Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Ranking ofert komórkowych – Maj 2018

52

W kwietniu 2018 doszło do kilku delikatnych zmian w ofertach niektórych operatorów. Czy nieznaczne zmiany cen i korekty pakietów internetowych w Lajt Mobile, Orange czy Plushu mają swoje odbicie w naszym comiesięcznym rankingu? Które aktualnie dostępne pakiety na abonament, na kartę i duet są najbardziej atrakcyjne? Zapraszamy do lektury.

Oferty aktualne na 27.04.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt) – nowość.

Abonament Plusha z telefonem na dobre zagościł już na rynku. Operator oferuje urządzenia na raty (jak Plus i Orange) – do pakietu Plush ABO 15 GB doliczane są dodatkowe opłaty za telefon. Ostatecznie rachunki miesięczne z reguły (wszystko zależy od klasy smartfona) nie przekraczają 50 zł, z czego równe 25 to opłata za abonament. Dostaniemy w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju, a także w ramach roamingu UE. Całość uzupełnia pakiet 15 GB z darmowymi aplikacjami internetowymi oraz – co jest kwietniową nowością w ofercie – dodatkowe 10 GB na YouTube.

Bodaj największą wadą oferty jest mała ilość dostępnych modeli telefonów.

2. miejsce – T1 Bez Limitu (32 pkt).

Najtańszy wariant abonamentu T1 Bez Limitu kosztuje 80 zł miesięcznie. Niezależnie od kwoty zobowiązania, pakiety zapewniają (nie licząc GB w roamingu UE) te same warunki umowy. Zasada jest prosta – im droższy abonament, tym tańsze telefony w opłacie startowej, których ceny zaczynają się od 9 zł. Operator w ramach abonamentu zapewnia oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS), a także nieskończoną paczkę danych. Należy jednak pamiętać, że transfer zwalnia do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Roaming UE bez dodatkowych opłat.

Abonament 80 zł zawiera już opłatę za telefon, nie jest więc naliczana (jak np. we wcześniejszym Plushu) dodatkowa rata za sprzęt. T-Mobile ma w swojej ofercie bardzo duży wybór modeli, zarówno budżetowych, jak i flagowych.

3. miejsce ex aequo – Stan Nielimitowany Solo 60 (31 pkt).

Stan Nielimitowany Solo od Play to bardzo zbliżona oferta do wcześniejszego pakietu T-Mobile. Jego cena w najtańszej konfiguracji wynosi 60 zł na miesiąc, ale także i w tym przypadku dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz nielimitowany objętościowo transfer danych. Jego prędkość również ulega redukcji maksymalnie do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Co zatem różni obie oferty oprócz minimalnej ceny? Play oferuje mniejszą paczkę GB w UE, za to zapewnia darmowy dostęp do platform Tidal, Play NOW oraz Showmax (tę ostatnią na 3 miesiące).

Sieć Play ma bogatą ofertę pod względem ilości dostępnych modeli telefonów. Ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo – Plus. 60 (31 pkt).

Topowy abonament Plusa. W przeciwieństwie do wcześniejszego Play i T-Mobile niewyczerpalny pakiet internetowy zwalnia nie po 10, lecz po 12 GB. Poza tym plan Plus.60 zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu UE. Całość uzupełnia wiele opcjonalnych dodatków, m.in. darmowy przez pierwszy miesiąc pakiet HBO GO.

Kwota 50 zł nie stanowi całości miesięcznego zobowiązania, bowiem do abonamentu doliczana jest dodatkowa rata za telefon. Jej wysokość (minimalnie 6 zł, nierzadko powyżej 100 zł) zależna jest od klasy sprzętu. W przeciwieństwie do swojej submarki Plush znajdziemy tu szeroki wybór klasycznych telefonów komórkowych i smartfonów.

3. miejsce ex aequo – Plan Optymalny (31 pkt) – nowość.

Kolejny abonament, do którego należy doliczyć osobną ratę za telefon. Orange w ramach swojego Planu Optymalnego oferuje to samo, co poprzednicy (nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE). W kwietniu operator nieco przebudował swój abonament, dzięki czemu po przekroczeniu 10 GB włącza się lejek nie 16 kb/s, lecz do 1 Mb/s. Dzięki temu zabiegowi, Orange reklamuje swój pakiet internetowy jako „bez limitu”. Działa on tak samo, jak w przypadku T-Mobile i Play.

Nie może być inaczej – wybór smartfonów w Orange jest jednym z najbardziej bogatych. Co ciekawe, za niektóre modele operator nie pobiera opłaty startowej (wynosi 0 zł).

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce – Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt) – nowość.

Bardzo dużo w niskiej cenie. Tak można w jednym zdaniu podsumować abonament submarki Plusa, a więc nowy Plush ABO 10 GB. Za 25 zł otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (także w ramach roamingu UE), nielimitowane aplikacje internetowe oraz bonus za staż (zwiększający się transfer z 10 do 20 GB). Od końca kwietnia 2018 w ramach pakietu oferowana jest – tylko dla nowych klientów – dodatkowa paczka 10 GB na YouTube. Dzięki temu pakiet jest jeszcze atrakcyjniejszy.

Umowa z operatorem podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że możemy w każdej chwili zrezygnować z usług Plusha.

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Bardzo zbliżony – choć nieco droższy – jest bezterminowy abonament nju mobile. Pakiet Wszystko – nie więcej niż 29 zł zapewnia te same warunki w domu i w UE, lecz bez darmowych social mediów. Nic nie szkodzi, bowiem dla stałych klientów paczka danych również rośnie, lecz nie do 20, a do aż 30 GB! Sieć nju mobile zapewnia również nieco więcej transferu w roamingu UE od konkurencyjnego Plusha. To kolejna po nim bardzo dobra oferta.

3. miejsce – Red Bull Mobile SieMa (32 pkt).

Red Bull Mobile SieMa 29 to nowy abonament operatora (zadebiutował w lutym tego roku). Nie oferuje on tak wielu bonusów, jak Plush czy nju, ale i tutaj dostaniemy pakiet nielimitowanych połączeń głosowych i tekstowych (SMS/MMS) do wszystkich w kraju, a także w roamingu UE. Lutową nowością w RBM SieMa jest kumulowanie niewykorzystanych GB na 2 miesiące. Szkoda, że operator nie stosuje tej samej zasady, co Mobile Vikings na kartę (o czym dalej tekście). Umowa na czas nie określony.

4. miejsce ex aequo – Freedom2 (31 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to jest to chyba najlepszy bezterminowy abonament bez telefonu. Freedom2 w cenie zbliżonej do Plusha zapewnia aż 20 GB (i to od razu, a nie po 2 latach stażu!), ponadto oczywiście nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Brakuje też social mediów za free, ale z uwagi na dużą paczkę danych, ich obecność wydaje się być zbyteczna. Co ciekawe, w kwocie niewiele wyższej od nju (29,70 zł) wirtualny operator oferuje pakiet Freedom3 z aż 30 GB! Którą ofertę wybierzesz?

4. miejsce ex aequo – Lajtowy Hit (31 pkt).

Najdroższy abonament bez telefonu w naszym zestawieniu. Jeżeli skorzystamy z promocji, to za przeniesienie numeru do Lajt Mobile cena zostanie obniżona do 34,99 zł. Za kolejne 2 zł możemy wykupić opcjonalny pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne, gdyż operator nie oferuje ich w podstawie. Dostaniemy za to namiastki pakietu roamingu UE w postaci Bonusu Krajowego. Lajt Mobile oferuje w ramach Lajtowego Hitu – oprócz nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów – aż 30 GB LTE w bezterminowej umowie.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo – Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

Operator a2mobile oferuje jedne z najtańszych – i przy okazji najbardziej atrakcyjnych – pakietów na kartę. Jego najlepsza oferta, Niewyczerpalne Wszystko, kosztuje tylko 19,90 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymamy nielimitowany zestaw minut, wiadomości SMS i MMS nie tylko w kraju, ale również w roamingu UE. To nie wszystko – dostaniemy niewyczerpalny pakiet internetowy, który jednak zwalnia i to już po 5 GB. W ramach oferty otrzymamy także darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo – Orange 25 GB (36 pkt) – nowość.

Kwietniowe liftingi pakietów nie ominęły Orange na kartę. Tym razem zmiana jednak nie jest korzystna – nowi klienci otrzymają na start mniejszą paczkę danych, ale umówmy się: Orange wciąż oferuje bardzo dużo gigabajtów. Podstawowy transfer wynosi na początku 10 GB, resztę zaś stanowi bonus za doładowanie konta. Ponadto aktywując pakiet cykliczny można liczyć na dodatkowe 1 GB miesięcznie! Pakiet Orange oferuje w praktyce niemal wszystko (także roaming UE bez dodatkowych opłat), oprócz nielimitowanych MMS-ów. Ale kto przy tak dużym transferze by się nimi przejmował?

3. miejsce ex aequo – nju 29 (35 pkt).

Pakiet na kartę kosztuje tyle samo, co abonament nju. Oferuje jednak nieco mniej – nie dostaniemy w nim bonusu dla dwojga (o czym dalej w sekcji ofert duet), ale są też pewne plusy. Z racji, iż jest to klasyczna oferta prepaid, możemy (lecz nie musimy) doładowywać konto raz na 31 dni. W przypadku bezterminowej umowy abonamentu konieczne są już systematyczne opłaty miesięczne.

3. miejsce ex aequo – Nowy Plush 10 GB (35 pkt) – nowość.

Kolejna zmiana na minus dotknęła oferty Plusha na kartę. W Nowym Plushu otrzymamy np. pakiet nocny za dodatkowe 10 zł, ale przez obcięcie darmowego roamingu UE traci w naszym zestawieniu aż 3 punkty. Jeżeli często wyjeżdżamy za granicę, wybierzmy abonamentowe alter ego pakietu w postaci Plush ABO 10 GB. Plush na kartę za 25 zł niestety nie daje (w przeciwieństwie do abonamentu operatora) premii za staż w postaci dodatkowych GB.

5. miejsce – Viking 29 No Limit (34 pkt).

Nie zależy nam na roamingu UE, ale nie chcemy podpisywać umowy (nawet bezterminowej, np. z bardzo atrakcyjnym Premium Mobile)? Wybierzmy zatem znakomitą ofertę krajową na kartę od Mobile Vikings. Pakiet Viking 29 No Limit tego wirtualnego operatora zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, a także aż 15 GB transferu. Co najważniejsze, niewykorzystane megabajty przechodzą na kolejny miesiąc! W praktyce można uzbierać nieskończenie wielką paczkę GB, ale pod warunkiem, że nie przegapimy terminu doładowania konta. Jeżeli się spóźnimy, konto zostanie zablokowane, a zebrany transfer przepadnie. Aby się przed tym ustrzec, wystarczy aktywować usługę autodoładowanie. W ramach pakietu dostaniemy również Facebooka i Messengera bez limitów danych.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce – T-Mobile 2w1 (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. W T-Mobile otrzymamy połączenie 2 pakietów T1 Bez Limitu. Ich cena wynosi 40 (sama karta SIM) i 60 zł (numer z telefonem). Opłaty startowe smartfonów zaczynają się w przypadku najtańszych modeli od 9 zł. Obie osoby mają do dyspozycji nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

2. miejsce – Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet jest połączeniem 2 indywidualnych pakietów Stan Nielimitowany Solo. Za scalenie 2 numerów w ramach pojedynczej umowy Stan Nielimitowany Solo otrzymamy 20 zł rabatu (10 zł na każdą kartę SIM). Ceny zaczynają się od 100 zł z 2 telefonami (minimalne raty po 10 zł + 80 zł za 2 numery). Operator przewidział do dyspozycji taki sam poziom usług, jak w pakiecie indywidualnym.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.60 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 109,00 zł. Połączenie 2 topowych abonamentów Plusa oznacza przyznanie rabatu w wysokości aż 50% na drugi numer! Ostatecznie po zsumowaniu abonamentu z ratami (minimum 17 zł) za 2 telefony wychodzi jednak nieco drożej niż w konkurencji. W pakiecie otrzymamy naturalnie nielimitowane usługi w kraju i w Unii Europejskiej.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo – Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 94,00 zł. Skromniejszy pakiet od Plusa uzyskał tyle samo punktów. W tym przypadku do dyspozycji będzie tylko 8 GB na 2 osoby, ale miesięczne rachunki są o kilkanaście złotych niższe. Podobnie, jak w poprzedniej konfiguracji, drugi numer jest tańszy o 50%, a za telefony pobierana jest dodatkowa opłata.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – Orange Duet Korzyści (31 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 106,98 zł. Orange nieco zyskał dzięki zwiększeniu GB w abonamencie. Każdy do dyspozycji otrzyma 10 GB na pełnej prędkości (później do 10 Mb/s), nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich w kraju i w roamingu UE. Na łączną wysokość rachunków miesięcznych składają się również raty za sprzęt.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce – ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet jest wyśmienitym pakietem dla dwojga. Za połączenie 2 abonamentów operatora otrzymamy łączny rabat -10 zł (5 zł na kartę SIM). W cenie 40 zł za 2 numery operator oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (w ramach roamingu UE) i 10 GB na osobę. Od końca kwietnia dla nowych klientów przewidziano ponadto dodatkową paczkę 10 GB na YouTube. Umowa bezterminowa.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce – W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. O 2 zł taniej wypada abonament nju mobile dla dwojga, gdyż na drugi numer przydzielany jest rabat aż 20 zł (kosztuje tylko 9 zł!). Oferowane usługi są niemal identyczne, jak w przypadku 2 indywidualnych pakietów nju. Niemal, gdyż transfer 10 GB jest jednak dzielony na 2 osoby. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce – LajtDuet L (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Propozycja Lajt Mobile jest najdroższa z naszej piątki, ale zapewnia największy pakiet internetowy – aż 30 GB! Nie dostaniemy jednak roamingu UE bez dodatkowych opłat, a pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne kosztuje dodatkowe 2 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo – Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Freedom Dla Dwojga+ to połączenie 2 atrakcyjnych pakietów Freedom2. Oferta jest znacznie tańsza od wcześniejszego Lajt Mobile i w cenie pakietu zapewnia już nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych. Gwarantowany transfer wynosi 20 GB na osobę. Jedna z najlepszych krajowych ofert dla dwojga (brak darmowego roamingu UE) z umową bezterminową.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce – LajtDuet M  (29 pkt) – nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Lajt Mobile obniżył abonament nie tylko w wybranych pakietach indywidualnych, ale także w duetach. LajtDuet M kosztuje teraz niecałe 36 zł za 2 karty SIM (wcześniej prawie 45 zł). Dostaniemy w nim to samo, co w topowej ofercie operatora, lecz z mniejszą paczką danych – zamiast 30 GB jest to „tylko” 10 GB na osobę. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Ranking ofert komórkowych – Maj 2018
3.7 (73.33%) 9 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.