Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nasz Ranking ofert komórkowych pomoże Ci wybrać najlepszy pakiet na telefon. Czy w ostatnich 30 dniach zaszły w nim jakieś zmiany? Czy operatorzy zaskoczyli czymś nowym? Przekonaj się sam!

Oferty aktualne na 23.04.2021. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Plush ABO 15 GB (38 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce – Numer1 (34 pkt).

4. miejsce – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

5. miejsce – Freedom2 (31 pkt).

38 pkt. Plush ABO 15 GB melduje się niezagrożony na pierwszym miejscu w abonamentach bez telefonu! Za 30 zł miesięcznie otrzymasz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, darmowy roaming UE 15 GB na start (po roku 25 GB!), bezpłatne aplikacje social media i kolejną paczkę 10 GB na YouTube’a i Tik Tok. Umowa trwa ile chcesz – jest bezterminowa!

35 pkt. Z bardzo dobrej strony wypada też abonament nju mobile. Pakiet „Wszystko” kosztuje co miesiąc 29 zł, a dostaniesz w nim nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (także w roamingu UE) i 10 GB transferu na początek. Dla stałych klientów rośnie on do aż 30 GB! Podobnie jak wcześniej, także nju oferuje umowę na czas nieokreślony.

Zobacz też: roaming UK w Orange

33 pkt. Świetną propozycję ma też lajt mobile. Co prawda nie zapewnia on darmowego roamingu (RLAH – jest za to tzw. Bonus Krajowy), ale za to jego pakiet Numer 1 jest tańszy i zapewnia od razu jeszcze więcej transferu. Za 24,99 zł dostaniesz aż 30 GB miesięcznie i nielimitowane minuty oraz wiadomości SMS/MMS w kraju! Umowę możesz podpisać na czas nieokreślony.

32 pkt. Kolejny abonament z samym SIM warty zainteresowania to pakiet O! Swobodna! sieci OTVARTA. Otrzymasz w nim 21 GB transferu, ale jak przeniesiesz numer do tego wirtualnego operatora to będzie to aż 31 GB! Usługi telefoniczne są nielimitowane tylko w Polsce (brak RLAH), jest za to Pakiet Wakacyjny z bezpłatnymi minutami za granicą. Umowa na czas nieokreślony.

31 pkt. Premium Mobile oferuje najtańszy abonament z naszej listy top 5. Bezterminowy pakiet Freedom2 kosztuje miesięcznie tylko 24,70 zł, a wirtualny operator gwarantuje w nim nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce, ale ponownie bez roamingu UE. Do Twojej dyspozycji dostaniesz też transfer 20 GB. Umowa bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce – Plush ABO 50 GB 5G (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – Solo L 5G (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plus.60 5G (33 pkt).

2. miejsce ex aequo – Plan Mobilny 75 5G (33 pkt).

5. miejsce – T-Mobile – M+ (31 pkt).

34 pkt. Nowy pakiet Plush ABO 50 GB ponownie gości na najwyższym stopniu podium wśród abonamentów z telefonem! Dostaniesz w nim 50 GB transferu 5G, dodatkowy transfer na social media i Tidala na całą umowę. Poza tym minuty, SMS-y i MMS-y są nielimitowane, także w roamingu. Koszt abonamentu to 60 zł, ale osobną ratę stanowi opłata za telefon (ceny od 1 zł na start). Za przeniesienie numeru nie będziesz płacił za abonament przez 4 miesiące.

33 pkt. W Play dostaniesz znacznie więcej transferu danych! Konkretnie w pakiecie Solo L, który od niedawna zapewnia nie 70, lecz aż 140 gigabajtów! Poza tym zyskasz usługi w Polsce i roamingu UE no limit, telewizję Play NOW, Tidal na pół roku i Amazon Prime Video na 1 miesiąc. Cena abonamentu waha się od 80 do 275 zł (im wyższy tym tańszy telefon), a smartfona możesz spłacać w 24 lub 36 ratach.

33 pkt. Nie tylko Play, ale też zielony operator podwoił niedawno transfer danych w promocji 2x GB. Nowy abonament Plusa ma teraz 50 GB w standardzie 5G przez całą umowę. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są bez limitu w Polsce i UE. Abonament kosztuje 60 zł, a do niego doliczana jest osobna rata za sprzęt. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki. Plus oferuje ponadto Tidala za darmo przez całą umowę i pakiet 120 minut na rozmowy międzynarodowe.

33 pkt. W topowym abonamencie Orange Plan Mobilny 75 zyskasz nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE, a także 70 GB transferu w 5G. Do abonamentu 75 należy ponownie doliczyć osobną opłatę za sprzęt. Tu – ciekawostka – operator bardzo często nie pobiera opłaty startowej, telefony kosztują więc 0 zł. W Orange otrzymasz też dostęp do Video Pass przez całą umowę, co da Ci m.in. Netflixa czy HBO GO!

Zobacz też: roaming UK w Orange

31 pkt. Najnowszy abonament T-Mobile M+ także zapewnia transfer danych w standardzie 5G. Również i on podwaja gigabajty – teraz jest to 50 GB każdego miesiąca. Wysokość samego abonamentu to 65 zł. T-Mobile zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (wiadomości SMS oraz MMS) w Polsce i w roamingu UE. Ceny telefonów zaczynają się najczęściej od kilku złotych.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce – Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (36 pkt).

3. miejsce ex aequo – nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush na kartę (35 pkt).

5. miejsce – Perfect Match (34 pkt).

38 pkt. Plus na kartę nie oferuje największego transferu, bo za doładowanie rzędu 25 zł będzie to „tylko” 10 GB. Jednak w promocji GigaBank Twój niewykorzystany transfer GB będzie się kumulował na kolejny miesiąc! Musisz tylko pamiętać o zachowaniu ważności konta. Poza tym dostaniesz nielimitowane minuty, SMS-y i MMS- do wszystkich, a także darmowe aplikacje internetowe (m.in. Facebook i Messenger).

36 pkt. Nieco mniej punktów uzbierał T-Mobile z października 2020 roku, ale dla wielu to właśnie on będzie miał najbardziej atrakcyjny bonus. Jest nim usługa Supernet Video DVD, która da Ci dostęp m.in. do Netflixa czy Amazon Prime Video. Sam transfer danych również jest większy i wynosi 30 GB. Usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich.

35 pkt. W nju mobile możesz też skorzystać z pakietu „Wszystko” również w wersji prepaid. Cena jest identyczna jak w abonamencie i wynosi 29 zł, usługi są nielimitowane, a transfer danych i tym razem rośnie z 10 do aż 30 gigabajtów. Podstawowa różnica? Zamiast opłacania faktur będziesz doładowywał konto swojego telefonu.

35 pkt. Plush również oferuje zbliżony poziom usług w prepaidzie, co w abonamencie. Tym razem oferta na kartę jest znacznie słabsza od pakietu Plush ABO, gdyż nie dostaniesz w niej bonusu GB za staż w sieci. Operator wciąż jednak gwarantuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich oraz 10 GB transferu za 25 zł.

34 pkt. Jeżeli nie potrzebujesz roamingu UE (RLAH), to całkiem możliwe, że najciekawszym wyborem będzie Mobile Vikings i jego pakiet Perfekt Match! Kosztuje on tylko 25 zł miesięcznie, a dostaniesz w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w Polsce i sporo Internetu. No właśnie – niewykorzystany transfer GB nie przepada, a kumuluje się na kolejne miesiące w nieskończoność! Pamiętaj tylko o zachowaniu ważności konta, inaczej uzbierane gigabajty przepadną.

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 50,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Plush wraca na tron z nowym duecie Plusha, gdzie dostaniesz 15 GB „na głowę” i nielimitowane usługi tekstowe i głosowe. Poza tym zyskasz darmowe social media, a transfer GB ponownie rośnie ze stażem. Rabat na każdy numer to 5 zł. Umowa na czas nieokreślony.

34 pkt. Co ciekawe, nju mobile duet jest nieco uboższy, ale znacznie tańszy! Drugi numer kosztuje tu tylko 9 zł, co daje łącznie jedyne 38 zł na miesiąc! Transfer rośnie z bazowych 10 do 30 GB, ale niestety jest on współdzielony na obie osoby. Poza tym rozmowy i wiadomość SMS/MMS są nielimitowane. Umowa bezterminowa. Od końca kwietnia możesz też zamówić trzeci numer nju!

Zobacz też: nju mobile trio

34 pkt. Tyle samo punktów ma też lajt mobile, ale tym razem nie jest to tania oferta, ale zapewniająca bardzo dużo transferu. W lajtDUET MEGA będzie to aż 300 GB na każdą osobę! Jednak coś za coś – pakiet dla dwojga kosztuje 74,98 zł. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są nielimitowane w kraju.

33 pkt. Spokojnie – lajt mobile znany jest głównie z tanich rozwiązań i takim jest też pakiet lajtDUET Nr 1 kosztujący w sumie 44,98 zł. Dostaniesz w nim bezterminową umowę i nielimitowane usługi w Polsce. Różnica między obiema propozycjami lajt mobile? Zamiast 300 gigabajtów, dostaniesz tu 30 GB na osobę.

31 pkt. Swój duet proponuje też Premium Mobile – za połączenie 2 indywidualnych pakietów Freedom2 dostaniesz rabat miesięczny -5 zł. W sumie za parę zapłacisz 44,40 zł. Rozmowy, wiadomości SMS i MMS są nielimitowane do wszystkich sieci w kraju. Umowa oczywiście bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
grankaRafiDarekZbigniew Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Zbigniew
Gość
Zbigniew

Moze wyjaśni mi ktoś dlaczego oferty na kartę są dużo bardziej atrakcyjne niż abonamentowe.Oglądałem przed chwilę np oferte T-mobile ( 30 zł,30 Gb,3,6 Gb w UE,wszysto bez limitu).Jeśli poproszę o taką ofertę tylko w abonamencie to wszyscy patrzą jak na ufoludka mówiąc że to niemożliwe a u mnie w Play w duecie jeden numer 55 zł a drugi 35 zł tj razem 90 zł.W koncu klient abonamentowy jest na minimum 24 miesiace a ten na karte to w każdej chwili może odejść.Pytam jeszcze raz skąd ta różnica cen.Ja zawsze miałem abonamenty i nie myslę przechodzić na kartę ale wolał bym… Czytaj więcej »

Darek
Gość
Darek

Plush to Plus. Jetem w Plush Abo(nament) od początku (ok.36 miesięcy) i nigdy nie maiłem problemu. Nic nie jest blokowane nawet jak wydzwonisz po 2000 minut, 250 SMS i 100MMS. Z zasięgiem jest różnie, ale tam gdzie mieszkam nie narzekam. Umowa na czas nieokreślony, zrywasz kiedy chcesz.

Rafi
Gość
Rafi

Dlaczego nie ma wszystkich sieci komórkowych?
Ja za miesiąc korzystania z oferty wszystko darmowe plus internet 35GB place 20zl w sieci Lycamobile

granka
Gość
granka

a moim zdaniem taki abonament w Otvarta jest znacznie bardziej korzystny niz te oferty pre paid. miałam kiedyś tel na karte, teraz mam umowe w otvarta wiec mam porownanie.

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów