Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2017

33

Nowy rok, nowy miesiąc, wreszcie nowy ranking ofert komórkowych. Aby ranking był jeszcze bardziej przejrzysty i obiektywny, postanowiliśmy rozdzielić abonament z telefonem i bez telefonu na osobne kategorie. Edycja styczniowa to również prawdopodobnie ostatnia, w której prezentujemy pakiety mix ze względu na ich małą konkurencyjność i różnorodność. Więcej zmian już za miesiąc, teraz jednak spójrzmy na to, co najlepsze na rynku GSM w pierwszym miesiącu nowego roku.

Abonament z telefonem – ranking ofert styczeń 2017

W kwocie do 50 zł z telefonem najkorzystniejszą ofertą dysponuje Red Bull Mobile. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także pakiet internetowy o wielkości 5 GB może robić wrażenie. Ponadto dostajemy smartfona, którego ceny zaczynają się od 6 zł. Co ważne, nie płacimy dodatkowych rat miesięcznych za telefon, jak to ma miejsce u niektórych operatorów, a sama umowa podpisywana jest na standardowe 24 miesiące. Propozycja Red Bull Mobile spełnia wymagania większości osób szukających oferty z telefonem.

Podobny zakres umowy – lecz nieco bardziej rozbudowany – dostaniemy również w Smart Plan LTE Orange za 69,99 zł. Czy opłaca się zatem dopłacać przeszło 20 zł? Orange oferuje pakiet roamingu (50 minut i 50 MB w roamingu UE), Spotify Premium za darmo i 9 gigabajtów przez pierwsze 3 miesiące trwania umowy (później 5 GB). Podobnie, jak w przypadku Red Bull Mobile, również w tej ofercie nie będziemy płacić rat miesięcznych za telefon komórkowy. I właśnie szeroki wybór modeli sprawia, że pakiet Orange stanowi jedną z najciekawszych opcji abonamentu z telefonem na polskim rynku GSM. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy już użytkownikami stacjonarnej usługi Orange – wówczas cena abonamentu spada z 69,99 do 34,99 zł!

Nie zależy nam na Spotify Premium czy roamingu? W cenie zaledwie o kilka złotych wyższej od Orange dostaniemy ofertę Formuła Solo L z nielimitowanym Internetem. Co prawda jego prędkość zwalnia po wykorzystaniu pierwszych 10 gigabajtów, to jednak jest to bardzo atrakcyjny pakiet no limit. Kolejna zaleta oferty sieci Play to – podobnie jak w Orange – bardzo duży wybór telefonów i smartfonów, których cena zaczyna się od symbolicznej złotówki. Operator daje do wyboru wariant na 24 i 12 miesięcy, którego koszt miesięczny jest wyższy niż w przypadku dwuletniej umowy.

Abonament bez telefonu – ranking ofert styczeń 2017

Najkorzystniejszą ofertą w abonamencie bez telefonu jest niezmiennie promocyjny pakiet „Strzał w Dziesiątkę„. Umowa podpisywana jest jedynie na okres 12 miesięcy, z których pierwsze 10 kosztuje nas jedynie 10 zł miesięcznie. W ostatnich 2 miesiącach trwania umowy koszt abonamentu wzrasta do 36,99 zł. Co dostajemy w zamian? Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB co miesiąc. I to w cenie wynoszącej zaledwie 10-36,99 zł! Jedyny warunek skorzystania z tej oferty to przeniesienie numeru do Lajt Mobile.

Co jednak, gdy nie chcemy przenosić starego numeru, a wciąż zależy nam na niskich opłatach i nielimitowanych usługach? Z pomocą przychodzi Premium Mobile i jego plan taryfowy Freedom2. Za jedyne 24,70 zł dostaniemy nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne), SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 gigabajtów. Niepotrzebne nam nielimitowane MMS-y i/lub połączenia na stacjonarki? Wybierzmy tańszego Freedom1 za 19,90. Oferta operatora jest niezwykle atrakcyjna, również w pakiecie rodzinnym Premium Mobile. Na tyle nawet, że ciężko znaleźć dla tego operatora konkurenta. Tym bardziej, że abonament jest bezterminowy – możemy zrezygnować z umowy w każdej chwili.

W nieco droższej cenie, mianowicie 29 zł miesięcznie, dostaniemy również bardzo atrakcyjne warunki w nju mobile. Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB pakietu internetowego to nie wszystko. Największą zaletą oferty jest możliwość dokupienia drugiej karty SIM nju mobile (np. dla partnera), która zapewnia takie same warunki umowy, a jej koszt miesięczny wynosi zaledwie 9 zł. Rachunki miesięczne na osobę wynoszą zatem jedyne 19 zł – jeżeli szukasz dobrej oferty no limit dla dwojga, to nie mogłeś lepiej trafić! Podobnie, jak w przypadku Premium Mobile, abonament nju mobile jest bezterminowy.

Mix – ranking ofert styczeń 2017

W mixach wiele się nie zmieniło. Tym razem posegregowaliśmy oferty mix z telefonem od najtańszej do najdroższej, która gwarantuje najszerszy zakres usług. Jest to również niejako pożegnanie mixów z naszym rankingiem, gdyż oferty te zdecydowanie przegrywają ceną i jakością usług z abonamentem i prepaidem. 2016 rok to wyraźny regres ofert mix polskich operatorów komórkowych. Co prawda Plus i Play zdecydowanie polepszyli oferty, to jednak z mixa wycofał się Plush oraz Orange ze swoimi pakietami Zetafon i Minutofon. A ponieważ T-Mobile nie dysponuje konkurencyjnymi taryfami mix, dla sieci Plus i Play nie ma innej alternatywy w tego typu ofertach.

Na kartę – ranking ofert styczeń 2017

Nie mogło być inaczej – w przypadku ofert prepaid najlepszą ofertą na papierze dysponuje Mobile Vikings, który początkiem grudnia znacząco zmodyfikował swój topowy pakiet Viking 29 No Limit. Operator powiększył transfer z 4 do 15 gigabajtów zachowując tę samą cenę! Ponadto dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci za 29 zł miesięcznie oraz nielimitowany Facebook i Messenger. Czego chcieć więcej?

Za nieco niższą kwotę (25 zł miesięcznie) dostaniemy nieco mniej rozbudowany, ale i tak znakomity pakiet Suty od a2mobile. Nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet 100 minut na numery stacjonarne oraz aż 10 GB stanowi o sile tej oferty. Ale nie tylko – osoby narzekające np. na zasięg sieci Play mogą znaleźć w a2mobile idealne rozwiązanie: ofertę dobrą, tanią i z dobrym zasięgiem Plusa.

Ostatnia oferta jest przeznaczona dla najmniej wymagających osób. Pakiet #Freemium to darmowa taryfa, która co miesiąc zapewnia pakiet 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB pakietu internetowego. Niewiele, ale musimy pamiętać, że dostajemy je zupełnie za darmo! Ta oferta od Virgin Mobile może być idealną ofertą dla osób starszych lub dla dzieci. Osoby potrzebujące więcej minut, SMS-ów lub transferu mogą je dokupić za niewielką opłatą (zobacz 1 GB za 2 zł w #Freemium).

Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2017
4.1 (81.74%) 46 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.