Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Marzec 2020

28

Początkiem lutego zadebiutował nowy topowy abonament T-MobileOferuje on dwukrotnie większy transfer danych niż podobna oferta sieci Play, ale czy ze względu na swoją wysoką cenę był w stanie zamieszać w naszym rankingu ofert GSM? Zapraszamy do kolejnej odsłony naszego comiesięcznego Rankingu ofert komórkowych na marzec 2020.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 28.02.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce - Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce - Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Na czele ofert abonamentu bez telefonu bez zmian - Plush ABO 10 GB zajmuje pierwsze miejsce. Ten niezwykle atrakcyjny pakiet kosztuje tylko 25 zł i zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 10 gigabajtów na start, a także darmowe social media. To nie wszystko! Dla stałych klientów paczka danych rośnie do 20 GB, a kolejne 10 GB możesz przeznaczyć na korzystanie z serwisu YouTube. Pary otrzymują rabat -5 zł na numer, a umowa jest bezterminowa.

35 pkt. Sieć nju mobile ma bardzo podobne warunki umowy. Jest jednak nieco droższa - jej pakiet „Wszystko” kosztuje 29 zł (choć w duetach wychodzi taniej, gdyż drugi numer kosztuje tylko 9 zł!). Rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane, a dla lojalnych transfer rośnie z bazowych 10 do aż 30 GB! To kolejna świetna i bezterminowa oferta.

34 pkt. Propozycja od lajt mobile jest jeszcze tańsza. Jego atrakcyjny pakiet Numer 1 kosztuje bowiem jedyne 19,99 zł! Co więcej, do Twojej dyspozycji od razu przysługuje aż 30 GB transferu, a usługi głosowe i tekstowe w kraju są bez limitów. W przeciwieństwie do Plusha i nju, tym razem brak bezpłatnego roamingu UE, jest za to tzw. Bonus Krajowy. Umowa bezterminowa.

32 pkt. Red Bull Mobile nie ma wyraźnych wad, stąd zebrał sporo punktów. Brakuje tu jednak „fajerwerków” jakie serwują jego rywale. Pakiet kosztuje 29 zł na miesiąc i zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz 10 GB paczki danych. Niewykorzystane GB przechodzą na następne na 2 miesiące, lecz brak bonusów za staż czy dla par. Umowa bezterminowa.

31 pkt. Sporo tańszy od poprzedniego RBM i nju mobile jest Premium Mobile. Jego pakiet Freedom2 kosztuje tylko 24,70 zł, a więc jest jedną z najtańszych ofert w naszym zestawieniu. Otrzymasz w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci (bez RLAH) oraz aż 20 gigabajtów transferu. Jeżeli szukasz oferty dla całej rodziny, to zyskasz dodatkowe zniżki. Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - T-Mobile - XL (31 pkt) - nowość.

5. miejsce - Solo L (30 pkt).

33 pkt. Również w abonamencie z telefonem króluje Plush i jego pakiet ABO 15 GB! Operator oferuje w nim nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE, 15 GB i następne 10 GB na YouTube i serwis Tik Tok. Ceny smartfonów zaczynają się od 1 zł, do których doliczana jest osobna opłata ratalna. Sam abonament kosztuje tylko 25 zł. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące darmowego abonamentu.

32 pkt. Abonament Plus.80 to jeszcze bogatsza oferta, ale znacznie droższa. Dostaniesz nielimitowane usługi (również w roamingu UE), 24 GB na pełnej prędkości i paczkę minut na rozmowy międzynarodowe. Możesz wybrać 1 z 3 usług premium - są to HBO GO, IPLA z Ligą Mistrzów UEFA oraz Tidal. Również i tym razem za sprzęt pobierana jest osobna rata. Szukasz oferty z kilkoma numerami? W Plusie kolejne karty są tańsze o 50%!

31 pkt. Plan Mobilny 55 to jeden z najbogatszych i - według naszych kryteriów - najbardziej atrakcyjny abonament od Orange. Dostaniesz w nim nieograniczone połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) i 15 GB bez ograniczeń prędkości transferu. Przez pierwszy kwartał otrzymasz pakiet Music Pass (m.in. Tidal i Spotify) za darmo, a operator bardzo często nie pobiera opłaty za telefon - spłacasz go w osobnych ratach. Kolejne karty SIM są przecenione o 20 zł, a za przeniesienie numeru dostaniesz kolejne 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. Ostatnia nowość T-Mobile! Pakiet XL zadebiutował początkiem lutego bieżącego roku. To topowy pakiet w ofercie tego operatora - kosztuje aż 149 zł, ale abonament zawiera już opłatę za telefon. W dodatku dostaniesz bardzo dobre warunki umowy z aż 70 GB transferu na miesiąc! Reszta usług jest oczywiście nielimitowana (w tym RLAH). Całość uzupełnia usługa Supernet Video DVD.

30 pkt. Bardzo duży transfer danych ma także abonament Solo L sieci Play. Jest to aż 35 GB, a przez pierwsze pół roku dostaniesz nawet 70 gigabajtów! Ponadto będziesz mógł się cieszyć z nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci i telewizji Play NOW. Operator daje w prezencie na 6 miesięcy darmowy dostęp do Tidal, a jeżeli szukasz oferty z wieloma numerami, to wybierz Play Pokolenia. W Play nie ma osobnych rat za telefon, których ceny zaczynają się od 1 zł.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo - Viking 25 No Limit (34 pkt).

1. miejsce ex aequo - #GigaDaje (34 pkt).

3. miejsce - Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

4. miejsce ex aequo -  nju z usługą „Wszystko” (32 pkt).

4. miejsce ex aequo -  Nowy Plush na kartę (32 pkt) - nowość.

34 pkt. Wolisz ofertę na kartę? Świetną ofertę proponuje wirtualna sieć Mobile Vikings. Jej pakiet Viking 25 No Limit kosztuje tylko 25 zł i oferuje minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitów, lecz bez darmowego roamingu UE. Siłę oferty stanowi jednak paczka internetowa, która wynosi 15 GB na miesiąc. Niewykorzystany transfer przechodzi na kolejny miesiąc i to bez żadnych ograniczeń! Aby nie utracić zebranej paczki GB, warto aktywować usługę Autodoładowanie.

Uwaga - od 4 marca Mobile Vikings oferuje 3 nowe pakiety.

34 pkt. Virgin Mobile i jego pakiet #GigaDaje zebrał tyle samo punktów, ale dla wielu będzie on mniej atrakcyjny. Obie oferty łączy kilka cech wspólnych, jak ta sama cena 25 zł i wzrost transferu. W Virgin nie ma jednak kumulacji GB, lecz dla stałych klientów transfer rośnie do 30 GB! Wirtualny operator nie zapewnia - w przeciwieństwie do Mobile Vikings - w cenie darmowych MMS-ów.

33 pkt. Bardzo dobrą ofertę ma także a2mobile. Jego „średni” pakiet Niewyczerpalne Wszystko oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju, a także aż 20 GB transferu danych. Całość uzupełniają darmowe aplikacje internetowe (m.in. Facebook i Messenger) i usługa Wi-Fi Calling.

32 pkt. Pakiet „Wszystko” od nju mobile występuje również w wersji prepaid. Jego cena również wynosi 29 zł, a operator zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz paczkę 10 GB, lecz bez darmowego roamingu UE. Zasadnicza różnica tkwi również w sposobie płatności - zamiast opłat za faktury wystarczy doładować konto.

32 pkt. Identyczna zasada panuje w Plushu. Jego oferta na kartę po doładowaniu w kwocie 25 zł wygląda na bliźniaczo podobną do bezterminowego abonamentu Plush ABO 10 GB. W rezultacie dostaniesz nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 20 GB (z czego 10 jest na YouTube i Tik Tok) oraz darmowe social media. Polecamy bezterminowy abonament w tej samej cenie.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Na Plusha nie ma mocnych również w ofertach duet. Jeżeli szukasz oferty z 2 kartami SIM, to wybierz jego pakiet Plush Duet 10 GB. Dostaniesz w nim to samo, co w ofercie indywidualnej, ale z rabatem -5 zł na numer! W skali roku zaoszczędzisz w ten sposób 120 zł. Umowa oczywiście bezterminowa.

35 pkt. Bardzo atrakcyjnie wypada także oferta dla par od wirtualnego operatora lajt mobile. Od stycznia 2020 jest udostępniana w niższej cenie. Pakiet lajtDUET MEGA za 69,99 zł zapewnia - uwaga - aż 300 GB na miesiąc! 200 gigabajtów jest do dyspozycji w godzinach nocnych, a to nie wszystko - dostaniesz też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale bez roamingu UE (RLAH). Umowa bezterminowa.

34 pkt. Druga karta SIM w nju mobile kosztuje tylko 9 zł, co oznacza rabat w wysokości aż 20 zł na numer! To ogromna oszczędność, a do dyspozycji dostaniesz nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (także w roamingu UE) i 10 GB na start. Pakiet internetowy rośnie (do 30 GB) ze stażem w sieci, ale niestety w nju jest dzielony na 2 osoby. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Pakiet lajtDUET Nr 1 nie jest aż tak pełny przepychu jak jego poprzednik, ale jest dwukrotnie tańszy. A i on nie ma się czego wstydzić - otrzymasz w nim nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale tylko Polsce. Cieszy bardzo duży pakiet internetowy - 30 GB na każdą osobę! Umowa bezterminowa.

31 pkt. Połączenie 2 abonamentów Freedom2 to nic innego, jak oferta Freedom dla Dwojga + za 44,40 zł. Dostaniesz w niej to samo, co w pakiecie indywidualnym, lecz w cenie niższej o 5 zł na miesiąc - a więc rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitów. Całości dopełnia transfer po 20 GB na każdą osobę. Podobnie jak lajt mobile, Premium Mobile nie zapewnia darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

28
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
LidiaMajaTo jaTo jaTGS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Co z ofertą na kartę od Orange, przecież ma 25 zł i też kumuluje się internet…

Aras
Gość
Aras

Dawno i nieprawda

Łukasz
Gość
Łukasz

Prawda, prawda

Aras
Gość
Aras

Daj linka

Użytkownik
Gość
Użytkownik

Dlaczego nie ma Lycamobile?
Przecież ta siec od wielu miesięcy była na 1 miejscu w rankingu ofert na kartę!
20 zł na 30 dni, 30 GB internetu w kraju, nielimitowane połączenia i SMS oraz 2 GB w UE.

Janek
Gość
Janek

Plush abonament – ciekawe czy w ofercie duety każda z osób dostaje osobny pakiet internetu RLAH. To byłby duży wyróżnik w stosunku do Nju.

MArcin
Gość
MArcin

W Plushu duety wszystkie pakiety internetowe są oddzielne.

Marcin
Gość
Marcin

Pakiet w a2mobile kosztuje 19,90 10 GB BEZ LIMITU PRĘDKOŚCI ROZMOWY, SMS-Y, MMS-Y BEZ LIMITU 19,90 zł na 31 dni

Jan
Gość
Jan

Mobile Vikings zmieniło ofertę teraz za kumulację trzeba płacić 5 zł lub polecić sieć znajomym

Marcin
Gość
Marcin

Oferta na kartę Mobile Vikings jest już nieaktualna.

Marcin
Gość
Marcin

Filip
Gość
Filip

Play od stycznia już nie pobiera dopłat za korzystanie z roamingu w UE, więc przydałoby się poprawienie limitów w UE dla Play i RBM.
Do tego T-Mobile XL wcale nie jest nowym planem – tylko zmienili nazwę z L na XL.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Miałem Plus na kartę ok. pół roku. Doładowanie miesięczne za 25 zł. Co miesiąc kupowałem za 30 zł. więc na koncie uzbierało się 30 zł.. Jechałem w trasie i w pewnym momencie straciłem możliwość korzystania z internetu i wykonywania połączeń. Mogłem tylko zadzwonić do infolinię Plusa. Okazało się że odcięto mnie ponieważ nie zasiliłem konta za 25 zł.. Niestety te 30 zł. na koncie nie mogłem wykorzystać na zasilenie konta. Mogłem je wykorzystać na inne usługi, a na pytanie jakie pani w Plusie poinformowała mnie że na inne. Miałem nielimitowane rozmowy, smsy, mmsy, i tyle internetu, że nie mogłem go… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

To co to była za oferta…. bo na karte zwykly plush nie mam rozróżnienia….

Anteek
Gość
Anteek

Co z ofertą wRodzinie? „No-limit” rozmów stacjonarnych, komórkowych, smsów i internet 10GB na 60 dni za 30 zł (30 dni za 15 zł).

Mariusz
Gość
Mariusz

Od kiedy a2mobile nie ma w pakiecie darmowego roamingu?
Uzywam go od ok 2lat mieszkajac czesto za granica i nie zauwazylem jakis wysokich oplat na rachunku, w porownaniu do nju, ktory kroil mnie rowno.

To ja
Gość
To ja

Co najmniej od roku

TGS
Gość
TGS

Hahaha
A gdzie lycamobile??????

Maja
Gość
Maja

Jak się ma „Pakiet Social free – korzystanie z Facebooka, Messengera, Instagrama i WhatsApp w kraju bezpłatne.” w Plush przy korzystaniu z hotspota na laptopie?

Lidia
Gość
Lidia

Mam w Premium Mobile i sobie chwalę, Tanio, dobry zasięg (od Plusa), z obsługą klienta nie było problemów. Polecam :)

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów