Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Marzec 2023

Przed Tobą najnowszy ranking ofert komórkowych na marzec 2023! Który operator oferuje najlepsze abonamenty, pakiety na kartę i duet? Który plan taryfowy jest najbardziej atrakcyjny? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 22.02.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

5. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB oferuje świetne warunki umowy – nic dziwnego, że uzyskał najwięcej punktów w naszym rankingu. Dostaniesz tu za 25 zł nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (w tym w roamingu UE), rosnący transfer danych z 15 do 20 GB dla stałych i lojalnych klientów, a także darmowe aplikacje internetowe. Super!

37 pkt. Rosnący pakiet internetowy oferuje też sieć nju mobile. Jej pakiet „Wszystko” zapewnia jeszcze większy bonus za staż! Internet rośnie tu z 20 do aż 60 GB 5G na miesiąc! Usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) są nielimitowane, także w roamingu UE. Opłata miesięczna za ten bezterminowy abonament z samą kartą SIM wynosi 29 zł.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Wirtualna sieć lajt mobile nie zapewnia bonusu stażowego, ale nie szkodzi. Od razu dostaniesz w jej ofercie aż 30 GB na miesiąc! Jakby tego było mało, bezterminowy pakiet Numer 1 z samą kartą SIM kosztuje tylko 24,99 zł, a w tej cenie dostaniesz poza tym nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w Polsce i w roamingu UE. Znakomita oferta!

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB kosztuje jeszcze mniej, bo 24,90 zł miesięcznie. Operator zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, w tym w roamingu, gdzie zyskasz też 3,08 GB w UE. Krajowy transfer danych wynosi 20 GB.

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! wirtualnej sieci OTVARTA jest dość podobny do wcześniejszego lajt mobile. Ta wirtualna sieć oferuje aż 31 GB 5G za 29,99 zł miesięcznie, a także nielimitowane usługi głosowe/tekstowe do wszystkich sieci w Polsce. No właśnie – nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE (RLAH), jest za to tzw. Pakiet Wakacyjny, z którego możesz skorzystać dwukrotnie w trakcie roku kalendarzowego.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Bardzo dobre warunki abonamentu z kartą SIM zapewnia także wirtualny operator Premium Mobile. Jego pakiet Freedom3 5G uzbierał najwięcej punktów ze wszystkich ofert PM. Jego cena wynosi 29,70 zł i w zamian dostaniesz aż 40 GB w jakości 5G! Nie mogło zabraknąć bezterminowej umowy, nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci w Polsce, ale bez RLAH.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Pakiet Plush ABONAMENT 60 GB zebrał najwięcej punktów w ofertach na abonament z telefonem. Dostaniesz w nim 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo na rok i bezpłatne social media. Nie zabrakło oczywiście rozmów, SMS-ów i MMS-ów bez limitów, również w ramach roamingu UE. Ceny telefonów od symbolicznej złotówki. Opłata za abonament nie zawiera osobnej opłaty ratalnej za urządzenie.

34 pkt. W INEA jest inaczej – to abonament z telefonem, który zawiera już opłatę za sprzęt! Nie ma tu osobnych rat, a za całość zapłacisz miesięcznie tylko 24,90 zł! Niestety wybór telefonów jest niewielki, a opłaty startowe wysokie. Umowa trwa tylko 12 miesięcy, a usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce i w UE.

33 pkt. Abonament Plus 65 5G zapewnia nielimitowany transfer 5G na rok i darmowy dostęp do Disney+ na 2 lata! Jego cena wynosi 65 zł miesięcznie, ale nie zawiera opłat za urządzenie. Wybór smartfonów jest ogromny, a ceny zaczynają się od niecałej 1 zł na start. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w Polsce i w roamingu UE, a także pakiet 300 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej.

33 pkt. W T-Mobile nielimitowany transfer zapewniany jest nie na rok, a przez całą umowę! W topowym abonamencie Oferta L Nielimitowana transfer danych 5G nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Rachunki miesięczne wynoszą 85 zł, ale ponownie trzeba do nich doliczyć osobną ratę za telefon komórkowy. Usługi bez limitu. Oprócz tego wszystkiego dostaniesz Rozrywkę bez Ograniczeń (m.in. Tidal czy HBO Max) za 0 zł przez 6 miesięcy.

32 pkt. Flagowy Abonament L operatora Play także oferuje bardzo dużo. Właśnie teraz dostaniesz 2x więcej transferu 5G i rabat -10 zł. I to na każdy miesiąc, dzięki temu cena spada do 70 zł miesięcznie (nie licząc osobnej opłaty za smartfona). Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE. W cenie pakietu dostaniesz też telewizję Play NOW. Opłaty startowe za telefony od 1 zł.

32 pkt. W nowym abonamencie Orange, pakiecie Plan M, zyskasz nie 60, lecz aż 140 GB przez pierwszy rok! W kolejnych miesiącach transfer spada do 70 GB. Opłaty startowe od 0 zł, a abonament kosztuje 65 zł nie licząc osobnej raty za telefon. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane w Polsce i w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Może wolisz prepaid od abonamentu? Jeżeli tak, to zobacz na Heyah, gdzie za 25 zł zyskasz aż 35 GB transferu na miesiąc! Poza tym minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane nie tylko do wszystkich w Polsce, ale też w roamingu UE. Znakomicie!

35 pkt. Bardzo dobrą ofertę ma też T-Mobile Polska, właściciel wcześniejszej sieci Heyah. Cena pakietu wynosi w tym przypadku 30 zł, ale zyskasz za to usługę Supernet Video DVD. Dzięki niej możesz korzystać np. z Netflixa bez utraty transferu danych. Ten wynosi 30 GB na miesiąc. Usługi bez limitu, również w roamingu UE.

34 pkt. A może nie potrzebujesz darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to wybierz Perfekt Match z 25 GB transferu danych. Wirtualny operator Mobile Vikings zapewnia kumulowanie niewykorzystanego transferu w nieskończoność! To fantastyczna oferta na kartę! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, inaczej GB przepadną. W tym celu możesz aktywować usługę Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Bardzo dobrą ofertę na kartę ma też a2mobile. Jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko kosztuje 29,90 zł i zapewnia 30 GB transferu, Wi-Fi Calling i darmowe social media. Poza tym a2mobile obiecuje nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe, ale bez roamingu UE (RLAH).

32 pkt. Kolejna oferta na kartę za 25 zł! Tyle sobie życzy za swój pakiet #Gigadaje operator komórkowy Virgin Mobile. W cenie dostaniesz nielimitowane usługi w Polsce (choć bez darmowych wiadomości MMS), również bez darmowego roamingu UE (RLAH). W zamian zyskasz rosnący transfer danych z 15 do aż 30 GB! Coś za coś!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha od razu zapewnia 15 GB transferu na każdą kartę SIM, a ze stażem rośnie on do 20 GB na osobę. Identycznie jak w ofercie indywidualnej (z 1 kartą SIM), ale sporo taniej! Nie będziesz płacił 50 zł za 2 numery, lecz jedyne 40 zł! To aż -10 zł rabatu w każdym miesiącu! Usługi są nielimitowane, a umowa bezterminowa.

35 pkt. nju mobile duet rabat dla duetów jest jeszcze większy! Za drugi numer nie zapłacisz 29, lecz tylko 9 zł! Rabat miesięczny to aż -20 zł każdego miesiąca, w którym zapłacisz za 2 osoby tylko 38 zł! Transfer rośnie z 20 do 60 GB 5G, ale jest on współdzielony na obie osoby. Umowa na czas nieokreślony.

Zobacz również: najtańsze oferty z 2 kartami SIM

35 pkt. lajt mobile najczęściej oferuje tanie oferty, jak i w tym przypadku. Za 2 numery zapłacisz w sumie 44,98 zł, co oznacza rabat -5 zł miesięcznie. Umowa bezterminowa, rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS są nielimitowane, a transfer internetowy 30 GB dla każdej osoby.

33 pkt. A może potrzebny jest znacznie większy pakiet internetowy? Tyle oferuje DUET MEGA od lajt mobile. Cena tym razem to 84,98 zł za 2 karty SIM, ale w zamian operator oferuje aż 300 GB transferu dla każdej osoby! Usługi głosowe/tekstowe nielimitowane do wszystkich sieci. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Wirtualny operator Premium Mobile oferuje rabat miesięczny -5 zł dla 2 osób. Oferta dla par stanowi połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. W pakiecie oferowanych jest 20 GB transferu na każdą osobę, poza tym minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, ale bez RLAH. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów