Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2023

Przed Tobą najnowszy ranking ofert komórkowych! Który operator komórkowy oferuje najlepsze ceny i warunki umowy na początku 2023 roku? Przekonaj się sam – oto najlepsze oferty na abonament komórkowy, na kartę oraz pakiety duet.

Oferty aktualne na 21.12.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Promocje operatorów na Święta


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB ponownie uzyskuje najwięcej punktów w naszym zestawieniu. Opłaty miesięczne wynoszą jedyne 25 zł, a w zamian dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i za granicą (bezpłatny roaming UE). Operator daje ponadto darmowe social media i rosnący transfer z 15 do 20 GB! Wszystko dla lojalnych klientów.

37 pkt. Tak samo dba o stałych i lojalnych klientów nju mobile w swoim atrakcyjnym pakiecie „Wszystko„, gdzie transfer danych rośnie z 20 do aż 60 GB! Podobnie wszystko zależy od stażu w sieci. Rozmowy, wiadomości tekstowe SMS i MMS są oczywiście nielimitowane, także w roamingu UE. Opłaty miesięczne wynoszą w tym przypadku 29 zł, poza tym od września 2022 r. dostaniesz 5G w nju mobile!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB jest jeszcze tańszy od Plusha (niecałe 25 zł miesięcznie), a co w nim otrzymasz? Nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i w roamingu UE, a także 20 GB transferu, w tym 3,08 GB w UE. Kolejna bardzo dobra oferta na abonament bez telefonu.

33 pkt. U wirtualnego operatora lajt mobile nie dostaniesz premii GB za staż, ale nie musisz! Od razu otrzymasz aż 30 GB na miesiąc! Poza tym jego pakiet Numer 1 na czas nieokreślony kosztuje tylko 24,99 zł na miesiąc i zapewnia usługi bez limitów do wszystkich sieci, ale tylko w kraju – nie ma tu w pełni bezpłatnego roamingu UE (RLAH).

33 pkt. Abonament O! Swobodna! następnego polskiego operatora wirtualnego OTVARTA zapewnia aż 31 GB w jakości 5G! Umowa jest bezterminowa, a cena pakietu to 29,99 zł. Nie ma tu darmowego roamingu UE – jest za to tzw. Pakiet wakacyjny, którego możesz wykorzystać dwukrotnie w roku kalendarzowym. Bardzo dobra oferta.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Ze świetnej strony prezentuje się także pakiet Freedom3 5G od Premium Mobile! Za 29,70 zł zyskasz aż 40 GB 5G – to naprawdę bardzo dużo. Podobnie jak u wcześniejszych operatorów wirtualnych, także Premium Mobile nie oferuje w pełni darmowego roamingu UE (RLAH – roam like at home), ale w Polsce usługi do wszystkich są całkowicie nielimitowane.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Również w abonamencie z telefonem najwięcej punktów uzyskał Plush i jego pakiet Plush ABONAMENT 60 GB za 50 zł (nie licząc osobnych rat za telefon) na miesiąc. Co otrzymasz w tej cenie? Transfer 60 GB 5G, darmowe social media i Disney+ za darmo przez rok. Poza tym telekom zapewnia nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe w Polsce i w ramach roamingu UE. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł na start

34 pkt. INEA oferuje wyjątkowy abonament z telefonem. Dlaczego? Za całość zapłacisz tylko 24,90 zł! W tej cenie jest już zawarta cena telefonu i abonament, a sama umowa w INEA trwa tylko 12 miesięcy. Usługi głosowe i tekstowe są bez limitów nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE. Niestety wybór smartfonów jest mocno ograniczony, a opłaty startowe znacznie wyższe niż u konkurencji.

33 pkt. Pakiet Plus 65 5G oferuje za 65 zł (ponownie nie licząc osobnych rat za sprzęt) bezpłatny dostęp do Disney+ na 2 lata i nielimitowany transfer 5G przez 12 miesięcy. W dodatku zyskasz 300 darmowych minut z Polski do UE i nielimitowane usługi głosowe i SMS/MMS do wszystkich. Wybór modeli smartfonów jest bardzo duży, a ceny zaczynają się od mniej niż 1 zł na start.

33 pkt. Nielimitowany (i to przez całą umowę) Internet w telefonie oferuje T-Mobile. W topowym pakiecie Oferta L Nielimitowana transfer 5G nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Rachunki miesięczne wyniosą 85 zł, ale nie zawierają one jeszcze opłaty za telefon (wybór modeli b. duży). T-Mobile oferuje też Rozrywkę bez Ograniczeń za 0 zł przez 6 miesięcy, która zawiera m.in. HBO MAX czy Tidal.

32 pkt. Najbogatszy pakiet z telefonem sieci Play, a wiec Abonament L, także zapewni Ci spory transfer. Teraz w promocji podwaja Internet 5G w telefonie i oferuje rabat -10 zł na abonament i to każdego miesiąca! Dzięki temu za topowy abonament zapłacisz (nie licząc rat za telefon) tylko 70 zł. W dodatku otrzymasz w cenie pakietu telewizję Play NOW. Opłaty startowe za telefony/smartfony zaczynają się od 1 zł.

