Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2023

Która oferta na telefon jest najlepsza na początku IV kwartału 2023 roku? Czy na początek jesieni zaszły jakieś większe zmiany w ofertach sieci komórkowych? Który operator oferuje teraz najlepszy abonament z samą kartą SIM, abonament z telefonem, ofertę na kartę oraz ofertę na duet? Przekonaj się sam!

Oferty aktualne na 25.09.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – Virgin Mobile Unlimited (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB oferuje za 25 zł nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, także w ramach roamingu UE (RLAH – roam like at home). W dodatku dla stałych klientów transfer danych rośnie z 15 do 20 GB! Poza tym otrzymasz bezterminową umową i darmowe social media (aplikacje internetowe). Fantastycznie!

37 pkt. W pakiecie „Wszystko” od nju mobile także transfer rośnie wraz ze stażem w sieci. Tym razem z bazowych 20 GB robi się aż 60 GB 5G! Opłaty miesięczne w nju wynoszą 29 zł, a w tej cenie otrzymasz też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS w Polsce i w roamingu UE. Umowa na czas nieokreślony – super!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. W wirtualnej sieci lajt mobile za 24,99 zł otrzymasz od razu 30 GB transferu danych, lecz bez bonusu GB za staż. To najtańszy abonament z samą kartą SIM w naszym zestawieniu! Pakiet Numer 1 zapewnia ponadto nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE. Umowa naturalnie jest bezterminowa.

33 pkt. Nowy abonament Virgin Mobile da Ci jeszcze więcej, bo całkowicie nielimitowany transfer danych! W tym przypadku Internet w telefonie nigdy się nie wyczerpie i nie zwolni, ale coś za coś – oferta kosztuje już 50 zł na miesiąc i jest przeznaczona dla osób od 18 do 26 roku życia! Rozmowy, SMS-y, MMS-y są bez limitu w kraju i za granicą (roaming UE).

33 pkt. Abonament O! Swobodna! od polskiej wirtualnej sieci OTVARTA przypomina wcześniejszą propozycję lajt mobile. Za 29,99 zł dostaniesz tu aż 31 GB transferu 5G, nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, lecz tym razem tylko w Polsce. Nie ma tu całkowicie darmowego RLAH, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny, którego można aktywować dwukrotnie w roku kalendarzowym. Umowa na czas nieokreślony.

32 pkt. Ten pakiet od innego wirtualnego polskiego operatora, Premium Mobile, również wiele obiecuje. W Freedom3 5G zyskasz teraz nie 40, lecz aż 45 GB transferu 5G! I to w dobrej cenie 29,70 zł miesięcznie. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane, ale znów tylko w Polsce. Nie ma tu bowiem w pełni darmowego roamingu UE.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Wolisz abonament z telefonem za 1 zł na start? Taką ofertą jest Plush ABONAMENT 60 GB. Dostaniesz tutaj m.in. 60 GB transferu 5G, subskrypcję Disney+ za darmo przez rok i darmowe social media. Naturalnie usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich, a do niskiego abonamentu za 50 zł doliczana jest osobna rata za telefon (jak prawie w każdej sieci GSM).

34 pkt. A jednak dodatkowej raty za urządzenie nie ma INEA! Co ciekawe, rachunki miesięczne w kwocie zaledwie 24,90 zł zawierają już opłatę za sprzęt, a sama umowa trwa tylko 12 miesięcy! Jednak coś za coś – INEA nie ma dużego wyboru telefonów, a ich ceny na start wynoszą kilkaset złotych. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są bez limitów także w roamingu UE.

33 pkt. Plus 59 5G to według nas najbardziej opłacalny abonament z telefonem zielonego operatora. Otrzymasz w nim m.in. 50 GB Internetu 5G i dostęp do Disney+ za darmo przez cały rok! Sam abonament kosztuje 59 zł miesięcznie i należy do niego doliczyć opłatę ratalną za telefon/smartfona, natomiast opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od symbolicznej złotówki. Urządzenie możesz spłacać w 12, 24 lub 36 ratach. Usługi są bez limitu także w roamingu UE.

33 pkt. A oto topowy abonament T-Mobile – Oferta L Nielimitowanacałkowicie nielimitowanym transferem internetowym 5G! Podobnie jak we wcześniejszym Virgin Mobile, także i tu transfer nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Sam abonament kosztuje 85 zł, ale ponownie do rachunków miesięcznych zalicza się osobna rata za telefony. Ich wybór jest bardzo duży! W T-Mobile dostaniesz też usługę Rozrywka bez Ograniczeń (np. Tidal lub HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy) i wszystko bez limitu!

32 pkt. Abonament L od Play wiele zyskał po sierpniowych zmianach! Od tego czasu także i on zapewnia całkowicie niewyczerpalny transfer 5G w telefonie! Reszta pozostała bez zmian – do topowego abonamentu fioletowej sieci doliczana jest osobna rata za urządzenie (telefony od 1 zł na start), a oprócz nielimitowanych usług głosowych/tekstowych w kraju i w roamingu UE dostaniesz też telewizję Play NOW w cenie.

32 pkt. Jeden z najbogatszych abonamentów sieci Orange, a więc pakiet Plan M, oferuje aktualnie 140 GB transferu internetowego w jakości 5G. Opłaty miesięczne wynoszą 65 zł miesięcznie, ale ponownie chodzi o sam abonament, a trzeba jeszcze liczyć dodatkowe raty za telefon. Co ciekawe, w Orange Polska opłaty startowe za smartfony często wynoszą 0 zł! Połączenia głosowe, wiadomości tekstowe SMS i MMS są naturalnie no limit w Polsce i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce ex aequo – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

1. miejsce ex aequo – Heyah S (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

35 pkt. Nie chcesz żadnego abonamentu i wolisz klasyczną ofertę na kartę? Zobacz na pakiet prepaid Bez Limitu L od T-Mobile. Miesięcznie kosztuje on 30 zł, a dostaniesz w nim (oprócz no limit w Polsce i w roamingu UE) dodatkowy bonus Supernet Video DVD, w którym możesz korzystać m.in. z Netflixa bez poboru danych, a tych jest tu w sumie 30 GB miesięcznie. Znakomita oferta.

35 pkt. Nowa oferta Heyah na kartę podrożała w połowie 2023 roku, ale zyskasz teraz jeszcze więcej transmisji danych. Aktualnie Oferta S zapewnia aż 55 GB Internetu w telefonie, a limit w roamingu UE to prawie 7 GB – wszystko to za 35 zł miesięcznie! Oczywiście minuty, SMS-y i MMS-y pozostają bez limitów do wszystkich sieci w Polsce i za granicą (RLAH).

34 pkt. Nie potrzebny Ci jednak RLAH do szczęścia? Jeżeli nie zależy Ci na darmowym roamingu UE, wybierz Mobile Vikings i jego genialną ofertę na kartę Perfekt Match! Zapewnia ona m.in. nieskończoną kumulację transferu danych, co oznacza, że niewykorzystane gigabajty nie będą przepadać, a przechodzić na kolejny miesiąc! Musisz zadbać jedynie o aktywne konto – warto w tym celu włączyć usługę Autodoładowanie. Usługi głosowe i tekstowe bez limitów w Polsce, a co miesiąc dostaniesz 25 GB „świeżej” transmisji danych.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł to również b. atrakcyjny pakiet prepaid, tym razem od a2mobile. W tej cenie dostaniesz jeszcze Wi-Fi Calling, darmowe aplikacje internetowe (bezpłatne social media), transfer miesięczny w wysokości 30 gigabajtów i nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich w kraju. Ponownie jednak nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE.

32 pkt. W ofercie na kartę #Gigadaje Virgin Mobile otrzymasz rosnący transfer GB dla stałych klientów! Sprawa wygląda podobnie do bezterminowych abonamentów Plusha i nju mobile. Internet rośnie tu z 15 do aż 30 GB w ramach bonusu za staż! Do pełni szczęścia w tym pakiecie prepaid brakuje jedynie darmowego roamingu UE i nielimitowanych MMS-ów w Polsce.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Obecnie oferowany Duet Plusha oferuje to samo, co 2 oferty indywidualne operatora, lecz w niższej cenie! Zamiast 2x 25 zł zapłacicie tu tylko 40 zł na miesiąc! Przyznawany rabat dla dwojga to więc -10 zł każdego miesiąca. Transfer danych rośnie do 20 GB w bonusie stażowym, a rozmowy głosowe/tekstowe pozostają bez limitu, również w ramach roamingu UE. Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet przyznawany rabat jest jeszcze wyższy! Pierwszy numer kosztuje standardowe 29 zł, ale drugi już tylko 9 zł miesięcznie! Oszczędzicie więc aż -20 zł każdego miesiąca! Za ofertę duet zapłacisz w sumie tylko 38 zł. Poza tym transfer internetowy rośnie w bonusie za staż z 20 do aż 60 GB, lecz jest on współdzielony przez obie osoby. Umowa pozostaje bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. W duecie duet lajt mobile za 2 karty SIM zapłacicie 44,98 zł, co przekłada się na dość skromny rabat -5 zł każdego miesiąca. Każda osoba zyska tu indywidualny transfer w wysokości 30 gigabajtów. Wirtualny operator komórkowy nie zapomniał także o nielimitowanych rozmowach do wszystkich czy wiadomościach tekstowych SMS i MMS. Umowa na czas nieokreślony.

33 pkt. 30 GB w telefonie Wam nie wystarczy? Postawcie więc na pakiet DUET MEGA również od lajt mobile! W tym przypadku za 2 numery zapłacicie już 84,98 zł miesięcznie. Czy to dużo? Cóż, w zamian otrzymacie po 300 GB transferu internetowego na kartę SIM! Reszta pozostaje bez zmian, a więc usługi bez limitu i bezterminowa umowa.

31 pkt. Wirtualna sieć Premium Mobile także oferuje rabat -5 zł na miesiąc. Jej pakiet duet zawiera 2 numerów Freedom2, lecz tańsze po 2,50 zł miesięcznie. Rachunki miesięczne to jedyne 34,80 zł – w tej cenie Premium Mobile proponuje po 30 GB na każdą osobę oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, lecz tylko w Polsce bez darmowego roamingu UE. Umowa pozostaje jednak bezterminowa!


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (5 votes)
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów