Ranking ofert komórkowych – Październik 2016

22

Oj działo się, działo we wrześniu na Komórkomacie! Wraz z debiutem nowego operatora – a2mobile – postanowiliśmy wprowadzić do naszych rankingów GSM kolejne sieci, takie jak: Vectra, Netia, FM Group Mobile, Multimedia i wRodzinie. Część z nowych ofert okazała się być na tyle dobra, że doszło do przetasowania w poszczególnych zestawieniach najlepszych taryf telefonii komórkowej. Skupmy się jednak na najlepszych ofertach GSM dostępnych na październik 2016.

Abonament – ranking ofert październik 2016

Freedom1

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,90
porównaj

Lajtowy HIT

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
30 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
36,99
porównaj

T2

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
89,95
porównaj

W przypadku abonamentu pierwsze miejsce ponownie zajmuje Premium Mobile, który w taryfie Freedom1 oferuje nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz 5 GB pakietu internetowego. I to wszystko w cenie zaledwie 19,90 zł miesięcznie! Dla osób, które nie potrzebują minut i MMS-ów bez limitów jest to idealna oferta. Tym bardziej, że oferuje bardzo duży – jak na tę cenę – transfer danych i daje możliwość zrezygnowania z usługi w każdej chwili.

Do rankingu powraca po miesięcznej przerwie topowa oferta Lajt Mobile na abonament. Stało się tak, gdyż początkiem września operator zwiększył pakiet internetowy do aż 25 GB (pod koniec sierpnia zmniejszył z 20 do 10 gigabajtów), zachowując tę samą cenę. Podobnie jak w pakiecie Freedom1 nie dostaniemy nielimitowanych minut na numery stacjonarne, ale na szczęście można je dokupić w promocji za 2 zł.

Kolejne miejsce przypadło T-Mobile i jego nowemu abonamentowi – Supernet, konkretnie taryfie T2 z powiększonym pakietem internetowym. Co prawda alternatywa ze strony Play jest tańsza o niecałe 15 zł, ale w przypadku T2 Internet zwalnia dopiero po przekroczeniu nie 10, a 20 GB. Dla wielu może to mieć spore znaczenie, tak samo, jak zasięg sieci, a co do niego wielu ma zastrzeżenia korzystając z usług Play.

Mix – ranking ofert październik 2016

JA + MIX

24mies.
MINUTY
200
SMS
bez
limitu
INTERNET
2 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
30,00
porównaj

JA + MIX

24mies.
MINUTY
300
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
40,00
porównaj

JA + MIX

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
12 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

Październik 2016 to kolejny miesiąc, w którym oferty mix są zdominowane przez Plusa. Tym razem zdecydowaliśmy się uporządkować plany taryfowe Plus MIX cenowo, od najtańszego do najdroższego. Nie mogło być inaczej, gdyż zielony operator oferuje po prostu znacznie więcej niż konkurencja w tej samej cenie. Widać, że rezygnacja z ofert mix Plusha dobrze zrobiła głównej sieci Polkomtela. Przed kwietniem tylko raz się zdarzyło, aby dwie oferty Plus MIXA meldowały się na naszym podsumowaniu miesięcznym. Od tego samego miesiąca pakiety mix są już zdominowane przez Plusa, który oferuje 2-3 najlepsze taryfy. Czyżby konkurencja odchodziła od ofert mix?

Na kartę – ranking ofert październik 2016

#BezLimitu

30
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

starter 5 + usługa "Wszystko za ...

31
372 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

Pakiet Suty

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

Virgin Mobile na dobre zadomowił się w naszym rankingu, choć trzeba przyznać, że gdyby nie dodatkowe 3 GB, to z pewnością by go zabrakło. Bardzo dużą zaletą oferty #BezLimitu są darmowe aplikacje i serwisy, z których wielu korzysta na co dzień (Facebook, Twitter, GG itd.), a także rozsądne taktowanie danych – co 5 kB, podczas gdy prawie wszystkie sieci GSM naliczają zużyty transfer co 100 kB!

A jednak! nju mobile nie rezygnuje z promocyjnych 8 GB, dzięki czemu za 29 zł dostawało się aż 10 gigabajtów. Tym razem bonusowy transfer został nie tyle co przedłużony, a wręcz stał się standardowym pakietem internetowym. nju mobile co prawda nie oferuje w tej cenie nielimitowanych minut na numery stacjonarne czy bezpłatnych aplikacji internetowych, za to daje większy transfer danych, który dodatkowo powiększa się dla stałych klientów.

Niespodzianka – 3 miejsce w rankingach ofert na kartę zajmuje a2mobile! Zabrakło tym samym Orange z największym pakietem internetowym, lecz dostępnym tylko przy przeniesieniu numeru. Mimo, że nie jest to trudna operacja, to wiele osób narzeka na procedury i przy wyborze oferty stara się tego unikać. Pakiet Suty od a2mobile to najtańsza propozycja, w której dostaniemy aż 10 GB Internetu! Dla niektórych minusem jest brak nielimitowanych minut na numery stacjonarne, ale pakiet 100 minut powinien spokojnie wystarczyć do zwykłego użytkowania.

avatar
 • LuckyLuke

  Dzięki Marcinie za ten artykuł. Właśnie trafiłem tu za sprawą beznadziejnego PLAY, z którym łączy mnie niestety umowa jeszcze do końca grudnia tego roku. Jestem z nimi od 2007 roku. Abonament w wys. ok. 130 zł więc dobry ze mnie klient. Czarę goryczy przelała awaria, do tej pory nie usunięta od prawie tygodnia. Brak możliwości dodzwonienia się do mnie mimo włączonego telefonu, wszystko inne działa, ale pojawia się komunikat niedostępności. Żałośnie długi okres naprawy i mimo zgłoszenia we właściwym dziale, przekierowane zgłoszenia do kolejnego działu… a czas leci. Druga to nieatrakcyjna i słaba oferta dla klientów przedłużających umowę. Po 9 latach wymagałbym życzliwszego traktowania. Byle do końca grudnia i do widzenia. Zaraz się zaczną błagalne telefony o przedłużenie umowy i denerwowanie człowieka.

  PS Przełączyłem się na sztywno na inną sieć i wszystko działa, na PLAY dalej NIE. Tylko 90% klientów nie wie, że może tak zrobić i pewnie byłoby wyłączonych od sieci przed prawie już tydzień co dyskwalifikuje to dziadostwo. Oczywiście będę teraz wszystkich znajomych namawiał by zrezygnowali też z ich usług.

  Wybiorę jakiegoś wirtualnego operatora.

  • Proszę :) Osobiście również przełączyłem sieć w swojej Formule Smartfon Unlimited na T-Mobile (nie wiem dlaczego, ale Plus mi gorzej działał przy nawigacji). Niestety Orange jest niedostępny i z tego co wiem, to wiele osób tak ma. W grudniu zmieniam na prepaid lub abonament bezterminowy – mam kilku faworytów ;)

  • Gosia Rak

   Ciekawą ofertę ma Premium Mobile FULL No limit rozmowy, smsy i mmsy oraz 5GB za 24,70zł i z 10GB za 29,70zł.

   • Dokładnie :) Niestety Freedom2 i Freedom3 nie zdążyły się załapać na ranking październikowy, ponieważ został on już „zamknięty” na dzień czy dwa przed ich wprowadzeniem na rynek.

 • Kamil

  w nju mobile mamy usługę która „dodaje” nielimitowanie połączenia z numerami stacjonarnymi za darmo. Aktualnie mam staż 12 miesięcy w nju mobile. Mam do jednej faktury podłączone 2 numery. Miesięcznie płacę 39 zł za dwa numery a w tym mam nielimitowane rozmowy na wszystkie komórkowe i stacjonarne, nielimitowane sms’y a do tego 32,5 gb internetu do podziału na dwa numery.

  • Nie zapominajmy o nielimitowanych MMS-ach w Nju :)

  • Przemek

   może trochę więcej informacji jak włączyć tą usługę? Ja osobiście uważam że oferta nju z rachunkiem dla 2 osób to najlepsza i najtańsza obecnie oferta na rynku. Za 38 zł miesięcznie 2 osoby mają nielimitowane minuty, nielimitowane SMSY i MMSY oraz 10GB internetu. Za staż w sieci czyli po pół roku można uzyskać 30GB internetu. Dzieląc się na pół i płacąc 19 zł miesięcznie mam wszystko do bólu bez limitu. Jedynie rozmowy na stacjonarne są dodatkowo płatne ale zapłacimy za nie maksymalnie 10 zł bo później stają się również nielimitowane. Bardzo ciekawi mnie jaką usługę aktywować aby rozmowy na stacjonarne były nielimitowane od razu za darmo.

  • Paweł Dybała

   a opłata 9 zł za drugi nr?

 • Patryk

  Drogi Redaktorze, czy nie uważasz, że a2mobile powinien być na pierwszym miejscu z taką ofertą? Jest tańszy od Virgin i ma więcej GB internetu. Nie rozumiem takiej logiki, lecz wiem, że Virgin jest promowana na tej stronie ze względu na współpracę z Państwem. Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. Bardzo cenię sobie tą stronę i regularnie z niej korzystam, bo nie muszę wertować internetu w poszukiwaniu aktualnie lepszej oferty, a jak wiadomo ten rok jest rewolucyjny i ciągle coś ktoś nowego wypuści na rynek. Dlatego ta strona idealnie wpisuje się w moje upodobania. Więc chciałbym, aby byli Państwo obiektywni. Sam jestem w Virgin i zostaje tam ze względu, że mam środki zapewnione na półtora roku. Lecz zastanawiam się nad zmianą operatora odnośnie mojego drugiego numeru, jaki posiadam. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i cenię sobie pracę, jaką Państwo wkładają w prowadzenie tej strony.

  • Witam i dziękuję za konstruktywną krytykę :) Już wyjaśniam – oferty różnią się:
   – ceną (4 zł na korzyść a2mobile)
   – nielimitowanymi minutami na stacjonarki w VM (a2mobile ma w pakiecie 100 minut na miesiąc)
   – pakietem internetowym (10 w a2mobile, 7-8 GB w VM)

   Jak dla mnie 7 GB w Virgin Mobile jest wystarczające (sam mam Play z 1 GB + 1 GB dodatkowo i oszczędzając jakoś daję radę). Przez nielimitowane minuty na numery stacjonarne VM jest ofertą bardziej uniwersalną, a różnica 2-3 GB miesięcznie przy tak dużych transferach nie robi większej różnicy dla przeciętnego użytkownika. Do tego jeszcze dochodzą nielimitowane aplikacje w VM, z których nie jest pobierany transfer, a są to przecież m.in. używane na co dzień FB i Messenger. Oczywiście są takie grupy osób, dla których obie oferty są w równym stopniu atrakcyjne i będzie im wszystko jedno, a więc zadecyduje cena – a tutaj rzeczywiście a2mobile wygrywa. Dokonałem oceny na podstawie tego, co „znajduje się na papierze”, ale jeżeli np. komuś w swojej okolicy zawodzi zasięg Play/T-Mobile, to wiadome, że korzystniej będzie wybrać Nju Mobile lub a2mobile.
   Niemniej jednak wg mojej oceny Virgin Mobile ma nieco więcej asów w rękawie, niż a2mobile.

   • Gosia Rak

    Virgin schodzi na psy i nie ma już atrakcyjnego co pokazać. Obsługa i dział techniczny nie istnieje lub w lesie jest. Nowych kart Sim po przeniesieniu nie widzi zasięgu i trzeba wymieniać nowe Sim karty do czasu jak trafi się dobra.

   • Patryk

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Więc można uznać, że zależy wg jakich kryteriów oceniamy ofertę, będzie ona mniej lub bardziej atrakcyjna. Np. osobiście za mną przemawia duża ilość GB, bo w Virgin mam teraz 8GB i nadal jest to zbyt mało. Dlatego te 2GB mieć, a nie mieć, jest dla mnie dość istotne. Jeśli chodzi o różnicę cen za pakiet (29zł-25zł), to oszczędność 4 złote miesięcznie w skali roku, patrząc z perspektywy kilkuosobowego budżetu domowego, daje dosyć sensowne oszczędności.

    Na uwagę zasługuje również pakiet za 15 złotych w a2mobile. Gdzie po jego wykupieniu mamy no-limit rozmowy i smsy do wszystkich sieci. Moim zdaniem rewelacja, bo najtańszą ofertę tego typu miał Lajt Mobile za 21 złotych, więc spory skok cenowy. W obydwu ofertach nie jest zawarty pakiet danych.

    Ps. W ogólnym rankingu ofert na kartę a2mobile powinien być nad PLAY.

  • Arek

   Jak patrząc na cenę i ofertę to wygrywa Play za 25zl, a2mobile za 25zl, Orange/ nju a na końcu Virgin. Sam jestem w Virgin od 2012 i szukam fajnej oferty i taniej która ma prawdziwe no limit do wszystkich sieci i stacjonarne, oraz smsy no limit żeby wysłać smsy na święta do rodziny 50 smsów. Bo w Virgin no limit to na papierze jest jak dużo dzwonimy taka praca to cię zablokują bo generuję sztuczny ruch w Virgin. VM jest dla młodzieży a nie dla ludzi pracujących. Portale FB i Messenger, nie wszystkim jest to potrzebne, to żaden argument, co większości korzystają osoby do 18lat.

   • Kilku znajomych ma VM i jeszcze nigdy nie zdarzyło im się, aby mieli zablokowane konto. A siedzą „na słuchawce” po kilka godzin dziennie ;)

 • madzik17

  Chcę przenieść numer i najbardziej chyba zainteresowała mnie oferta Premium Mobile, bo szukam oferty na abonament, a tutaj dają umowę na czas nieokreślony. W dodatku nielimitowane rozmowy i smsy z Internetem 5 GB za niecałe 20 zł – wygląda to świetnie. Ale przyznam, ze przeglądając oferty na ich stronie najbardziej zainteresował mnie dodatek w postaci karty Open Card za darmo ;)

  • KaRo_9

   madzik 17 – szczerze polecam, już jakiś czas temu sama przeszłam do tej sieci i jestem naprawdę bardzo zadowolona :)

 • Wojtek

  A pakiet M od Lycamobile gdzie się uplasuje w obecnym zestawieniu?
  – 12 GB INTERNETU (zasięg plusa)
  – NIELIMITOWANE SMS i ROZMOWY w tym również na STACJONARNE (w regulaminie jest jakiś zapis o limicie, ale trzeba byłoby nawijać chyba tydzień bez przerwy). –
  – Do tego dochodzi 100 MINUT W ROAMINGU tak jakbyś był w kraju (czyli przy tym pakiecie masz je w cenie)
  Uważam, że wybija to ofertę Virgin Mobile z obecnego rankingu, chociaż resztę pakietów raczej mają słabych. Ale przyznam, że Virgin jest operatorem uniwersalnym ponieważ w Virgin każdy znajdzie coś dla siebie.

 • Piotr Bukowski

  A ja mam 3 numery w PLAY w taryfie rodzinnej za 120zł (40zł na osobę) i nielimitowane minuty, SMSy i w praktyce internet też, bo ani razu nie udało się przekroczyć 50GB, a gdyby to się nawet stało to ewentualne 1Mbps do końca okresu rozliczenionego pozwala bezproblemowo korzystać z internetu w podstawowym zakresie. Jestem w pełni zadowolony (może poza nieco gorszym zasięgiem w małych miasteczkach i wsiach;, jak jest nie za dobrze to warto sprawdzić która sieć ma najmocniejszy sygnał na najbliższej antenie) i polecam. W Warszawie LTE jak na mój gust działa bez zarzutu, mimo że nie z maksymalnymi prędkościami, ale np. Youtube w full HD w ogóle się nie zacina, strony ładują się szybko, dropbox też działa pięknie, to czego więcej mi trzeba.

 • Piotr

  Premium Mobile na 1 miejscu w rankingu (śmiech) , to że mają najtańszy abonament i tzw NO LIMIT nie oznacza że są najlepsi na rynku otóż ogromnym minusem jest to korzystają z nadajników sieci Plus i ich LTE równa się zeru zasięg u mnie 1 kreska a LTE brak przez 10 dni miałem u nich numer i napisałem rezygnację szczerze nie polecam wolę dać 25 w Orange i mieć LTE mega szybkie a nawet szybsze od Play i NO LIMIT na komórkowe i stacjonarne.

 • Weeaboo Jones

  Premium Mobile może i maja fajna ofertę, ale tak jak pisali niżej, zasięg maja BEZNADZIEJNY, wystarczy popatrzeć na mapę zasięgu tych wszystkich nowych firm i ich „super” ofert…

Wybrane oferty: