Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Maj 2023

Szukasz najlepszych ofert na swój telefon komórkowy? Znajdziesz je w naszym najnowszym rankingu ofert komórkowych na maj 2023! Oto najlepsze abonamenty z samą kartą SIM, z telefonem od 1 zł na start, na kartę oraz oferty dla par. Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 25.04.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

5. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB za 25 zł miesięcznie zapewnia znakomity poziom usług, stąd jego pierwsze miejsce w naszym rankingu. Dostaniesz tu nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS (również w roamingu UE), ale przede wszystkim rosnący z 15 do 20 GB transfer danych dla lojalnych klientów! W Plushu otrzymasz także darmowe aplikacje internetowe, w tym komunikatory. W dodatku umowa jest na czas nieokreślony!

37 pkt. Rosnący transfer internetowy oferuje także sieć nju mobile w swoim pakiecie „Wszystko„. Otrzymasz w nim nielimitowane usługi głosowe/tekstowe w Polsce i w roamingu UE, a transfer danych rośnie z 20 do aż 60 GB 5G! Cena nie ulega przy tym zmianie i cały czas wynosi 29 zł miesięcznie. Fantastycznie! Umowa jest bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. Świetną ofertą dysponuje także wirtualna sieć komórkowa lajt mobile. W tym przypadku zyskasz od razu aż 30 GB na miesiąc – i to bez czekania na bonus za staż w sieci! Ten bezterminowy abonament Numer 1 z samą kartą SIM oferuje nielimitowane usługi w Polsce i w roamingu UE (RLAH), a jego cena to zaledwie 24,99 zł. Kolejna oferta warta rozważenia!

34 pkt. Abonament komórkowy INEA No Limit 20 GB jest jeszcze tańszy, gdyż kosztuje tylko 24,90 zł miesięcznie. Dostaniesz tu nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci oraz w ramach roamingu (aż 3,08 GB w UE). Krajowa paczka internetowa wynosi z kolei 20 gigabajtów.

33 pkt. Bezterminowy abonament O! Swobodna! od wirtualnego operatora GSM OTVARTA bardzo przypomina powyższego lajt mobile. Dostaniesz tu aż 31 GB w jakości 5G, lecz cena jest nieco wyższa i wynosi 29,99 zł każdego miesiąca. Otrzymasz też nielimitowane usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS do wszystkich w Polsce, ale bez w pełni darmowego roamingu UE. W zamian oferowany jest tzw. Pakiet Wakacyjny, z którego można skorzystać 2 razy w trakcie roku kalendarzowego.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Fantastyczne warunki (przynajmniej na terenie Polski) oferuje inna polska wirtualna sieć komórkowa, a więc Premium Mobile. Jej niedrogi abonament Freedom3 5G kosztuje 29,70 zł miesięcznie, a w zamian zyskasz aż 40 GB Internetu 5G, a także rozmowy, SMS-y i MMS-y no limit do wszystkich w kraju, ale ponownie bez darmowego roamingu UE (roam like at home). Umowa na czas nieokreślony.

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Także w abonamentach z telefonem najwięcej punktów zyskał Plush, a konkretnie Plush ABONAMENT 60 GB. Możesz w nim liczyć na 60 GB transferu 5G, Disney+ za darmo na rok i darmowe social media. Nie ma tu jednak bonusu za staż, ale oczywiście rozmowy i wiadomości tekstowe są bez limitów do wszystkich sieci w Polsce i w UE. Smartfony zaczynają się od symbolicznej złotówki na start. Standardowo do abonamentu doliczana jest osobna rata za telefon komórkowy.

34 pkt. Takiej osobne raty nie ma w sieci INEA. Opłata za sprzęt jest już wliczona w cenę abonamentu, który wynosi… tylko 24,90 zł na miesiąc! Niestety wybór smartfonów jest tu bardzo mocno ograniczony, a opłaty startowe nieporównywalnie wyższe niż u konkurencji. Z drugiej strony umowa trwa tylko 12 miesięcy, a w cenie dostaniesz też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, także w roamingu UE.

33 pkt. Najnowszy abonament Plus 59 5G oferuje od niedawna 50 GB 5G i darmowy dostęp do platformy Disney+ przez rok! Rachunki miesięczne wyniosą – nie licząc osobnej raty za telefon – 59 zł. Wybór smartfonów i innych urządzeń jest tu oczywiście bardzo duży, a ich ceny startowe zaczynają się od 1 zł. Możesz wybrać, czy chcesz spłacać telefon przez 12, 24 czy 36 miesięcy. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu, także w roamingu UE.

33 pkt. W topowym i najbogatszym abonamencie T-Mobile, a wiec Oferta L Nielimitowana, dostaniesz w pełni nielimitowany transfer 5G, który nigdy nie zwolni i nigdy się nie skończy! Cena pakietu to 85 zł na miesiąc, ale należy do tej kwoty doliczyć osobną opłatę za smartfona. Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są bez limitu, oczywiście również w ramach roamingu UE. Ponadto zyskasz usługę Rozrywka bez Ograniczeń, gdzie możesz korzystać np. z Tidal czy HBO Max za 0 zł przez 6 miesięcy.

32 pkt. Abonament L to z kolei topowy abonament indywidualny sieci Play, gdzie dostaniesz obecnie aż 2x więcej transferu 5G! Opłata startowa za sprzęt (bardzo duży wybór!) zaczyna się od symbolicznej złotówki, ale jego ratę należy doliczyć do miesięcznego abonamentu. Rozmowy głosowe i tekstowe SMS/MMS są nielimitowane w kraju i w roamingu UE. W cenie pakietu fioletowy operator oferuje także telewizję Play NOW.

32 pkt. Abonament komórkowy Orange Plan M oferuje od kilku miesięcy aż 140 GB przez pierwszy rok! W drugiej połowie trwania umowy paczka internetowa spada do poziomu 70 GB. Opłaty startowe za telefon b. często wynoszą 0 zł, a wysokość abonamentu to 65 zł, ale znowu trzeba tu doliczyć osobną ratę za sprzęt. Jej wysokość zależy od klasy urządzenia. Rozmowy i wiadomości tekstowe są nielimitowane w Polsce i w RLAH.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Jeżeli wolisz oferty na kartę zamiast abonamentu to zwróć uwagę na Heyah! Ta sieć GSM oferuje za 25 zł aż 35 GB transferu danych! Naturalnie minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce oraz w ramach roamingu UE. Ten pakiet Heyah na kartę to zdecydowanie jeden z faworytów w segmencie prepaid!

Aktualizacja 04.05.2023: Na przełomie kwietnia i maja Heyah zmieniła swoją ofertę

35 pkt. Bardzo dobrą ofertą dysponuje także T-Mobile Polska, a więc właściciel submarki Heyah. Tym razem cena pakietu wynosi 30 zł każdego miesiąca, ale w tej kwocie możesz liczyć na usługę Supernet Video DVD, dzięki której możesz korzystać np. z Netflixa bez zmniejszania krajowego transferu danych. Ten wynosi 30 gigabajtów każdego miesiąca. Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane, również w roamingu UE.

34 pkt. Nie potrzebujesz w pełni darmowego roamingu UE? Jeżeli nie, to wybierz pakiet Perfekt Match wirtualnego operatora Mobile Vikings! Dostaniesz tu 25 GB na miesiąc oraz – a raczej przede wszystkim – kumulację niewykorzystanego transferu! I to w nieskończoność, musisz jedynie pamiętać o zachowaniu ważności konta, inaczej zgromadzone GB przepadną. W tym celu możesz włączyć usługę Autodoładowanie. Super!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Fantastyczne warunki ma także operator a2mobile. Jego plan taryfowy Niewyczerpalne Wszystko za 29,90 zł oferuje 30 GB Internetu, a ponadto także Wi-Fi Calling i darmowe social media. W a2mobile zyskasz rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS bez limitów, ale obecnie bez roamingu UE (RLAH – roam like at home).

32 pkt. Wracamy do ofert na kartę za 25 zł miesięcznie! Tyle zapłacisz pakiet #Gigadaje operatora komórkowego Virgin Mobile. Dostaniesz tu niemal wszystko, nie licząc nielimitowanych wiadomości MMS i bezpłatnego roamingu UE. Ale coś za coś – w tym pakiecie Virgin Mobile otrzymasz rosnący transfer danych z 15 do aż 30 GB! Kolejna oferta na kartę warta jak najbardziej rozważenia!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje 15 GB transferu na każdy numer, ale ponownie rośnie on aż do poziomu 20 GB na każdą kartę SIM. Warunki są te same, co w wersji indywidualnej, ale w lepszej cenie! Pakiet 2 numerów kosztuje nie 50, lecz tylko 40 zł miesięcznie! To aż -10 zł rabatu każdego miesiąca! Umowa pozostaje bezterminowa, a usługi głosowe i tekstowe są bez limitów, również w UE.

35 pkt. nju mobile duet rabat dla par jest jeszcze korzystniejszy! Za drugi numer zapłacisz bowiem tylko 9 zł zamiast standardowych 29! Upust cenowy w nju dla par to aż -20 zł każdego miesiąca, a więc suma rachunków miesięcznych za 2 karty SIM to jedyne 38 zł! Poza tym transfer internetowy rośnie z bazowych 20 do 60 GB 5G, jest on jednak współdzielony na obie osoby. Umowa pozostaje bezterminowa.

Zobacz również: najtańsze oferty z 2 kartami SIM

35 pkt. W wirtualnej sieci komórkowej lajt mobile zazwyczaj napotkasz bardzo tanie oferty i plany taryfowe. W tym przypadku za 2 osoby zapłacicie tylko 44,98 zł (rabat -5 zł na miesiąc). Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, a usługi głosowe oraz tekstowe SMS/MMS są bez limitów. Krajowy transfer danych wynosi pokaźne 30 GB dla każdej osoby.

33 pkt. A może 30 GB to jednak wciąż zbyt mało? Zobacz na pakiet DUET MEGA, również od lajt mobile. W tym przypadku cena jest już znacznie wyższa – za 2 karty SIM zapłacicie w sumie 84,98 zł, ale zyskacie aż 300 GB transferu na osobę! Rozmowy, SMS-y oraz MMS-y są oczywiście nielimitowane do wszystkich sieci, a umowa pozostaje bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.

31 pkt. W Premium Mobile również znajdziesz rabat w wysokości -5 zł na 2 karty SIM. Oferta duet od tego wirtualnego operatora to scalenie 2 indywidualnych pakietów Freedom2. Za 34,80 zł miesięcznie zyskacie po 20 GB transferu na każdą kartę SIM, a także nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w Polsce, choć bez darmowego roamingu UE (RLAH – roam like at home). Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Lepsza opcja w Heyah to teraz subskrybcja Heyah01.

Nie mogę znaleźć tej oferty w heyah. Zmienili coś od maja?

Z dniem 28.04 zmieniła się oferta w Heyah…

„37 pkt. Jeżeli wolisz oferty na kartę zamiast abonamentu to zwróć uwagę na Heyah! Ta sieć GSM oferuje za 25 zł aż 35 GB transferu danych! Naturalnie minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w Polsce oraz w ramach roamingu UE. Ten pakiet Heyah na kartę to zdecydowanie jeden z faworytów w segmencie prepaid!” Na stronie Heyah nie widzę tej oferty…? 🤔

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów