Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2019

29

Koniec roku 2018 oznacza też kres większości świątecznych promocji, które były tym razem wyjątkowo liczne i atrakcyjne. Jak prezentują się aktualnie najlepsze oferty na kartę i abonament? Czy operatorzy dokonali w ostatnim czasie istotnych zmian, czy raczej skupili się na krótkoterminowych promocjach w okresie świątecznym? Zapraszamy na nasz najnowszy ranking ofert komórkowych, otwierający Nowy Rok 2019!

Oferty aktualne na 31.12.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Kolejny raz najwięcej punktów w pakietach z telefonem otrzymał niepozorny operator. Plush ABO 15 GB oznacza szereg korzyści. W abonamencie otrzymujemy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz aż 15 GB miesięcznie. A to nie całość paczki internetowej – kolejne 10 GB możemy wykorzystać na korzystanie z YouTube’a, poza tym kilka aplikacji (w tym m.in. Facebook i Messenger) nie pobiera transferu danych! Do kwoty 25 zł należy doliczyć osobną ratę za telefon, ale łączna wysokość rachunków miesięcznych z reguły nie przekracza 50-60 zł. Niestety wybór modeli jest mniejszy niż w największych sieciach. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

Play oferuje jeszcze bogatszą ofertę, ale niekoniecznie jest to optymalna propozycja dla oszczędnych. Abonament Solo L daje nam nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz aż 30 GB na pełnej prędkości. Dodatkowo topowy pakiet fioletowego operatora zapewnia darmowy Tidal przez całą umowę, telewizję Play NOW i HBO GO na pół roku. Uwaga – Play nie oferuje już Showmaxa! W ofercie znajdziemy za to bogaty wybór smartfonów z różnych przedziałów cenowych, których opłata startowa zaczyna się już od symbolicznej złotówki. Play oferuje również rabaty dla wielu osób (zobacz pakiet Play Pokolenia). Za przeniesienie numeru otrzymamy rabat przez 6 miesięcy.

Topowy abonament Plus.60 jest pod wieloma względami podobny do wcześniejszej propozycji sieci Play. Dostaniemy tu jednak mniejszy transfer, którego prędkość spada wykorzystaniu nie 30, lecz 12 gigabajtów. Pakiet HBO GO jest darmowy przez 1 miesiąc, natomiast podstawowe usługi, a więc minuty i wiadomości SMS/MMS, są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci. To również świetna propozycja dla rodzin – kolejne karty SIM są przecenione o aż 50%! Plus oferuje wiele modeli telefonów i smartfonów w cenie o 0 zł. Podobnie jak jego submarka Plush, również i w tym przypadku pobierana jest opłata ratalna za sprzęt.

T-Mobile i jego abonament T1 Bez Limitu oferuje nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci, a także paczkę danych o wielkości 10 GB. Po wykorzystaniu pakietu internetowego prędkość transferu spada do 1 Mb/s. Ceny najtańszych smartfonów zaczynają się od kilku złotych, a ich wybór jest bardzo duży. Jeżeli szukasz oferty z wieloma kartami SIM, to sprawdź pakiet rodzinny T-Mobile, który zapewnia spore oszczędności w porównaniu do ofert indywidualnych operatora.

Spory wybór atrakcyjnych smartfonów znajdziemy również w Orange. Plan Wzbogacony to jego najbogatszy abonament zapewniający nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz aż 20 GB Internetu na pełnej prędkości. Operator pamięta o ofertach z wieloma kartami SIM – kolejne numery są tańsze o 20 zł. W cenie abonamentu dostaniemy także pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe do Europy oraz za ocean (USA i Kanada). Orange pobiera za to dodatkową opłatę ratalną za telefon do kwoty 69,99 zł. Wybór modeli jest naprawdę spory, a w wielu przypadkach operator zwalnia z opłaty startowej. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

5. miejsce – Plan 3_24M (30 pkt) – nowość.

Plush dominuje również w abonamencie bez telefonu. Tym razem najwięcej punktów zebrała bezterminowa oferta Plush ABO 10 GB. Dostaniemy w niej nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci. Całość uzupełnia standardowy pakiet 10 GB i kolejne 10 na YouTube’a i darmowe social media, w tym m.in. Facebook i Messenger. To nie wszystko – dla stałych klientów transfer rośnie do 20 GB, a dla par czeka promocja -10 zł za 2 numery. To świetna oferta bez długoterminowej umowy!

Niemal identyczna oferta proponowana jest przez nju mobile. Pakiet „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” zapewnia nam nieograniczone minuty, wiadomości SMS i MMS oraz 10 GB miesięcznie. Również i tym razem operator nagradza lojalnych klientów, których transfer rośnie nawet do 30 gigabajtów! O ile indywidualna oferta jest droższa od Plusha o 4 zł, to w parze zapłacimy tylko 38 zł za 2 numery. Brakuje jednak nielimitowanych aplikacji internetowych, a transfer (w duetach) jest dzielony na obie osoby. Oferta nju jest bezterminowa.

Oferta operatora Red Bull Mobile również jest atrakcyjna, choć brakuje jej wielu „fajerwerków” zapewnianych przez Plusha i nju mobile. O ile minuty, SMS-y i MMS-y są w RBM SieMa 29 nielimitowane do wszystkich sieci, to na próżno szukać bonusów dla par czy lojalnych klientów. Otrzymamy za to kumulację niewykorzystanego transferu na 2 miesiące. Niewątpliwą zaletą abonamentu jest brak długoterminowej umowy – możemy z niej zrezygnować w każdej chwili.

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to zwróćmy szczególną uwagę na Premium Mobile. Jego bezterminowy abonament Freedom2 zapewnia nielimitowany pakiet minut, SMS-ów i MMS-ów oraz aż 20 GB! Wcześniejszy Plush zapewnia taki transfer dopiero po 24 miesiącach stażu! To niezaprzeczalna zaleta tego wirtualnego operatora, który oferuje bardzo dużo w niskiej cenie. A rachunki możemy jeszcze obniżyć korzystając z ofert rodzinnych Premium Mobile. Jakby tego było mało, umowa z operatorem jest bezterminowa. Znakomita oferta krajowa!

Tym razem pakiet nieco odstający cenowo od poprzedników, ale zapewniający naprawdę sporo. Oprócz nieograniczonych połączeń głosowych i tekstowych dostaniemy w Planie 3_24M aż 30 GB. Wirtualny operator Virgin Mobile oferuje 2 warianty swojego topowego abonamentu – na czas nieokreślony lub na 24 miesiące. W przypadku wyboru pierwszej opcji nie otrzymamy darmowego roamingu UE, a także tak dużego transferu 30 GB, lecz „tylko” paczkę 15 GB, która dla lojalnych rośnie do 23 gigabajtów. Ponadto rabat 6 miesięcy za 0 zł dostępny jest tylko w dwuletnim abonamencie.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce – Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

Jedna z najtańszych ofert na kartę bez limitów i jednocześnie jedna z najlepszych? To musi być a2mobile i jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 19,90 zł. W tej cenie dostaniemy nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS i 5 GB na pełnej prędkości, choć Internet jest tu objętościowo nieograniczony. Ponadto a2mobile oferuje darmowe aplikacje internetowe, usługę Wi-Fi Calling i darmowy roaming UE. Bardzo dobra oferta!

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE, za to wolimy więcej Internetu na pełnej prędkości, to wybierzmy pakiet Viking 25 No Limit. Jego koszt miesięczny wynosi 25 zł, a w tej cenie otrzymamy oczywiście nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz 15 GB. Największą zaletą oferty jest jednak kumulowanie niewykorzystanych GB na kolejne miesiące – i to bez żadnych ograniczeń! Musimy tylko pamiętać o systematycznym doładowaniu telefonu, aby zachować ważność konta na usługi wychodzące. W przeciwnym razie zebrany transfer przepadnie. Aby się przed tym ochronić, aktywujmy usługę autodoładowanie.

Bardzo dobre warunki otrzymamy także w Orange na kartę. Oprócz nielimitowanych usług, pomarańczowy operator zapewnia w swoim cyklicznym pakiecie bardzo duży pakiet internetowy, który rośnie o 1 GB z każdym doładowanie konta. W przeciwieństwie do poprzednich ofert, tym razem zabrakło nielimitowanych wiadomości MMS. Ich koszt wynosi 40 groszy, ale to szkopuł – kiedy bowiem ostatni raz wysyłaliśmy wiadomość multimedialną w dobie komunikatorów internetowych?

Oferta na kartę nju mobile jest klonem pakietu na abonament. Kosztuje tyle samo, a więc 29 zł i zapewnia takie same krajowe warunki umowy dla klientów indywidualnych. Jednak połączenia przychodzące i wychodzące są dodatkowo płatne, a dla duetów czeka rozczarowanie – brakuje tu bowiem rabatu -20 zł na 2 numery. Z tego powodu lepiej jest wybrać bezterminowy abonament nju mobile za 29 zł.

Plush na kartę kosztuje tyle samo i zapewnia (niemal) te same warunki, co w swoim bezterminowym abonamencie Plush ABO 10 GB. Niemal, gdyż brakuje tu bonusów za staż i dla par, a także darmowego roamingu UE (Roam Like At Home). Podobnie, jak w przypadku nju mobile, polecamy w tym przypadku abonament operatora na czas nieokreślony.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

29
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
KarolMarcin z KomórkomatuMarekSwanMat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian
Gość
Adrian

Play najgorsza z sieci zasięg do bani i oferta i Plus za niepłacenie rachunków do sądu karnego wysyłają i wyroki po pół roku w zawiasach na 2 lata i to jest Polska sieci

Kamil Piotrowski
Gość
Kamil Piotrowski

Cześć,
co byście obecnie najlepiej polecili, jaką ofertę, spełniającą poniższe kryteria:
– abonament w formie duet (dwa osobne numery),
– bez telefonów,
– umowa bezterminowa (z określonym terminem wypowiedzenia),
– na osobę prywatną,
– WAŻNE: ze wsparciem Multi SIM dla jednego z numerów (na wzór usługi ‚Tandem’ od T-Mobile)?

Wiem, że niestety odpada oferta PLUS-a, przez wzgląd na to, że usługę typu Multi SIM nadal oferują wyłącznie klientom biznesowym.

Z góry dzięki za każdą sugestię!

Jan Nowak
Gość
Jan Nowak

Orange najlepszy dla ludzi pracujących w UE

tehmal
Gość
tehmal

raczej NJU, nie Orange (chodź to samo)

Rafal Chlopek
Gość
Rafal Chlopek

Poważny brak – przed aero2 brakuje lepszego Lajt Mobile. Za 19.99 wszystko bez limitu + 10 GB. To jest najlepsza oferta teraz. A w nowej promocji z abonamentem na 6 miesięcy wychodzi 16,7 zł za miesiąc.
(Lajt nie ma chyba MMS ale jak inni piszą – to przeżytek)

Andriej Gruzin
Gość
Andriej Gruzin

Coś nie halo z punktacją – jak może wygrać viking25 z orange25? Bo orange nie ma mms? Kto to używa w dobie whatsapaa vibera etc? Viking z mniejszym limitem netu w Polsce i BEZ NETU ZA GRANICĄ lepszy? Żarty jakieś

matkobosko golebiowsko
Gość
matkobosko golebiowsko

Oczywiscie, ze to zart. W miare regularnie sprawdzam te rankingi, bo moze oplaca sie zmienic, ale co najmniej od kwietnia oferta Orange zjada reszte na sniadanie. Po ok. 7 miesiacach mam obecnie +/- 110 gb internetu do wykorzystania (bo bonusy z doladowan przechodza na kolejne miesiace, a ja zwyczajnie nie wykorzystuje calosci, mimo ogladania yt). Z tym pakietem moglabym cisnac seriale na Netflixie. MMSy? Nikt, kto korzyta na codzien z internetu juz ich nie wysyla. A koszt 25 zl, wiec wartosc dwoch Snikersow drozej od pierwszego mejsca.
Nalezy tez dodac, ze przy doladowaniach 50 zl/2 miesiace, 11 miesiac mamy za darmo.

Ara
Gość
Ara

Przypominam że dłuższy sms z polskimi znakami zmienia się na mms i co wtedy ? a zresztą po co ci tyle netu jak i tak nie wykorzystujesz :) wow 110gb super tylko co dalej… aaaa pewnie kiedyś tam się przyda :)

Mirosław Szurgacz
Gość
Mirosław Szurgacz

Co polecacie z fonem badz bez. Jesna sprawa że net gra rolę „:)/ dzięks i pozdro w nowym ZIP squad

radek
Gość
radek

Wiadomo że a2mobile. Pakiet niewyczerpalny masz za 19,90 co 5gb prędkość internetu się zmienia ale najniższy lejek jest bardzo przyzwoity. Jeśli chcesz do tego telefon to spokojnie kupisz coś osobno na raty jeśli za same usługi będziesz płacił takie śmieszne kwoty.

mojStary
Gość
mojStary

Dla mnie a2mobile jest nr 1 za jakość i cenę sprawdź sobie ich pakiety bo może np nie używasz smsów to będziesz miał jeszcze taniej 15 zł za rozmowy i net

NoJa
Gość
NoJa

Prosze doradzcie, mam dosc placenia ponad 90zl. Mam tel.na abonament i swiatlowod w orange. Chce przejsc na karte ale chce tez internet bo duzo korzystam z messengera i z laptopa. I najwazniejsze-chce zostawic nr. Co polecicie? Nowy rok=problemy finansowe. Licze na Wasza pomoc. Pozdrawiam.

Wise
Gość
Wise

Z abonamentu warto przejść na prepaid bo z tego co widziałem praktycznie we wszystkich sieciach oferty na kartę są po prostu tańsze. Zobacz a2mobile niewyczerpalne.

Marcin z Komórkomatu
Gość

A może bezterminowy abonament Plush/Premium Mobile/nju mobile? Za ok. 25-30 zł (w zależności od wybranego pakietu) masz nielimitowane połączenia do wszystkich (również SMS-y i MMS-y) i transfer 10-20 GB.

Prime
Gość
Prime

Haha a2mobile nadal na 1 miejscu na kartę :D Ciekawe czy ktoś ich kiedyś przegoni

Mr. Patrixx
Gość
Mr. Patrixx

Lajt Mobile za 19.99 ma 5 Gb Internetu więcej

swiet
Gość
swiet

Tylko teoretycznie, tam po 10 GB masz zwolnioną prędkość do takiego poziomu że nic już nie zrobisz, a w a2mobile lejek jest stopniowy a na ostatnim nadal można jeszcze komfortowo korzystać, nawet yt daje radę.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Jeszcze niedawno był na drugim miejscu za Mobile Vikings

Mat
Gość
Mat

Dlaczego Orange na kartę ma wpisane 25GB, a Plush abo 10?
W Orange zaczyna się od 15GB, które rosną do 25GB po 10mies.
W Plush abo analogicznie 10GB do 20GB po 24mies.
Wiem, że to inna kategoria, ale bądźcie konsekwentni. Albo podajecie pakiet początkowy, albo końcowy.

matkobosko golebiowsko
Gość
matkobosko golebiowsko

15 gb na start plus dodatkowe 10 gb za doladowanie za 30 zl (wbrew pozorom nie ma doladowan 25 pln). Placac za 50 zl raz na dwa miesiace startujesz od +/- 27.5 gb.

grzegi
Gość
grzegi

10 GB neta + 15 GB za doładowanie, czy na odwrót, nie pamiętam.

Swan
Gość
Swan

A2mobile ma od 1 stycznia już 1,75 gb w roamingu w full pakiecie :) Myślę że żaden pre paid nie daje tyle w tak niskiej cenie.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Będziemy musieli zaktualizować oferty, bo takich zmian na lepsze od Nowego Roku jest więcej ;)

Chris
Gość
Chris

W sumie u wszystkich operatorów chyba się poprawiły warunki ale to nadal jak na kartę to jest niesamowicie tanio

Marek
Gość
Marek

Czy w nju mobile transfer 10 GB dzielony jest (duet) po 5 GB, czy jeśli na jednym numerze jest wykorzystane 3 GB to na drugim 7 GB?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dokładnie – transfer nie jest dzielony fifty/fifty. Jeżeli wykorzystasz np. 7 GB, to druga osoba będzie miała do dyspozycji tylko 3 GB :)

Marek
Gość
Marek

Dziękuję za informację.

Karol
Gość
Karol

comment image Chyba o lycamobile zaponielioście

Piotr
Gość
Piotr

@CharlesKarol:disqus a ile jest minut do innych sieci? Bo nielimitowane są do sieci Lycamobile, a nie widzę nigdzie informacji ile jest minut po innych polskich sieci. Masz może taką informację?