Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Maj 2020

7

Prezentujemy po raz pierwszy ranking ofert GSM jeszcze przed nastaniem nowego miesiąca. Zestawiamy w nim najlepsze pakiety operatorów komórkowych, które - w razie ewentualnych potrzeb - będziemy aktualizować do końca kwietnia. Przed Wami ranking ofert komórkowych na maj 2020.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 24.04.2020. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt).

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

3. miejsce - Numer1 (34 pkt).

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

4. miejsce ex aequo - No Limit 10GB (31 pkt).

38 pkt. Najwięcej punktów zyskał Plush ABO 10 GB. Za 25 zł możesz liczyć na nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (RLAH), 10 GB na start i darmowe aplikacje internetowe, jak FB czy Messenger. Stali klienci otrzymają wzrost transferu do 20 GB, a następne 10 gigabajtów jest do dyspozycji na YouTube’a i Tik Tok. Znakomita oferta z bezterminową umową!

35 pkt. Bardzo podobne warunki dostaniesz w nju mobile i jego pakiecie „Wszystko” za 29 zł. Cena jest ciut wyższa, ale transfer dla stałych klientów rośnie z 10 do aż 30 GB! Nie ma tu jednak darmowych social mediów, ale otrzymasz wciąż nielimitowane usługi głosowe i tekstowe. Umowa podpisywana na czas nieokreślony.

34 pkt. Szukasz tańszej oferty niż 20 zł? Spójrz na wirtualną sieć lajt mobile i jej pakiet Numer 1 za 19,99 zł. Dostaniesz w nim na start aż 30 GB paczki danych, lecz bez darmowego roamingu UE. Rozmowy, SMS-y i MMS-y w kraju są oczywiście nielimitowane, a umowa podpisywana na czas nieokreślony.

31 pkt. 31 punktów zyskał Premium Mobile i jego oferta Freedom2. Rachunki miesięczne wynoszą jedyne 24,70 zł, a oprócz nielimitowanych usług w kraju otrzymasz aż 20 GB transferu. Brakuje tak naprawdę jedynie darmowego roamingu UE, a umowa jest bezterminowa.

31 pkt. Roaming UE - choć z podwyższeniem ceny pakietu - zapewnia Multimedia i jej nowość No Limit10 GB za 24,99 zł miesięcznie. Jak sama nazwa wskazuje, zapewnia nielimitowane usługi głosowe i tekstowe oraz 10 gigabajtów Internetu. Umowa jest bezterminowa.

Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt).

2. miejsce - Plus.80 (32 pkt).

3. miejsce ex aequo - Solo L (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - Plan Mobilny 55 (31 pkt).

3. miejsce ex aequo - T-Mobile - XL (31 pkt).

33 pkt. Masz deja vu? Plush zyskał też najwięcej punktów w abonamencie z telefonem, choć tu jego przewaga punktowa jest mniejsza. W Plush ABO 15 GB dostaniesz usługi bez limitu w Polsce i w roamingu UE, 15 GB transferu i kolejne 10 na YouTube’a i Tik Tok. Ceny telefonów zaczynają się od 1 zł, a do 25 zł doliczana jest rata za sprzęt. Za przeniesienie numeru dostaniesz 3 miesiące darmowego abonamentu.

32 pkt. Właściciel Plusha, a więc Plus, ma jeszcze bogatszą ofertę, ale znacznie droższą. Pakiet Plus.80 zapewnia nieograniczone korzystanie z telefonu w Polsce i za granicą, 24 GB na pełnej prędkości i paczkę minut międzynarodowych. Możesz wybrać 1 z 3 usług premium - HBO GO z IPLA, Ligę Mistrzów UEFA lub Tidal. Do abonamentu doliczana jest rata za telefon. Dobra wiadomość dla rodzin - kolejne numery są tańsze o 50%.

31 pkt. Ciekawą ofertę (bez dodatkowych rat za telefon) proponuje Play. Jego pakiet Solo L zapewnia usługi bez limitu i ciekawe dodatki: telewizję Play NOW (25 kanałów) przez całą umowę oraz (na 6 miesięcy) Tidal i Amazon Prime Video. Poza tym przez pierwsze pół roku dostaniesz nie 35, lecz aż 70 GB transferu! Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.

31 pkt. Plan Mobilny 55 nie jest topowym pakietem Orange, ale pod wieloma względami najbardziej opłacalny. Otrzymasz w nim minuty, SMS-y i MMS-y bez limitów oraz 15 GB danych na pełnej prędkości. Poza tym Orange zapewnia darmowy roaming UE i pakiet Music Pass na 3 miesiące za 0 zł (m.in. Tidal, Spotify). Operator pobiera raty za telefon, których wysokość zależy od klasy sprzętu, za to często nie pobiera opłaty startowej. Za przeniesie numeru otrzymasz 3 miesiące darmowego abonamentu.

31 pkt. T-Mobile oferuje topowy abonament od początku lutego bieżącego roku. Dostaniesz w nim aż 70 GB transferu danych, poza tym usługi głosowe i tekstowe są oczywiście nielimitowane. Opłata za telefon zawarta jest już w cenie abonamentu, który nie należy do najniższych. Otrzymasz w nim także usługę Supernet Video DVD.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Oferty na kartę:

1. miejsce - Plus Elastyczny + GigaBank (38 pkt) - nowość.

2. miejsce ex aequo -  nju z usługą „Wszystko” (35 pkt).

2. miejsce ex aequo -  Nowy Plush na kartę (35 pkt).

4. miejsce - Perfect Match (34 pkt).

5. miejsce - Orange (33 pkt) - nowość.

38 pkt. Najwięcej punktów zyskuje pakiet Plusa za 25 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz 10 GB, darmowe social media nie nielimitowane usługi głosowe/tekstowe. Możesz również uruchomić bezpłatną promocję GigaBank, dzięki której niewykorzystane GB nie przepadają! Musisz tylko pamiętać o doładowaniu konta na czas.

35 pkt. Oferta „Wszystko” od nju mobile dostępna jest także w wersji karcianej. Otrzymasz w niej to samo, a więc m.in. nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe czy rosnący transfer internetowy. Różnica polega na opłacaniu numeru - zamiast faktur będziesz doładowywał konto swojego telefonu.

35 pkt. Ta sama zasada panuje w Nowym Plushu na Kartę. Za 25 zł otrzymasz praktycznie to samo, co w Plush ABO 10 GB, choć bez bonusu GB. Rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane, a korzystanie z social mediów (m.in. Facebook, Messenger itp.) nie wpływa na posiadany transfer danych.

34 pkt. Świetną ofertą na kartę dysponuje Mobile Vikings. Jego nowy pakiet Perfect Match kosztuje tylko 25 zł i zapewnia nielimitowane usługi (tylko w kraju, bez darmowego roamingu UE) i 20 GB. Największą zaletą oferty jest darmowa i nieograniczona kumulacja gigabajtów!

33 pkt. W kwietniu Orange poinformował o wyłączeniu dodatkowych opłat roamingowych w swojej (a także w nju) ofercie na kartę. Za 30 zł dostaniesz darmowe minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, a także 15 GB transferu danych. To kolejna znakomita oferta na kartę!

Oferty duet bez telefonu:

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce - lajtDUET MEGA  (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 69,99 zł. 

3. miejsce ex aequo - W Parze za 19 zł (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

3. miejsce ex aequo - lajtDUET Nr 1 (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 34,99 zł.

5. miejsce - Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Jeżeli szukasz oferty GSM na 2 numery, to warto wybrać Plush Duet 10 GB. Pakiet oferowanych usług jest identyczny jak w taryfie indywidualnej. Różnica tkwi w niższej o 5 zł cenie na osobę - za 2 numery zyskasz więc 10 zł miesięcznie! W skali roku oszczędności sięgają 120 zł, a umowa pozostaje na czas nieokreślony.

35 pkt. Potrzebujesz znacznie większego pakietu internetowego? Sprawdź lajt mobile i jego lajtDUET MEGA. Co prawda za 2 numery zapłacisz 69,99 zł, ale otrzymasz łącznie aż 300 GB danych! Część transferu (200 gigabajtów) jest dostępna w nocy. Poza tym dostaniesz nielimitowane usługi, lecz bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Więcej zaoszczędzisz w nju mobile. Drugi numer kosztuje tylko 9 zł (rabat -20 zł na miesiąc!), dzięki czemu w skali roku zyskasz aż 240 zł. Pakiet dla dwojga nju ma jednak jeden minus - pomimo zwiększania transferu dla stałych i lojalnych klientów jest on wspólny dla obu użytkowników. Umowa bezterminowa.

34 pkt. Mniej i skromniej, ale za to niemal dwukrotnie taniej - taki jest kolejny pakiet lajtDUET Nr 1 za 34,99 zł. Otrzymasz w nim nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS) w kraju i 30 GB na osobę, lecz bez darmowego roamingu UE. Umowa bezterminowa.

31 pkt. W Premium Mobile również otrzymasz rabat za skorzystanie z oferty duet. Jego Freedom dla Dwojga + kosztuje na miesiąc 44,40 zł - dostaniesz w nim to samo, co w Freedom2, lecz taniej o 5 zł na miesiąc. Zapewnione masz więc nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe w kraju i transfer 20 GB na osobę. Umowa bezterminowa.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 - wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JarekMarcin SzermańskiJedrekPiotrJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość
Jacek

Chciałbym ponownie zaapelować o przywrócenie w rankingu oferty Lycamobile. Oczywiście zdaję sobie sprawę z jej wad i tego, że wiele osób na nią narzeka (zapewne często nie bezpodstawnie). Może w jakimś komentarzu do niej dodać ostrzeżenie, że oferta zbiera wiele negatywnych opinii i aby podchodzić do niej ostrożnie lub coś w tym stylu ? Ze swej strony mogę dodać, że od prawie roku korzystam z ich pakietu Do Wszystkich S i nie miałem żadnych problemów z rozmowami oraz SMS’ami, jedyne czego się mogę przyczepić, to internet, który nie zawsze działa tak jak powinien, ale do okazjonalnego korzystania jest wystarczający, a… Czytaj więcej »

Jarek
Gość
Jarek

Ja tam wolę dopłacić 5 zł i mieć internet, który zawsze działa. Co miesiąc przypominasz o tym Lycamobile. Dobrego towaru nie trzeba reklamować. Korzystam z usług jednego z operatorów tzw. W4 i wszelkie problemy znikły, które pojawiały się u operatorów wirtualnych. A to ciągłe ustawianie w telefonie punktu dostępu dla internetu i mms, a to wyciek danych i awarie (patrz Virgin Mobile). Miałem też w A2 Mobile, jakość rozmów jak z budki telefonicznej z minionej epoki. Dziękuję za te „przyjemności”. Wolę zapłacić troszkę więcej za nieporównywalnie lepszą jakość.

Piotr
Gość
Piotr

Witam, chciałem Państwa poinformować że w żadnej innej sieci telefonii komórkowej nie spotkałem się z taka ignorancją i olewatorstwem wobec Klienta. Reklamujecie się jako Nr.1 w Polsce a wasze podejście do potencjalnego Abonenta to kpiny i indolencja. 12.05.2020 o godz. 13:17 została zawarta umowa online pomiędzy Mną a siecią Orange??? nie otrzymałem żadnego potwierdzenia a zostały udostępnione Moje dane itd. Po wczorajszej wizycie w salonie Orange w Świdwinie usłyszałem że nie jestem wiarygodnym klientem aby zawrzeć umowę o abonament!? gdyż sprzęt który wybrałem jest dla Mnie za drogi?!!! Nie wiem jakimi kryteriami się kierujecie? Sprawa nadaje się do opisania i… Czytaj więcej »

Jedrek
Gość
Jedrek

Witam.
Czytając ten rankink mozna sie tylko uśmiać. Na drugim miejscu z ofert na kartę, jest oferta za 29zl, gdzie za 19,90zl a2mobile proponuje praktycznie to samo, a nawet nie ma jej w zestawieniu.
To manipulacja w czystej postaci, bo wiele osób szukających nowego operatora bedzie sie opierało na tych rankingach (szczerze nawet sam bym tak zrobił). Oczywiscie wszystko jest opisane, kazdy dodany punkt jest szczegółowo opisany, wiec niby nie można mieć pretensji.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów