Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Sierpień 2019

18

Początek drugiego półrocza u polskich operatorów rysował się przede wszystkim wprowadzeniem nowych pakietów przez T-Mobile i a2mobile. Pierwszy z nich dokonał – wzorem Orange i Play – sporych przetasowań w swoim abonamencie, z kolei drugi wprowadził 2 zupełnie nowe oferty. Czy miały one wpływ na nasz comiesięczny ranking?

Oferty aktualne na 31.07.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – M (31 pkt) – nowość.

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

Najwięcej punktów w abonamencie z telefonem zdobył nie kto inny jak Plush i jego pakiet Plush ABO 15 GB. Bardzo często to właśnie ta oferta wychodzi najtaniej w skali całej umowy w naszych porównaniach najlepszych ofert ze smartfonem. Ponadto zapewnia bardzo dobre warunki umowy – nielimitowane usługi w kraju i za granicą (darmowy roaming UE), 15 GB w kraju i kolejne 10 GB na korzystanie z serwisu YouTube oraz bezpłatne social media. Opłaty startowe za telefon zaczynają się od 1 zł, choć najczęściej będzie to nieco wyższa kwota. Do abonamentu 25 zł doliczana jest osobna rata za urządzenie, a za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Tylko 1 punkt mniej ma abonament Plus.80. Zapewnia on jeszcze więcej transferu w kraju (24 GB na pełnej prędkości) i za granicą w ramach roamingu UE. Połączenia i wiadomości tekstowe są oczywiście nielimitowane. W cenie pakietu Plus proponuje jedną z trzech usług premium do wyboru za darmo przez całą umowę: HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA lub Tidal. Tak jak u poprzednika, kwota 70 zł nie zawiera opłaty za urządzenie – za telefon pobierana jest więc osobna opłata ratalna. I tym razem możemy spłacać smartfona przez 24 lub 36 rat. Bogaty abonament Plusa oferuje w dodatku pakiet 120 minut na rozmowy międzynarodowe z Polski do Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Dla rodzin czeka spory rabat – kolejne numery są przecenione o aż 50%.

Majowa nowość Orange. Plan Mobilny 55 zastąpił wcześniejszy Plan Optymalny. Jest od niego nieco droższy, ale oferuje lepsze warunki umowy – dostaniemy bowiem nie 10, a 15 GB Internetu na pełnej prędkości transferu. W cenie pakietu otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także usługę Music Pass za darmo przez pierwszy kwartał. Obejmuje ona Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music oraz Apple Music. W cenie abonamentu nie jest zawarta opłata za smartfona – konieczne jest zapłacenie za niego osobnej raty. Również Orange zapewnia rabat dla rodzin – tym razem jest to zniżka -20 zł na kolejne karty SIM. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Jeden z nowych abonamentów różowego operatora, w którym zwiększył miesięczny transfer z 10 do 15 GB. Pakiet T-Mobile – M zawiera tym razem opłatę za telefon, a do wyboru jest wiele konfiguracji opłat miesięcznych. Minimalnie zapłacimy za miesiąc 65 zł, ale jeżeli chcemy kupić smartfona w niższej cenie, będziemy musieli się zgodzić na wyższy abonament. Dostaniemy w nim minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci, także w roamingu UE. Do oferty możemy wybrać opcjonalnie Netflixa. Za przeniesienie numeru T-Mobile oferuje 3 miesiące za jedyne 1 zł.

Abonament Play Solo L oferuje największy transfer danych w Polsce, ale od pewnego czasu nie zapewnia darmowej paczki w roamingu UE – za każdy rozpoczęty gigabajt za granicą trzeba zapłacić zgodnie z cennikiem. Jest to jednak wciąż bardzo bogata oferta z ciekawymi dodatkami: telewizją Play NOW za darmo przez całą umowę i Tidalem za free przez pierwsze pół roku. Połączenia głosowe i tekstowe są bez limitów, również w roamingu UE. Do wyboru są również opcjonalne pakiety, jak np. Play360 za 20 zł. Play (jak T-Mobile) nie pobiera osobnych rat za telefon. Opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od symbolicznej złotówki, ale często tak niskie ceny smartfonów występują w droższych abonamentach. Niezależnie od ceny pakietu Solo L operator zapewnia te same warunki umowy. Można bardzo sporo zaoszczędzić wybierając rodzinną ofertę Play Pokolenia, a za przeniesienie numeru dostaniemy 6 miesięcy darmowego abonamentu.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Plush króluje również w abonamencie z samą kartą SIM. Jego bardzo atrakcyjny pakiet Plush ABO 10 GB kosztuje tylko 25 zł, a zapewnia nielimitowane usługi w kraju i za granicą oraz 10 GB transferu na start. Dla stałych klientów paczka internetowa rośnie nawet do 20 GB! Kolejne 10 GB jest przeznaczone na korzystanie z YouTube’a, ponadto operator oferuje darmowe aplikacje internetowe, jak Facebook czy Messenger. Dla par z kolei czeka rabat -10 zł za obie karty SIM. To oferta kompletna – dostaniemy w niej darmowy roaming UE i bezterminową umowę.

Dla wielu jeszcze lepszy może być nju mobile z aktywną usługą „Wszystko”. Co prawda jest on nieco droższy w umowie indywidualnej, ale dla duetów jest już taniej – druga karta SIM kosztuje 9 zł. Poza tym transfer w premii za staż rośnie z 10 do aż 30 GB! Tym razem nie dostaniemy jednak ekstra bonusów, jak darmowych social mediów czy paczki GB na YouTube, a sam transfer w duetach dzielony jest na obie osoby. To znakomita oferta z darmowym roamingiem UE i nielimitowanymi połączeniami i wiadomości SMS/MMS. Również i tym razem umowa jest na czas nieokreślony.

W Lajt Mobile nie trzeba czekać miesiącami na wzrost transferu. Jego pakiet Numer 1 od samego początku zapewnia aż 30 GB – i to w cenie zaledwie 19,99 zł! Jest to znakomita oferta krajowa, w której do pełni szczęścia brakuje bezpłatnego roamingu UE. Wirtualny operator oferuje w zamian tzw. Bonus Krajowy. W lipcu Lajt wprowadził nielimitowane połączenia z numerami stacjonarnymi, które od tego czasu są integralną częścią pakietu za 19,99 zł. Tym samym znacznie zbliżył się do nju mobile, których dzieli teraz zaledwie punkt różnicy. Także Lajt Mobile oferuje umowę bezterminową.

Propozycja Red Bull Mobile kosztuje tyle samo, co wcześniejszy nju mobile. Również ten operator oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, a więc SMS-y i MMS-y. Nie uświadczymy tu jednak ekstra bonusów dla par, premii za staż czy darmowych aplikacji internetowych, za to niewykorzystany transfer przechodzi na 2 kolejne miesiące. Cieszy obecność umowy na czas nieokreślony – możemy więc zrezygnować z usług operatora kiedy tylko chcemy.

Jeżeli nie potrzebujemy darmowego roamingu UE, to warto zainteresować się nie tylko Lajtem, ale również Premium Mobile i jego pakietem Freedom2. Za niecałe 25 zł otrzymamy aż 20 GB transferu, a więc tyle, ile uzbieramy w Plushu po 2 latach. Wirtualny operator, do którego klienci tak chętnie przenoszą numer, zapewnia nieograniczone połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz darmowe wiadomości SMS i MMS. Premium Mobile oferuje rabaty dla par. Umowa podpisywana jest oczywiście na czas nieokreślony.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Orange bez limitu 25 GB (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt) – nowość.

„Na papierze” najlepiej prezentuje się Lycamobile i jego pakiet „Do Wszystkich S”. Otrzymamy w nim aż 30 GB w kraju (niewykorzystany transfer kumuluje się na kolejny miesiąc), a do tego nielimitowane minuty i SMS-y. Wirtualny operator nie obsługuje jednak w ogóle wiadomości multimedialnych MMS, za to dostaniemy darmowe warunki roamingu UE. Bardzo dobra propozycja za jedyne 20 zł.

Mobile Vikings zapewnia z kolei świetne warunki w kraju, zwłaszcza dla osób często korzystających z zasobów Internetu. Pakiet Viking 25 No Limit zapewnia nielimitowane usługi w kraju (minuty, SMS, MMS), a do tego 15 GB transferu co miesiąc. Również i w jego przypadku niewykorzystana paczka GB przechodzi na kolejne miesiące, lecz tym razem w sposób nieograniczony! Można więc uzbierać naprawdę pokaźny transfer danych, ale lepiej pamiętać o doładowaniu konta na czas, inaczej skumulowany pakiet przepadnie – warto więc aktywować usługę autodoładowanie. Mimo braku RLAH jest to świetna oferta na kartę.

Kolejna znakomita oferta należy do sieci Orange. Za 25 zł otrzymamy nielimitowane usługi (lecz bez MMS-ów, których koszt wynosi 40 groszy) i naprawdę bardzo duży pakiet internetowy. Część transferu pochodzi z bonusu za doładowanie konta, a paczka danych powiększa się co miesiąc o 1 GB, gdy tylko aktywowany zostanie pakiet cykliczny! Jeżeli zależy nam przede wszystkim na jak największym – niemal nieograniczonym – transferze, to obok Mobile Vikings będzie to najlepsza propozycja.

Virgin Mobile oferuje w swojej ofercie na kartę #GigaDaje premię za staż. Klienci wirtualnego operatora otrzymają powiększony transfer z 15 do aż 30 GB. Nie mogło oczywiście zabraknąć nielimitowanych minut i SMS-ów do wszystkich krajowych sieci, lecz bez wiadomości MMS. Te jednak – w przeciwieństwie do Lycamobile – są obsługiwane, lecz za dodatkową opłatą. Kolejna bardzo dobra propozycja na kartę w cenie 25 zł.

W połowie lipca a2mobile wprowadził nowe pakiety Niewyczerpalne Wszystko i przy okazji podwyższył limit transferu z pełną prędkością. Operator pozostał przy swojej decyzji i nie wrócił do darmowego roamingu UE. Jest to jednak świetna oferta krajowa – dostajemy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci, bezpłatne aplikacje internetowe i usługę Wi-Fi Calling. Wszystko to za zaledwie 24,90 zł miesięcznie.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

18
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
ArtemisJacekPawloRobertMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michau
Gość
Michau

Obecnie użytkuję Mobile Vikings Polska. Nie ma się do czego doczepić. Jakoś usług bardzo wysoka. Biuro Obsługi praktycznie odpowiada w kilka minut. Super Polecam.

Silver
Gość
Silver

Jestem w virgin kilka lat i premii za staż nie widać… Po drugie czekać pół roku na 5 GB to śmiech na sali. Płatne MMS-y w XXI wieku to tragedia. Zasięg sieci też woła o pomstę do nieba, 4G a prędkość pobierania często poniżej 4 mbps. Przechodzę do a2mobile za 20 zł, na 100% każda usługa będzie lepsza.

dar0dw
Gość
dar0dw

Aktualnie. Rozważam opuścić a2mobile. Problemy z zasięgiem, bok odpowiada jak ma czas często 2 dni, problemy z roaming. Złożyłem reklamację której nie uznali bo to moja wina.

bodziu
Gość
bodziu

Miałem w a2mobile 3 karty prawie dwa lata. I wystarczy. 5 zł oszczędności ale zasięg i jakość lipa. W roamingu 0 MB.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

brakuje mi rankingu: co najlepsze w kwocie do 10 zl miesiecznie, 20 zl miesiecznie, 30 zl miesiecznie. Bo to ze za 30 zl mam cos tam bez limitu nie odpowiada na moje pytnaie co moge miec w najlepszego w cenie abonamentu/kary do 10 zl/miesiac,

beat
Gość
beat

NIE OKREŚLONY – PISZEMY ROZDZIELNIE

Artemis
Gość
Artemis

Od kiedy??? :))

Michau
Gość
Michau

Czy mogą Państwo wstawić do ofert na kartę, sieć Klucz Mobile.

Marek
Gość
Marek

Jestem użytkownikiem Virgin od ok 2 lat. Wszystko super ale bardzo doskwiera mi brak internetu w roamingu (oferta na kartę) dlatego chce zmienić operatora. Zdecydowałem się na Lycamobile biorąc pod uwagę powyższe zestawienie. Szkoda że ten ranking nie bierze pod uwagę także jakości usług. Internet w Lyca to jakaś kpina! Jest dramatycznie wolny. Z ciekawości odpaliłem speedtest – jak zobaczyłem wynik to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać! Dobrze że przeniesienie numeru wymaga najpierw kupienia i nich sima, więc można potestować. Niestety Wasz ranking jest kompletnie nieprzydatny, bo skupiacie się jedynie na liczbach.

Jacek
Gość
Jacek

Niestety potwierdzam, że internet w Lycamobile jest słaby. U mnie się on dziwnie zachowuje, raz działa całkiem dobrze (też robiłem testy), aby po chwili tak jakby się zawiesić, a po chwili znów jest w miarę OK. Na szczęście jeśli chodzi o rozmowy i SMS’y to nie narzekam, ale ten internet… no i nie miałem okazji sprawdzić tej oferty jeszcze w roamingu, czego się trochę obawiam, ale zobaczymy.

Robert
Gość
Robert

Szybki test LycaMobile (Gdańsk) – Zrywa zasięg, po zakończeniu połączenia 30sec do minuty w ogóle gubi się zasięg. Nie przysyłacie karty sim zamówionej internetowo. Nie można założyć konta na „moja lycamobile”- przy chęci założenia konta, strona przekierowuje na mapkę z punktami w których można zarejestrować simkę…

Generalnie nie rozumiem, po co otwierać nowy rynek skoro się nie jest totalnie na to przygotowanym.

Pawlo
Gość
Pawlo

Jestem Viking iem ale niestety będę musiał zrezygnować. Slaby zasięg w moim rejonie oraz za granicą nie można wykonać połączenia wychodzącego chyba że się wcześniej uzupełni dodatkowo konto.