Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2018

20

Nowy Rok, nowy miesiąc, a więc i nowy ranking ofert komórkowych. Zmianą wartą odnotowania jest ulepszenie oferty na kartę Orange, która już wcześniej należała do bardzo dobrych pakietów prepaid. Teraz oferuje ona jeszcze więcej i to w dodatku w niższej cenie. Nie zanotowaliśmy innych większych zmian, ale zważywszy na koniec okresu świątecznego, telekomy będą mogły się skupić na optymalizacji swojej oferty, zamiast na krótkotrwałych promocjach i przecenach.

Oferty aktualne na 28.12.2017. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Stan Nielimitowany Solo 60 (34 pkt).

Stan Nielimitowany Solo sieci Play zapewnia rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich w kraju i w ramach roamingu UE. Również pakiet internetowy jest nieograniczony objętościowo, ale pamiętajmy o jego limitach prędkości po przekroczeniu 10 GB. W abonamencie Play otrzymamy także bezpłatną telewizję Play NOW, Tidal i (na 12 miesięcy) Showmax.

Niezależnie od wysokości abonamentu z telefonem (60-200 zł miesięcznie) zakres umowy jest taki sam, oferty różnią się tylko cenami telefonów. A te zaczynają się od symbolicznej złotówki.

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (33 pkt).

Pakiet T1 Bez Limitu operatora T-Mobile jest bardzo zbliżony do wcześniejszej oferty Play. T-Mobile może mieć przewagę w zasięgu sieci, a także w cenie poszczególnych modeli telefonów i smartfonów. Ich ceny również zaczynają się od 1 zł.

Abonament T-Mobile w tej konfiguracji również zapewnia bezpłatne warunki roamingu, nielimitowane usługi do wszystkich sieci oraz Internet (i w tym przypadku prędkość maleje po wykorzystaniu pierwszych 10 GB).

2. miejsce ex aequo – Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Oferta Plusha z telefonem to – ubiegłoroczna już – nowość submarki Plusa. Zadebiutowała we wrześniu 2017 roku. Pamiętacie abonament  Plush ABO 15 GB na 2 lata? To właśnie w nim dostępny jest wariant z urządzeniem, którego opłaty są spłacane ratalnie. Raty należy doliczyć do abonamentu 25 zł, a łączne rachunki miesięczne wyniosą (w zależności od wybranego modelu) od 46 do 52 zł.

Warunki umowy są bardzo korzystne – dostajemy nielimitowane usługi w kraju i za granicą (bezpłatny roaming UE), 15 GB oraz darmowe aplikacje internetowe, które nie pobierają naszego standardowego transferu. Minusem dla wielu może być mała dostępność modeli smartfonów w porównaniu do innych sieci.

4. miejsce – Plan Optymalny (30 pkt).

Kolejny pakiet, w którym raty są liczone osobno do abonamentu. Plan Optymalny sieci Orange kosztuje 49,99 zł, ale finalna wysokość rachunków miesięcznych i tak zależy do wybranego smartfona (opłaty startowe od 0 zł).

Podobnie, jak wcześniejsi konkurenci, otrzymamy usługi bez limitu do wszystkich sieci, a także bezpłatny dostęp do Spotify na 6 miesięcy. Pakiet internetowy jest nieco mniejszy i wynosi 10 GB.

5. miejsce – Ja+ Abonament 10 GB (29 pkt).

Bardzo podobna oferta do wcześniejszego Orange, ale (nie licząc rat za telefon) droższa o 10 zł. Abonament możemy obniżyć o tę kwotę w przypadku przeniesienia numeru do operatora. W ofercie JA+ Abonament 10 GB możemy również wybrać ilość rat miesięcznych za sprzęt – 24 lub 36, co odróżnia ją od Orange czy Plusha. Ceny telefonów od 0 zł.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Kolejny miesiąc z bezterminowym abonamentem Plush ABO 10 GB na czele. Za jedyne 25 zł otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju i zagranicą (darmowy roaming UE), bezpłatne social media i liczne bonusy (obniżka w ofercie dla par, zwiększający się transfer dla stałych klientów). Znakomita oferta!

W identycznej cenie Plush oferuje także dwuletni abonament Plush ABO 15 GB.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Wszystko – nie więcej niż 29 zł” od nju mobile jest bardzo zbliżony do Plush ABO 10 GB. Jest jednak o 4 zł droższy, za to transfer wzrasta dla stałych i lojalnych klientów aż do 30 GB, a nie 20. Kolejną różnicą jest zasięg sieci, a także brak darmowych aplikacji internetowych w nju. Mimo to jest to jedna z najlepszych ofert na rynku – dla wielu wręcz bezkonkurencyjna.

3. miejsce – Red Bull Mobile 10 GB (32 pkt).

Kolejna zbliżona oferta, lecz wyraźnie okrojona w porównaniu do poprzedników. O ile podstawowe usługi (rozmowy, SMS-y, MMS-y, roaming) są oferowane na tym samym poziomie, to nie dostaniemy w pakiecie dodatkowych bonusów. Brak zatem darmowych social mediów, zwiększającego się transferu danych czy promocji dla duetów. Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

4. miejsce – Freedom3 (31 pkt).

Zdecydowanie najbogatsza oferta wirtualnego operatora Premium Mobile. Jeżeli nie zależy nam na roamingu (telekom nie zapewnia darmowych usług w roamingu UE), to Freedom3 będzie o wiele bardziej atrakcyjny od wcześniejszego RBM. Mamy tu bowiem do dyspozycji dwukrotnie większy pakiet internetowy – na start większy nawet niż w Plushu i nju.

Dla porównania abonament operatora z 10 GB, Freedom2, kosztuje tylko 24,70 zł – a więc jeszcze taniej od Plusha.

5. miejsce – Virgin Mobile Plan 2 (29 pkt).

Listę zamyka Plan 2 od Virgin Mobile. To kolejny bezterminowy abonament, odstaje nieco od pozostałych przez mniejszy pakiet internetowy i brak darmowego roamingu czy dodatkowych bonusów. Nie zmienia to faktu, że jest to oferta zaliczana do grona najlepszych abonamentów bez telefonu.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (38 pkt).

Czy można dostać najwięcej w najniższej cenie? Wirtualna sieć a2mobile udowadnia, że jest to możliwe. Jej pakiet na kartę Niewyczerpalne Wszystko zapewnia nielimitowane usługi w kraju i za granicą (roaming UE). Nieograniczona jest również paczka danych, ale tylko objętościowo. Wzorem Play i T-Mobile transfer zwalnia, lecz już po przekroczeniu pierwszych 5 GB. Nie wymagajmy jednak od oferty za niecałe 20 zł więcej, tym bardziej, że a2mobile zapewnia jeszcze nielimitowane aplikacje internetowe i usługę Wi-Fi Calling.

2. miejsce – Orange 30 GB (36 pkt) – nowość.

W połowie grudnia Orange zmodyfikował i uprościł ofertę na kartę. Jest ona teraz o 10 zł tańsza (kwota 25 zł była dotychczas dostępna w promocji tylko dla osób przenoszących numer), a jej siłę stanowi olbrzymi pakiet internetowy. Wynosi on aż 30 GB (po przeniesieniu numeru nawet 50 GB) na start, a po każdym cyklicznym doładowaniu otrzymujemy dodatkowy 1 GB. To nie wszystko – właściciele taryfy Orange free na kartę dostaną za doładowanie konta dodatkowo 15 gigabajtów w bonusie! Oferta kompletna, nie licząc braku nielimitowanych MMS-ów.

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

Wariant na kartę bezterminowego abonamentu nju mobile za 29 zł. Zamiast opłacania miesięcznych faktur przyjdzie nam zasilać konto doładowaniem. Niestety w ramach prepaidu nie obowiązuje bonus dla par (drugi numer za jedyne 9 zł). Jeżeli chcemy z niego skorzystać, wybierzmy bezterminowy abonament tego operatora.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt).

Identyczna sytuacja ma miejsce z Plushem. Tu różnice na niekorzyść oferty na kartę są jednak jeszcze większe, gdyż Plush nie nalicza dodatkowych gigabajtów za staż. Znacznie korzystniej wypada kosztujący tyle samo bezterminowy abonament Plush ABO 10 GB.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

W pakiecie na kartę Viking 29 No Limit transfer również może się zwiększać, lecz na innej zasadzie niż w Orange. Niewykorzystane gigabajty przechodzą na kolejny miesiąc – w ten sposób możemy sobie „uzbierać” nieograniczoną paczkę danych. Należy jednak pamiętać o regularnym doładowaniu telefonu, aby ekstra środki nie przepadły. W tym celu polecamy włączyć usługę autodoładowanie.

Mobile Vikings oferuje niemal wszystko – nielimitowane usługi (w tym MMS-y i social media) w kraju, lecz już bez darmowego roamingu UE. Jeżeli jednak nie planujemy wyjazdów za granicę, to będzie to zdecydowanie jedna z najlepszych ofert na kartę.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Superduet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 99,90 zł. Superduet to pojedyncza umowa, w skład której wchodzą 2 pakiety Supernet T2. W stosunku do 2 indywidualnych umów z takimi samymi warunkami umowy oszczędzamy w Superduecie aż 40 zł! Jak przystało na T-Mobile, połączenia głosowe i tekstowe są nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet jest droższy od oferty T-Mobile. Na wysokość rachunków wpływ ma wybrany telefonim droższy, tym wyższe rachunki miesięczne. Na korzyść propozycji Play przemawia z kolei większy pakiet internetowy.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce – Orange Duet Korzyści (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,98 zł. Orange dla par zapewnia – jak pozostali rywale – nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju w i ramach roamingu UE. Wielkość transferu taka sama jak w Superduecie. W promocji otrzymamy również dostęp do bezpłatnego Spotify na pół roku.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 59,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 65,99 zł. JA+ Perfekcyjny Duet to oferta będąca obecna na rynku od niemal roku, bo od lutego 2017. Podobnie jak w Play i tym razem opłaty miesięczne zależne są od wybranego sprzętu. Rata za najtańszy telefon wynosi 6 zł miesięcznie.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – JA + Perfekcyjny Duet 89,99 (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 95,99 zł. Topowy abonament Plusa dla dwojga z telefonem. Jest jednak znacznie droższy, gdyż bez raty za urządzenie kwota niebezpiecznie zbliża się do 100 zł. Oprócz wyższej ceny otrzymamy w zamian dwukrotnie większy pakiet internetowy.

Pakiet 20 GB jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Dzięki połączeniu 2 indywidualnych abonamentów Plush ABO 10 GB w jedną umowę uzyskamy rabat -10 zł. Zachowujemy jednocześnie takie same warunki, lecz w niższej cenie. Znakomita propozycja dla par.

Pakiet 10 GB w ABO Duet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Sieć nju mobile oferuje jeszcze większy rabat, a koszt 2 kart SIM wynosi tylko 38 zł. Drobnym minusem dla niektórych może być jednak brak darmowych social mediów, a także dzielenie wspólnego transferu.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – VM Plan 3 + Plan 3 (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 58,50 zł. Virgin Mobile chwali się upustem 50% na drugą (i kolejne) kartę SIM, lecz ostatecznie i tak wychodzi drożej niż w Plushu czy nju mobile. Virgin Mobile dla dwojga w korzystnej zakresowo konfiguracji 2x Plan 3 kosztuje niecałe 60 zł, a brakuje w nim roamingu UE bez naliczania dodatkowych opłat. W zamian mamy jednak duży pakiet internetowy i bezterminową umowę.

Pakiet 15 GB nie jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce ex aequo – Superduet (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,90 zł. Na bezterminową umowę nie ma co liczyć w T-Mobile. Superduet bez telefonu ma bardzo dobre warunki umowy, ale nie należy do najtańszych ofert i konieczne jest podpisanie umowy na 2 lata. Jeżeli szukamy oferty dla par z telefonem, wybierzmy T-Mobile, jeżeli jednak bez urządzenia – skorzystajmy z ofert innych sieci.

Pakiet 5 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga+ (30 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Bardzo zbliżona oferta do Virgin Mobile, jest jednak znacznie tańsza. Freedom Dla Dwojga+ to bardzo dobra oferta duet, ale nie dla osób wyjeżdżających z Polski (brak bezpłatnego roamingu). Na krajowym podwórku jest jednak jedną z najlepszych propozycji.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy tabeli znajdującej się pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2018
4.3 (86.15%) 13 głosów

Advertisement
avatar