32 pkt. Nowy abonament Orange ma kilka mocnych atutów. Jego pakiet Plan M oferuje obecnie nie 60, lecz aż 140 GB przez pierwszy rok trwania umowy! W kolejnych 12 miesiącach transfer spada do „jedynie” 70 GB każdego miesiąca. Za 65 zł miesięcznie otrzymasz naturalnie usługi głosowe i tekstowe w Polsce i roamingu UE bez limitu, a nawet smartfony za 0 zł na start!


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Wolisz klasyczną ofertę na kartę (prepaid) bez żadnej umowy? Wybierz sieć Heyah, gdzie za 25 zł miesięcznie dostaniesz aż 35 transferu! Poza tym otrzymasz tu rozmowy głosowe i tekstowe bez limitu zarówno w kraju, jak i za granicą (RLAH). Jakby tego było mało, w droższych pakietach Heyah zapewnia darmowe połączenia do Ukrainy.

35 pkt. Zbliżoną ofertą dysponuje macierzysta sieć Heyah – T-Mobile Polska. W tym przypadku cena wynosi 30 zł na miesiąc, ale w zamian zyskasz usługę Supernet Video DVD, dzięki której będziesz mógł np. oglądać Netflixa bez utraty transferu GB. Oczywiście jest tu bezpłatny roaming UE, a także aż 30 GB krajowej paczki danych.

34 pkt. A może nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to wybierz Mobile Vikings i jego ofertę Perfekt Match z 25 GB! Ta wirtualna sieć GSM przygotowała dla Ciebie kumulację niewykorzystanego transferu GB – niewykorzystane gigabajty przechodzą na kolejne miesiące! I tak w nieskończoność, o ile masz zachowaną ważność konta. W tym celu możesz aktywować usługę Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. a2mobile to następny operator GSM z bardzo dobrą ofertą na kartę. Jego plan taryfowy Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł zapewni Ci 30 GB transferu, Wi-Fi Calling i darmowe social media (aplikacje internetowe nie pobierające transferu danych). Poza tym dostaniesz naturalnie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, lecz bez darmowego roamingu UE.

32 pkt. Kolejna oferta na kartę w cenie 25 zł – #Gigadaje sieci Virgin Mobile. Operator ten zapewnia w swojej ofercie nielimitowane połączenia głosowe oraz SMS-y (lecz bez darmowych MMS-ów) do wszystkich w Polsce, ale ponownie bez darmowego roamingu UE. Oferuje za to bonus GB za staż w sieci, w którym transfer rośnie z 15 do 30 gigabajtów!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha proponuje na start 15 GB transferu na każdą kartę SIM. Wraz ze stażem w sieci Internet rośnie do 20 GB na osobę. W pakiecie duet wychodzi jednak taniej – zamiast 50 zł za 2 numery zapłacisz tylko 40 zł! Rabat w Plushu to -10 zł każdego miesiąca. Warto! Usługi nielimitowane, a umowa bezterminowa.

34 pkt. nju mobile duet dostaniesz jeszcze większy rabat! Za drugi numer zapłacisz nie 29, lecz tylko 9 zł – oznacza to upust o aż 20 zł! I to każdego miesiąca. Za 2 karty zapłacisz w nju tylko 38 zł, a transfer danych rośnie z 20 do 60 GB dla lojalnych klientów, ale jest on współdzielony na obie osoby. Od końca września nju oferuje 5G. Umowa bezterminowa.

Zobacz również: najtańsze oferty z 2 kartami SIM

34 pkt. A może szukasz naprawdę ogromnego transferu GB w telefonie dla dwojga? Zobacz na DUET MEGA operatora lajt mobile za 84,98 zł miesięcznie. Tyle kosztują tu 2 karty SIM, a więc całkiem dużo, ale pamiętaj, że  dostaniesz aż 300 GB transferu dla każdej osoby! Poza tym zyskasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce, ale bez roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

33 pkt. A jeżeli zależy Ci bardziej na cenie, to wirtualna sieć lajt mobile oferuje tańszy pakiet duet, gdzie za 2 karty SIM zapłacisz łącznie 44,98 zł. Daje to rabat -5 zł na miesiąc w porównaniu do 2 indywidualnych abonamentów tego samego operatora. Umowa naturalnie bezterminowa.

31 pkt. Taki sam rabat (-5 zł miesięcznie) dostaniesz również w Premium Mobile. Oferta dla par tej wirtualnej sieci GSM stanowi połączenie 2 indywidualnych pakietów Freedom2, lecz w niższej cenie. Premium Mobile oferuje 20 GB transferu dla każdej osoby, a ponadto rozmowy i wiadomości SMS/MMS no limit w kraju. Nie ma tu jednak bezpłatnego roamingu UE, jest za to bezterminowa umowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
gajan

obserwuje te rankingi i widzę, ze sieć Otvarta wciąż się utrzymuje na wysokim miejscu. to tylko świadczy o tym, ze ich oferta ciągle wzbudza zainteresowanie klientów. nie dziwi mnie to :)

Ewka

sporo osób przenosi numery do operatora Otvarta, dobra jakość usług a do tego niskie ceny abonamentów, to jednak przyciąga.

Włodi

a orientuje się ktoś, ile czasu czeka się na aktywację usług w Otvartej ? bo z tego co wiem to przeniesienie numeru można załatwuć przez internet?

pawik

tak, nie musisz nigdzie jechać, wystarczy wypełnić formularz na stronie i po 2-3 dniach przyjedzie do Ciebie kurier z umową do podpisania. sprawnie, bezproblemowo – warto :)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów