia w kraju.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. Topowy abonament dla dwojga Plusa jest znacznie droższy od poprzednika. Zapewnia jednak większy pakiet internetowy (który jest dzielony na 2 karty SIM). Droższe telefony będą generować znaczną dopłatę do abonamentu.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (26 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Wreszcie! Orange zdecydował się na wprowadzenie pakietów dla par z 5 GB na osobę. Sierpniowa nowość operatora może nie powala na kolana, ale jeżeli doliczymy wysokie raty w Plusie za telefon, to Orange wcale nie musi mieć najgorszą ofertę. Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i UE są już standardem u operatora.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. ABO Duet 10 GB to połączenie 2 abonamentów Plush ABO 10 GB w pojedynczej umowie. Operator honoruje swoich klientów rabatem w wysokości 10 zł na 2 karty SIM. Warunki umowy są identyczne, co w przypadku indywidualnej oferty – jedyna różnica, to jeszcze lepsza cena.

10 zł zaoszczędzimy również w ABO Duet 15 GB, lecz tym razem umowa z operatorem jest podpisywana na 24 miesiące.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. W nju mobile znajdziemy jeszcze tańszą ofertę duet. Za 38 zł (koszt drugiego numeru wynosi tylko 9 zł) obie osoby mają do dyspozycji pakiety z aktywną usługą „Wszystko – nie więcej niż za 29 zł„. W nju nie dostaniemy jednak aplikacji internetowych, które nie wpływają na stan naszego transferu. Jest on poza tym dzielony na 2 osoby. Mimo to jest to bardzo dobra propozycja dla dwojga.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. Sierpniowa nowość Virgin Mobile – możliwość stworzenia oferty duet i pakietu rodzinnego. Każdy kolejny numer przydzielony jest z rabatem w wysokości 50%, a operator umożliwia dowolność wyboru taryfy. Ceny mniej rozbudowanych pakietów duet Virgin Mobile zaczynają się już od 38,50 zł. Wielką zaletą oferty jest brak długoterminowej umowy, minusem dla niektórych z kolei – brak darmowego roamingu.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – Superduet (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,90 zł. Superduet zapewnia nielimitowane połączenia w kraju i za granicą (roaming Strefy 1 UE), nielimitowane aplikacje internetowe i 5 GB na każdą osobę. Jednak w tym przypadku umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Oferta wygląda znacznie lepiej w wariancie z dołączonymi telefonami, a jej alternatywą może być T1 Bez Limitu tego samego operatora.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Oferta duet Premium Mobile dużo traci w zestawieniu przez brak darmowego roamingu. Dla wielu będzie to jednak bez znaczenia, a wtedy Freedom Dla Dwojga+ będzie znakomitym pakietem dla dwojga. Dużą zaletą jest m.in. brak długoterminowej umowy.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy tabeli znajdującej się pod rankingiem.

W lipcu wprowadziliśmy dodatkowe punkty za roaming bez dodatkowych kosztów.

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Wrzesień 2017
4.7 (94.74%) 19 głosów

Advertisement
avatar