Ranking ofert komórkowych – Maj 2018

43

W kwietniu 2018 doszło do kilku delikatnych zmian w ofertach niektórych operatorów. Czy nieznaczne zmiany cen i korekty pakietów internetowych w Lajt Mobile, Orange czy Plushu mają swoje odbicie w naszym comiesięcznym rankingu? Które aktualnie dostępne pakiety na abonament, na kartę i duet są najbardziej atrakcyjne? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 27.04.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt) – nowość.

1

Plush ABO

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
15 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
25,00
porównaj

Abonament Plusha z telefonem na dobre zagościł już na rynku. Operator oferuje urządzenia na raty (jak Plus i Orange) – do pakietu Plush ABO 15 GB doliczane są dodatkowe opłaty za telefon. Ostatecznie rachunki miesięczne z reguły (wszystko zależy od klasy smartfona) nie przekraczają 50 zł, z czego równe 25 to opłata za abonament. Dostaniemy w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju, a także w ramach roamingu UE. Całość uzupełnia pakiet 15 GB z darmowymi aplikacjami internetowymi oraz – co jest kwietniową nowością w ofercie – dodatkowe 10 GB na YouTube.

Bodaj największą wadą oferty jest mała ilość dostępnych modeli telefonów.

2. miejsce – T1 Bez Limitu (32 pkt).

2

T-Mobile 1 Bez Limitu

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
80,00
porównaj

Najtańszy wariant abonamentu T1 Bez Limitu kosztuje 80 zł miesięcznie. Niezależnie od kwoty zobowiązania, pakiety zapewniają (nie licząc GB w roamingu UE) te same warunki umowy. Zasada jest prosta – im droższy abonament, tym tańsze telefony w opłacie startowej, których ceny zaczynają się od 9 zł. Operator w ramach abonamentu zapewnia oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS), a także nieskończoną paczkę danych. Należy jednak pamiętać, że transfer zwalnia do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Roaming UE bez dodatkowych opłat.

Abonament 80 zł zawiera już opłatę za telefon, nie jest więc naliczana (jak np. we wcześniejszym Plushu) dodatkowa rata za sprzęt. T-Mobile ma w swojej ofercie bardzo duży wybór modeli, zarówno budżetowych, jak i flagowych.

3. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (31 pkt).

3

Solo Stan Nielimitowany

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

Stan Nielimitowany Solo od Play to bardzo zbliżona oferta do wcześniejszego pakietu T-Mobile. Jego cena w najtańszej konfiguracji wynosi 60 zł na miesiąc, ale także i w tym przypadku dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz nielimitowany objętościowo transfer danych. Jego prędkość również ulega redukcji maksymalnie do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Co zatem różni obie oferty oprócz minimalnej ceny? Play oferuje mniejszą paczkę GB w UE, za to zapewnia darmowy dostęp do platform Tidal, Play NOW oraz Showmax (tę ostatnią na 3 miesiące).

Sieć Play ma bogatą ofertę pod względem ilości dostępnych modeli telefonów. Ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

3

PLUS. 60

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
50,00
porównaj

Topowy abonament Plusa. W przeciwieństwie do wcześniejszego Play i T-Mobile niewyczerpalny pakiet internetowy zwalnia nie po 10, lecz po 12 GB. Poza tym plan Plus.60 zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu UE. Całość uzupełnia wiele opcjonalnych dodatków, m.in. darmowy przez pierwszy miesiąc pakiet HBO GO.

Kwota 50 zł nie stanowi całości miesięcznego zobowiązania, bowiem do abonamentu doliczana jest dodatkowa rata za telefon. Jej wysokość (minimalnie 6 zł, nierzadko powyżej 100 zł) zależna jest od klasy sprzętu. W przeciwieństwie do swojej submarki Plush znajdziemy tu szeroki wybór klasycznych telefonów komórkowych i smartfonów.

3. miejsce ex aequo – Plan Optymalny (31 pkt) – nowość.

3

Plan Optymalny

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
49,99
porównaj

Kolejny abonament, do którego należy doliczyć osobną ratę za telefon. Orange w ramach swojego Planu Optymalnego oferuje to samo, co poprzednicy (nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE). W kwietniu operator nieco przebudował swój abonament, dzięki czemu po przekroczeniu 10 GB włącza się lejek nie 16 kb/s, lecz do 1 Mb/s. Dzięki temu zabiegowi, Orange reklamuje swój pakiet internetowy jako „bez limitu”. Działa on tak samo, jak w przypadku T-Mobile i Play.

Nie może być inaczej – wybór smartfonów w Orange jest jednym z najbardziej bogatych. Co ciekawe, za niektóre modele operator nie pobiera opłaty startowej (wynosi 0 zł).

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt) – nowość.

1

Plush ABO

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
25,00
porównaj

Bardzo dużo w niskiej cenie. Tak można w jednym zdaniu podsumować abonament submarki Plusa, a więc nowy Plush ABO 10 GB. Za 25 zł otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (także w ramach roamingu UE), nielimitowane aplikacje internetowe oraz bonus za staż (zwiększający się transfer z 10 do 20 GB). Od końca kwietnia 2018 w ramach pakietu oferowana jest – tylko dla nowych klientów – dodatkowa paczka 10 GB na YouTube. Dzięki temu pakiet jest jeszcze atrakcyjniejszy.

Umowa z operatorem podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że możemy w każdej chwili zrezygnować z usług Plusha.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

2

nju z rachunkiem z usługą "Wszystko ...

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,00
porównaj

Bardzo zbliżony – choć nieco droższy – jest bezterminowy abonament nju mobile. Pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł zapewnia te same warunki w domu i w UE, lecz bez darmowych social mediów. Nic nie szkodzi, bowiem dla stałych klientów paczka danych również rośnie, lecz nie do 20, a do aż 30 GB! Sieć nju mobile zapewnia również nieco więcej transferu w roamingu UE od konkurencyjnego Plusha. To kolejna po nim bardzo dobra oferta.

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa (32 pkt).

3

Red Bull Mobile SieMa - abonament

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,00
porównaj

Red Bull Mobile SieMa 29 to nowy abonament operatora (zadebiutował w lutym tego roku). Nie oferuje on tak wielu bonusów, jak Plush czy nju, ale i tutaj dostaniemy pakiet nielimitowanych połączeń głosowych i tekstowych (SMS/MMS) do wszystkich w kraju, a także w roamingu UE. Lutową nowością w RBM SieMa jest kumulowanie niewykorzystanych GB na 2 miesiące. Szkoda, że operator nie stosuje tej samej zasady, co Mobile Vikings na kartę (o czym dalej tekście). Umowa na czas nie określony.

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

4

Freedom2

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,70
porównaj

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to jest to chyba najlepszy bezterminowy abonament bez telefonu. Freedom2 w cenie zbliżonej do Plusha zapewnia aż 20 GB (i to od razu, a nie po 2 latach stażu!), ponadto oczywiście nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Brakuje też social mediów za free, ale z uwagi na dużą paczkę danych, ich obecność wydaje się być zbyteczna. Co ciekawe, w kwocie niewiele wyższej od nju (29,70 zł) wirtualny operator oferuje pakiet Freedom3 z aż 30 GB! Którą ofertę wybierzesz?

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

4

Lajtowy HIT

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
30 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
36,99
porównaj

Najdroższy abonament bez telefonu w naszym zestawieniu. Jeżeli skorzystamy z promocji, to za przeniesienie numeru do Lajt Mobile cena zostanie obniżona do 34,99 zł. Za kolejne 2 zł możemy wykupić opcjonalny pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne, gdyż operator nie oferuje ich w podstawie. Dostaniemy za to namiastki pakietu roamingu UE w postaci Bonusu Krajowego. Lajt Mobile oferuje w ramach Lajtowego Hitu – oprócz nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów – aż 30 GB LTE w bezterminowej umowie.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

1

Niewyczerpalne Wszystko

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez limitu
CENA PAKIETU
19,90
porównaj

Operator a2mobile oferuje jedne z najtańszych – i przy okazji najbardziej atrakcyjnych – pakietów na kartę. Jego najlepsza oferta, Niewyczerpalne Wszystko, kosztuje tylko 19,90 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymamy nielimitowany zestaw minut, wiadomości SMS i MMS nie tylko w kraju, ale również w roamingu UE. To nie wszystko – dostaniemy niewyczerpalny pakiet internetowy, który jednak zwalnia i to już po 5 GB. W ramach oferty otrzymamy także darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo – Orange 25 GB (36 pkt) – nowość.

1

Rozmowy i SMS-y bez limitu do ...

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
25 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

Kwietniowe liftingi pakietów nie ominęły Orange na kartę. Tym razem zmiana jednak nie jest korzystna – nowi klienci otrzymają na start mniejszą paczkę danych, ale umówmy się: Orange wciąż oferuje bardzo dużo gigabajtów. Podstawowy transfer wynosi na początku 10 GB, resztę zaś stanowi bonus za doładowanie konta. Ponadto aktywując pakiet cykliczny można liczyć na dodatkowe 1 GB miesięcznie! Pakiet Orange oferuje w praktyce niemal wszystko (także roaming UE bez dodatkowych opłat), oprócz nielimitowanych MMS-ów. Ale kto przy tak dużym transferze by się nimi przejmował?

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

3

starter 5 + usługa "Wszystko za ...

31
372 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

Pakiet na kartę kosztuje tyle samo, co abonament nju. Oferuje jednak nieco mniej – nie dostaniemy w nim bonusu dla dwojga (o czym dalej w sekcji ofert duet), ale są też pewne plusy. Z racji, iż jest to klasyczna oferta prepaid, możemy (lecz nie musimy) doładowywać konto raz na 31 dni. W przypadku bezterminowej umowy abonamentu konieczne są już systematyczne opłaty miesięczne.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt) – nowość.

3

Internet, rozmowy i SMS-y/MMS-y bez limitu

30
385 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

Kolejna zmiana na minus dotknęła oferty Plusha na kartę. W Nowym Plushu otrzymamy np. pakiet nocny za dodatkowe 10 zł, ale przez obcięcie darmowego roamingu UE traci w naszym zestawieniu aż 3 punkty. Jeżeli często wyjeżdżamy za granicę, wybierzmy abonamentowe alter ego pakietu w postaci Plush ABO 10 GB. Plush na kartę za 25 zł niestety nie daje (w przeciwieństwie do abonamentu operatora) premii za staż w postaci dodatkowych GB.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

5

Viking 25 No Limit

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
15 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

Nie zależy nam na roamingu UE, ale nie chcemy podpisywać umowy (nawet bezterminowej, np. z bardzo atrakcyjnym Premium Mobile)? Wybierzmy zatem znakomitą ofertę krajową na kartę od Mobile Vikings. Pakiet Viking 29 No Limit tego wirtualnego operatora zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, a także aż 15 GB transferu. Co najważniejsze, niewykorzystane megabajty przechodzą na kolejny miesiąc! W praktyce można uzbierać nieskończenie wielką paczkę GB, ale pod warunkiem, że nie przegapimy terminu doładowania konta. Jeżeli się spóźnimy, konto zostanie zablokowane, a zebrany transfer przepadnie. Aby się przed tym ustrzec, wystarczy aktywować usługę autodoładowanie. W ramach pakietu dostaniemy również Facebooka i Messengera bez limitów danych.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce – T-Mobile 2w1 (34 pkt).

1

T-Mobile 1 Bez Limitu

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
80,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. W T-Mobile otrzymamy połączenie 2 pakietów T1 Bez Limitu. Ich cena wynosi 40 (sama karta SIM) i 60 zł (numer z telefonem). Opłaty startowe smartfonów zaczynają się w przypadku najtańszych modeli od 9 zł. Obie osoby mają do dyspozycji nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

2. miejsce – Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

2

Solo Stan Nielimitowany

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet jest połączeniem 2 indywidualnych pakietów Stan Nielimitowany Solo. Za scalenie 2 numerów w ramach pojedynczej umowy Stan Nielimitowany Solo otrzymamy 20 zł rabatu (10 zł na każdą kartę SIM). Ceny zaczynają się od 100 zł z 2 telefonami (minimalne raty po 10 zł + 80 zł za 2 numery). Operator przewidział do dyspozycji taki sam poziom usług, jak w pakiecie indywidualnym.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.60 x2 (32 pkt).

3

PLUS. 60

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
50,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 109,00 zł. Połączenie 2 topowych abonamentów Plusa oznacza przyznanie rabatu w wysokości aż 50% na drugi numer! Ostatecznie po zsumowaniu abonamentu z ratami (minimum 17 zł) za 2 telefony wychodzi jednak nieco drożej niż w konkurencji. W pakiecie otrzymamy naturalnie nielimitowane usługi w kraju i w Unii Europejskiej.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.50 x2 (32 pkt).

3

PLUS. 50

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
40,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 94,00 zł. Skromniejszy pakiet od Plusa uzyskał tyle samo punktów. W tym przypadku do dyspozycji będzie tylko 8 GB na 2 osoby, ale miesięczne rachunki są o kilkanaście złotych niższe. Podobnie, jak w poprzedniej konfiguracji, drugi numer jest tańszy o 50%, a za telefony pobierana jest dodatkowa opłata.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (31 pkt) – nowość.

5

Plan Optymalny

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
bez
limitu
MIESIĘCZNIE MIES.
49,99
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 106,98 zł. Orange nieco zyskał dzięki zwiększeniu GB w abonamencie. Każdy do dyspozycji otrzyma 10 GB na pełnej prędkości (później do 10 Mb/s), nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich w kraju i w roamingu UE. Na łączną wysokość rachunków miesięcznych składają się również raty za sprzęt.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

1

Plush ABO

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
25,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet jest wyśmienitym pakietem dla dwojga. Za połączenie 2 abonamentów operatora otrzymamy łączny rabat -10 zł (5 zł na kartę SIM). W cenie 40 zł za 2 numery operator oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (w ramach roamingu UE) i 10 GB na osobę. Od końca kwietnia dla nowych klientów przewidziano ponadto dodatkową paczkę 10 GB na YouTube. Umowa bezterminowa.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

2

nju z rachunkiem z usługą "Wszystko ...

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,00
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. O 2 zł taniej wypada abonament nju mobile dla dwojga, gdyż na drugi numer przydzielany jest rabat aż 20 zł (kosztuje tylko 9 zł!). Oferowane usługi są niemal identyczne, jak w przypadku 2 indywidualnych pakietów nju. Niemal, gdyż transfer 10 GB jest jednak dzielony na 2 osoby. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet L (32 pkt).

3

Lajtowy HIT

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
30 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
36,99
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Propozycja Lajt Mobile jest najdroższa z naszej piątki, ale zapewnia największy pakiet internetowy – aż 30 GB! Nie dostaniemy jednak roamingu UE bez dodatkowych opłat, a pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne kosztuje dodatkowe 2 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

4

Freedom2

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,70
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Freedom Dla Dwojga+ to połączenie 2 atrakcyjnych pakietów Freedom2. Oferta jest znacznie tańsza od wcześniejszego Lajt Mobile i w cenie pakietu zapewnia już nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych. Gwarantowany transfer wynosi 20 GB na osobę. Jedna z najlepszych krajowych ofert dla dwojga (brak darmowego roamingu UE) z umową bezterminową.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – LajtDuet M  (29 pkt) – nowość.

5

No Limit L

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,99
porównaj

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Lajt Mobile obniżył abonament nie tylko w wybranych pakietach indywidualnych, ale także w duetach. LajtDuet M kosztuje teraz niecałe 36 zł za 2 karty SIM (wcześniej prawie 45 zł). Dostaniemy w nim to samo, co w topowej ofercie operatora, lecz z mniejszą paczką danych – zamiast 30 GB jest to „tylko” 10 GB na osobę. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

 • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
 • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
 • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
 • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
avatar
 • Marcis

  Na kartę polecam z czystego serca Mobile Vikings. Jest już od lutego i jak na razie nie miałem problemów. Help Desk bardzo miły i dobry, żaden operator u którego byłem poprzednio, nie oferował tak dobrej pomocy jak Mobile Vikings. Do tego kumulacja internetu, autodoładowanie. Jak da mnie najlepszy operator na rynku, oferta też najlepsza. Jak ktoś będzie chciał przenieść siędo Viingów, to proszę mój kodzik: JPpjynA. Osoba przenosząca dostaje 19 punktów Vikinga po 3 doładowaniu, jeden punkt to złotówka.

 • Bart

  Ile to tego Internetu w UE jest w Plushu ABO 25zł bez telefonu czas nieokreślony?

  • Wg operatora (info dosłownie sprzed kilkudziesięciu minut) 2 GB, a wg innych informacji (m.in. klientów Plusha) 1,7 GB.

 • Masz abonament Plusha za 25 zł? Niedawno było 1,5 GB w UE, później 1,7 (o którym piszesz Ty i my w tekście), a teraz dostaliśmy info od operatora, że jest aż 2,0 GB w roamingu. Mógłbyś jeszcze raz sprawdzić swój pakiet? :)

  • Mario

   Mówimy o ofercie na kartę. Wg. Plusa nic się nie zmieniło. Skąd macie te informacje że oferta na kartę została pozbawiona darmowego roamingu?

   • Plus twierdzi, że Nowy Plush na Kartę oferuje jednak darmowe warunki roamingu UE?

    • Marek

     Nigdzie nie znalazłem informacji, ile GB Plush oferuje w roamingu.
     W ofercie na kartę np. w T-mobile za 25 zł otrzymujemy 1,61 GB w roamingu.

  • Piotr

   W tej chwili mam Nowego Plusha na kartę. Sprawę pakietów „obwąchałem” jeszcze kilka miesięcy temu przed wyjazdem do UE. W abo za 25 zł mniej więcej od początku roku było (i w tej chwili jest) do dyspozycji 2,0 GB, w pakiecie 25 zł na kartę jest do użycia 1,7 GB. Problemem jest brak rzetelnej informacji ze strony operatora, np. na stronie Plusha do tej pory nie ma regulaminu „Promocja-europejska-dla-Abonentow-Prepaid.pdf” poświadczającego zwiększenie z 1,3 na 1,7 GB w pakietach na kartę (jest tylko dokument dotyczący wersji abo). Ten dokument jest, ale głęboko zaszyty na stronie plus.pl. Czasami mam wrażenie, że operatorzy tacy jak Plus czy Orange obowiązek informacyjny dot. regulaminów i promocji mają w głębokim poważaniu. Tymczasem mniejsi gracze, tacy jak Klucz Mobile czy Lajt Mobile, publikują regulaminy na bieżąco.

   • Tylko o którego Nowego Plusha na Kartę chodzi? Tegorocznego, czy z kwietnia zeszłego roku? Kwietniowy miał na 100% darmowy roaming, ten „najnowszy” wg naszych wcześniejszych informacji nie, ale widzimy, że wielu z Was było zapewnionych, że jednak tak. Badamy tę sprawę, jeżeli będzie trzeba, to dokonamy roszady w rankingu, aby było sprawiedliwie.
    Zmiany w ofertach Plusha na kartę następują w praktyce co rok:
    – 22.04.2016:
    https://komorkomat.pl/plush-na-karte-nowa-oferta/
    – 15.03.2017:
    https://komorkomat.pl/promocja/plush-na-karte-3-nowe-pakiety/
    – 20.04.2018:
    https://komorkomat.pl/promocja/plush-na-karte-dodatkowe-gb/

    • Piotr

     Wg mnie taryfa Nowy Plush na kartę jest jedna i się nie zmieniła (prawdopodobnie tylko zmodyfikowano promocję YT). Jeśli ktoś włączy sobie kodem bonus danych za doładowanie Plush Internet Promo BS *136*11*01#, wtedy może dodatkowo włączyć pakiety bez danych, np. no limit rozmowy i sms/mms. Ja nie korzystam z bonusu danych za doładowanie i włączam pakiet no limit z danymi 10 GB za 25 zł. Uważam, że pakiety roamingowe w usługach na kartę nie zmieniły się i nadal obowiązuje regulamin z 1.01.2018 Promocja-europejska-dla-Abonentow-Prepaid.pdf, który uzależnia wielkość pakietu data UE od kwoty pakietu uwzględniającego dane, czyli np. 25 zł za doładowanie z promocją IPromo BS lub 25 zł za pakiet zbiorczy, np. Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu *136*11*07# – w takim wariancie było i jest 1,7 GB danych w UE. Z wersji abo nie korzystam, ale wg regulaminu co miesiąc było i jest do dyspozycji 2,0 GB.

    • Piotr

     Tak naprawdę po ostatnich zmianach bonusów data wynikałoby, że Plush nie zmienił taryfy podstawowej Nowy Plush na Kartę, tylko promocje włączane kodami: Internet Promo BS *136*11*01# i Pakiet YouTube *121*11*01#. O zmianach roamingowego pakietu danych w UE nie było żadnych informacji.

    • Piotr

     …i dodano jeszcze promocję „Surfuj w nocy” *121*11*01# za 10 zł. Oferta Plush na kartę to taki trochę Frankenstein z taryfą podstawową i przyszytymi, zmienianymi co kilka miesięcy wieloma opcjami do wyboru. Nie można o niej powiedzieć, że jest prosto skonstruowana. Skąd biedny użytkownik ma wiedzieć, czy korzystniej jest doładowywać co miesiąc z bonusem danych na 30 dni i włączyć osobno no limit na rozmowy/sms/mms, czy doładowywać rzadziej i więcej, włączając pakiet internet/rozmowy/sms/mms? Użytkowniku… nie wiesz o co kaman, to i tak się nie dowiesz, więc przejdź na abo… tam jest prościej. Sądząc po wpisach na forach, w Plush abo zdarza się operatorowi dość często naliczać omyłkowo dodatkowe opłaty i zapominać o rabatach dla duetów. Jeśli ktoś ma mniej szczęścia w abo i trafi na „błąd systemu”, to pozostają tylko reklamacje, nerwy i strata czasu. W usłudze na kartę – mimo skomplikowanej konstrukcji – jest trochę łatwiej – w razie większych problemów zawsze można przejść do konkurencji.

  • Piotr

   Dodam tylko, że 1,7 GB do wykorzystania UE/PL dotyczy promocji „Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu” z pakietem danych 10 GB w Nowym Plushu na kartę (to standardowa, stara promocja uruchamiana kodem *136*11*07#). Ostatnio Plush intensywnie promuje comiesięczne doładowania, więc w witrynie na str. głównej usług dla kart jest prezentowana tylko opcja doładowania z 30-dniowym bonusem w postaci pakietu danych i do tego dołączenia rozmów i sms/mms no limit kodem *136*11*08#). Stare promocje są nadal dostępne i dezinformacją tego bym nie nazwał, ale chowając wybrane informacje w witrynie przed klientem, Plush nie daje nowym klientom zbyt dużego wyboru i niezbyt rzetelnie informuje o ofercie.

 • doktorarca

  Na czym ma polegać obciecie darmowego roamingu w nowym plushu na kartę? Mam pakiet no limit za 25 zł…teraz przez weekend majowy byłem w Czechach i Austrii i smsy i minuty do Polski nie pobrały mi ani grosza z konta…a neta miałem notmalnie 1,7 GB . Wiecnie rozumiem o co chodzi wam?

  • Od końca kwietnia dostępny jest Nowy Plush na Kartę, który zastąpił starą ofertę. Kosztuje tyle samo i oferuje w kraju te same warunki, ale dodatkowo +10 GB na YouTube’a, za to w regulaminie/cenniku nie ma nic o roamingu UE. Sytuację tę opisuje też Jan nieco niżej w wątku.

 • Jan

  Przecież Marcin napisał że w Plush na kartę nie ma pakietu w roamingu, Nie chodzi o abo.

  Podobno są dwie możliwości, stary Plush na kartę gdzie nie ma bonusu GB w YT za doładowanie, ale jest pakiet GB w roamnigu, oraz Nowy Plush na kartę gdzie są GB na YT za doładowanie ale brak jest paczki danych w roamingu. Wklejam regulaniu Nowego Plusha gdzie jest mowa tylko o 10GB na krajową transmisję danych. Co dziwnie na stronie Plush nie ma żadnej informacji o „starym Plushu” i o danych w roamingu. Ale podkreślam cały czas mówimy o ofercie na kartę https://uploads.disquscdn.com/images/ad700cfe2bb1834da97c9e352d53f1d3a499ef482d36bfff0bd1596196c6ed80.jpg .

  • Piotr

   W regulaminach promocji na kartę pkt 3.3 jest zawsze w identycznym brzmieniu. To dziwne, ale te regulaminy nic nigdy nie wspominały o wydzieleniu części pakietu data na UE – tego dotyczyły osobne regulaminy, które są skrzętnie pochowane na stronach operatora.

 • Mario

  Czy ktoś może jednoznacznie podać przyczynę obcięcia punktów dla oferty Plush na kartę. Infolinia Plusa dementuje informacje tutaj rozpowszechniane że oferta na kartę została pozbawiona darmowego roamingu.

 • Badamy jeszcze raz kwestię Nowego Plusha na Kartę (ROAH w abonamencie jest oczywiście bez zmian). Ogólnie dziwna sytuacja.

  • Plush na kartę ma zwrócone 3 punkty za roaming UE bez dodatkowych opłat.

   • Jan

    Ok. Dobra wiadomość.

 • freemo

  Z Plusherm jest jeden problem. Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z oferty abonamentowej ABO i jednocześnie chce przenieść do nich numer, to Plush zmusza do podpisania umowy na aktywację tzw. numeru technicznego. Z którego i tak nie skorzystasz, bo dwóch katy sim do telefonu nie włożysz. Za taki numer wnosi się opłatę równą opłacie abonamentowej. Oznacza to, że jeśli masz podpisaną umowę na czas oznaczony u operatora, od którego odchodzisz i zaznaczysz odejście z dniem zakończenia smyczy, to do tego czasu płacisz dwa abonamenty – u starego operatora i w Plushu. Jeśli chcesz poczekać trzy miesiące na przeniesienie numeru, to płacisz podwójny abonament przez trzy okresy rozliczeniowe. Jeśli numer nie zostanie przeniesiony na czas, to nie masz numeru własnego i płacisz za numer techniczny aż Ci ten numer przeniosą. Zazwyczaj jest tak, że wnosi się opłatę aktywacyjną, która jest stała i jednorazowa. A w Plushu możesz sobie płacić i płacić…

  • Mario

   Dlatego co bardziej roztropni najpierw przenoszą numer do oferty na kartę a później przechodzą na ABO bez dodatkowych kosztów. ?

  • Marian

   Jeżeli przenosisz nr do Plush abo 15 GB na 24 mies., to masz przecież 3 pełne abonamenty w Plush za darmo.

 • Karolina0593

  Zmieniałam sieci wciąg u ostatniego roku często az trafiłam na VIKINGS MOBILE 25 gb Internetu Który przechodzi na kolejny miesiąc to dla mnie opcja idealna. Kod 6zmNY3
  https://mobilevikings.pl/polecam/6zmNY3/
  Przenieś numer poprzez link badz kod a otrzymasz bonus 19 zł do wykorzystania .

 • Lidzia

  Mam abonament w Novum S.A na kartę z netem za 25 zeta a moja mama bez netu 15 zeta. Uważam że to są super cenowo oferty.

  • Mariusz Patek

   Ale w Novum za 25 zł nie ma MMS i tylko 10 Gb internetu. Mobile Vikings jest lepsze bo obniżyło cenę i za 25 zł mamy pełny no limit SMS, MMS i rozmowy na stacjonarne i komórkowe a do tego 15 Gb internetu który nie przepada i się kumuluje. I bez żadnej umowy. Z autodoładowaniem dostajemy 1 Gb internetu dodatkowo. Polecam wszystkim Mobile Vikings i mój kod polecajacy do przeniesienia nr kBCSWw . Obydwoje dostaniemy po 19 zł. na konto.

 • Paweł

  mam njumobila bez telefonu nie więcej niż 29,00 … tylko że 1 fv była 29.00 … dalej 32,00 dalej 31,00 niby groszowe sprawy ale dla mnie słowo „nie więcej” oznacza ” maksymalną” stawkę 29,00 a jak płacimy więcej powinni zrezygnować z wprowadzania w błąd klientów słowem „nie więcej” … jest w regulaminie cennik w którym wyliczone są stawki za rzeczy dodatkowe które tworzą stawki ponad 29,00 np. polskie litery w sms czy sms na telefony domowe w kwocie 1,00 …
  dla mnie użyte słowo „nie więcej” jest tylko okłamaniem klienta co do sumy,
  nie mam zastrzeżeń do sieci działa w miarę ale mogło by być lepiej tylko do nazwy
  przed podpisaniem umowy z njumobil zapytajcie czy będziecie płacić więcej niż 29,00
  i zastanówcie się czy to dla Was

 • Lusia

  a ja polecam Novum S.A. mam u nich abonament za 25 zeta.wszystko gra,dobrze działa.

  • syntia

   tez mam – nie musiałam wiązać się umową

 • Mikser

  Dlaczego nie podajecie okresu podpisania umowy, to od razu dyskwalifikuje plush, bo umowa jest na 24 miesiące, jesteście nieobiektywni.

  • Plush 10 GB – umowa na czas nieokreślony
   Plush 15 GB – umowa na 24 miesiące

   Wyraźnie zaznaczyliśmy to w tekście.

 • Mariusz Patek

  Mobile Vikings obniżyło cenę z 29 na 25 zł za pełen no limit i 15 Gb internetu, i to wszystko bez umowy. Jakość oferty znacząco wzrosła. Poprawcie ranking. Mój kod do przeniesienia nr. do Wikingów kBCSWw .

 • Remix

  A gdzie jest Virgin???!!! I ich nowy pakiet za 25 ziko Gigadaje?! Minuty smsy bez ograniczeń i 15 GB. Żadnej umowy – na kartę.

 • Refael72

  Co do różowych, opłata miesięczna 80 zł jest rozbijana na 21 zł abo + 59 rata. Po spłaceniu rat abo skacze do 80, (80 abo + rata 0zł). Lepiej wziąć gdzieś, gdzie rata jest osobno i po spłaceniu której mamy ciągle niższy abonament.

 • Paweł Wiśniewski

  z jakiej racji mobile viking nie znalazlo sie na 1pozycji sk9ro ma najlepsza oferte.Nie ma zadnego lejka i wszystko ma najtaniej.Ma wszystko lacznie z. mmsami i kumulacje internetu.Nie ma lepszej oferty na karte i dlugo nie bedzie.

 • Rafał m

  Nie rozumiem tego rankingu ofert no limit na karte ?? mobile viking powinien być na 1 miejscu ponieważ nie wykorzystany internet 15gb z miesiąca na miesiac kumuluje się za 25 zł i reszta to no limit w tym wysyłanie mmsów !

  • Dodajemy również punkty za darmowy roaming UE, na którym Mobile Vikings akurat traci.

 • Rafał m

  Zapomniałbym polecam dodatkwo ze skorzystania z dodatkowych punktów = które przy doładowaniu zmniejszą wartość o 19 zł. przy zakładaniu konta trzeba polecić innego vikinga wpisując kod referencyjny: Ag3txGE.

Wybrane oferty: