Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2021

3

Potrzebna Ci najlepsza oferta na telefon? Nasz najnowszy ranking ofert komórkowych na październik 2021 wskaże Ci najlepszą propozycję na abonament, na kartę, a także dla par! Który operator dysponuje teraz najlepszą ofertą?

Oferty aktualne na 24.09.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce ex aequo – Freedom4 5G (31 pkt).

39 pkt. Plush ABO 15 GB melduje się niezagrożony na pierwszym miejscu w rankingu ofert z samą kartą SIM. Dlaczego? Za 25 zł dostaniesz na początek 15 GB, a w premii za staż transfer rośnie do 20 GB. Operator zapewnia też darmowe social media, nielimitowane usługi w kraju i za granicą (RLAH – roam like at home), a także umowę na czas nieokreślony. To znakomity wybór!

35 pkt. Bezterminowy abonament „Wszystko” od nju mobile bardzo przypomina Plusha. Tym razem jednak w promocji transfer danych rośnie z 10 do aż 30 gigabajtów! Znakomita oferta nju jest jednak nieco droższa – kosztuje 29 zł miesięcznie i zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju i roamingu UE. Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

34 pkt. Nieco mniej punktów zebrała oferta INEA No Limit 20 GB. Oferuje ona m.in. darmowy roaming UE z paczką 3,08 GB w UE, w kraju natomiast dostaniesz do dyspozycji 20 GB transferu. Jej cena wynosi tylko 24,90 zł, co czyni ją najtańszą ofertą w naszym rankingu abonamentów z samym SIM. Poza tym od sierpnia INEA oferuje bezterminową umowę!

33 pkt. Dla wielu 10 czy nawet 20 GB to za mało, brakuje też cierpliwości, aby czekać na dodatkowe gigabajty za staż w sieci. Jeżeli do nich należysz, to wybierz lajt mobile i jego pakiet Numer 1 dostaniesz tu od razu aż 30 GB transferu! To kolejna bardzo tania oferta, gdyż kosztuje jedyne 24,99 zł. Tym razem nie dostaniesz jednak w pełni darmowego roamingu UE, ale paczkę 50 darmowych minut/50 SMS-ów w UE. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Także OTVARTA oferuje bardzo duży pakiet internetowy. W swoim abonamencie O! Swobodna! jest to 21 GB, a po przeniesieniu numeru nawet 31 GB 5G! Podobnie jak w lajt mobile, usługi w Polsce są nielimitowane, a wirtualny operator daje jeszcze namiastkę RLAH. Jest nim Pakiet Wakacyjny z darmowymi minutami. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

31 pkt. Freedom4 to jeden z najnowszych abonamentów wirtualnego operatora Premium Mobile. Jego debiut miał miejsce w maju 2021 roku. Tym razem cena jest wyraźnie wyższa i wynosi 39,70 zł, ale coś za coś – Premium Mobile daje Ci od razu aż 50 GB w 5G! Usługi w Polsce są bez limitu, ale brakuje RLAH (darmowego roamingu UE). Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

5. miejsce – Plan Mobilny 75 5G (32 pkt).

6. miejsce – T-Mobile – L+ (31 pkt).

35 pkt. Pakiet Plush ABO 60 GB jest topowym abonamentem z telefonem tego operatora. Dostaniesz w nim aż 60 GB 5G, darmowe aplikacje internetowe i Tidala na całą umowę! Do abonamentu doliczana jest osobna rata za telefon (ceny od 1 zł na start), a usługi w kraju i UE są nielimitowane. Po przeniesieniu numeru otrzymasz 4 miesiące darmowego abonamentu.

34 pkt. W pakiecie No Limit 20 GB sieci INEA otrzymasz umowę na jedyne 12 miesięcy! Kolejną wielką zaletą jest cena abonamentu, która wynosi tylko 24,90 zł. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE. Tym razem wybór telefonów jest znacznie mniejszy, a ich opłaty startowe wyższe niż u konkurencji.

33 pkt. Pakiet Solo L gwarantuje aż 140 GB transferu w jakości 5G! Możesz też liczyć oczywiście na darmowy roaming UE, telewizję Play NOW TV na całą umowę i Tidala za 0 zł przez 3 miesiące. Abonament występuje w wielu wersjach cenowych już od 80 zł miesięcznie. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, a w promocji Play dostaniesz 1-3 miesiące gratis. 3 miesiące bez opłat dotyczą przeniesienia numeru do Play.

33 pkt. Tyle samo punktów uzbierał najnowszy abonament zielonego operatora, a więc Plus 65 5G. Zyskasz w nim 60 gigabajtów + 150 GB ekstra na 3 miesiące. W tym przypadku darmowy Tidal oferowany jest przez całą umowę! Cena abonamentu nie zawiera osobnej raty za telefon, a kupisz go już za symboliczne 1 zł. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w kraju i roamingu UE. Dostaniesz też paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

Zobacz też: do 360 GB za przedłużenie umowy z Plusem

31 pkt. Nielimitowany abonament Orange, Plan 60, również może pochwalić się dobrymi warunkami umowy. Za 60 zł (ponownie bez osobnej opłaty za sprzęt) dostaniesz nielimitowane usługi, 50 GB w 5G i rabat 5 zł na HBO GO. Bardzo często Orange nie pobiera opłat za telefon – kosztuje on 0 zł na start. Dostaniesz też oczywiście darmowy roaming UE.

31 pkt. Tyle samo punktów co Orange ma też T-Mobile L+, a więc najbogatszy abonament bez limitu T-Mobile. Oferuje on aż 100 GB transferu danych 5G, a opłaty miesięczne wynoszą 90 zł, do których należy jeszcze doliczyć osobną opłatę za smartfona. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są naturalnie nielimitowane nie tylko na terenie Polski, ale i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

38 pkt. A możesz szukasz ofert na kartę? W Plusie za 25 zł miesięcznie otrzymasz 10 GB transferu, który nie przepada! Aktywuj promocję GigaBank, w której kumulują się niewykorzystane gigabajty. Pamiętaj jedynie o ważności konta. Poza tym operator oferuje też darmowe social media.

36 pkt. T-Mobile L na kartę jest droższy, bo kosztuje 30 zł każdego miesiąca, ale oferuje aż 30 GB transferu. Poza tym otrzymasz tu usługę Supernet Video DVD, a więc dostęp m.in. do Netflixa czy Amazon Prime Video bez utraty transferu danych GB. To kolejna bardzo dobra oferta na kartę!

34 pkt. A oto bodaj najlepsza oferta na kartę, o ile nie potrzebujesz darmowego roamingu UE. Pakiet prepaid Perfekt Match kosztuje 25 zł i – w przeciwieństwie do Plusa i T-Mobile – nie oferuje RLAH. W zamian Mobile Vikings da Ci co miesiąc 25 GB oraz kumulację transferu – niewykorzystane GB kumulują się w nieskończoność! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, w czym może pomóc usługa Autodoładowanie.

33 pkt. Bardzo dobrą ofertą dysponuje też a2mobile. Jeden z jego pakietów Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł oferuje 30 GB transferu, a także Wi-Fi Calling oraz darmowe social media. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane na terenie naszego kraju.

32 pkt. Pakiet #Gigadaje kosztuje tyle samo, co oferta Mobile Vikings. I tym razem brak darmowego roamingu UE, a także nielimitowanych MMS-ów. Poza tym wszystko w Polsce jest bez limitu, dostaniesz tu także transfer 15 GB na start. Im dłużej będziesz w Virgin Mobile, tym więcej zyskasz! Dla stałych klientów transfer rośnie do 30 GB!

Zobacz też: do 300 GB na start w Virgin Mobile

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha zapewnia od razu 15 GB transferu, ale – podobnie jak w ofercie indywidualnej – także i tutaj Internet rośnie ze stażem w sieci. Poziom usług jest ten sam, ale jest wyraźnie taniej – zamiast płacić za 2 numery 50 zł (2x 25 zł), w duecie za to samo zapłacisz tylko 40 zł! Oszczędność wynosi więc w sumie 10 zł. Umowa bezterminowa.

34 pkt. W nju mobile duet możesz liczyć nawet na większy rabat! Drugi numer kosztuje tu tylko 9 zł, co oznacza oszczędność 20 zł każdego miesiąca! Transfer rośnie z 10 do aż 30 gigabajtów, ale w tym przypadku jest on współdzielony na obie osoby. Poza tym jest tak samo, jak w nju „Wszystko”. Umowa bezterminowa.

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. Wirtualny operator lajt mobile zwykle ma bardzo dobre ceny i dobry poziom usług. Tym razem nawet bardzo dobry, choć ceny już nie są tak niskie – pakiet DUET MEGA kosztuje 74,98 zł, ale w zamian zyskasz aż 300 GB na każdą osobę! Usługi nielimitowane tylko w Polsce (bez RLAH). Umowa bezterminowa.

33 pkt. Jeżeli jednak wolisz zachować znacznie niższe ceny, to lajtDUET Nr 1 – także od lajt mobile – zapewnia niskie rachunki miesięczne. Wynoszą one 44,98 zł za oba numery. Oferta zapewnia to samo, co poprzedniczka, z tą różnicą, że transfer internetowy wynosi 30 GB na osobę. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Połączenie 2 abonamentów indywidualnych Freedom2 w ramach jednego rachunku da Ci rabat wynoszący 5 zł miesięcznie. Za 2 osoby zapłacisz więc 44,40 zł, a otrzymasz nielimitowane usługi w kraju (bez bezpłatnego roamingu UE), a także spory transfer danych – 20 GB na każdą osobę.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
za

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
avenaJosefgestik Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
gestik
Gość
gestik

Byłem w większości sieci z zestawienia ale najbardziej zadowolony jestem z opertatora Otvarta. Nie tylko niedrogo ale i z umową na czas nieokreślony.

Josef
Gość
Josef

A ja właśnie uciekłem z sieci Otvarta. Najgorsza sieć w jakiej do tej pory byłem. Problemy z roamingiem, jakieś dziwne ukryte opłaty.

avena
Gość
avena

Ja liczę na to, ze Otvarta w końcu znajdzie się na podium – zasługują na to jak nikt inny :)

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów