Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Maj 2024

Gdzie znajdziesz obecnie najlepszy abonament komórkowy z telefonem i bez, ofertę na kartę i pakiet dla dwojga? Czy nastąpiły pewne zmiany w stosunku do poprzedniego zestawienia? Przekonaj się sam i porównaj oferty komórkowe w naszym najnowszym rankingu na maj 2024!

Oferty aktualne na 24.04.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plan L (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – O! Luzacka! 5G (34 pkt) – nowość.

5. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. W ofercie Plush ABONAMENT 15 GB zyskasz nielimitowane minuty, wiadomości tekstowe SMS/MMS, a także dużą paczkę danych. Na start otrzymasz 15 gigabajtów, a w bonusie za staż wzrośnie ona do 20 GB! Rachunki miesięczne to równe 25 zł. Naturalnie jest tu bezpłatny roaming UE i social media (aplikacje internetowe). Umowa na czas nieokreślony, a więc bezterminowa.

37 pkt. Abonament „Wszystkonju mobile oferuje jeszcze więcej Internetu w telefonie! Jest tu bowiem aż 60 GB na start i do 180 GB w bonusie stażowym! Możesz też liczyć na darmowe rozmowy głosowe i tekstowe (SMS-y i MMS-y), darmowy roaming UE, choć brak tu darmowych social mediów. Opłaty miesięczne są nieco wyższe i wynoszą 29 zł na miesiąc. Umowa bezterminowa.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Nieco przerobiony w lutym 2024 roku abonament lajt mobile, Plan L, da Ci od samego początku aż 60 GB 5G! Oprócz ogromnej paczki internetowej są tu też nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, także w ramach roamingu UE (RLAH). Rachunki miesięczne to równe 30 zł. Do wyboru jest kilka opcji, w tym umowa na czas nieokreślony, którą polecamy! A jeżeli wolisz coś tańszego, to lajt oferuje też nowy i tani abonament Plan S:

34 pkt. – nowość. W abonamencie O! Luzacka! polskiej operatora wirtualnego (MNVO) OTVARTA dostaniesz z kolei 31 GB Internetu w 5G. Super! Są tu też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe, ale bez darmowego roamingu UE. Zamiast niego jest tzw. Pakiet Wakacyjny, którego aktywujesz 2x w trakcie roku kalendarzowego. Cena miesięczna to tylko 23,99 zł. Umowa bezterminowa.

33 pkt. W sieci INEA zapłacisz za całość tylko 24,90 zł miesięcznie – jest więc taniej nawet niż w Plushu! Ten abonament komórkowy z samą kartą SIM zapewnia nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS i MMS oraz 20 GB Internetu w Polsce i limit 5 GB w roamingu (RLAH). Nie ma tu jednak darmowych aplikacji internetowych/social mediów czy bonusu GB za staż w sieci.

32 pkt. Freedom3 5G jest następnym bardzo atrakcyjnym abonamentem z samą kartą SIM. Jest to wg naszego rankingu najbardziej opłacalna oferta wirtualnej sieci Premium Mobile. Koszt miesięczny to 29,70 zł, w zamian otrzymasz nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS/MMS w kraju, lecz i tym razem RLAH (roam like at home). W zamian na telefon otrzymasz aż 45 GB transferu 5G w Polsce! Umowa oczywiście na czas nieokreślony.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 30 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

4. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. W ofercie Plush ABONAMENT 60 GB będziesz mógł kupić wiele smartfonów w cenie od 1 zł na start! Umowa trwa 24 miesiące, a przez pierwszą połowę jej trwania będziesz płacił miesięcznie tylko 20 zł, a następnie 30 zł. Chodzi tylko o abonament, bo za telefony pobierana jest osobna rata. Uwaga – dostaniesz tu nie tylko 60 GB transferu 5G i Disney+ w prezencie, ale też darmowe social media! Naturalnie są tu usługi no limit w kraju i za granicą w postaci darmowego roamingu UE.

33 pkt. W topowym abonamencie od T-Mobile Polska otrzymasz – uwaga – prawdziwie nieograniczony transfer 5G! Internet w telefonie nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Taka jest Oferta L Nielimitowana. Wysokość opłat miesięcznych to (bez rat za smartfona) 90 zł, a przez pierwszy kwartał nie będziesz płacił za urządzenie. W cenie abonamentu otrzymasz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, również w roamingu UE. Jest tu też usługa Rozrywka bez Ograniczeń z np. HBO Max za darmo przez 1 miesiąc!

33 pkt. Korzystna oferta z telefonem Plus 59 5G zapewnia obecnie 50 GB 5G i subskrypcję Disney+ na okrągły rok. I tym razem abonament za 59 zł miesięcznie nie zawiera osobnej raty za telefon (od 0,98 zł na start!), a jego spłatę możesz rozłożyć na 12, 24 lub 36 miesięcznych rat. Oczywiście rozmowy, wiadomości SMS i multimedialne MMS są bez limitów, także w ramach roamingu UE.

32 pkt. Podobnie jak T-Mobile, także bogata oferta Play kosztuje miesięcznie 90 zł. Opłaty startowe za sprzęt zaczynają się od symbolicznej złotówki, ale ponownie i tym razem raty doliczane są osobno do abonamentu. Play proponuje w nim 300 GB 5G i telewizję Play NOW, a także usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS bez limitów nie tylko w Polsce, ale i w roamingu UE. Brzmi bardzo dobrze!

32 pkt. Z kolei abonament Plan M operatora Orange jest nieco tańszy, kosztuje bowiem 70 zł na miesiąc. Oferuje też mniejszy pakiet danych, bo 150 GB 5G. Jak to zwykle bywa, abonament nie zawiera opłaty za urządzenie, za które pobierane są raty miesięczne 0%. Uwaga – w Orange opłaty startowe za telefon często wynoszą 0 zł! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielitowane do wszystkich także w roamingu UE (RLAH).


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

35 pkt. Wolisz ofertę na kartę, a nie na abonament? Co powiesz na Heyah S z paczką aż 55 GB danych? W cenie 35 zł miesięcznie otrzymasz ponadto nieograniczone minuty, wiadomości tekstowe SMS i multimedialne MMS, również w ramach roamingu UE! To znakomita oferta na kartę, a więc prepaid bez jakiejkolwiek umowy!

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujesz darmowego roamingu UE (RLAH), to polecamy zwłaszcza ofertę na kartę Perfekt Match za jedyne 25 zł na miesiąc. Otrzymasz w nim kumulację danych – niezużyty transfer GB przechodzi na kolejne miesiące! Kumulacja trwa w nieskończoność, wystarczy tylko mieć aktywne konto na usługi wychodzące. Dobrze jest w tym celu aktywować usługę Autodoładowanie. Minuty i wiadomości SMS/MMS są nielimitowane do wszystkich sieci w Polsce.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. Nowy pakiet na kartę Virgin Mobile o nazwie #GigaCZAD za 35 zł oferuje aż 50 GB Internetu w Polsce i  6,71 GB w UE! Oprócz pokaźnego transferu danych dostaniesz też nielimitowany pakiet darmowych minut i wiadomości SMS/MMS. A to nie wszystko: Virgin da Ci także paczkę 1000 ekstra minut do Ukrainy oraz aż 5000 GB danych na rok!

34 pkt. Nie mogło być inaczej i także T-Mobile oferuje bardzo dobre warunki w swoim prepaidzie. Za 30 zł zyskasz w sumie 30 GB Internetu w telefonie, a także nieograniczone usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci. I to nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE (RLAH). Brzmi całkiem dobrze!

33 pkt. U operatora komórkowego a2mobile dostaniesz m.in. nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS) w kraju, ale co jeszcze? Ta sieć oferuje także Wi-Fi Calling i darmowe aplikacje internetowe! W dodatku jest tu też spory transfer danych o wielkości 30 gigabajtów. Jest tu tak naprawdę praktycznie wszystko prócz darmowego roamingu UE.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt M (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 55,00 zł.

2. miejsce ex aequo – 2x Lajt L (32 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 75,00 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Duet Plush kosztuje tylko 40 zł za 2 karty SIM! W ofertach indywidualnych koszt tych samych ofert do 2x 25 zł co oznacza, że w duecie zaoszczędzicie 10 zł każdego miesiąca! Plush oferuje te same warunki umowy, a więc 15 GB na start z bonusem do 20 gigabajtów za staż, darmowe social media i nielimitowane usługi głosowe/tekstowe, również w roamingu. Umowa na czas nieokreślony.

35 pkt. W nju mobile duet zaoszczędzicie jeszcze więcej gotówki! Jak to możliwe? O ile pierwsza karta SIM kosztuje standardowo 29 zł, to za drugi numer zapłacicie jedynie 9 zł co miesiąc! Oznacza to naprawdę spory rabat -20 zł każdego miesiąca! W sumie za 2 numery zapłacie nie 58, lecz zaledwie 38 zł miesięcznie. Co ważne, transfer danych rośnie z bazowych 60 do aż 180 GB, ale jest współdzielony na oba numery. Umowa na czas nieokreślony.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

33 pkt. W lajt mobile duet otrzymasz rabat -5 zł miesięcznie. Co dostaniecie jeszcze oprócz niższej ceny? Naturalnie nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz multimedialne MMS-y, a także 30 GB na każdą osobę. Rachunki miesięczne wyniosą 30+25 zł, w dodatku przez 4 pierwsze miesiące możecie liczyć na ekstra rabat. Do wyboru umowa na czas nieokreślony, 6 lub 24 miesiące.

32 pkt. Jeszcze większy rabat, bo przez 5, a nie 4 miesiące, zyskacie w ofercie duet złożonej z 2x pakietu Plan L. W dodatku wirtualny lajt mobile oferuje aż 60 GB Internetu na każdego użytkownika, a także nielimitowane usługi głosowe oraz tekstowe, także w RLAH (roaming UE). Opłata miesięczna to 40+35 zł, a przez pierwsze miesiące tylko 30+25 zł. I tym razem masz możliwość wyboru umowy bezterminowej.

31 pkt. Z kolei Premium Mobile oferuje pakiet duet złożony z 2 ofert indywidualnych Freedom2. Dostaniecie tu w sumie po 30 GB danych na kartę SIM. Jakie warunki umowy? To samo, co w ofercie z 1 numerem, ale z rabatem – za 2 karty SIM zapłacicie 34,80 zł miesięcznie. Nie ma tu jednak darmowego roamingu UE, ale umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe
PORÓWNAJ OFERTY


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.