Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Październik 2016

22

Oj działo się, działo we wrześniu na Komórkomacie! Wraz z debiutem nowego operatora – a2mobile – postanowiliśmy wprowadzić do naszych rankingów GSM kolejne sieci, takie jak: Vectra, Netia, FM Group Mobile, Multimedia i wRodzinie. Część z nowych ofert okazała się być na tyle dobra, że doszło do przetasowania w poszczególnych zestawieniach najlepszych taryf telefonii komórkowej. Skupmy się jednak na najlepszych ofertach GSM dostępnych na październik 2016.

Abonament – ranking ofert październik 2016

W przypadku abonamentu pierwsze miejsce ponownie zajmuje Premium Mobile, który w taryfie Freedom1 oferuje nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 GB pakietu internetowego. I to wszystko w cenie zaledwie 19,90 zł miesięcznie! Dla osób, które nie potrzebują minut i MMS-ów bez limitów jest to idealna oferta. Tym bardziej, że oferuje bardzo duży – jak na tę cenę – transfer danych i daje możliwość zrezygnowania z usługi w każdej chwili.

Do rankingu powraca po miesięcznej przerwie topowa oferta Lajt Mobile na abonament. Stało się tak, gdyż początkiem września operator zwiększył pakiet internetowy do aż 25 GB (pod koniec sierpnia zmniejszył z 20 do 10 gigabajtów), zachowując tę samą cenę. Podobnie jak w pakiecie Freedom1 nie dostaniemy nielimitowanych minut na numery stacjonarne, ale na szczęście można je dokupić w promocji za 2 zł.

Kolejne miejsce przypadło T-Mobile i jego nowemu abonamentowi – Supernet, konkretnie taryfie T2 z powiększonym pakietem internetowym. Co prawda alternatywa ze strony Play jest tańsza o niecałe 15 zł, ale w przypadku T2 Internet zwalnia dopiero po przekroczeniu nie 10, a 20 GB. Dla wielu może to mieć spore znaczenie, tak samo, jak zasięg sieci, a co do niego wielu ma zastrzeżenia korzystając z usług Play.

Mix – ranking ofert październik 2016

Październik 2016 to kolejny miesiąc, w którym oferty mix są zdominowane przez Plusa. Tym razem zdecydowaliśmy się uporządkować plany taryfowe Plus MIX cenowo, od najtańszego do najdroższego. Nie mogło być inaczej, gdyż zielony operator oferuje po prostu znacznie więcej niż konkurencja w tej samej cenie. Widać, że rezygnacja z ofert mix Plusha dobrze zrobiła głównej sieci Polkomtela. Przed kwietniem tylko raz się zdarzyło, aby dwie oferty Plus MIXA meldowały się na naszym podsumowaniu miesięcznym. Od tego samego miesiąca pakiety mix są już zdominowane przez Plusa, który oferuje 2-3 najlepsze taryfy. Czyżby konkurencja odchodziła od ofert mix?

Na kartę – ranking ofert październik 2016

Virgin Mobile na dobre zadomowił się w naszym rankingu, choć trzeba przyznać, że gdyby nie dodatkowe 3 GB, to z pewnością by go zabrakło. Bardzo dużą zaletą oferty #BezLimitu są darmowe aplikacje i serwisy, z których wielu korzysta na co dzień (Facebook, Twitter, GG itd.), a także rozsądne taktowanie danych – co 5 kB, podczas gdy prawie wszystkie sieci GSM naliczają zużyty transfer co 100 kB!

A jednak! nju mobile nie rezygnuje z promocyjnych 8 GB, dzięki czemu za 29 zł dostawało się aż 10 gigabajtów. Tym razem bonusowy transfer został nie tyle co przedłużony, a wręcz stał się standardowym pakietem internetowym. nju mobile co prawda nie oferuje w tej cenie nielimitowanych minut na numery stacjonarne czy bezpłatnych aplikacji internetowych, za to daje większy transfer danych, który dodatkowo powiększa się dla stałych klientów.

Niespodzianka – 3 miejsce w rankingach ofert na kartę zajmuje a2mobile! Zabrakło tym samym Orange z największym pakietem internetowym, lecz dostępnym tylko przy przeniesieniu numeru. Mimo, że nie jest to trudna operacja, to wiele osób narzeka na procedury i przy wyborze oferty stara się tego unikać. Pakiet Suty od a2mobile to najtańsza propozycja, w której dostaniemy aż 10 GB Internetu! Dla niektórych minusem jest brak nielimitowanych minut na numery stacjonarne, ale pakiet 100 minut powinien spokojnie wystarczyć do zwykłego użytkowania.

Ranking ofert komórkowych – Październik 2016
3.9 (77.5%) 16 głosów

avatar