Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Co słychać u operatorów w drugiej połowie lipca? Czy szykują jakieś zmiany na sierpień? A może planują przeczekać tegoroczne wakacje i ewentualne nowości zaprezentować dopiero w kolejnych miesiącach? Przekonajcie się sami – oto najnowszy Ranking ofert komórkowych na sierpień 2021.

Oferty aktualne na 16.07.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt; +1 pkt) – nowość.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Freedom4 5G (31 pkt).

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (31 pkt).

39 pkt – nowość. Plush ABO 15 GB umocnił się na pierwszym miejscu w abonamentach bez telefonu! Nie mogło być inaczej, skoro Plush obniżył ceny w połowie lipca, a konkurencja nie zrobiła (jeszcze) nic. Dostaniesz tu za 25 zł 15 GB na start, a za roczny staż aż 25 GB dwuletni staż 20 GB. Czekają na Ciebie także darmowe social media, usługi w kraju i roamingu bez limitu oraz oczywiście bezterminowa umowa!

35 pkt. W pakiecie „Wszystko” od nju mobile dostaniesz podobny poziom usług, lecz bez darmowych aplikacji internetowych. W zamian transfer w nju rośnie z 10 do aż 30 GB! To kolejny świetny i tani (29 zł) abonament bez limitu. W nju mobile umowa jest naturalnie bezterminowa.

Zobacz też: tylko teraz +60 GB na lato w nju mobile

33 pkt. Zamiast czekać na większy transfer danych w Plushu czy nju, możesz wybrać lajt mobile i jego pakiet Numer 1 zapewniający od razu aż 30 gigabajtów! Rachunki miesięczne wynoszą tylko 24,99 zł. Usługi w Polsce są nielimitowane, ale nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE (w praktyce darmowych jest 50 minut/50 SMS-ów w UE). Możesz podpisać umowę na czas nieokreślony.

Zobacz też: aktywacja w lajt mobile taniej o 50%

32 pkt. Pakiet O! Swobodna! również zapewnia niemało transferu. Wybierając nowy numer będzie to 21 GB, ale przenieś numer do wirtualnego operatora i zyskaj aż 31 GB 5G! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w kraju, a dla podróżujących OTVARTA przygotowała specjalny Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Freedom4 to najnowszy (debiut w maju 2021) abonament znanego wszystkim Premium Mobile. Opłata miesięczna wynosi 39,70 zł, czyli sporo więcej niż u poprzednich rywali, ale to w tej ofercie dostaniesz aż 50 GB 5G! Poza tym Premium zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, lecz bez darmowego roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

31 pkt. 31 punktów w naszym Rankingu uzbierał także pakiet INEA No Limit 20 GB. W przeciwieństwie do pozostałych ofert, tym razem umowa trwa 12 miesięcy, ale w zamian otrzymasz darmowy roaming z 3,08 GB w UE. Usługi w kraju są oczywiście bez limitu z transferem 20 GB. To najtańsza oferta – kosztuje 24,90 zł, a więc kilka groszy mniej od wcześniejszego lajt mobile.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt; +1 pkt) – nowość.

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt).

5. miejsce – Plan Mobilny 75 5G (32 pkt).

6. miejsce – T-Mobile – L+ (31 pkt) – nowość.

35 pkt – nowość. Plush obniżył też ceny w swoim topowym pakiecie Plush ABO 60 GB. Tym razem obniżka nie wynosi 5, lecz aż 10 zł! Dostaniesz tu 60 GB transferu w 5G, darmowe social media i bezpłatnego Tidala na całą umowę! Poza tym nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE. Opłaty startowe za telefony zaczynają się od 1 zł. Przenieś numer i nie płać abonamentu przez 4 miesiące!

34 pkt. Nieco mniej, bo 34 punkty ma sieć INEA i jej pakiet No Limit 20 GB! Usługi w kraju i za granicą są nielimitowane, a abonament kosztuje jedyne 24,90 zł! Umowa jest krótsza, bo trwa tylko 12 miesięcy, więc jest to niemal ta sama oferta, co z samą kartą SIM. Niemal, bo dobierasz do niej smartfona, lecz wybór modeli w INEA jest raczej skromny.

33 pkt. Wcześniejsze transfery GB to dla Ciebie zbyt mało? Zwróć uwagę na sieć Play i jej pakiet Solo L. Dostaniesz w niej aż 140 GB transferu 5G! Co jeszcze? Nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, telewizję Play NOW na całą umowę i darmowy Tidal na 3 miesiące. W najniższej konfiguracji Solo L kosztuje 80 zł miesięcznie. Telefony kupisz już za złotówkę, a możesz je spłacać (do wyboru) w 24, 36 lub 48 ratach.

33 pkt. Dwukrotnie większą paczkę danych otrzymasz też w nie tak dawnej nowości Plusa – Plus 60 5G. W sumie będzie to 50 GB 5G za jedyne 60 zł, ale do tej kwoty należy doliczyć osobną ratę za smartfona. Jego ceny zaczynają się od 1 zł na start, a liczba rat wynosi (do wyboru) 12, 24 lub 36. Usługi w kraju i UE są nielimitowane, ponadto dostaniesz paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

Zobacz też: tylko teraz +150 GB na lato w Plusie

31 pkt. W maju 2021 zadebiutował najnowszy abonament Orange, który oferuje teraz więcej Internetu. W Planie 60 będzie to 50 GB 5G. Zyskasz też zniżkę 5 zł na HBO GO, a rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce i roamingu UE. Abonament kosztuje 60 zł i trzeba do niego doliczyć ratę za smartfona, którego kupisz już za… 0 zł!

31 pkt – nowość. W pakiecie no limit T-Mobile L+ (to także nowy abonament tego operatora) zyskasz aż 100 GB transferu w jakości 5G! Abonament kosztuje miesięcznie 90 zł, ale również do niego doliczana jest osobna opłata za smartfona. Usługi głosowe i tekstowe są tutaj nieograniczone nie tylko w kraju, ale też w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt) – nowość.

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt) – nowość.

38 pkt. W Plusie na kartę za 25 zł dostaniesz nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz 10 GB transferu, który nie przepada! W promocji GigaBank niewykorzystane GB kumulują się na kolejny miesiąc! Pamiętaj tylko o ważności konta. Plus oferuje także darmowe social media.

36 pkt. Kolejna świetna oferta na kartę, a więc T-Mobile L za 30 zł miesięcznie. Dostaniesz w niej usługi no limit oraz aż 30 GB miesięcznego transferu! Poza tym otrzymasz usługę Supernet Video DVD z m.in. Netflixem i Amazon Prime Video, które nie będą pobierały Twojego transferu danych.

34 pkt. Jest jednak oferta, która może być dla Ciebie jeszcze lepsza, o ile nie potrzebujesz w ogóle darmowego roamingu UE. To pakiet Perfekt Match od Mobile Vikings za 25 zł miesięcznie. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w kraju, 25 GB i kumulację niewykorzystanego transferu! I to w nieskończoność GB na kolejne miesiące! Aby uzbierany transfer nie przepadł, pamiętaj o ważności konta – może Ci w tym pomóc usługa Autodoładowanie.

Zobacz też: tylko teraz 100 GB na lato w Mobile Vikings

33 pkt. Sieć a2mobile ma kilka pakietów Niewyczerpalne Wszystko, ale najwięcej punktów uzbierał wariant za 29,90 zł. Dostaniesz w nim aż 30 GB transferu! Poza tym operator da Ci Wi-Fi calling i darmowe social media. Nie musisz się też bać o usługi – te są nielimitowane w kraju do wszystkich sieci.

32 pkt. Pakiet #Gigadaje sieci Virgin Mobile kosztuje tylko 25 zł i oferuje nielimitowane usługi w kraju (lecz bez darmowych MMS-ów) i transfer rzędu 15 GB. Uwaga – pakiet internetowy rośnie dla lojalnych klientów do 30 GB! To jedna z najlepszych obecnie ofert na kartę.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha zapewnia na start 15 GB transferu i – podobnie jak w abonamencie indywidualnym – paczka GB rośnie wraz ze stażem. Dostaniesz też darmowe social media i ten sam poziom usług, co z 1 kartą SIM. W duecie zaoszczędzisz 5 zł na osobę (koszt 40 zł za 2 numery). Umowa jest oczywiście bezterminowa.

34 pkt. Największy rabat w ofertach dla par dostaniesz w nju mobile duet! Zaoszczędzisz tu 20 zł każdego miesiąca (drugi numer kosztuje nie 29, lecz tylko 9 zł, a więc łącznie tylko 38 zł!), a to nie koniec zalet nju! Transfer danych rośnie z 10 do 30 gigabajtów w premii za staż, choć jest on współdzielony na obie osoby. Usługi w kraju i roamingu UE są nielimitowane. Umowa bezterminowa.

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. Wirtualny operator lajt mobile ma zwykle dobre i tanie oferty, ale pakiet DUET MEGA nie jest najtańszy – jest za to bardzo dobry! Dostaniesz tu nielimitowane usługi w kraju i aż 300 GB na każdą osobę! W sumie zapłacisz 74,98 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

33 pkt. A oto jedna z tańszych ofert lajt mobile – lajtDUET Nr 1. Za 2 karty SIM zapłacisz tym razem 44,98 zł i dostaniesz to samo, co wcześniej (umowa bezterminowa, brak RLAH), lecz z mniejszą paczką internetową. Ta wynosi 30 GB na każdą osobę.

31 pkt. Łącząc 2 numery Freedom2 otrzymasz rabat równy 5 zł na miesiąc. Rachunki miesięczne wyniosą więc 44,40 zł. Podobnie jak w innych ofertach wirtualnego operatora Premium Mobile, usługi w kraju są nielimitowane, umowa jest bezterminowa, lecz nie ma darmowego roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
afdasefefOnKAmilMarcin SzermańskiTorrer Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Torrer
Gość
Torrer

Jest błąd w artykule,
Abonament bez telefonu: Plush Abo 15GB

„Dostaniesz tu za 25 zł 15 GB na start, a za roczny staż aż 25 GB”
Z tego co widzę na stronie Plusha to dodatkowe GB dostaje się nie po roku a dopiero po dwóch i nie 25GB a 20GB.

Poza tym warto wspomnieć że w tym pakiecie nie ma juz 10GB na YT i TikToka oraz że jest mniej darmowych sociali a także że zmniejszono liczbę GB w roamingu UE

KAmil
Gość
KAmil

Czemu nie ma oferty Heyah za 20zł?

On
Gość
On

Jakie pod sieci wchodzą do T-Mobile? Myślę nad zmianą…

afdasefef
Gość
afdasefef

A dlaczego nie ma wogóle porównania sieci w rodzinie?

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów