Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Początkiem lipca Orange wprowadził dla niektórych swoich klientów zasięg sieci 5G. Czy ta niewielka z pozoru zmiana mogła mieć wpływ na nasz comiesięczny ranking najlepszych ofert komórkowych?

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 17.07.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (39 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 10 GB zebrał najwięcej punktów spośród abonamentów bez telefonu. Za 25 zł otrzymasz naprawdę świetne warunku umowy: nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 GB (transfer rośnie do 20 GB!), następne 10 GB na YouTube’a i Tik Toka, darmowe aplikacje internetowe i roaming UE. Znakomita oferta z umową bezterminową!

35 pkt. Lojalnych klientów nagradza także nju mobile w swoim pakiecie „Wszystko„. Tym razem bazowy transfer rośnie z 10 do aż 30 GB! Minuty i wiadomości tekstowe są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci, także w roamingu UE (RLAH). Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

34 pkt. Wirtualny operator lajt mobile ma jeszcze tańszy abonament - pakiet Numer 1 kosztuje tylko 19,99 zł i już na początku zapewnia aż 30 GB Internetu! Usługi krajowe (minuty, SMS-y i MMS-y) są nielimitowane, ale tym razem brakuje darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Podobne warunki panują w Premium Mobile i jego abonamencie Freedom2. Cena jest jednak nieco wyższa, bo wynosi 24,70 zł, a paczka internetowa ma 20 GB pojemności. Nie ma tu darmowego roamingu UE, ale usługi krajowe są pozbawione limitów. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Niemal tyle samo co Premium Mobile i Plush (24,99 zł) kosztuje abonament No Limit10 GB od Multimedii. Dostaniesz w nim połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) bez limitu oraz transfer 10 GB. Korzystanie z telefonu w strefie roamingowej UE pociąga za sobą podwyższenie rachunków miesięcznych. Umowa bezterminowa.

Rabaty nawet -70% na EURO RTV AGD ->

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (34 pkt).

2. miejsce - Solo L (33 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 75 (32 pkt) - nowość.

3. miejsce ex aequo - Plus.80 (32 pkt).

5. miejsce - T-Mobile - L (30 pkt).

34 pkt. Plush króluje również w abonamencie z telefonem - w Plush ABO 15 GB dostaniesz nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe w kraju i w roamingu UE, darmowe social media, 15 GB transferu + 10 GB na YouTube’a i Tik Toka. Abonament kosztuje tylko 25 zł, ale doliczana jest do niego osobna rata za telefon. Za przeniesienie numeru otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

33 pkt. Bardzo dobre warunki abonamentu ma Play. Jego pakiet Solo L zapewnia nielimitowane usługi w kraju i za granicą oraz aż 70 GB transferu danych! Ofertę uzupełniają telewizja Play NOW i Tidal za 0 zł przez pół roku. Możesz także w promocji uruchomić bezpłatną (także na pół roku) subskrypcję Amazon Prime Video. Ceny telefonów od 1 zł, a sam abonament zawiera już opłatę za urządzenie.

32 pkt. Orange udostępnia już zasięg 5G w wybranych lokalizacjach, ale tylko właśnie w tym abonamencie - Planie Mobilnym 75. W ten sposób oferta zyskuje w naszym rankingu 1 punkt, a co w niej dostaniesz? Nielimitowane usługi w kraju i roamingu UE oraz aż 70 GB transferu na pełnej prędkości. Orange często nie liczy opłat startowych za telefon, ale pobiera za nie osobne raty. W cenie otrzymasz też pakiet Music Pass za 0 zł przez 3 miesiące (m.in Tidal i Spotify).

32 pkt. W pakiecie Plus.80 otrzymasz z kolei nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE i paczkę minut międzynarodowych. Zielony operator udostępnia 24 GB na pełnej prędkości i usługę premium do wyboru - HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA lub Tidal. Ceny telefonów od 1 zł, a do abonamentu doliczana jest osobna rata. Kolejne numery są przecenione o 50%!

31 pkt. Pakiet T-Mobile L to kolejny abonament z transferem miesięcznym 70 GB! Operator zapewni Ci nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS i MMS), również w roamingu UE. W cenie abonamentu zawarta jest już opłata za telefon, którego ceny startowe zaczynają się od symbolicznej złotówki.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce ex aequo - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

2. miejsce ex aequo - Nowy Plush na kartę (35 pkt).

4. miejsce ex aequo - Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Orange (34 pkt).

38 pkt. Plus na kartę godnie zastępuje legendarnego Simplusa. Za 25 zł otrzymasz połączenia głosowe i tekstowe bez limitów, a także 10 GB transferu i darmowe social media. Uwaga - w promocji GigaBank będziesz kumulował niewykorzystany transfer danych! Musisz tylko mieć aktywne konto na połączenia wychodzące.

35 pkt. Oferta na kartę nju mobile za 29 zł to karciana wersja bezterminowego abonamentu z aktywnym pakietem „Wszystko„. Dostaniesz więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 GB na start (transfer rośnie ze stażem), a zamiast opłacania faktur będziesz doładowywał konto swojego telefonu.

35 pkt. Zbliżoną ofertą dysponuje Nowy Plush na Kartę (kopia Plusha ABO 10 GB). Za 25 zł otrzymasz minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów, ale bez premii internetowej za staż. Otrzymasz jednak darmowe aplikacje internetowe, co nie zmienia faktu, że lepiej prezentuje się bezterminowy abonament Plusha.

34 pkt. Nie wyjeżdżasz za granicę lub robisz to bardzo rzadko? Jeżeli tak, to nie patrz na wcześniejsze oferty, lecz wybierz Mobile Vikings i jego Perfekt Match! Za 25 zł dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju (bez RLAH) i 20 GB. Uwaga - niewykorzystany transfer GB kumuje się co miesiąc w nieskończoność! To naprawdę świetna oferta na kartę!

34 pkt. Orange na kartę za 30 zł zapewnia nie tylko nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, ale również w roamingu UE. Operator zapewnia 15 GB transferu danych, a za doładowanie otrzymasz w bonusie kolejne gigabajty.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (40 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

40 pkt. Plush wypada też najlepiej w ofercie dla dwojga! Wybierz Plush Duet 10 GB z takimi samymi warunkami umowy, co w wersji indywidualnej, lecz w niższej cenie. Rabat na kartę SIM wynosi 5 zł, co przekłada się na 120 zł oszczędności w skali 12 miesięcy. Umowa bezterminowa.

35 pkt. Zaoszczędzisz również w abonamencie dla par w lajt mobile. Jego topowa oferta lajtDUET MEGA kosztuje co prawda 74,99 zł za 2 numery, ale otrzymasz w niej aż 300 GB na osobę! Część transferu - 200 GB - dostępna jest w godzinach nocnych. Dodatkowo krajowe usługi (bez RLAH) głosowe i tekstowe są nielimitowane. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Jeżeli nie chcesz wydawać tak dużo na telefony, wybierz dwukrotnie tańszą ofertę duet nju mobile. Druga karta SIM kosztuje tylko 9 zł, więc za 2 numery zapłacisz tylko 38 zł miesięcznie! Przez rok zaoszczędzisz 240 zł względem 2 indywidualnych abonamentów nju. Niestety transfer (od 10 do 30 GB) jest dzielony na dwie osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Operator lajt mobile oferuje oczywiście także bardzo tanie i atrakcyjne pakiety, jak np. lajtDUET Nr 1. Za 2 osoby zapłacisz tylko 34,99 zł na miesiąc. W zamian otrzymasz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich w Polsce, bez bezpłatnego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Nieco mniejsze rabaty proponuje Premium Mobile w Freedom dla Dwojga +. To nic innego, jak połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. Za 2 karty SIM zapłacisz tylko 44,40 zł, a w zamian otrzymasz nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich w kraju i 20 GB na każdą osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 - 1 pkt za dostarczenie 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

A gdzie Lycamobile?

stani
stani
1 miesiąc temu

a gdzie heyah gdzie daje to sano i taniej bo 20 zl?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x