Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Marzec 2019

15

W lutym bieżącego roku operatorzy komórkowi prześcigali się krótkoterminowymi promocjami z okazji Walentynek. Większość z nich dotyczyła ofert dla par, ale wiele zmian na stałe wprowadziła sieć Lajt Mobile – nie tylko w duetach, ale i w abonamencie indywidualnym oraz dla firm. Czy miały one wpływ na nasz cykliczny ranking ofert komórkowych? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 28.02.2019. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

2. miejsce ex aequo – T1 Bez Limitu (31 pkt).

5. miejsce – Plan Wzbogacony (30 pkt).

Najwięcej punktów wśród ofert z telefonem uzyskał Plush ABO 15 GB. Abonament kosztuje tylko 25 zł, ale należy do niego dodać osobną ratę za urządzenie. Podobne rozwiązanie ma miejsce np. w Plusie czy Orange. Generalnie propozycja Plusha w skali całej umowy i tak jest jedną z najtańszych. Operator zapewnia w ramach dwuletniej umowy nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, 15 GB standardowego pakietu danych oraz dodatkowe 10 GB na korzystanie z serwisu YouTube. Ponadto Plush nie pobiera transferu za korzystanie z takich aplikacji, jak np. Facebook czy Messenger. W styczniu oferta Plusha wzbogaciła się o nowe i atrakcyjne telefony. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

W topowym abonamencie Play Solo L również dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, ale także większy pakiet internetowy – aż 30 GB na pełnej prędkości. Po ich wykorzystaniu transfer spada do 1 Mb/s. Oprócz tego czeka na nas szereg bonusów, jak np. darmowy Tidal przez całą umowę czy rozszerzony pakiet telewizji Play NOW. Pozostałe usługi w ramach pakietu Play 360 są płatne osobno. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki, a kwota 80 zł miesięcznie to minimalna opłata za Solo L z urządzeniem. Operator przyznaje rabat w ofertach z większą liczbą kart SIM, np. w rozbudowanym pakiecie Play Pokolenia.

Jeden z najbardziej rozbudowanych abonamentów Plusa jest dość podobny do wcześniejszego Plusha. Również i tym razem za sprzęt pobierana jest osobna rata (jej wysokość zależy od klasy telefonu) do abonamentu, który wynosi tu nie 25, lecz 50 zł. Z drugiej strony ceny telefonów są z reguły niższe – często nie jest pobierana za nie żadna opłata startowa! Pakiet Plus.60 oferuje nielimitowane minuty i wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci, 12 GB na pełnej prędkości i paczkę 120 minut na rozmowy międzynarodowe. Po ich wykorzystaniu transfer spada do 1 Mb/s. Operator daje darmowy dostęp na próbny okres 2 miesięcy do HBO GO i serwisu IPLA. Ponadto otrzymamy rabat -50% na kolejne numery w ramach jednej umowy, a także -10 zł miesięcznie za przyłączenie do programu smartDOM.

Abonament T-Mobile jest zbliżony do propozycji Plusa. Jest jednak podstawowa różnica – w jego cenie ujęta jest już opłata za telefon, nie znaczy to jednak, że oferta musi być przez to tańsza. Jego najniższa konfiguracja kosztuje 70 zł miesięcznie, ale często aby obniżyć cenę telefonu należy podwyższyć zobowiązanie miesięczne. Oferty z najdroższymi flagowcami mogą więc kosztować nawet około 200 zł miesięcznie. Pakiet T1 Bez Limitu zapewnia nieco mniejszy pakiet internetowy, bo 10 GB na pełnej prędkości. Poza tym podstawowe usługi (minuty i wiadomości tekstowe) są oczywiście nielimitowane, a dodatkowo oferowane są opcjonalne usługi poza abonamentem. Znaczne oszczędności czekają na nas w ofertach rodzinnych T-Mobile.

Jeżeli 10 czy 12 gigabajtów to dla nas niewystarczający transfer, to zwróćmy uwagę na topowy abonament Orange – Plan Wzbogacony. Zapewnia on aż 20 GB na pełnej prędkości, nielimitowane minuty do wszystkich sieci, a także nieograniczone SMS-y i MMS-y. Poza tym otrzymamy pakiet 100 minut na rozmowy międzynarodowe. Opłaty startowe za telefony zaczynają się od 0 zł, a cena abonamentu 69,99 zł nie zawiera raty za sprzęt. Jej wysokość zależy – jak to ma miejsce np. w Plusie – od klasy oferowanego smartfona. Orange proponuje również szereg dodatkowych usług, które można sobie dokupić do abonamentu. Na kolejne karty SIM operator przyznaje rabat -20 zł. Za przeniesienie numeru dostaniemy 3 miesiące darmowego abonamentu.

Oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (33 pkt) – nowość.

4. miejsce – Red Bull Mobile SieMa 29 (32 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

Na Plusha nie ma mocnych również w ofertach bez telefonu. Bezterminowy Plush ABO 10 GB zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także 10 GB transferu. Dla stałych klientów paczka danych rośnie nawet do 20 gigabajtów, a kolejne 10 GB można przeznaczyć na serwis YouTube. Plush oferuje także darmowe social media (m.in. Facebook, Messenger i Twitter). To wszystko za 25 zł miesięcznie. Jakby tego było mało, dostaniemy rabat -10 zł na 2 numery w ofertach dla par. Jest to znakomita oferta z umową na czas nieokreślony.

Niewiele mniej punktów uzyskał nju mobile, którego oferta również jest bardzo atrakcyjna. Pakiet „Wszystko” kosztuje nieco więcej, bo 29 zł, ale stali klienci mogą liczyć na jeszcze większy bonus – aż 30 gigabajtów! Submarka Orange oferuje naturalnie połączenia głosowe i tekstowe bez limitów, nie dostaniemy jednak darmowych aplikacji internetowych, które przy tak sporym transferze i tak nie jest żadną wadą. W ofercie dla dwojga zyskamy także większy rabat na drugi numer. Łącznie za 2 karty SIM w nju dla par zapłacimy tylko 38 zł, co oznacza obniżkę aż o 20 zł miesięcznie! Niestety transfer w duetach jest wspólny, za to możemy się cieszyć bezterminową umową.

Nowy abonament sieci Lajt Mobile, który zadebiutował na rynku pod koniec lutego bieżącego roku. Pakiet Numer1 zapewnia w bardzo niskiej cenie (19,99 zł) nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych. W przeciwieństwie do wcześniejszych propozycji, nie dostaniemy tu darmowych minut na numery stacjonarne, ale można je dokupić za jedyne 2 zł. Lajt Mobile nie oferuje (w przeciwieństwie do większości rywali) ponadto darmowego roamingu UE, za to dostaniemy od razu aż 30 GB! Dla porównania, w nju mobile trzeba czekać na przyznanie takiego bonusu aż 2 lata. To jedna z najlepszych ofert bez długoterminowej umowy.

Red Bull Mobile nie ma słabych stron, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym. Dostaniemy więc nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (również w roamingu UE) i 15 GB na krajową transmisję danych. Niewykorzystane GB przechodzą na kolejne 2 miesiące. Oferta sieci Red Bull Mobile nie daje jednak dodatkowych bonusów za staż czy za zamówienie 2 kart SIM. I tym razem podpisujemy umowę na czas nieokreślony.

Propozycja sieci Premium Mobile to następna świetna krajowa oferta abonamentu. W cenie pakietu Freedom2 dostaniemy nielimitowane minuty (w przeciwieństwie do Lajta również na numery stacjonarne), a także wiadomości SMS i MMS, lecz bez darmowego roamingu UE. Ponadto od samego początku otrzymamy do dyspozycji aż 20 GB transferu. Aby cieszyć się takim transferem w Plushu, należy być jego klientem minimum przez 2 lata! Kolejną ogromną zaletą jest podpisywanie umowy na czas nieokreślony, dzięki której możemy zrezygnować z usługi w każdej chwili.

Oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Viking 25 No Limit (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GigaDaje (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Do Wszystkich S (34 pkt) – nowość.

5. miejsce – Orange 25 GB (33 pkt).

Najwięcej punktów w ofertach prepaid zyskuje operator a2mobile i jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko. Jego cena miesięczna wynosi zaledwie 19,90 zł, a w zamian otrzymujemy nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci. I to również w roamingu UE! Sieć chwali się „niewyczerpalnym” pakietem internetowym, lecz jego prędkość zaczyna spadać już po wykorzystaniu 5 GB. Do tej granicy transfer nie ma żadnych limitów. Ponadto w tej rewelacyjnej cenie dostaniemy darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling. Bardzo dobra oferta na kartę!

Co prawda Mobile Vikings nie zapewnia darmowego roamingu UE, ale dla wielu jego oferta Viking 25 No Limit i tak będzie faworytem. Wirtualny operator za jedyne 25 zł daje do dyspozycji nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci, a także 15 GB transferu. Największą zaletą pakietu jest kumulacja niewykorzystanych gigabajtów na kolejne miesiące. I to bez ograniczeń! Musimy tylko pamiętać o systematycznym doładowaniu konta, aby zebrany bonus nie przepadł. W tym celu warto włączyć usługę autodoładowanie. Kolejna znakomita oferta prepaid!

W tej samej cenie 25 zł dostaniemy również atrakcyjne warunki w Virgin Mobile. W pakiecie #GigaDaje brakuje jednak nielimitowanych MMS-ów (połączenia i SMS-y są bez limitów), lecz otrzymamy sporą paczkę 15 gigabajtów. Wirtualny operator nagradza za staż dodatkowymi GB. W ten sposób można uzbierać nawet 30 gigabajtów! Będzie je trudno wykorzystać, tym bardziej, że Virgin Mobile nie pobiera transferu za korzystanie z niektórych aplikacji internetowych, jak np. Facebook czy Messenger.

Bardzo zbliżonym pakietem do wcześniejszego a2mobile jest „Do Wszystkich S” od Lycamobile. I tym razem dostaniemy w bardzo zbliżonej i niskiej cenie darmowy roaming UE, sporą paczkę danych i nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, lecz bez MMS-ów. Jego przewagą może być większy pakiet internetowy na pełnej prędkości, nie otrzymamy jednak takich dodatków, jak np. darmowe social media. Atrakcyjna oferta warta rozważenia.

Bardzo duży pakiet internetowy czeka na nas w ofercie Orange na kartę. I tym razem brakuje nielimitowanych wiadomości MMS, ale połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych są nieograniczone, podobnie jak popularne SMS-y. Część transferu pochodzi z bonusu za doładowanie telefonu odpowiednią kwotą, ale to nie wszystko. W cyklicznych pakietach paczka internetowa rośnie o 1 GB po uzupełnieniu stanu konta. Bardzo dobra oferta na kartę, zwłaszcza dla internautów.

Oferty na kartę


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

15
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ClapsMirek KrzysiekNorbertFilip WitkowskiKarol28 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dorotan
Gość
dorotan

Dlaczego nie ma polskiej sieci OTVARTA ?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Patrz: punktacja

Kris
Gość
Kris

Po prostu całe to porównanie jest trochę skrótowe. Kopiujecie od kilku miesięcy ciągle to samo i zmieniacie tylko telefony.
Ciekawa informacja przy Orange na Kartę, że nie ma możliwości aktywacji połączeń oczekujących. XXIw.? Masakra.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Nie robimy roszad, jeżeli operatorzy nie zmieniają ofert. Telefony daliśmy takie, żeby był ten sam model u każdego operatora. Wtedy takie porównanie jest pełniejsze, bo bierze pod uwagę również wysokość opłat za ten sam telefon w różnych sieciach

Mariusz TakiTam
Gość
Mariusz TakiTam

Lycamobile to jakiś dramat jest. Skuszony 30GB skorzystałem z ich oferty i coś czuję,że nie wytrzymam u nich nawet miesiąca. Nigdy nie spotkałem się z taką ignorancją helpdesku. Zero odzewu. Dosłownie żadnej odpowiedzi a mija już tydzień. Prędkość internetu żenująco słaba. A mam porównanie bo korzystałem z większości ofert. Polecam Viking Mobile. Super helpdesk i żadnych problemów. Małym minusem dla mnie jest że opierają się na play, ale to zależy od lokalizacji. W a2 było by super ale czasem (bardzo rzadko) zanikał mi u nich internet. Jeśli działo się to w weekend to kaplica bo nie działa wtedy biuro obsługi.

Szoko84
Gość
Szoko84

Przeniosłem do Lycamobile dzis numer (z RBM), potrzebowałem więcej internetu.
Dla mnie bomba. Wszystko działa na tip top. Trzeba tylko samemu skonfigutowac internet (2 min z filmem na YT).
Ja polecam bo to na papierze i w rzeczywistości najlepsza oferta.
Za doładowanie online dają bonus 10% plus 20 zł za przeniesienie numeru (po 5 zeta przy czterech doladowaniach).
Brak mmsow to jedyny minus.

Mariusz TakiTam
Gość
Mariusz TakiTam

No ja nie miałem do nich tyle szczęścia. Podobnie jak do a2mobile. Btw. jeśli ktoś ma problem z internetem i rozmowami w a2mobile możliwe że jest to związane z ich problemem z odświeżaniem pakietów. Może to mieć związek z kasą na koncie (czyli po wykupieniu pakietu zostaje 0). Spróbujcie doładować konto o 1 miesiąc z „górką”. Jak komuś zależy na wielkości pakietu danych to polecam orange, Jestem z nimi 2 miesiąc i mam 55 gb (niewykorzystany transfer przechodzi na kolejne miesiące) w pakiecie odnawialnym dają mi co miesiąc o 1gb więcej plus dodatkowe gb za doładowania i skarbonka 5%. Minusy… Czytaj więcej »

andrzej
Gość
andrzej

a jak z tethering? Dalej blokują udostępnianie Internetu z telefonu?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Bardzo często dostajemy takie niepokojące sygnały odnośnie Lycamobile… A szkoda, bo „na papierze” ich poszczególne pakiety wyglądają bardzo dobrze

Jan Nowak
Gość
Jan Nowak

Za mało info dla firm 25 dni w EU najważniejsze są pakiety dla firm a nikt tyle nie daje co Orange

Karol28
Gość
Karol28

A gdzie Play z ofertą SOLO L za 30 zł/mies. w którym są nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, nielimitowane SMSy + 15 GB na pełnej prędkości, a później nielimitowane GB z prędkością do 1 mbps do końca ważności pakietu? Wysoki lejek po zużyciu GB to unikalna oferta, przebijające nawet a2mobile, gdzie już po 5 GB net zwalnia do 3 mega, po 10 do 1 mega, a po 15 już żałosne 0.5 mega. A Play po 15 GB śmiga na 1 mega aż miło. Nawet z roczną ważnością konta to działa.

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Jak dla mnie wszystkie oferty poniżej a2mobile powinny być wyżej, a a2 powinno być na końcu. Orange nie dośč że za 25 zł daje 30 GB to do tego kumulacja internetu bez ograniczeń i 1 GB więcej co miesiąc (pod warunkiem systematycznego odnawiania). Messenger i Facebook mało co transferu zjadają więc pal licho z nimi. Następnie Lycamobile S z 30 GB (zjada na śniadanie a2), następnie Virgin z 30 GB, potem Viking z 15 GB a na końcu a2 – powody są 4: po pierwsze: w a2 prędkość spada już po 5 GB (gdzie inne sieci mają znacznie więcej GB),… Czytaj więcej »

Norbert
Gość
Norbert

Fajnie… tylko zabrakło informacji w a2mobile , że tam działa też w roamingu polityka uczciwego korzystania i nawet za odbierane połączenia trzeba wtedy płacić….a w Virgin nie płacę za odbierane nic…i plan przeniesienia się rypnął. Może uwzględniajcie jak to jest z tym faktem bo niektórzy pracują za granicą i ponad połowe czasu z każdych badanych 4 miesięcy spędzają poza krajem.

Mirek Krzysiek
Gość
Mirek Krzysiek

dziwne, dlaczego nic nie ma o nowym abo Virgin za 14 zł?

Claps
Gość
Claps

A2mobile 1 miejsce na kartę i jak dla mnie inne oferty się do niej nie umywają