Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Sierpień 2018

Lipiec bieżącego roku minął bez większych zmian i nowości w ofertach sieci komórkowych. Nie ma się co dziwić – trwa w końcu sezon wakacyjny, a więc nie należy spodziewać się rewolucji. Zobaczmy, jak wyglądają najlepsze propozycje operatorów na abonament, kartę i duet na sierpień 2018.

Oferty aktualne na 31.07.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

Plush ABO 15 GB kosztuje tylko 25 zł, ale do tej kwoty abonamentu należy doliczyć dodatkową ratę za telefon. Łączna wysokość rachunków miesięcznych najczęściej będzie wynosić około 50 zł i zależy od klasy wybranego sprzętu – im lepszy, tym wyższa rata.

Stosunkowo niewielka cena to nie jedyna zaleta operatora. Plush oferuje w swoim pakiecie nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, nielimitowane aplikacje internetowe (nie pobierają transferu danych) oraz aż 15 GB i dodatkowe 10 GB na YouTube. Umowa podpisywana jest na 24 miesiące. Niestety nie dostaniemy zbyt wiele modeli do wyboru, ale opłaty startowe za telefon zaczynają się od symbolicznej złotówki.

2. miejsce ex aequo – Supernet T2 20 GB (31 pkt).

Sieć T-Mobile ma w swojej ofercie wiele planów taryfowych z telefonem. Najwięcej punktów uzyskał abonament T2 z 20 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu prędkość transferu spada do 1 Mb/s. Podobnie jak w Plushu, dostaniemy dostęp do darmowych social mediów (Facebook, Twitter, Messenger itd.).

Kwota 89,95 zł zawiera już opłatę za sprzęt co oznacza, że operator nie dolicza dodatkowej raty za telefon. W tej cenie T-Mobile zapewnia oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) do wszystkich sieci. Wielką zaletą jest dostępność modeli telefonów i smartfonów – nawet najbardziej wybredni znajdą coś dla siebie.

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

Plus.60 był topowym abonamentem tego operatora do momentu premiery Plusa.80. Bardziej polecamy jednak tańszy wariant, gdyż zapewnia w praktyce to samo, lecz bez darmowej transmisji piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. Jeżeli nie jesteś więc fanem piłki nożnej, wybór jest oczywisty. Tym bardziej, że już w Plusie.60 otrzymamy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 12 GB na pełnej prędkości (później lejek do 1 Mb/s) oraz HBO GO za 0 zł przez pierwszy miesiąc.

Plus nalicza osobne raty za sprzęt do abonamentu 50 zł. Finalnie rachunki miesięczne mogą wynieść więc 100 i więcej złotych – wszystko zależy od rodzaju smartfona, jaki wybierzemy. A wybór jest naprawdę spory. Co więcej, w wielu przypadkach Plus zwalnia klientów z opłaty startowej (telefon nic nie kosztuje na początek).

4. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (30 pkt).

Jedna z tańszych ofert bez limitów z telefonem. Kwota 60 zł zawiera już opłatę za sprzęt, a w zamian otrzymamy pakiet nielimitowanych minut, wiadomości SMS/MMS do wszystkich i 10 GB z maksymalną prędkością. Po wykorzystaniu tej paczki danych korzystanie z Internetu jest wciąż możliwe, ale (podobnie, jak u wielu konkurentów) z prędkością łącza do 1 Mb/s.

W ofercie Stan Nielimitowany Solo otrzymamy również bezpłatny dostęp do platformy Tidal i telewizji Play NOW przez całą umowę (24 miesiące). Opłaty startowe za telefon zaczynają się od symbolicznej złotówki, ale w konfiguracji abonamentu za 60 zł często opłata ta będzie wyższa.

4. miejsce ex aequo – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Plan Wzbogacony to topowy abonament Orange. Jest też najdroższy, a przecież kwota w wysokości 69,99 zł to nie koniec opłat – należy wziąć pod uwagę dodatkowe raty za urządzenie. Dostaniemy jednak w zamian bardzo dużą paczkę danych, bo aż 20 gigabajtów. Po ich konsumpcji transfer spada do 1 Mb/s.

Oprócz naprawdę sporej paczki internetowej Orange zapewnia oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe. W wielu przypadkach telefony komórkowe kosztują 0 zł.

