Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Październik 2019

55

We wrześniu doszło do kilku roszad w ofertach operatorów komórkowych. Największą zmianę wprowadził T-Mobile, który znacząco odświeżył swój abonament na początku miesiąca. Z kolei w drugiej połowie września podrożała atrakcyjna oferta na kartę Orange. Czy te zmiany mają swoje odzwierciedlenie w naszym comiesięcznym Rankingu? Zapraszamy do lektury i zapoznania się z najatrakcyjniejszymi ofertami GSM.

Oferty aktualne na 01.10.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce – Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo – T-Mobile – L (31 pkt) – nowość.

5. miejsce – Solo L (30 pkt).

33 pkt. Plush wydaje się być niezagrożony, zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach podrożało wiele konkurencyjnych abonamentów. Pakiet Plush ABO 15 GB zapewnia bardzo dobre warunki – nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 15 GB transferu (i kolejne 10 dla YouTube’a), darmowe aplikacje internetowe i RLAH. Opłaty startowe za telefon zaczynają się od 1 zł, a do abonamentu doliczana jest osobna rata za sprzęt. Otrzymujemy możliwość wyboru liczby rat (24 lub 36). Umowa na abonament podpisywana jest na 2 lata, a za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące za 0 zł.

32 pkt. Macierzysta sieć Plusha, czyli Plus, oferuje znacznie wyższe ceny, ale jeszcze bardziej rozbudowane usługi. W pakiecie Plus.80 otrzymamy nielimitowane połączenia, aż 24 GB (po ich wykorzystaniu transfer spada), darmowy roaming UE i 120 minut na rozmowy międzynarodowe. To nie wszystko – Plus daje do wyboru 1 z 3 usług premium, a więc HBO GO, Ligę Mistrzów UEFA z IPLA i Tidal. Którą wybierzesz? Wszystkie dostępne są za darmo przez całą umowę. I tym razem do abonamentu doliczana jest osobna rata za telefon. Dobra propozycja dla całych rodzin, gdyż kolejne karty SIM są tańsze o 50%.

31 pkt. Plan Mobilny 55 to niemal topowy abonament Orange. Naturalnie rozmowy i SMS-y (a także MMS-y) są nielimitowane do wszystkich sieci, ponadto do dyspozycji otrzymamy 15 GB transferu na pełnej prędkości. Przez pierwsze 3 miesiące Orange oferuje darmową usługę Music Pass, a więc Tidal, Spotify, Deezer, Polskie Radio, Amazon Music i Apple Music. Nie mogło być inaczej – do abonamentu w kwocie 55 zł doliczana jest osobna rata za urządzenie. Im lepszej klasy sprzęt, tym wyższa rata. Orange zwykle nie pobiera opłaty startowej za telefony, a kolejne numery są tańsze o 20 zł. Za przeniesienie numeru otrzymamy 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. T-Mobile – L to ostatnia nowość tego operatora. Pakiet zadebiutował na początku września, a to, co go wyróżnia, to potężna paczka internetowa o wielkości aż 70 GB! Pozostałe usługi są na tym samym (nielimitowanym) poziomie, co u poprzedników. Nie jest to tani abonament (minimalna cena wynosi 109 zł), ale przynajmniej zawiera już opłatę za telefon. W cenie pakietu dostajemy również usługę Supernet Video. Istnieje także możliwość zakupienia opcjonalnego Netflixa, a ceny smartfonów rozpoczynają się od symbolicznej złotówki.

30 pkt. Jeszcze do niedawna Play miał największy pakiet internetowy z naszej top 5 abonamentów, ale został wyraźnie wyprzedzony przez T-Mobile. Nie jest jednak źle – 35 GB to wciąż bardzo duży transfer. Niestety operator nie zapewnia już darmowych gigabajtów w roamingu UE, ale usługi głosowe i tekstowe już tak (RLAH). Pakiet Solo L oferuje ponadto darmową telewizję Play NOW na całą mowę i darmowy Tidal na 6 miesięcy. Rodziny mają taniej w ofercie Play Pokolenia. Cena abonamentu zawiera już opłatę za smartfona, którego opłaty zaczynają się już od 1 zł na start.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ma jeszcze większą przewagę nad rywalami w ofercie bez telefonu. Jego pakiet Plush ABO 10 GB zapewnia świetne warunki umowy: rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów, 10 GB na start, kolejne 10 GB na YouTube’a i darmowe social media. A to nie wszystko! Dla stałych klientów transfer rośnie z 10 do 20 gigabajtów, a duety otrzymają rabat -10 zł. Cena abonamentu wynosi tylko 25 zł na miesiąc, a sama umowa podpisywana jest na okres bezterminowy.

35 pkt. Kolejne miejsce zajmuje nju mobile i jego pakiet „Wszystko” za 29 zł. Jest więc nieco droższy od wcześniejszego Plusha, ale w ofercie dla par jest taniej – drugi numer kosztuje tylko 9 zł! Poza tym transfer rośnie z 10 do aż 30 gigabajtów. Sieć nju mobile zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale bez darmowych social mediów. Niestety w duetach spora paczka internetowa jest dzielona na 2 osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Lajt Mobile udowadnia, że można jeszcze taniej. Jego topowy pakiet Numer 1 kosztuje tylko 19,99 zł na miesiąc, a już od samego początku dostaniemy do dyspozycji aż 30 GB! Rozmowy i wiadomości tekstowe są nielimitowane do wszystkich sieci, ale tylko w kraju – Lajt Mobile nie oferuje darmowego roamingu UE, lecz tzw. Bonus Krajowy. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia bezterminowej umowy.

32 pkt. Propozycja Red Bull Mobile jest całkiem dobra, ale brakuje jej czegoś, co by ją wyróżniało na tle innych. Nie ma jednak wyraźnych słabych stron, stąd pakiet RBM zyskuje łącznie sporo punktów. Oferuje nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a niewykorzystany transfer w Red Bull przechodzi na następne 2 miesiące. To kolejna oferta z bezterminową umową.

31 pkt. Następna świetna oferta krajowa to Premium Mobile i jego pakiet za 24,70 zł. Usługi głosowe i tekstowe w Polsce są oczywiście nielimitowane, a do dyspozycji ten wirtualny operator daje aż 20 GB transferu. Tyle samo oferuje Plush po 2 latach stażu! W Freedom2 otrzymamy także rabaty dla par, choć nieco niższe niż u większości konkurencji. I tym razem umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.


>>> Oferty na abonament <<<


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Do Wszystkich S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce –  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt) – nowość.

35 pkt. Bardzo tanią i dobrą ofertą na kartę dysponuje sieć Lycamobile. Jej atrakcyjny pakiet Do Wszystkich S zapewnia nie tylko nielimitowane usługi w kraju, ale także w roamingu UE! Operator zapewnia aż 30 GB krajowej paczki danych, a niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc. „Na papierze” to świetna propozycja na kartę za 20 zł. Brakuje jej jedynie MMS-ów, które nie są w ogóle obsługiwane w Lycamobile.

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujemy darmowego roamingu UE, to jeszcze lepiej sprawdzi się Mobile Vikings. Jego pakiet Viking 25 No Limit zapewnia nielimitowane usługi krajowe i potężny transfer. Co miesiąc jest to 15 GB, a niewykorzystany pakiet GB przechodzi na kolejne miesiące – i to w nieskończoność! Trzeba jedynie uważać na utrzymanie ważności konta. Warto w tym celu aktywować usługę autodoładowanie. Świetna oferta krajowa.

34 pkt. Na duży transfer danych mogą liczyć także klienci Virgin Mobile. W pakiecie #GigaDaje stali użytkownicy są nagradzani premią za staż. Dzięki temu paczka internetowa rośnie z 15 do 30 GB. Cena oferty jest identyczna jak w Mobile Vikings, wynosi więc 25 zł miesięcznie. Tym razem jednak nie otrzymamy MMS-ów bez limitu, ale najważniejsze – minuty i SMS-y – są nielimitowane.

33 pkt. Sieć a2mobile ma patent na atrakcyjne oferty na kartę. Co prawda w minione wakacje pakiet Niewyczerpalne Wszystko utracił darmowy roaming UE i przy okazji podrożał, to jednak wciąż pozostaje ciekawą propozycją. Operator oferuje w nim m.in. połączenia głosowe i tekstowe bez limitów, spory pakiet GB, a także darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling. Obecnie oferta kosztuje 24,90 zł.

32 pkt. „Wszystko zostaje w rodzinie”. Przez podrożenie pakietu Orange na kartę z 25 do 30 zł, a także likwidację jego rosnącego transferu co 1 GB na miesiąc, na jego miejsce w naszym Rankingu wskoczył nju mobile z jego karcianą wersją pakietu „Wszystko”. Otrzymamy to samo co w abonamencie nju, a więc nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB na dobry początek. Różnica tkwi w opłacaniu pakietu – zamiast faktur, w tym przypadku czekają na nas doładowania konta.


>>> Oferty na kartę <<<


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

55
Dodaj komentarz

avatar
27 Comment threads
28 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
44 Comment authors
RoyInkaciakubanJarekRitt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Y Z
Gość
Y Z

Dzięki za ranking. Wygląda na to, że u dużych operatorów tanio już było. :-) Z operatorami MVNO trzeba uważać. Byłem kilkanaście miesięcy w A2mobile (potem Premium) i po tym, jak przeszedłem do Play stwierdzam, że teraz jakość rozmów/internetu jest o niebo lepsza. Rozmówcę słychać tak dobrze, że wcześniej byłem pewien, że typ telefonu, który używam, po prostu tak ma, że dźwięk jest jak z telefonu na korbkę. Do tego dochodził zasięg rozmówny tylko przy oknie. MVNO muszą przycinać pasmo rozmówne i być może, transmisję danych. Lokalizacja 3km od centrum Wrocławia. Przysłowie, że najtańsza kiełbasa jest dla psów, ma w sobie… Czytaj więcej »

Janek
Gość
Janek

Są dwa typy MVNO – niezależni oraz należący do dużych sieci.

Nju, Plush, Red Bull – marki dużych sieci

a2mobile, Lycamobile, Virgin – niezależni operatorzy wirtualni

Marki będące częściami dużych sieci są „bliżej serca” i można się zastanawiać czy nie mają przez to trochę lepszych warunków zakupów hurtowych i obsługi.

Filip
Gość
Filip

Na temat nju na kartę to się nie zgadzam. W Orange na kartę za 30 zł mamy 30 GB – tyle samo co po 2 latach w nju (15 GB bonus za doładowania + 15 GB pakiet internetowy). A poza tym ze starej oferty za 25 zł mogą skorzystać starzy klienci lub nowi, jeśli kupią starter za 30 zł z preaktywowaną usługą

szymon
Gość
szymon

Ja od 2 lat korzystam z mvno lajtmobile. Wcześniej byłem w tmobile z drogim abonamentem za 50 zł. teraz płacę 20 zł miesięcznie i mam więcej niż w tmobile a jakość zasięgu i internetu bez zmian. Nie koniecznie więksi operatorzy mają lepszy zasięg

Karlos29
Gość
Karlos29

Porównanie ofert na kartę: gdzie jest Orange Flex? Gdzie jest a2mobile? Ale mi rzetelny ranking…

Bubel
Gość
Bubel

Jak dla mnie lajt mobile wciąż wygrywa. Numer 1 ma bardzo niski abonament

Luk
Gość
Luk

A gdzie Plush na kartę – za 25zł jest 10GB i reszta bez limitu (rozmowy, smms, mms) na dodatek jest pakiet roamingu za free (100 minut na połączenie odebrane i wychodzące, 512 MB netu i SMS oraz MMS bez limitu za free) ?????????????????

TaBula
Gość
TaBula

Odświeżanie oferty i ciągłe udoskonalanie działania sieci to chyba najlepsze cechy T-Mobile. Ciągle słychac o nich teraz i o nowych opcjach. Będąc klientem tej sieci ma się zawsze fajne nowe rozwiązania i modyfikacje.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

A co z Orange Flex? Myślę że to ciekawa oferta, chciałbym bardziej się jej przyjrzeć, móc o niej poczytać jak wypada na tle innych operatorów. ;)

Marek
Gość
Marek

Po co tak komplikować . Tani prosty abonament na komórkę mama w Telgam

Remik
Gość
Remik

Mam pytanie do ogarnietych, jako że całe życie korzystałem z ofert na karty. Czy w Plush ABO albo Orange Flex mozna przekroczyc rachunek? Wiadomo, na karcie się nie da, flex niby zapewnia że też nie a czy do się to wlaczyc w plushu? Zalezy mi na pakiecie EU ze wzgledu na czeste wyjazdy w góry więc jeśli ktoś ma własne przemyslenia na temat zasięgu w górach róznych sieci to też chętnie wysłucham.

Remik
Gość
Remik

Mam pytanie do ogarnietych, jako że całe życie korzystałem z ofert na karty. Czy w Plush ABO albo Orange Flex mozna przekroczyc rachunek? Wiadomo, na karcie się nie da, flex niby zapewnia że też nie a czy do się to wlaczyc w plushu? Zalezy mi na pakiecie EU ze wzgledu na czeste wyjazdy w góry więc jeśli ktoś ma własne przemyslenia na temat zasięgu w górach róznych sieci to też chętnie wysłucham.

Janek
Gość
Janek

Jasne że w Plush ABO można przekroczyć abonament. Jeśli będziesz przebywał ponad połowę czasu w miesiącu (a czasem w kwartale, zależy od sieci) to zaczną doliczać po kilka groszy do każdej minuty, wiadomości i megabajta. W niektórych sieciach jest też klauzula że „jeśli będziesz korzystał intensywniej niż w kraju”. To chroni polskie sieci przed sytuacją gdzie abonamenty kupowaliby np.Niemcy by używać u siebie bo są tańsze niż niemieckie. Ja często wyjeżdżam za granicę (abonament Nju Mobile) i nie miałem jeszcze w ciągu dwóch lat dopłat. Normalnie gadam, normalnie piszę, pakiet danych za granicą staram się oszczędzać (tylko 2,4 GB miesięcznie… Czytaj więcej »

Aaa
Gość
Aaa

Ciekawe kto placi za ten ranking?
Radze zajrzec na a2mobile, wszystko za free do tego 10GB netu za 19,90zl.
Skad tutaj kwota 24,90?

Symil
Gość
Symil

No tak, to racja. Sama korzystam od czasu jak weszły te pakiety – teraz się nie przejmuję że zabraknie mi transferu na koniec miesiąca :p

kuban
Gość
kuban

Mam podobnie, czasami wjeżdżałam na lejek na starym pakiecie ale teraz w a2mobile mogę korzystać z internetu do woli :D

Kuba
Gość
Kuba

Dzięki za ranking 🙂

Gość
Gość
Gość

Oferty wielkiej czwórki to jest po prostu jakieś nie porozumienie. W Play za przedłużenie 2 numerów przedstawili mi ofertę za 90 zł a w Nju mam to samo za 38 zł. I tyle mnie w Play widzieli. Uważam że za 2 numery nie ma lepszej oferty niż Nju. Pozdrawiam

Jacek
Gość
Jacek

Szukam najtańszego netu 30 GB do rutera -co polecacie prócz Lycamobile która blokuje w ruterze,acha żeby to było odnawialne żeby nie wyjmować z rutera?

Janek
Gość
Janek

NJU bo za 29zł zaczniesz do 40GB a skończysz na 120GB (po dwóch latach). Mam prywatnie i chodzi dobrze. Plusha bo za 30zł zaczniesz od 40GB skończysz na 120GB (po roku). Mam w firmie i chodzi w miarę. Internet na kartę w Play – za 5zł 10GB na dzień, za 20zł 30GB na tydzień oraz za 49zł 100GB na miesiąc. Nie korzystałem, ale dobra oferta jak chcesz korzystać nieregularnie lub nie chcesz bezterminowego abo. Po tych transferach każda z ofert zwalnia, ale do różnych szybkości. Play bodaj do 1 mb/s. Innych nie kojarzę. W ogólnokrajowych rankingach Play i Orange są… Czytaj więcej »

Tomek
Gość
Tomek

Czyli co, jak mam Lycanobile i udostępnię z komórki net to na innych urządzeniach nie będzie działać?

jakub
Gość
jakub

orange FREE, n 12 miesiecy masz za 360 zl pakiet 1tb + bonusy, ale doladowyjąc ze strony orange dostajesz bonusy i dasz radę wyciągnąć ten pakiet za 300 zl

Maku
Gość
Maku

Jeśli oferta na kartę A2Mobile nie ma już darmowego roamingu, to czemu w szczegółach oferty jest napisane:
Darmowy Roaming w UE:
Tak

Luki
Gość
Luki

Dokładnie tak. Sam korzystam z tej oferty i wystarcza mi ona w zupełności – a w dodatku jest śmiesznie tania w porównaniu do abonamentów, które oferują mniejszy transfer danych i brak pakietu na media społecznościowe, a w A2Mobile spory transfer i darmowy transfer na SM

zzz
Gość
zzz

W A2 Mobile pakiet Niewyczerpalne Wszystko nie podrożał. To jeden z dwóch nowych pakietów z większą paczką Internetu. Podstawowy za 19,90 zł pozostał, obecnie 10 GB ma paczka bezograniczeń prędkości, powyżej 10 GB do 15GB transfer dochodzi do 1 MB/S. Także oferta powinna plasować się wyżej.

olo
Gość
olo

A gdzie jest Plush

jack
Gość
jack

Powiedzcie jak to będzie mam w Orange na kartę pakiet cykliczny włączony „Rozmowy i smsy bez limitu +pakiet GB” za 25 zł , nastąpiła zmiana ceny tej usługi od 1 pażdziernika na 30 zł ….doładowałem 25 zł i usługa dalej działa….
Czy ta usługa będzie działać do na starej cenie …do odwołania czy do końca roku…?

Kacper
Gość
Kacper

Ja tam jestem w plush i bardzo polecam

Ewelina
Gość
Ewelina

Ja mam w plusie 25 zł za 60 GB a abonament 49.99 a druga osoba weźmie to za 25 zł drugi abonament kto ma już jeden abonament w plusie.

Janek
Gość
Janek

Gratuluję, ale nie każdy chce/ma z kim łączyć pakiety czy brać oferty typu SmartDom.

Jeśli ktoś po prostu szuka dobrze wycenionej i wyposażonej oferty dla samego siebie, to Wielka Czwórka nie będzie najlepsza.

Kris
Gość
Kris

Ranking na abonament dla rodzin, dla trzech numerów, którą sieć i ofertę polecacie, dodam, że jeden numer często przebywa za granicą więc pakiet internetu w EU by się przydał?

wojtek
Gość
wojtek

Dzień dobry. Możliwe, że oferta plusha się zmieniła, ale Pani na infolinii powiadomiła mnie, że owszem mogę mieć abonament za 25zł jak wezmę dwie umowy podpiszę. W pojedynkę zaoferowała mi 35zł miesięcznie. Proszę o wzięcie pod uwagę takich kruczków przy sporządzaniu nowego rankingu. Pozdrawiam

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Witam. Czy z zakupionego internetu można zawsze korzystać również na innych urządzeniach? potrzebuję włożyć kartę do drugiego telefonu i uruchomić jako router?..Z racji wieku dopiero ogarniam nowe technologie i nie wszystko jest dla mnie oczywiste ;)

Waldek
Gość
Waldek

Rozwiązanie udostępnianie neta z telefonu dla innych urządzeń działa bez problemu

Jerzy
Gość
Jerzy

Witam. Śledzę z ciekawością te rankingi, bo lada moment kończy mi się umowa zetafon w Orange, a słabo się w tym wszystkim odnajduję (głównie z braku czasu). Widzę, że operatorzy oferują dosłownie cuda, np. 15 GB internetu, połączenia bez limitu i to za śmieszne 25 zł, tymczasem w Orange teraz płacę co miesiąc 30 zł, z czego jeszcze muszę wydawać 5 zł za każde 500 MB danych, same rozmowy też szybko pożerają środki na koncie, konto online zaś zostało mi zablokowane bez możliwości ponownej aktywacji. A gdy raz skończył mi się wykupiony transfer, zwykłe sprawdzenie poczty zeżarło mi kilkadziesiąt zł… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Przejdź do Lajt mobile oferta na kartę wszystko w cenie rozmowy kom/ stac sms/mms nielimitowne 10gb neta Pakiet L-ajtowy wszystko załatwisz przez internet a nową kartę sim przyślą kurierem karta jest uniwersalna pasuje do każdego telefonu

Paweł
Gość
Paweł

Dzięki za ranking.

Cezareus
Gość
Cezareus

Co z OTVARTA?
Cenami biją wszystko dwu- trzykrotnie, oferta taka sama jak u innych – coś wiecie na temat tego operatora?

Inkacia
Gość
Inkacia

Miałam u nich internet. Bardzo słaby zasięg. Teoretycznie korzystają z nadajników Plusa, ale 10 km od centrum Gdańska nie działał praktycznie wcale.

Jarek
Gość
Jarek

Dlaczego nie ma Orange flex ?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów