Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2022

Oto nasz najnowszy ranking ofert komórkowych na październik 2022. Która oferta na telefon jest obecnie najlepsza? W naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze pakiety na abonament, kartę oraz duet!

Oferty aktualne na 23.09.2022. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Tanie połączenia do Ukrainy


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt; +1 pkt)

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB uzyskał najwięcej punktów w naszym zestawieniu najlepszych abonamentów bez telefonów. Opłaty miesięczne wynoszą tylko 25 zł, a w zamian operator da Ci nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i za granicą (bezpłatny roaming UE). Poza tym zyskasz darmowe social media i rosnący transfer danych z 15 do 20 GB! Plush dba o stałych klientów.

37 pkt. Tak samo dba o lojalnych klientów nju mobile. W jego pakiecie „Wszystko” za 29 zł miesięcznie dostaniesz na start transfer 20 GB, który rośnie aż do 60 GB! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane do wszystkich sieci, również w ramach roamingu UE. Umowa ponownie jest bezterminowa, ale brak darmowych social mediów. Od końca września dostępne jest 5G w nju mobile!

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Skromniejszy – choć jeszcze tańszy od Plusha – pakiet z samą kartą SIM przygotowała INEA. Jej oferta INEA No Limit 20 GB zapewnia usługi głosowe i tekstowe no limit w kraju i w roamingu UE. Do dyspozycji użytkownika oddano 20 GB transferu, w tym aż 3,08 GB w UE. Opłata miesięczna wynosi 24,90 zł, istnieje też możliwość zakupu abonamentu na czas nieokreślony.

33 pkt. Wirtualny operator lajt mobile nie oferuje premii stażowej, ale z drugiej strony od razu proponuje aż 30 GB Internetu w telefonie! Tyle dostaniesz w bezterminowym abonamencie Numer 1 za 24,99 zł miesięcznie. W zamian zyskasz jeszcze nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe do wszystkich w kraju, ale bez w pełni darmowego roamingu UE (RLAH – roam like at home).

33 pkt. Znakomicie wypada także inny polski wirtualny operator – sieć OTVARTA. Wybierz jej bezterminowy abonament O! Swobodna! i zyskaj 21 GB, a po przeniesieniu numeru nawet 31 GB w 5G! Tym razem rachunki miesięczne są nieco wyższe i wynoszą 29,99 zł. Ponownie nie ma tu RLAH, ale w zamian otrzymasz tzw. Pakiet Wakacyjny – dwukrotnie w roku kalendarzowym.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Ponownie mamy do czynienia z polską siecią wirtualną! To doskonale wszystkim znany Premium Mobile. W jego pakiecie Freedom3 5G za 29,70 zł zyskasz teraz aż 40 gigabajtów w 5G. To kolejny abonament z samym SIM z umową na czas nieokreślony, a więc bezterminową. Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane w Polsce, brak w pełni darmowego roamingu UE.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan 60 5G (32 pkt).

35 pkt. Plush ponownie uzyskuje najwięcej punktów, tym razem w abonamencie z telefonem. Jego pakiet Plush ABONAMENT 60 GB kosztuje (bez osobnych rat za urządzenie) 50 zł. W zamian otrzymasz 60 GB 5G, bezpłatne aplikacje internetowe i darmowy Tidal na 3 miesiące. Poza tym operator zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i w roamingu UE. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł na start, a przez pierwsze 12 miesięcy zyskasz darmowy dostęp do Disney+.

34 pkt. INEA jest wyjątkiem na polskim rynku GSM – ten operator nie liczy obecnie osobnych rat za telefon! Dzięki temu całkowite rachunki miesięczne wynoszą tylko 24,90 zł! Jakby tego było mało, INEA oferuje umowę na 12 miesięcy. Niestety opłaty startowe za smartfony są znacznie wyższe, a wybór modeli mocno ograniczony. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane zarówno w kraju, jak i w roamingu UE.

33 pkt. Plus 65 5G zapewnia od niedawna lepsze warunki! Dostaniesz tu za 65 zł (nie licząc osobnych rat za telefon) darmowy dostęp do Disney+ i nielimitowany transfer 5G przez 12 miesięcy. W dodatku operator proponuje bezpłatną paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe i – naturalnie – nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (RLAH). Wybór smartfonów jest bardzo duży, a ich ceny zaczynają się od 1 zł na start. Znakomicie!

A może szukasz Plusa bez telefonu?

33 pkt. Nielimitowany (i to przez całą umowę) Internet w telefonie oferuje także T-Mobile. Chodzi o topowy abonament Oferta L Nielimitowana, w którym transfer 5G nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Opłaty miesięczne wynoszą 85 zł, ale do nich należy doliczyć osobną ratę za telefon. Wybór smartfonów jest ogromny! Poza tym różowy operator oferuje usługę Rozrywka bez Ograniczeń, gdzie możesz skorzystać np. z Tidal czy HBO Max za darmo przez 6 miesięcy. Twój wybór!

32 pkt. Abonament L od operatora Play także oferuje bardzo duży transfer danych. Obecnie w promocji podwaja swój Internet 5G i obniża abonament o 10 zł miesięcznie! Dzięki temu za topowy pakiet zapłacisz – nie licząc rat za telefon – tylko 70 zł każdego miesiąca. Opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od symbolicznej złotówki, ponadto otrzymasz telewizję Play NOW i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe w Polsce i w roamingu UE (RLAH).

A może szukasz czegoś tańszego? Spójrz na abonament S:

32 pkt. Z kolei w abonamencie Orange Plan 60 otrzymasz „tylko” 60 GB w 5G, ale operator ma inne atuty. Dostaniesz tu rabat -5 zł na HBO Max, nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) w Polsce oraz w roamingu UE. Wiele telefonów i smartfonów oferowanych jest za 0 zł na start, a więc bez opłaty startowej! Jest za to opłata ratalna dodawana w każdym miesiącu do abonamentu kosztującego 60 zł. Wybór urządzeń jest tu bardzo duży.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. A może szukasz oferty na kartę? Świetnym pakietem prepaid dysponuje Heyah. Za jedyne 25 zł miesięcznie zyskasz aż 35 GB transferu danych, a także nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i za granicą. Znakomita oferta na kartę! W droższych pakietach Heyah zapewnia ponadto darmowe połączenia do Ukrainy.

35 pkt. Zbliżoną ofertą dysponuje macierzysta sieć Heyah, a więc T-Mobile. Tym razem opłaty miesięczne wynoszą 30 zł miesięcznie, a w zamian otrzymasz 30 GB transferu oraz usługę Supernet Video DVD. Dzięki niej możesz korzystać z m.in. Netflixa czy Amazon Prime Video bez utraty paczki GB! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce i w RLAH.

34 pkt. Jeżeli nie zależy Ci na darmowym roamingu w UE, to wybierz Mobile Vikings i jego ofertę na kartę Perfekt Match! Ten wirtualny operator życzy sobie za nią tylko 25 zł miesięcznie, a przez pierwsze 3 miesiące cena spada w promocji o 50%! A to nie wszystko. Cały czas możesz liczyć na nieskończoną kumulację niewykorzystanego transferu! Niewykorzystane GB przechodzą na kolejne miesiące – super sprawa! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, w czym może Ci pomóc usługa Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. W a2mobile również możesz liczyć na dobrą ofertę na kartę. Topowa wersja pakietu Niewyczerpalne Wszystko kosztuje 29,90 zł miesięcznie. Co dostaniesz w zamian? Transfer 30 GB, Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe (social media) oraz oczywiście nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich w kraju. Nie ma tu jednak RLAH, choć kilka lat temu a2mobile oferował również i tę usługę.

32 pkt. Wracamy do ofert za 25 zł miesięcznie! Tyle kosztuje pakiet na kartę #Gigadaje od Virgin Mobile. Operator ten zapewnia w nim nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci w Polsce (ale bez nielimitowanych MMS-ów), nie ma jednak darmowego roamingu UE (RLAH). Virgin Mobile w zamian oferuje rosnący transfer danych – z 15 GB robi się dla stałych klientów aż 30 GB! To kolejna oferta warta rozważenia!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt; +1 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha zapewnia po 15 GB transferu dla każdej osoby. I to na start, bo tak jak w ofercie indywidualnej, paczka danych rośnie za staż w sieci do 20 GB na kartę SIM. W duecie wychodzi jednak taniej – zamiast 50 zł za 2 numery zapłacisz tylko 40 zł! Rabat miesięczny w Plushu wynosi więc 10 zł każdego miesiąca. Usługi nielimitowane, a umowa bezterminowa.

34 pkt. nju mobile duet przyznawany rabat jest jeszcze większy! Wynosi on tutaj -20 zł miesięcznie, gdyż drugi numer kosztuje tylko 9 zł zamiast standardowych 29! W rezultacie za 2 karty SIM zapłacisz 38 zł, a transfer rośnie z 20 do 60 gigabajtów. Tym razem jest on jednak dzielony na obie osoby, a od końca września oferowany w 5G. Usługi głosowe i tekstowe są bez limitów, a umowa na czas nieokreślony.

Zobacz również: nju mobile trio

34 pkt. A może szukasz naprawdę dużego transferu danych w telefonie dla 2 osób? Zobacz na DUET MEGA od lajt mobile, który kosztuje 84,98 zł. Tyle zapłacisz za 2 numery, a więc całkiem sporo, ale miej na uwadze, że operator daje aż 300 GB transferu dla każdej osoby! Ponadto otrzymasz nielimitowane usługi w Polsce, bez roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

33 pkt. Wracamy do znacznie tańszych ofert duet. Ponownie lajt mobile, tym razem za 44,98 zł miesięcznie za 2 karty SIM. Co dostaniesz w tej cenie? To samo, co wcześniej, ale z transferem 30 GB na osobę. Wirtualny operator zapewnia rabat -5 zł miesięcznie w porównaniu do 2 indywidualnych umów. Umowa oczywiście bezterminowa.

31 pkt. Taki sam rabat dostaniesz też w Premium Mobile. Oferta duet tego wirtualnego operatora stanowi połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2, lecz z ceną niższą o 5 zł miesięcznie. Premium zapewnia 20 GB transferu dla każdej osoby, a także nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS w kraju. Nie ma tu jednak RLAH, jest za to umowa na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
dagmar

Otvarta oferuje nie tylko niedrogie abonamenty ale też wysoką jakość usług, dobry zasięg nawet poza miastem.

calia

to prawda, jeśli ma się już telefon i szuka się oferty tylko na abonament to rzeczywiście Otvarta to najlepszy wybór.

Paulina

Fajnie, ze w zestawieniu znalazła się też sieć Otvarta, Jestem ich klientką od kilku miesięcy. Płacę za abonament tel niecałe 19 zł. Jakośc usług ok, do tego umowa na czas nieokreślony.

Piootr

Warto zrezygnować z prepaida na rzecz abonamentu w sieci Otvarta. Niedrogo, stabilnie a i jakość obsługi klienta na dobrym poziomie.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów