Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2019

Koniec roku 2018 oznacza też kres większości świątecznych promocji, które były tym razem wyjątkowo liczne i atrakcyjne. Jak prezentują się aktualnie najlepsze oferty na kartę i abonament? Czy operatorzy dokonali w ostatnim czasie istotnych zmian, czy raczej skupili się na krótkoterminowych promocjach w okresie świątecznym? Zapraszamy na nasz najnowszy ranking ofert komórkowych, otwierający Nowy Rok 2019!

Oferty aktualne na 31.12.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Kolejny raz najwięcej punktów w pakietach z telefonem otrzymał niepozorny operator. Plush ABO 15 GB oznacza szereg korzyści. W abonamencie otrzymujemy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz aż 15 GB miesięcznie. A to nie całość paczki internetowej – kolejne 10 GB możemy wykorzystać na korzystanie z YouTube’a, poza tym kilka aplikacji (w tym m.in. Facebook i Messenger) nie pobiera transferu danych! Do kwoty 25 zł należy doliczyć osobną ratę za telefon, ale łączna wysokość rachunków miesięcznych z reguły nie przekracza 50-60 zł. Niestety wybór modeli jest mniejszy niż w największych sieciach. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

Play oferuje jeszcze bogatszą ofertę, ale niekoniecznie jest to optymalna propozycja dla oszczędnych. Abonament Solo L daje nam nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz aż 30 GB na pełnej prędkości. Dodatkowo topowy pakiet fioletowego operatora zapewnia darmowy Tidal przez całą umowę, telewizję Play NOW i HBO GO na pół roku. Uwaga – Play nie oferuje już Showmaxa! W ofercie znajdziemy za to bogaty wybór smartfonów z różnych przedziałów cenowych, których opłata startowa zaczyna się już od symbolicznej złotówki. Play oferuje również rabaty dla wielu osób (zobacz pakiet Play Pokolenia). Za przeniesienie numeru otrzymamy rabat przez 6 miesięcy.

Topowy abonament Plus.60 jest pod wieloma względami podobny do wcześniejszej propozycji sieci Play. Dostaniemy tu jednak mniejszy transfer, którego prędkość spada wykorzystaniu nie 30, lecz 12 gigabajtów. Pakiet HBO GO jest darmowy przez 1 miesiąc, natomiast podstawowe usługi, a więc minuty i wiadomości SMS/MMS, są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci. To również świetna propozycja dla rodzin – kolejne karty SIM są przecenione o aż 50%! Plus oferuje wiele modeli telefonów i smartfonów w cenie o 0 zł. Podobnie jak jego submarka Plush, również i w tym przypadku pobierana jest opłata ratalna za sprzęt.

T-Mobile i jego abonament T1 Bez Limitu oferuje nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci, a także paczkę danych o wielkości 10 GB. Po wykorzystaniu pakietu internetowego prędkość transferu spada do 1 Mb/s. Ceny najtańszych smartfonów zaczynają się od kilku złotych, a ich wybór jest bardzo duży. Jeżeli szukasz oferty z wieloma kartami SIM, to sprawdź pakiet rodzinny T-Mobile, który zapewnia spore oszczędności w porównaniu do ofert indywidualnych operatora.

Spory wybór atrakcyjnych smartfonów znajdziemy również w Orange. Plan Wzbogacony to jego najbogatszy abonament zapewniający nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz aż 20 GB Internetu na pełnej prędkości. Operator pamięta o ofertach z wieloma kartami SIM – kolejne numery są tańsze o 20 zł. W cenie abonamentu dostaniemy także pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe do Europy oraz za ocean (USA i Kanada). Orange pobiera za to dodatkową opłatę ratalną za telefon do kwoty 69,99 zł. Wybór modeli jest naprawdę spory, a w wielu przypadkach operator zwalnia z opłaty startowej. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące abonamentu za 0 zł.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

5. miejsce – Plan 3_24M (30 pkt) – nowość.

Plush dominuje również w abonamencie bez telefonu. Tym razem najwięcej punktów zebrała bezterminowa oferta Plush ABO 10 GB. Dostaniemy w niej nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci. Całość uzupełnia standardowy pakiet 10 GB i kolejne 10 na YouTube’a i darmowe social media, w tym m.in. Facebook i Messenger. To nie wszystko – dla stałych klientów transfer rośnie do 20 GB, a dla par czeka promocja -10 zł za 2 numery. To świetna oferta bez długoterminowej umowy!

Niemal identyczna oferta proponowana jest przez nju mobile. Pakiet „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” zapewnia nam nieograniczone minuty, wiadomości SMS i MMS oraz 10 GB miesięcznie. Również i tym razem operator nagradza lojalnych klientów, których transfer rośnie nawet do 30 gigabajtów! O ile indywidualna oferta jest droższa od Plusha o 4 zł, to w parze zapłacimy tylko 38 zł za 2 numery. Brakuje jednak nielimitowanych aplikacji internetowych, a transfer (w duetach) jest dzielony na obie osoby. Oferta nju jest bezterminowa.

Oferta operatora Red Bull Mobile również jest atrakcyjna, choć brakuje jej wielu „fajerwerków” zapewnianych przez Plusha i nju mobile. O ile minuty, SMS-y i MMS-y są w RBM SieMa 29 nielimitowane do wszystkich sieci, to na próżno szukać bonusów dla par czy lojalnych klientów. Otrzymamy za to kumulację niewykorzystanego transferu na 2 miesiące. Niewątpliwą zaletą abonamentu jest brak długoterminowej umowy – możemy z niej zrezygnować w każdej chwili.

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to zwróćmy szczególną uwagę na Premium Mobile. Jego bezterminowy abonament Freedom2 zapewnia nielimitowany pakiet minut, SMS-ów i MMS-ów oraz aż 20 GB! Wcześniejszy Plush zapewnia taki transfer dopiero po 24 miesiącach stażu! To niezaprzeczalna zaleta tego wirtualnego operatora, który oferuje bardzo dużo w niskiej cenie. A rachunki możemy jeszcze obniżyć korzystając z ofert rodzinnych Premium Mobile. Jakby tego było mało, umowa z operatorem jest bezterminowa. Znakomita oferta krajowa!

Tym razem pakiet nieco odstający cenowo od poprzedników, ale zapewniający naprawdę sporo. Oprócz nieograniczonych połączeń głosowych i tekstowych dostaniemy w Planie 3_24M aż 30 GB. Wirtualny operator Virgin Mobile oferuje 2 warianty swojego topowego abonamentu – na czas nieokreślony lub na 24 miesiące. W przypadku wyboru pierwszej opcji nie otrzymamy darmowego roamingu UE, a także tak dużego transferu 30 GB, lecz „tylko” paczkę 15 GB, która dla lojalnych rośnie do 23 gigabajtów. Ponadto rabat 6 miesięcy za 0 zł dostępny jest tylko w dwuletnim abonamencie.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce – Viking 25 No Limit (34 pkt).

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

Jedna z najtańszych ofert na kartę bez limitów i jednocześnie jedna z najlepszych? To musi być a2mobile i jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 19,90 zł. W tej cenie dostaniemy nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS i 5 GB na pełnej prędkości, choć Internet jest tu objętościowo nieograniczony. Ponadto a2mobile oferuje darmowe aplikacje internetowe, usługę Wi-Fi Calling i darmowy roaming UE. Bardzo dobra oferta!

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE, za to wolimy więcej Internetu na pełnej prędkości, to wybierzmy pakiet Viking 25 No Limit. Jego koszt miesięczny wynosi 25 zł, a w tej cenie otrzymamy oczywiście nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich oraz 15 GB. Największą zaletą oferty jest jednak kumulowanie niewykorzystanych GB na kolejne miesiące – i to bez żadnych ograniczeń! Musimy tylko pamiętać o systematycznym doładowaniu telefonu, aby zachować ważność konta na usługi wychodzące. W przeciwnym razie zebrany transfer przepadnie. Aby się przed tym ochronić, aktywujmy usługę autodoładowanie.

Bardzo dobre warunki otrzymamy także w Orange na kartę. Oprócz nielimitowanych usług, pomarańczowy operator zapewnia w swoim cyklicznym pakiecie bardzo duży pakiet internetowy, który rośnie o 1 GB z każdym doładowanie konta. W przeciwieństwie do poprzednich ofert, tym razem zabrakło nielimitowanych wiadomości MMS. Ich koszt wynosi 40 groszy, ale to szkopuł – kiedy bowiem ostatni raz wysyłaliśmy wiadomość multimedialną w dobie komunikatorów internetowych?

Oferta na kartę nju mobile jest klonem pakietu na abonament. Kosztuje tyle samo, a więc 29 zł i zapewnia takie same krajowe warunki umowy dla klientów indywidualnych. Jednak połączenia przychodzące i wychodzące są dodatkowo płatne, a dla duetów czeka rozczarowanie – brakuje tu bowiem rabatu -20 zł na 2 numery. Z tego powodu lepiej jest wybrać bezterminowy abonament nju mobile za 29 zł.

Plush na kartę kosztuje tyle samo i zapewnia (niemal) te same warunki, co w swoim bezterminowym abonamencie Plush ABO 10 GB. Niemal, gdyż brakuje tu bonusów za staż i dla par, a także darmowego roamingu UE (Roam Like At Home). Podobnie, jak w przypadku nju mobile, polecamy w tym przypadku abonament operatora na czas nieokreślony.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2019
5 (100%) 6 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.