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

Nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y czy 10 GB na start to nie koniec zalet pakietu Plush ABO 10 GB. Dla stałych klientów transfer rośnie do 20 gigabajtów, a pary mogą liczyć na dodatkowy rabat (o czym nieco dalej w dziale ofert duet). Ponadto otrzymamy w ofercie darmowe social media.

Kolejną wielką zaletą Plusha jest bezterminowa umowa, dzięki której możemy w każdej chwili zmienić taryfę czy sieć komórkową.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Bardzo podobna oferta do wcześniejszej, lecz o 4 zł droższa. Są jednak różnice – w nju mobile transfer dla stałych i lojalnych klientów rośnie nie do 20, lecz nawet do 30 gigabajtów! Pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł nie oferuje jednak darmowych aplikacji internetowych, ale z drugiej strony kto by się nimi przejmował przy tak dużej paczce GB? Minuty i wiadomości SMS/MMS są nieograniczone.

Umowa z nju podpisywana jest na czas nieokreślony – sami decydujemy, jak długo chcemy korzystać z oferty tego operatora.

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

Cena abonamentu Red Bull Mobile jest identyczna jak we wcześniejszym nju. Również i tym razem otrzymamy rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, a także 10 GB transferu. Nie rośnie on jednak w RBM SieMa 29 dla stałych klientów, za to niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne 2 miesiące.

Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to prawdopodobnie natrafiliśmy na najlepszy bezterminowy abonament. Freedom2 zapewnia nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich krajowych sieci oraz aż 20 GB! Co ciekawe, za 29,70 zł (a więc o zaledwie 70 groszy więcej niż w nju i RBM) otrzymamy pakiet Freedom3 z paczką 30 gigabajtów. To bardzo dobre oferty z umową na czas nieokreślony.

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Najdroższy abonament Lajt Mobile dla klientów indywidualnych. Jego cena nie jest już tak konkurencyjna, jak u powyższych rywali, ale to właśnie Lajtowy Hit zapewnia aż 30 GB na start. Brakuje jednak nielimitowanych minut na numery stacjonarne, ale te możemy opcjonalnie dokupić za jedyne 2 zł. Usługi do wszystkich krajowych sieci komórkowych (minuty, SMS, MMS) są oczywiście nielimitowane, a umowa podpisywana na czas nieokreślony.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Viking 25 No Limit (35 pkt).

Zwolennicy pakietów na kartę powinni w pierwszej kolejności przyjrzeć się atrakcyjnej ofercie sieci Mobile Vikings. Plan Viking 25 No Limit zapewnia nieograniczone minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci i 15 GB oraz darmowego Facebooka i Messengera (aplikacje te nie mają wpływu na naszą paczkę danych).

Jakby tego było mało, niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące. I to w sposób nieograniczony! Można w ten sposób uzbierać w praktyce nieograniczoną pulę GB (w przeciwieństwie do abonamentu Red Bull Mobile), należy jednak pamiętać o doładowaniu konta – w przeciwnym razie utracimy zebrane gigabajty. W tym celu warto aktywować usługę autodoładowanie.

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

Niewyczerpalne Wszystko za 19,90 zł to najlepsza oferta a2mobile. Dostaniemy w niezwykle niskiej cenie nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS do wszystkich sieci i nieskończony pakiet internetowy. Zwalnia on jednak skokowo po konsumpcji danych – pierwsze cięcie prędkości następuje już po wykorzystaniu pierwszych 5 gigabajtów. Operator oferuje również przydatną usługę Wi-Fi Calling i darmowe social media.

3. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

Wycofanie się Orange z darmowego roamingu UE w swoich ofertach na kartę pod koniec czerwca wpłynęło na osłabienie jego pozycji w naszym rankingu. Operator jednak wciąż oferuje bardzo duży transfer danych, który rośnie o 1 GB na miesiąc przy aktywowaniu pakietu cyklicznego. Usługi krajowe są nielimitowane, nie licząc darmowych MMS-ów – te kosztują bowiem 40 groszy.

4. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (32 pkt).

Nowy Plush na kartę to w istocie okrojona wersja abonamentu Plush ABO 10 GB. Brakuje w nim roamingu UE bez dodatkowych opłat i premii za staż (wzrost transferu dla lojalnych klientów), a kosztuje tyle samo. Co prawda jest to dobra oferta, ale proponujemy bezterminowy abonament tego operatora – dostaniemy w nim więcej w tej samej cenie.

4. miejsce ex aequo – nju 29 (32 pkt).

Identyczna sytuacja – nju na kartę oferuje za te same pieniądze nieco gorsze warunki od swojego abonamentu na czas nieokreślony. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na nielimitowanych minutach, SMS-ach i MMS-ach, a nie na bonusie dla dwojga czy większym transferze, to oferta ta spełni nasze oczekiwania.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Wybierając pakiet Stan Nielimitowany Duet sieci Play możemy liczyć na rabat -20 zł na 2 osoby. Jeżeli zdecydujemy się na wariant z 2 telefonami, za każdy z nich liczona jest minimalna dopłata w wysokości 10 zł, co daje łączną wysokość rachunków równą 100 zł. Jeżeli opłata startowa za sprzęt jest dla nas zbyt wysoka, można ją obniżyć podwyższając jednocześnie abonament miesięczny. Zakres usług ten sam, co w ofercie indywidualnej operatora.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

1. miejsce ex aequo – T-Mobile 2w1 (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. W ofercie duet T-Mobile otrzymamy 2 numery: kartę SIM z telefonem za 60 zł oraz samą SIM za 40 zł. Dobierając te same oferty indywidualnie (T1 Bez Limitu) zapłacimy odpowiednio 80 i 50 zł, oszczędność sięga zatem 30 zł miesięcznie.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.60 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 91,00 zł. Rabat na drugą kartę SIM w Plusie wynosi aż 50%. Za telefony pobierana jest jednak dodatkowa rata, więc łączne opłaty będą zależeć od klasy wybranego urządzenia. O ile umowa na świadczenie usług telekomunikacyjnych podpisywana jest na 24 miesiące, to raty za telefon będą spłacane przez 3 lata. Ich minimalna wysokość to 8 zł. W pakiecie duet można wybrać 1 lub 2 telefony.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 76,00 zł. Znacznie mniej rozbudowany pakiet Plusa dla dwojga. Jest tańszy, ale dostaniemy w nim znacznie mniejszy pakiet internetowy. Przydzielany rabat drugą kartę jest identyczny, a więc -50%.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 103,98 zł. Dość podobna oferta do Plusa. Również i tym razem drugi numer w ramach Planu Optymalnego jest przeceniony (rabat -20 zł), a za telefon pobierana jest dodatkowa rata. Orange zapewnia m.in. nielimitowane połączenia na numery stacjonarne i komórkowe, nieograniczone wiadomości SMS i MMS i 10 GB krajowego transferu na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s).

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet umożliwia zaoszczędzenie łącznie 10 zł. Płacąc 40 zł za 2 karty SIM otrzymamy minuty, SMS-y i MMS-y bez limitu, 10 GB na osobę, osobne 10 GB na YouTube’a i darmowe social media. Abonament bezterminowy – można z niego zrezygnować w każdej chwili.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. Jeszcze taniej wychodzi pakiet dla dwojga od nju mobile. Drugi numer kosztuje tylko 9 zł, a więc za 2 karty SIM zapłacimy łącznie 38 zł (rabat -20 zł). Bodaj jedynym minusem jest dzielenie paczki 10 GB na 2 osoby. Umowa podpisywana jest oczywiście na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet L (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Topowy abonament duet Lajt Mobile jest już znacznie droższy, ale dostaniemy w nim aż 30 GB na każdą kartę SIM! W ofercie brak jednak darmowego roamingu UE i nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne, które można wykupić za dodatkowe 2 zł. Umowa bezterminowa.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Taniej niż w Lajcie, ale nieco drożej od Plusha i nju mobile. Freedom Dla Dwojga+ to połączenie 2 pakietów Freedom2. Wirtualny operator zapewnia niemal wszystko (w tym aż 20 GB na osobę) oprócz roamingu UE bez dodatkowych opłat. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – LajtDuet M  (29 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Tańszy pakiet Lajt Mobile dla dwojga od poprzedniego. Jest to zarazem najtańszy pakiet duet w naszym zestawieniu, ale otrzymamy najmniej rozbudowane warunki umowy. LajtDuet M oferuje w zasadzie to samo, co LajtDuet L, lecz z mniejszą paczką danych – 10 GB na każdą osobę.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Sierpień 2018
4.4 (88.57%) 7 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.