Ranking ofert komórkowych – Styczeń 2017

33

Nowy rok, nowy miesiąc, wreszcie nowy ranking ofert komórkowych. Aby ranking był jeszcze bardziej przejrzysty i obiektywny, postanowiliśmy rozdzielić abonament z telefonem i bez telefonu na osobne kategorie. Edycja styczniowa to również prawdopodobnie ostatnia, w której prezentujemy pakiety mix ze względu na ich małą konkurencyjność i różnorodność. Więcej zmian już za miesiąc, teraz jednak spójrzmy na to, co najlepsze na rynku GSM w pierwszym miesiącu nowego roku.

Abonament z telefonem – ranking ofert styczeń 2017

Red Bull Mobile Energy

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
5 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
49,00
porównaj

Plan Optymalny

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
49,99
porównaj

Formuła SOLO L

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
75,00
porównaj

W kwocie do 50 zł z telefonem najkorzystniejszą ofertą dysponuje Red Bull Mobile. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także pakiet internetowy o wielkości 5 GB może robić wrażenie. Ponadto dostajemy smartfona, którego ceny zaczynają się od 6 zł. Co ważne, nie płacimy dodatkowych rat miesięcznych za telefon, jak to ma miejsce u niektórych operatorów, a sama umowa podpisywana jest na standardowe 24 miesiące. Propozycja Red Bull Mobile spełnia wymagania większości osób szukających oferty z telefonem.

Podobny zakres umowy – lecz nieco bardziej rozbudowany – dostaniemy również w Smart Plan LTE Orange za 69,99 zł. Czy opłaca się zatem dopłacać przeszło 20 zł? Orange oferuje pakiet roamingu (50 minut i 50 MB w roamingu UE), Spotify Premium za darmo i 9 gigabajtów przez pierwsze 3 miesiące trwania umowy (później 5 GB). Podobnie, jak w przypadku Red Bull Mobile, również w tej ofercie nie będziemy płacić rat miesięcznych za telefon komórkowy. I właśnie szeroki wybór modeli sprawia, że pakiet Orange stanowi jedną z najciekawszych opcji abonamentu z telefonem na polskim rynku GSM. Tym bardziej, jeżeli jesteśmy już użytkownikami stacjonarnej usługi Orange – wówczas cena abonamentu spada z 69,99 do 34,99 zł!

Nie zależy nam na Spotify Premium czy roamingu? W cenie zaledwie o kilka złotych wyższej od Orange dostaniemy ofertę Formuła Solo L z nielimitowanym Internetem. Co prawda jego prędkość zwalnia po wykorzystaniu pierwszych 10 gigabajtów, to jednak jest to bardzo atrakcyjny pakiet no limit. Kolejna zaleta oferty sieci Play to – podobnie jak w Orange – bardzo duży wybór telefonów i smartfonów, których cena zaczyna się od symbolicznej złotówki. Operator daje do wyboru wariant na 24 i 12 miesięcy, którego koszt miesięczny jest wyższy niż w przypadku dwuletniej umowy.

Abonament bez telefonu – ranking ofert styczeń 2017

Strzał w 10

10mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
10,00
porównaj

Freedom2

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,70
porównaj

nju z rachunkiem z usługą "Wszystko ...

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,00
porównaj

Najkorzystniejszą ofertą w abonamencie bez telefonu jest niezmiennie promocyjny pakiet „Strzał w Dziesiątkę„. Umowa podpisywana jest jedynie na okres 12 miesięcy, z których pierwsze 10 kosztuje nas jedynie 10 zł miesięcznie. W ostatnich 2 miesiącach trwania umowy koszt abonamentu wzrasta do 36,99 zł. Co dostajemy w zamian? Nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB co miesiąc. I to w cenie wynoszącej zaledwie 10-36,99 zł! Jedyny warunek skorzystania z tej oferty to przeniesienie numeru do Lajt Mobile.

Co jednak, gdy nie chcemy przenosić starego numeru, a wciąż zależy nam na niskich opłatach i nielimitowanych usługach? Z pomocą przychodzi Premium Mobile i jego plan taryfowy Freedom2. Za jedyne 24,70 zł dostaniemy nielimitowane minuty (również na numery stacjonarne), SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 gigabajtów. Niepotrzebne nam nielimitowane MMS-y i/lub połączenia na stacjonarki? Wybierzmy tańszego Freedom1 za 19,90. Oferta operatora jest niezwykle atrakcyjna, również w pakiecie rodzinnym Premium Mobile. Na tyle nawet, że ciężko znaleźć dla tego operatora konkurenta. Tym bardziej, że abonament jest bezterminowy – możemy zrezygnować z umowy w każdej chwili.

W nieco droższej cenie, mianowicie 29 zł miesięcznie, dostaniemy również bardzo atrakcyjne warunki w nju mobile. Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci komórkowych oraz 10 GB pakietu internetowego to nie wszystko. Największą zaletą oferty jest możliwość dokupienia drugiej karty SIM nju mobile (np. dla partnera), która zapewnia takie same warunki umowy, a jej koszt miesięczny wynosi zaledwie 9 zł. Rachunki miesięczne na osobę wynoszą zatem jedyne 19 zł – jeżeli szukasz dobrej oferty no limit dla dwojga, to nie mogłeś lepiej trafić! Podobnie, jak w przypadku Premium Mobile, abonament nju mobile jest bezterminowy.

Mix – ranking ofert styczeń 2017

Elastyczna Formuła MIX S

2436mies.
MINUTY
200
SMS
bez
limitu
INTERNET
2 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
30,00
porównaj

Formuła MIX M

24mies.
MINUTY
300
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
40,00
porównaj

JA + MIX

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
12 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

W mixach wiele się nie zmieniło. Tym razem posegregowaliśmy oferty mix z telefonem od najtańszej do najdroższej, która gwarantuje najszerszy zakres usług. Jest to również niejako pożegnanie mixów z naszym rankingiem, gdyż oferty te zdecydowanie przegrywają ceną i jakością usług z abonamentem i prepaidem. 2016 rok to wyraźny regres ofert mix polskich operatorów komórkowych. Co prawda Plus i Play zdecydowanie polepszyli oferty, to jednak z mixa wycofał się Plush oraz Orange ze swoimi pakietami Zetafon i Minutofon. A ponieważ T-Mobile nie dysponuje konkurencyjnymi taryfami mix, dla sieci Plus i Play nie ma innej alternatywy w tego typu ofertach.

Na kartę – ranking ofert styczeń 2017

Viking 25 No Limit

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
15 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

Pakiet Suty

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

#Freemium

30
365 dni
MINUTY
30
SMS
30
INTERNET
300 MB
CENA PAKIETU
0
porównaj

Nie mogło być inaczej – w przypadku ofert prepaid najlepszą ofertą na papierze dysponuje Mobile Vikings, który początkiem grudnia znacząco zmodyfikował swój topowy pakiet Viking 29 No Limit. Operator powiększył transfer z 4 do 15 gigabajtów zachowując tę samą cenę! Ponadto dostajemy nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y do wszystkich sieci za 29 zł miesięcznie oraz nielimitowany Facebook i Messenger. Czego chcieć więcej?

Za nieco niższą kwotę (25 zł miesięcznie) dostaniemy nieco mniej rozbudowany, ale i tak znakomity pakiet Suty od a2mobile. Nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, pakiet 100 minut na numery stacjonarne oraz aż 10 GB stanowi o sile tej oferty. Ale nie tylko – osoby narzekające np. na zasięg sieci Play mogą znaleźć w a2mobile idealne rozwiązanie: ofertę dobrą, tanią i z dobrym zasięgiem Plusa.

Ostatnia oferta jest przeznaczona dla najmniej wymagających osób. Pakiet #Freemium to darmowa taryfa, która co miesiąc zapewnia pakiet 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB pakietu internetowego. Niewiele, ale musimy pamiętać, że dostajemy je zupełnie za darmo! Ta oferta od Virgin Mobile może być idealną ofertą dla osób starszych lub dla dzieci. Osoby potrzebujące więcej minut, SMS-ów lub transferu mogą je dokupić za niewielką opłatą (zobacz 1 GB za 2 zł w #Freemium).

avatar
 • Gosia Latko

  a jakie oferty polecacie jesli chce sie miec dużo minut do i w Uni Europejskiej ??? może być na firmę

 • Powyższe zestawienie „zamknęliśmy” końcem grudnia, a już na początku stycznia T-Mobile wprowadził bardzo podobną ofertę w identycznej cenie:
  https://komorkomat.pl/t-mobile-pakiety-na-karte-bez-limitu/

  • Zakrza

   No to T-Mobile wygrywa nielimitowanymi stacjonarnymi. A zasięg mają lepszy czy gorszy niż a2mobile do spółki z Plusem? Mają Wifi calling i VoLTE?

   No to Virgin ma jakiś miesiąc, żeby mnie przy sobie zatrzymać ;)

   • Ilikeyoutube

    ja mam w virgin mobile za 19 zł miesięcznie: nielimitowane do play i virgin (a w zasadzie do wszystkich sieci które są w P4), nielimitowane smsy do wszystkich, 100 min na stacjonarne i do innych sieci i 2 gb (+3gb w promocji)

   • Piotr Zet

    T-Mobile ma lepszy zasięg widać po testach

    • Zakrza

     Dzięki za odpowiedź.

     A zatem T-mobile wygrywa stacjonarnymi, zasięgiem, prawdziwym Wi-fi calling (w a2mobile jest aplikacja) oraz VoLTE (oficjalnie spierają tylko SGS, ale da się to obejść). Bierę!

  • Naits

   Coś czuję że w lutym z podium wyleci a2 mobile a zastąpi go właśnie t-mobile, jest tylko mały haczyk w nowej ofercie t-mobile. Nie wiem czy zwróciliście uwagę że u nich miesiąc ma 30 dni a nie 31. Aha jeszcze w nowej t-mobile jest opcja kupna no limit na dniówki za 1zł, też ciekawa opcja.

 • kalif

  Wreszcie sensowne zestawienie, zauważyłem, że zazwyczaj blogerzy pomijają a2mobile, bo nie chcą żeby ich typ wyszedł przy tym blado.

 • MatKowal

  Mnie przekonuje no limit w T-Mobile.
  Cena OK i mam wszystko co potrzebuję.

  • DrDre187

   Witam a gdzie Fm Mobile ? maja bez limitu: stacjonarne, komórkowe, mmsy, smsy i 10gb internetu w cenie 29zł, chyba najlepsza oferta ???

 • TL

  A Play unlimited za 25 PLN? No limit i 6 GB internetu. Ta oferta funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Autor nie bardzo przyłożył się do tematu, pominął kilka ciekawych ofert.

  • Niestety ograniczając się do 3 ofert na kartę nie sposób kilku nie pominąć. Tak jak pisałem we wstępie – od lutego ranking będzie znacząco przebudowany.

 • przemek

  Jeśli mogę się dołączyć. Jak to jest z tym zasięgiem w tych sieciach? Bo po 8 latach w Play zrezygnowałem na korzyść Plusa. Nie wszędzie jest lepiej, ale na pewno rozmawiam swobodniej. Zona jest jeszcze w Play i kiedy dzwoni do mnie to MUSI stać tylko w kilku miejscach w domu by nie było zakłóceń. W pracy też ma jedno czy dwa takie miejsca, ZGROZA. Także oferty, które korzystają z zasięgu Play też są na to skazane?
  Czekam na ranking lutego 2017. Potrzebuje teraz coś taniego dla dziecka. Fajna sprawa jest w T-mobile za te 25 zł. Można by klarowniej dopisywać w rankingu, która oferta z zasięgu którego operatora korzysta? Chodzi o te mniej znane jak Vikings, A2mobile, njumobile, lajt czy virgin.

 • Max

  Zastanawia mnie dlaczego nie ma oferty:

  NJU na kartę -> 39 PLN 10 GB <- !!!

  Gdzie się podziała ta oferta ?

  • W Mobile Vikings mamy to samo + 15 GB za 29 zł.

   • neo

    W tmobile za 25 zl nolimit i 10GB Internetu. Oferta na kartę :-)

    • Piotr

     Ale za stacjonarne trza płacić…

     • neo

      Tez nielimitowane i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 • Dzień dobry :) Jeżeli nie potrzebuje Pani rozbudowanej oferty (z pakietem internetowym, nielimitowanymi SMS-ami do wszystkich itd.), to lepiej będzie skorzystać z 2 osobnych ofert na kartę. Czy te 30-40 zł to opłata za jedną osobę? Lajt Mobile oferuje za 21 zł (42 dla dwojga) pakiet z nielimitowanymi minutami na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne:
  https://komorkomat.pl/na-karte/?&min=bez%20limitu&stac=bez%20limitu&sort=of_cena%2CASC&btel=1&op=1366

 • Co polecilibyście dla starszej osoby która nie chce zmienić swojego dotychczasowego numeru jaki ma na kartę , ale nie chce tez co chwile płacić za kolejne tygodniowe lub dwu-doładowania z których praktycznie nie korzysta. Środki tylko marnują się na koncie, praktycznie nie pisze smsow, dzwoni tylko na święta czy urodziny znajomych , dodatkowo zależy jej na możliwości dokupienia dodatkowego internetu na wypadek odwiedzin wnuczków. Gdzie znajdę jakąś najtańsza najodpowiedniejsza ofertę ?

 • Andrzej

  Witam. Kończy mi sie umowa w Play na jeden z abonamentów a mam ich cztery na firmę. Ten który się kończy jest za 59 zł netto. Ostatnio mam dużo zastrzeżeń co do zasięgu w Play i dlatego mam chęć zmienić operatora. U jakiego operatora dostanę najkorzystniejszą ofertę w połączeniu z jakimś ciekawym telefonem (np. LG G5, Huawei P9, Samsung Galaxy S6). Pozdrawiam

 • Miro 81

  Pewnie że cena jast mega ważna ale jak nie ma zasięgu albo sesja nie trzyma -> patrz Play – to co mi po super ofercie. Na polskim portalu rfbenchmark mozna sprawdzic zasieg, najbliższa stację i szybkość internetu na podstawie pomiarów użytkowników i wybrać najlepszego operatora – ja mam Plus ale dużo się przemieszcam, Play bez porównania….

 • Proszę spojrzeć na Formułę Solo M od sieci Play:
  https://komorkomat.pl/promocja/play-abonament-formula-solo-m/

  Za przeniesienie numeru operator daje dodatkowe bonusy.

 • Madzia

  Już ponad tydzień testuję oferte Mobile Vikings. We Wroclawiu nie mam problemu z zasięgiem i netem po LTE. Plusem jest fakt, że oferta NoLimit trwa 31 dni, a pakiety internetowe kumulują się. Z mmsów niby mało się korzysta ale brakowało mi ich w virgin mobile, w MV mam i się cieszę. Co więcej zdarza się że chcemy wysłac jaką niestandardową emotkę, której nie można wysłaś zwykłym SMSem, wiec w virgin mobile takich wiadomości nie mogłam wysłać. Jedynie aplikacja mobilna od Mobile Vikings jest
  mało rozbudowana, nie ma nawet historii połączeń, ale rodzaj pakietu i jego wazność są. BTW polecam przenieść swój numer przy użyciu mojego kodu polecającego: ZcDIOtdC. Jest to podwójna korzyść – dla mnie jako polecającego i dla osoby, która użyje kodu, gdyż oboje dostaniemy kupony po 19zł do wykorzystania na następne doładowania. Pozdrawiam Magdalena

 • Gosc11

  Ja polecam sieć Orange. Przeszłam 1.5 roku do tej sieci i jestem bardzo zadowolona zero awarii miałam. Super oferty w Orange abonament. Darmowe połączenia i SMS-y, 10 GB internetu za jedyne 29.99 zł/miesięcznie a z aparatem telefonicznym 59.99 zł / msc oraz bardzo fajnie i sprawnie działająca pomoc konsultantów Orange. Cieszę się, że nie jestem już w sieci Plus.

Wybrane oferty: