Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Marzec 2024

Gdzie znajdziesz najlepsze oferty komórkowe na abonament, na kartę i duet? W wyborze może Ci pomóc nasz najnowszy Ranking ofert komórkowych! Odpowie on na wszelkie Twoje pytania dotyczące najlepszych ofert na telefon komórkowy na marzec 2024 r.

Oferty aktualne na 23.02.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Plan L (33 pkt) – nowość.

3. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB da Ci za jedyne 25 zł bardzo wiele! Dostaniesz bowiem nie tylko rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, lecz także darmowy roaming UE i sporo Internetu. Na start jest to 15 GB, ale dla stałych klientów transfer rośnie do 20 GB. Poza tym dostaniesz darmowe aplikacje internetowe (social media, które nie zużywają transferu GB). Umowa bezterminowa.

37 pkt. W pakiecie „Wszystko” jest bardzo podobnie, ale dostaniesz jeszcze więcej transmisji danych – 20 GB na start, a dla lojalnych w bonusie aż 60 GB! Wszystko zależy od stażu w sieci nju mobile. Oprócz tego zyskasz darmowy roaming UE, nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS, ale bez social mediów. Wszystko to za 29 zł. Umowa na czas nieokreślony.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt – nowość. Co oferuje odświeżony abonament lajt mobile? Nowy Plan L (dawny abonament Numer 1) da Ci teraz – i to od razu – aż 60 GB transferu danych 5G! Oprócz tego zyskasz też nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, także w ramach roamingu UE (RLAH). Cena wzrosła do równych 30 zł. Możesz wybrać wariant z umową na czas nieokreślony.

33 pkt. Przed Tobą najtańsza oferta z nielimitowanymi usługami głosowymi i tekstowymi, zarówno w Polsce, jak i w roamingu UE. Opłata miesięczna wynosi tylko 24,90 zł, a w zamian operator INEA da Ci jeszcze 20 GB pakietu internetowego w kraju i 5 GB w UE. Nie ma tu jednak dodatkowych bonusów w stylu więcej transferu za staż w sieci czy bezpłatnych social mediów.

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! polskiego operatora wirtualnego OTVARTA zapewnia 31 GB paczki danych w 5G. Opłata miesięczna to 29,99 zł. Nie ma tu jednak darmowego roamingu UE, a więc RLAH, jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny. Możesz go aktywować dwukrotnie w jednym roku kalendarzowym. Usługi głosowe i tekstowe w Polsce są natomiast nielimitowane.

32 pkt. Freedom3 5G od innej wirtualnej sieci MVNO – Premium Mobile – również warty jest rozważenia! Dlaczego? Za 29,70 zł zyskasz w nim nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale i tym razem jedynie w Polsce, gdyż operator nie oferuje w pełni darmowego roamingu UE. W zamian otrzymasz w telefonie aż 45 GB transferu 5G! To jedna z najlepszych tego typu ofert na rynku!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 30 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Plush ABONAMENT 60 GB oferuje szeroki wybór telefonów już od 1 zł na start. Są to te same modele dostępne na plus.pl. Poza tym abonament zapewnia 60 GB transferu 5G, rok Disney+ gratis oraz darmowe social media! W cenie pakietu zyskasz naturalnie nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (SMS i MMS) w Polsce i roamingu UE. Raty za telefon doliczane są do niskiego abonamentu wynoszącego 30 zł miesięcznie.

34 pkt. A może nie chcesz osobnych rat za sprzęt? Tym razem wszystko wliczone jest w cenie miesięcznego abonamentu! Jakby tego było mało, oferta INEA za 24,90 zł trwa jedynie 1 rok zamiast 24 miesięcy! Możesz tu liczyć na nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS, jednak coś za coś: wybór telefonów jest mocno ograniczony, a opłaty startowe są nieporównywalnie wyższe.

33 pkt. W atrakcyjnym abonamencie Plus 59 5G zyskasz 50 GB 5G oraz roczną subskrypcję Disney+. Opłata startowa za telefon zaczyna się od ok. 1 zł, natomiast jego opłaty ratalne możesz rozłożyć na 12, 24 lub 36 miesięcy. Twój wybór! Zielony operator oferuje też usługi głosowe i tekstowe no limit w Polsce i w ramach roamingu UE. Abonament kosztuje – nie licząc osobnej raty za wybrane urządzenie – 59 zł miesięcznie.

33 pkt. Oferta L Nielimitowana to topowy abonament T-Mobile Polska. Dostaniesz w nim nieograniczony transfer internetowy 5G przez całą umowę! Za 85 zł (nie licząc dodatkowej opłaty ratalnej za smartfona) zyskasz również nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, również w ramach roamingu UE. Poza tym operator proponuje usługę Rozrywka bez Ograniczeń, w której możesz korzystać np. z Tidal czy HBO Max za darmo przez pierwsze 3 miesiące!

32 pkt. Podobnie z Internetem w telefonie jest w topowym abonamencie Play, choć tutaj nieskończony transfer 5G trwa przez pierwszy rok. W drugiej połowie trwania umowy otrzymasz do dyspozycji „tylko” 240 GB 5G miesięcznie. Abonament L gwarantuje też dostęp do telewizji Play NOW, a także rozmowy i wiadomości SMS/MMS bez limitu (także w UE). W ofercie jest mnóstwo telefonów w cenie od 1 zł na start, a ich raty są doliczane do abonamentu 85 zł.

32 pkt. Z kolei abonament Plan M pomarańczowego operatora Orange Polska oferuje 140 GB Internetu 5G. W cenie 65 zł miesięcznie wliczone są usługi głosowe i tekstowe, ale telefon ponownie jest spłacany w osobnych ratach miesięcznych 0%. Bardzo często operator oferuje telefony za 0 zł na start i zawsze otrzymasz nielimitowane rozmowy, SMS-y i multimedialne MMS-y w Polsce i w ramach RLAH.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

35 pkt. Oferta S sieci komórkowej Heyah zapewnia obecnie aż 55 GB danych! W sumie za 35 zł miesięcznie otrzymasz nie tylko pokaźny transfer internetowy, ale i nielimitowane połączenia głosowe oraz wiadomości tekstowe w Polsce i w ramach roamingu UE. Bardzo dobra i niedroga oferta!

34 pkt. A może nie potrzebujesz darmowego roamingu? Jeżeli nie, to skorzystaj z pakietu Perfekt Match z kumulacją Internetu od Mobile Vikings za jedyne 25 zł. Niezużyty transfer GB przenosi się na kolejny miesiąc w nieskończoność! Musisz tylko pamiętać o aktywnym koncie, aby gigabajty nie przepadły – warto więc włączyć usługę Autodoładowanie. Ten wirtualny operator oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w Polsce. Super!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. Nowa oferta prepaid Virgin Mobile kusi transferem rzędu 50 GB w Polsce (w tym 6,71 GB w UE), a także nieograniczonymi usługami głosowymi i tekstowymi. Poza tym jest tu dodatkowa paczka 1000 minutami do Ukrainy. Jakby tego było mało, otrzymasz tutaj aż 5000 GB danych na rok – wszystko to za niezbyt wygórowaną kwotę 35 zł miesięcznie.

34 pkt. Oferta T-Mobile jeszcze niedawno, bo na przełomie 2023 i 2024 roku zajmowała pierwsze miejsce w naszym rankingu ofert na kartę, po swoim liftingu wciąż jest warta rozważenia. Dostaniesz tu w sumie 30 GB Internetu w telefonie (w tym 15 GB bonusowych za doładowanie konta), a także nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS. Nie zabrakło RLAH, a więc bezpłatnego roamingu UE – wszystko to za 30 zł na miesiąc.

33 pkt. Z kolei w sieci a2mobile dostaniesz Wi-Fi Calling, darmowe social media, nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS w Polsce, a także 30 GB Internetu miesięcznie w telefonie. Nie ma tu co prawda obecnie darmowego roamingu UE (parę lat temu jeszcze był), ale i tak a2mobile ma bardzo ciekawą ofertę!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt M (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 55,00 zł – nowość.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt L (32 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 75,00 zł – nowość.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. W ramach pakietu Duet Plush zapłacicie za 2 karty SIM nie 50 zł (2x 25 zł), a tylko 40 zł miesięcznie, co oznacza oszczędność 10 zł miesięcznie. Na oba numery otrzymacie paczkę 15 GB transmisji danych rosnącej do 20 GB (bonus za staż w sieci Plush). Operator gwarantuje darmowe social media, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju i w roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet zaoszczędzisz jeszcze więcej gotówki! O ile główny numer kosztuje 29 zł, to za drugi zapłacisz jedynie 9 zł miesięcznie, co oznacza oszczędność aż 20 zł miesięcznie! Łącznie za dwie karty SIM zapłacicie 38 zł na miesiąc. Transfer danych wynosi od 20 do 60 GB, ale tym razem współdzielony między obie osoby. Umowa oczywiście bezterminowa.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

33 pkt – nowość. lajt mobile w nowej odsłonie duetu rabat -5 zł miesięcznie, a obie osoby mają do dyspozycji nielimitowane minuty, wiadomości tekstowe oraz 30 GB transferu na osobę. Pakiet ten powstał przez połączenie 2 abonamentów Plan M, w których możecie liczyć na dodatkowy rabat przez pierwsze 4 miesiące! Standardowa cena to 30+25 zł miesięcznie. Do wyboru jest umowa bezterminowa, na 6 i na 24 miesiące.

32 pkt – nowość. Dodatkowy rabat (i to nawet przez 5 pierwszych miesięcy) otrzymasz w połączeniu pakietów 2x Plan L! Na kartę SIM przydzielono aż 60 GB transferu oraz nielimitowane usługi głosowe/tekstowe w Polsce i za granicą. Wszystko to za 40+35 zł na miesiąc, ale – jak wspomniano – przez pierwsze miesiące opłaty wyniosą tylko 30+25 zł. Możliwość wyboru umowy na czas nieokreślony.

31 pkt. Stary dobry Premium Mobile łączy z kolei 2 abonamenty Freedom2, zapewniają tym samym po 30 GB danych na każdy numer, a także nieograniczone minuty, SMS-y oraz multimedialne MMS-y. Nie ma tu jednak bezpłatnego roamingu UE (RLAH). Uwzględniając rabat dla dwojga zapłacicie w sumie 34,80 zł za oba numery. Umowa jak zwykle bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.