Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2023

Która oferta na telefon jest najlepsza na początku IV kwartału 2023 roku? Czy na początek jesieni zaszły jakieś większe zmiany w ofertach sieci komórkowych? Który operator oferuje teraz najlepszy abonament z samą kartą SIM, abonament z telefonem, ofertę na kartę oraz ofertę na duet? Przekonaj się sam!

Oferty aktualne na 25.09.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt) – nowość.

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB oferuje za 25 zł nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, także w ramach roamingu UE (RLAH – roam like at home). W dodatku dla stałych klientów transfer danych rośnie z 15 do 20 GB! Poza tym otrzymasz bezterminową umową i darmowe social media (aplikacje internetowe). Fantastycznie!

37 pkt. W pakiecie „Wszystko” od nju mobile także transfer rośnie wraz ze stażem w sieci. Tym razem z bazowych 20 GB robi się aż 60 GB 5G! Opłaty miesięczne w nju wynoszą 29 zł, a w tej cenie otrzymasz też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS w Polsce i w roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony – super!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. W wirtualnej sieci lajt mobile za 24,99 zł otrzymasz od razu 30 GB transferu danych, lecz bez bonusu GB za staż. To najtańszy abonament z samą kartą SIM w naszym zestawieniu! Pakiet Numer 1 zapewnia ponadto nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE. Umowa naturalnie jest bezterminowa.

33 pkt. AKTUALIZACJA 29.09.2023. Abonament bez telefonu sieci INEA jest też dostępny w ofercie bezterminowej. Do dyspozycji otrzymujesz nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (darmowy roaming UE), 20 GB transferu w kraju i prawie 5 GB w UE. Wszystko to za niecałe 25 zł miesięcznie!

33 pkt. Abonament O! Swobodna! od polskiej wirtualnej sieci OTVARTA przypomina wcześniejszą propozycję lajt mobile. Za 29,99 zł dostaniesz tu aż 31 GB transferu 5G, nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, lecz tym razem tylko w Polsce. Nie ma tu całkowicie darmowego RLAH, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny, którego można aktywować dwukrotnie w roku kalendarzowym. Umowa na czas nieokreślony.

32 pkt. Ten pakiet od innego wirtualnego polskiego operatora, Premium Mobile, również wiele obiecuje. W Freedom3 5G zyskasz teraz nie 40, lecz aż 45 GB transferu 5G! I to w dobrej cenie 29,70 zł miesięcznie. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane, ale znów tylko w Polsce. Nie ma tu bowiem w pełni darmowego roamingu UE.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Wolisz abonament z telefonem za 1 zł na start? Taką ofertą jest Plush ABONAMENT 60 GB. Dostaniesz tutaj m.in. 60 GB transferu 5G, subskrypcję Disney+ za darmo przez rok i darmowe social media. Naturalnie usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich, a do niskiego abonamentu za 50 zł doliczana jest osobna rata za telefon (jak prawie w każdej sieci GSM).

34 pkt. A jednak dodatkowej raty za urządzenie nie ma INEA! Co ciekawe, rachunki miesięczne w kwocie zaledwie 24,90 zł zawierają już opłatę za sprzęt, a sama umowa trwa tylko 12 miesięcy! Jednak coś za coś – INEA nie ma dużego wyboru telefonów, a ich ceny na start wynoszą kilkaset złotych. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są bez limitów także w roamingu UE.

33 pkt. Plus 59 5G to według nas najbardziej opłacalny abonament z telefonem zielonego operatora. Otrzymasz w nim m.in. 50 GB Internetu 5G i dostęp do Disney+ za darmo przez cały rok! Sam abonament kosztuje 59 zł miesięcznie i należy do niego doliczyć opłatę ratalną za telefon/smartfona, natomiast opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od symbolicznej złotówki. Urządzenie możesz spłacać w 12, 24 lub 36 ratach. Usługi są bez limitu także w roamingu UE.

33 pkt. A oto topowy abonament T-Mobile – Oferta L Nielimitowanacałkowicie nielimitowanym transferem internetowym 5G! Podobnie jak we wcześniejszym Virgin Mobile, także i tu transfer nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Sam abonament kosztuje 85 zł, ale ponownie do rachunków miesięcznych zalicza się osobna rata za telefony. Ich wybór jest bardzo duży! W T-Mobile dostaniesz też usługę Rozrywka bez Ograniczeń (np. Tidal lub HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy) i wszystko bez limitu!

32 pkt. Abonament L od Play wiele zyskał po sierpniowych zmianach! Od tego czasu także i on zapewnia całkowicie niewyczerpalny transfer 5G w telefonie! Reszta pozostała bez zmian – do topowego abonamentu fioletowej sieci doliczana jest osobna rata za urządzenie (telefony od 1 zł na start), a oprócz nielimitowanych usług głosowych/tekstowych w kraju i w roamingu UE dostaniesz też telewizję Play NOW w cenie.

32 pkt. Jeden z najbogatszych abonamentów sieci Orange, a więc pakiet Plan M, oferuje aktualnie 140 GB transferu internetowego w jakości 5G. Opłaty miesięczne wynoszą 65 zł miesięcznie, ale ponownie chodzi o sam abonament, a trzeba jeszcze liczyć dodatkowe raty za telefon. Co ciekawe, w Orange Polska opłaty startowe za smartfony często wynoszą 0 zł! Połączenia głosowe, wiadomości tekstowe SMS i MMS są naturalnie no limit w Polsce i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. Nie chcesz żadnego abonamentu i wolisz klasyczną ofertę na kartę? Zobacz na pakiet prepaid Bez Limitu L od T-Mobile. Miesięcznie kosztuje on 30 zł, a dostaniesz w nim (oprócz no limit w Polsce i w roamingu UE) dodatkowy bonus Supernet Video DVD, w którym możesz korzystać m.in. z Netflixa bez poboru danych, a tych jest tu w sumie 30 GB miesięcznie. Znakomita oferta.

35 pkt. Nowa oferta Heyah na kartę podrożała w połowie 2023 roku, ale zyskasz teraz jeszcze więcej transmisji danych. Aktualnie Oferta S zapewnia aż 55 GB Internetu w telefonie, a limit w roamingu UE to prawie 7 GB – wszystko to za 35 zł miesięcznie! Oczywiście minuty, SMS-y i MMS-y pozostają bez limitów do wszystkich sieci w Polsce i za granicą (RLAH).

34 pkt. Nie potrzebny Ci jednak RLAH do szczęścia? Jeżeli nie zależy Ci na darmowym roamingu UE, wybierz Mobile Vikings i jego genialną ofertę na kartę Perfekt Match! Zapewnia ona m.in. nieskończoną kumulację transferu danych, co oznacza, że niewykorzystane gigabajty nie będą przepadać, a przechodzić na kolejny miesiąc! Musisz zadbać jedynie o aktywne konto – warto w tym celu włączyć usługę Autodoładowanie. Usługi głosowe i tekstowe bez limitów w Polsce, a co miesiąc dostaniesz 25 GB „świeżej” transmisji danych.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł to również b. atrakcyjny pakiet prepaid, tym razem od a2mobile. W tej cenie dostaniesz jeszcze Wi-Fi Calling, darmowe aplikacje internetowe (bezpłatne social media), transfer miesięczny w wysokości 30 gigabajtów i nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich w kraju. Ponownie jednak nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE.

32 pkt. W ofercie na kartę #Gigadaje Virgin Mobile otrzymasz rosnący transfer GB dla stałych klientów! Sprawa wygląda podobnie do bezterminowych abonamentów Plusha i nju mobile. Internet rośnie tu z 15 do aż 30 GB w ramach bonusu za staż! Do pełni szczęścia w tym pakiecie prepaid brakuje jedynie darmowego roamingu UE i nielimitowanych MMS-ów w Polsce.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Obecnie oferowany Duet Plusha oferuje to samo, co 2 oferty indywidualne operatora, lecz w niższej cenie! Zamiast 2x 25 zł zapłacicie tu tylko 40 zł na miesiąc! Przyznawany rabat dla dwojga to więc -10 zł każdego miesiąca. Transfer danych rośnie do 20 GB w bonusie stażowym, a rozmowy głosowe/tekstowe pozostają bez limitu, również w ramach roamingu UE. Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet przyznawany rabat jest jeszcze wyższy! Pierwszy numer kosztuje standardowe 29 zł, ale drugi już tylko 9 zł miesięcznie! Oszczędzicie więc aż -20 zł każdego miesiąca! Za ofertę duet zapłacisz w sumie tylko 38 zł. Poza tym transfer internetowy rośnie w bonusie za staż z 20 do aż 60 GB, lecz jest on współdzielony przez obie osoby. Umowa pozostaje bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. W duecie duet lajt mobile za 2 karty SIM zapłacicie 44,98 zł, co przekłada się na dość skromny rabat -5 zł każdego miesiąca. Każda osoba zyska tu indywidualny transfer w wysokości 30 gigabajtów. Wirtualny operator komórkowy nie zapomniał także o nielimitowanych rozmowach do wszystkich czy wiadomościach tekstowych SMS i MMS. Umowa na czas nieokreślony.

33 pkt. 30 GB w telefonie Wam nie wystarczy? Postawcie więc na pakiet DUET MEGA również od lajt mobile! W tym przypadku za 2 numery zapłacicie już 84,98 zł miesięcznie. Czy to dużo? Cóż, w zamian otrzymacie po 300 GB transferu internetowego na kartę SIM! Reszta pozostaje bez zmian, a więc usługi bez limitu i bezterminowa umowa.

31 pkt. Wirtualna sieć Premium Mobile także oferuje rabat -5 zł na miesiąc. Jej pakiet duet zawiera 2 numerów Freedom2, lecz tańsze po 2,50 zł miesięcznie. Rachunki miesięczne to jedyne 34,80 zł – w tej cenie Premium Mobile proponuje po 30 GB na każdą osobę oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, lecz tylko w Polsce bez darmowego roamingu UE. Umowa pozostaje jednak bezterminowa!


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (6 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów