Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2020

23

Skończył się grudzień, a z nim cały 2019 rok. Miesiąc ten obfitował w świąteczne promocje GSM, a od kilku dni dostępne są już noworoczne wyprzedaże. To jednak krótkoterminowe okazje - czy operatorzy zaskoczyli nowościami już na samym początku stycznia? Zapraszamy do naszego comiesięcznego rankingu ofert komórkowych.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 31.12.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - T-Mobile - L (31 pkt).

5. miejsce - Solo L (30 pkt).

33 pkt. Plush wita Nowy Rok bez zmian, a więc na pierwszym miejscu w ofertach abonamentu z telefonem. Jego pakiet Plush ABO 15 GB uzyskał 33 punkty i zapewnia m.in. nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, 15 GB standardowego transferu oraz kolejne 10 GB na YouTube i Tik Tok. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki i pobierana jest za nie osobna opłata ratalna. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

32 pkt. O 1 punkt mniej ma abonament Plus.80. Zapewnia on jeszcze więcej od Plusha, ale jest znacznie droższy. Otrzymamy w nim m.in. nielimitowane usługi do wszystkich sieci, 24 GB transferu na pełnej prędkości, RLAH i paczkę minut na rozmowy międzynarodowe. Do tego dostaniemy 1 z 3 usług premium do wyboru (HBO GO, Liga Mistrzów z IPLA i Tidal). Zielony operator pobiera osobną opłatę za sprzęt. Dodatkowe karty SIM są tańsze o 50% - to świetna informacja dla całych rodzin!

31 pkt. Plan Mobilny 55 - a więc niemal topowy abonament Orange - oferuje atrakcyjne warunki. Połączenia głosowe i tekstowe są tu oczywiście nielimitowane, a do dyspozycji przydzielana jest paczka 15 GB na pełnej prędkości. Przez pierwszy kwartał dostaniemy pakiet Music Pass za darmo, na którego składają się m.in. Tidal i Spotify. Również i tym razem do abonamentu doliczana jest dodatkowa rata za telefon, za którego w zamian Orange często nie pobiera na start ani złotówki! Dodatkowe karty SIM są tańsze o 20 zł, a za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

31 pkt. Pakiet T-Mobile - L jest topową ofertą różowego operatora. Dostaniemy w nim olbrzymi pakiet internetowy wynoszący aż 70 GB! W cenie otrzymamy także bezpłatny roaming UE, nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Tym razem nie jest doliczana osobna rata za telefon, gdyż ta jest już wliczona w abonament. Dostępnych jest kilka konfiguracji, a najtańsza wynosi 109 zł miesięcznie. Opcjonalnie można dokupić pakiet Netflixa.

30 pkt. Bardzo duży pakiet internetowy posiada również Play i jego pakiet Solo L - aż 35 GB na pełnej prędkości. Oprócz tego dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. A to nie wszystko! Play zapewnia także za darmo telewizję Play NOW przez całą umowę oraz Tidal przez 6 miesięcy za 0 zł. Dla rodzin czeka spory rabat - kolejne numery są tańsze w pakiecie Play Pokolenia. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce - Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce - Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Szukamy atrakcyjnej oferty bez telefonu? Musimy zwrócić uwagę na Plush ABO 10 GB. Za jedyne 25 zł dostaniemy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, darmowe social media i 10 GB na start. Dla stałych klientów paczka rośnie z 10 do 20 GB! Następne 10 GB ekstra można przeznaczyć na YouTube’a. Znakomita oferta! Duety płacą jeszcze mniej - za numer tylko 20 zł miesięcznie. Umowa na czas nieokreślony.

35 pkt. Równie dobrą ofertą będzie nju mobile i jego pakiet „Wszystko„. Jest co prawda droższy, bo kosztuje 29 zł miesięcznie, ale w duetach jest taniej - drugi numer kosztuje tylko 9 zł. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane, a na start także otrzymamy 10 GB. Tym razem transfer rośnie dla stałych klientów do aż 30 GB! Niestety pakiet internetowy jest dzielony na dwie osoby w duetach. Umowa na czas nieokreślony.

34 pkt. Taniej nie znaczy gorzej! Wirtualna sieć lajt mobile oferuje pakiet Numer 1 za jedyne 19,99 zł, w którym dostaniemy od razu 30 GB transferu! Połączenia głosowe i tekstowe są nielimitowane, ale tylko w Polsce - nie dostaniemy więc darmowego roamingu UE, lecz tzw. Bonus Krajowy. Jeżeli jednak nie wyjeżdżamy za granicę, to będzie to świetna oferta w znakomitej cenie. Umowa na czas określony lub nieokreślony.

32 pkt. Kolejna oferta za 29 zł, lecz bez większych fajerwerków. Co prawda w Red Bull Mobile dostaniemy nielimitowane usługi i 10 GB transferu, to jednak brakuje bonusów za staż i dla par. Niewykorzystana paczka gigabajtów przechodzi na kolejne 2 miesiące. Umowa na czas nieokreślony.

31 pkt. Tańszy jest za to Premium Mobile. Jego pakiet Freedom2 kosztuje tylko 24,70 zł i oferuje nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (SMS/MMS), lecz tylko w Polsce. Podobnie jak lajt mobile, również w jego przypadku na próżno szukać darmowych warunków roamingu UE. Cieszy pokaźny transfer o wielkości 20 GB. Jest to jednak jedna z najlepszych ofert krajowych, a wirtualny operator zapewnia rabaty dla duetów i rodzin. Umowa na czas nieokreślony.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce - Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo - Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo - #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce - Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce -  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

35 pkt. Najtańsza i najlepsza oferta, przynajmniej „na papierze”, gdyż opinie o Lycamobile mogą być różne. Pakiet tego wirtualnego operatora kosztuje niecałe 20 zł i zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (także w roamingu UE!) oraz aż 30 GB transferu. Niewykorzystane gigabajty przechodzą na kolejny miesiąc, brakuje jednak obsługi MMS-ów.

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujemy bezpłatnego roamingu UE (RLAH), to zwróćmy uwagę na pakiet Viking 25 No Limit. Największą zaletą oferty za 25 zł jest kumulacja niewykorzystanego transferu na kolejne miesiące - i to w nieskończoność! Należy jedynie zadbać o ważność konta. W tym celu warto aktywować usługę Autodoładowanie. Co miesiąc Mobile Vikings przydziela kolejne 15 GB, a minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich polskich sieci.

34 pkt. 34 punkty uzbierał również Virgin Mobile, a dokładniej plan #GigaDaje. To kolejna oferta kosztująca 25 zł i jest dość zbliżona do Mobile Vikings. Brakuje w niej jednak nielimitowanych MMS-ów, nie ma też kumulacji Internetu. W zamian Virgin powiększa GB dla stałych klientów, trochę na wzór Plusha i nju mobile. Paczka rośnie do aż 30 GB!

33 pkt. Jeszcze kilka miesięcy temu a2mobile mógł pochwalić się największą liczbą punktów w naszym rankingu. Mimo spadku na dalsze miejsce pakietu Niewyczerpalne Wszystko jest to wciąż znakomita oferta. Dostaniemy w niej nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i 20 GB Internetu. Całość uzupełniają darmowe social media i Wi-Fi Calling.

32 pkt. Karciany odpowiednik abonamentu „Wszystko” nju mobile. Cena pakietu jest ta sama i wynosi 29 zł. Dostaniemy też praktycznie te same warunki umowy i paczkę 10 GB na start. Tym razem brakuje jednak darmowego roamingu UE (RLAH). Różni się też sposób płatności, gdyż w razie potrzeby wystarczy doładować konto telefonu.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
Piwosz Informatyk samoukMaciejjarcaFilipPrzeeme Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janek
Gość
Janek

Proszę o mała poprawkę – w abonamencie Nju za 29 zł jest teraz 3,07 GB internetu w roamingu.

Marcin Gruszka
Gość
Marcin Gruszka

Nie ma potrzeby. I tak tego nikt nie kupuje. Wszyscy wolom Play 5G

piter
Gość
piter

Play5G chyba w kosmosie ciemnico

Ciemnota
Gość
Ciemnota

Ha ha

Marta
Gość
Marta

jest potrzeba

Przeeme
Gość
Przeeme

Chyba Ci sie snilo 5g niech zrobia dobre 3G a nie wydaja kase na cos co jest zbedne wala w …rowno pogorszyli nam zasieg i kaza sobie placic jak by sie nic nie stalo sadzimy sie juz pol roku play to najgorsze scierwo jakie mielismy do tej pory NIE POLECAM PLAY szkoda nerw i czasu

Piotr
Gość
Piotr

Mobile vikings – kumulacja pakietów to jest powód dla którego odchodze naprawde z dobrej oferty ABO DUET za 40 zł po 10 gb bez umowy i promocje stażowe. Wyjdzie mi to 10 zł wiecej na miesiąc ale tak naprawde płaci sie za internet ktory w większości operatów przepada. Spokojnie zostaje mi około 5-7 GB pakietów miesięcznie

Mila
Gość
Mila

Jak rozumieć „Net-EU” – czy czasem od momentu zniesienia roamingu będąc w UE nie korzystamy z danych komórkowych tak jakbyśmy byli w Polsce?

Marian
Gość
Marian

W Plush Abo/15GB jest 3,18 GB zamiast 2,5 GB na RLAH

Piotr
Gość
Piotr

Dlaczego w dzisiejszych czasach gdy tak dużo się jeździ za granicę w ogóle nie bierze się pod uwagę rozmów międzynarodowych? Nie mylić z roamingiem, ale chodzi o połączenia z Polski do reszty świata.

Grzesiek
Gość
Grzesiek

bo każdy używa skype’a i whatsupp’a?

jan
Gość
jan

Do rankingu przydała by się informacja z jakiej sieci korzysta operator

Muzyk
Gość
Muzyk

NJU to oszustwo! W Polsce działa poprawnie ale za granicą to już porażka! Po przekroczeniu granicy w Świecku zero zasięgu! Po przejechaniu kilkudziesięciu km zasięg był ale po wykonaniu rozmowy czy wysłaniu sms do Polski NJU zaczął naliczać opłaty! Po przejechaniu przez Niemcy i Austrię NJU przestało działać chociaż przed wyjazdem na koncie miałem 60 zł. Na szczęście miałem drugi numer w Play i nr szwajcarski. Odradzam NJU!

jarca
Gość
jarca

mam to samo. Nju to dranie

basia
Gość
basia

Ostatnio zastanawiam się czy bardziej opłacalnie nie byłoby kupienie telefonu np w media expert i dobranie do tego pakietu np w plushu, dodam, że zależy mi głównie na internecie, a nie rozmowach, czy smsach.

Emil
Gość
Emil

Od lat pozostaję wierny a2

Adi
Gość
Adi

Ja mam a2mobile i za 19,90 mam 10GB internetu, nielimitowane smsy, mmsy i rozmowy także na stacjonarne. Uważam, że ta oferta powinna być druga w rankingu.

Filip
Gość
Filip

Należy wspomnieć że Play stracił zgody na dopłaty, więc od teraz roaming w UE jest w Play bezpłatny (z wyjątkiem FUP)

Maciej
Gość
Maciej

Otvarta 17,99
nie uwzgledniona ?

Piwosz Informatyk samouk
Gość
Piwosz Informatyk samouk

Osobiście od wielu lat korzystam z Play na kartę. Pasuje mi to, ponieważ płacę 5zł za doładowanie i mam przedłużenie połączeń na rok. Nie ważne, że muszę płacić za wszystkie minuty/SMS/MMS, bo to i tak zwykle do mnie dzwonią XD. Ale niestety z zasięgiem to się zrobiła porażka. Jak wcześniej u siebie w pokoju miałem prawie ful zasięg, tak teraz muszę w odpowiednich miejscach kłaść telefon. I te niekończące się zmiany nadajników z których mi ciągnie zasięg :/ Na początku to było dobre, ale teraz to już porażka i co chwila mam SMSa o próbie kontaktu (ale nie miałem zasięgu… Czytaj więcej »

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów