Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Maj 2018

58

W kwietniu 2018 doszło do kilku delikatnych zmian w ofertach niektórych operatorów. Czy nieznaczne zmiany cen i korekty pakietów internetowych w Lajt Mobile, Orange czy Plushu mają swoje odbicie w naszym comiesięcznym rankingu? Które aktualnie dostępne pakiety na abonament, na kartę i duet są najbardziej atrakcyjne? Zapraszamy do lektury.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Oferty aktualne na 27.04.2018. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Abonament z telefonem:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 15 GB (33 pkt) - nowość.

Abonament Plusha z telefonem na dobre zagościł już na rynku. Operator oferuje urządzenia na raty (jak Plus i Orange) - do pakietu Plush ABO 15 GB doliczane są dodatkowe opłaty za telefon. Ostatecznie rachunki miesięczne z reguły (wszystko zależy od klasy smartfona) nie przekraczają 50 zł, z czego równe 25 to opłata za abonament. Dostaniemy w nim nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y w kraju, a także w ramach roamingu UE. Całość uzupełnia pakiet 15 GB z darmowymi aplikacjami internetowymi oraz - co jest kwietniową nowością w ofercie - dodatkowe 10 GB na YouTube.

Bodaj największą wadą oferty jest mała ilość dostępnych modeli telefonów.

2. miejsce - T1 Bez Limitu (32 pkt).

Najtańszy wariant abonamentu T1 Bez Limitu kosztuje 80 zł miesięcznie. Niezależnie od kwoty zobowiązania, pakiety zapewniają (nie licząc GB w roamingu UE) te same warunki umowy. Zasada jest prosta - im droższy abonament, tym tańsze telefony w opłacie startowej, których ceny zaczynają się od 9 zł. Operator w ramach abonamentu zapewnia oczywiście nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe (SMS/MMS), a także nieskończoną paczkę danych. Należy jednak pamiętać, że transfer zwalnia do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Roaming UE bez dodatkowych opłat.

Abonament 80 zł zawiera już opłatę za telefon, nie jest więc naliczana (jak np. we wcześniejszym Plushu) dodatkowa rata za sprzęt. T-Mobile ma w swojej ofercie bardzo duży wybór modeli, zarówno budżetowych, jak i flagowych.

3. miejsce ex aequo - Stan Nielimitowany Solo 60 (31 pkt).

Stan Nielimitowany Solo od Play to bardzo zbliżona oferta do wcześniejszego pakietu T-Mobile. Jego cena w najtańszej konfiguracji wynosi 60 zł na miesiąc, ale także i w tym przypadku dostaniemy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz nielimitowany objętościowo transfer danych. Jego prędkość również ulega redukcji maksymalnie do 1 Mb/s po wykorzystaniu pierwszych 10 GB. Co zatem różni obie oferty oprócz minimalnej ceny? Play oferuje mniejszą paczkę GB w UE, za to zapewnia darmowy dostęp do platform Tidal, Play NOW oraz Showmax (tę ostatnią na 3 miesiące).

Sieć Play ma bogatą ofertę pod względem ilości dostępnych modeli telefonów. Ich ceny zaczynają się od symbolicznej złotówki.

3. miejsce ex aequo - Plus. 60 (31 pkt).

Topowy abonament Plusa. W przeciwieństwie do wcześniejszego Play i T-Mobile niewyczerpalny pakiet internetowy zwalnia nie po 10, lecz po 12 GB. Poza tym plan Plus.60 zapewnia nielimitowane minuty, wiadomości SMS/MMS w kraju i w roamingu UE. Całość uzupełnia wiele opcjonalnych dodatków, m.in. darmowy przez pierwszy miesiąc pakiet HBO GO.

Kwota 50 zł nie stanowi całości miesięcznego zobowiązania, bowiem do abonamentu doliczana jest dodatkowa rata za telefon. Jej wysokość (minimalnie 6 zł, nierzadko powyżej 100 zł) zależna jest od klasy sprzętu. W przeciwieństwie do swojej submarki Plush znajdziemy tu szeroki wybór klasycznych telefonów komórkowych i smartfonów.

3. miejsce ex aequo - Plan Optymalny (31 pkt) - nowość.

Kolejny abonament, do którego należy doliczyć osobną ratę za telefon. Orange w ramach swojego Planu Optymalnego oferuje to samo, co poprzednicy (nielimitowane usługi w kraju i w roamingu UE). W kwietniu operator nieco przebudował swój abonament, dzięki czemu po przekroczeniu 10 GB włącza się lejek nie 16 kb/s, lecz do 1 Mb/s. Dzięki temu zabiegowi, Orange reklamuje swój pakiet internetowy jako „bez limitu”. Działa on tak samo, jak w przypadku T-Mobile i Play.

Nie może być inaczej - wybór smartfonów w Orange jest jednym z najbardziej bogatych. Co ciekawe, za niektóre modele operator nie pobiera opłaty startowej (wynosi 0 zł).

Porównaj oferty na abonament


 

Abonament bez telefonu:

1. miejsce - Nowy Plush ABO 10 GB (38 pkt) - nowość.

Bardzo dużo w niskiej cenie. Tak można w jednym zdaniu podsumować abonament submarki Plusa, a więc nowy Plush ABO 10 GB. Za 25 zł otrzymamy nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (także w ramach roamingu UE), nielimitowane aplikacje internetowe oraz bonus za staż (zwiększający się transfer z 10 do 20 GB). Od końca kwietnia 2018 w ramach pakietu oferowana jest - tylko dla nowych klientów - dodatkowa paczka 10 GB na YouTube. Dzięki temu pakiet jest jeszcze atrakcyjniejszy.

Umowa z operatorem podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że możemy w każdej chwili zrezygnować z usług Plusha.

2. miejsce - nju z usługą „Wszystko - nie więcej niż 29 zł” (35 pkt).

Bardzo zbliżony - choć nieco droższy - jest bezterminowy abonament nju mobile. Pakiet Wszystko - nie więcej niż 29 zł zapewnia te same warunki w domu i w UE, lecz bez darmowych social mediów. Nic nie szkodzi, bowiem dla stałych klientów paczka danych również rośnie, lecz nie do 20, a do aż 30 GB! Sieć nju mobile zapewnia również nieco więcej transferu w roamingu UE od konkurencyjnego Plusha. To kolejna po nim bardzo dobra oferta.

3. miejsce - Red Bull Mobile SieMa (32 pkt).

Red Bull Mobile SieMa 29 to nowy abonament operatora (zadebiutował w lutym tego roku). Nie oferuje on tak wielu bonusów, jak Plush czy nju, ale i tutaj dostaniemy pakiet nielimitowanych połączeń głosowych i tekstowych (SMS/MMS) do wszystkich w kraju, a także w roamingu UE. Lutową nowością w RBM SieMa jest kumulowanie niewykorzystanych GB na 2 miesiące. Szkoda, że operator nie stosuje tej samej zasady, co Mobile Vikings na kartę (o czym dalej tekście). Umowa na czas nie określony.

4. miejsce ex aequo - Freedom2 (31 pkt).

Jeżeli nie potrzebujemy roamingu UE bez dodatkowych opłat, to jest to chyba najlepszy bezterminowy abonament bez telefonu. Freedom2 w cenie zbliżonej do Plusha zapewnia aż 20 GB (i to od razu, a nie po 2 latach stażu!), ponadto oczywiście nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich krajowych sieci. Brakuje też social mediów za free, ale z uwagi na dużą paczkę danych, ich obecność wydaje się być zbyteczna. Co ciekawe, w kwocie niewiele wyższej od nju (29,70 zł) wirtualny operator oferuje pakiet Freedom3 z aż 30 GB! Którą ofertę wybierzesz?

4. miejsce ex aequo - Lajtowy Hit (31 pkt).

Najdroższy abonament bez telefonu w naszym zestawieniu. Jeżeli skorzystamy z promocji, to za przeniesienie numeru do Lajt Mobile cena zostanie obniżona do 34,99 zł. Za kolejne 2 zł możemy wykupić opcjonalny pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne, gdyż operator nie oferuje ich w podstawie. Dostaniemy za to namiastki pakietu roamingu UE w postaci Bonusu Krajowego. Lajt Mobile oferuje w ramach Lajtowego Hitu - oprócz nielimitowanych minut, SMS-ów i MMS-ów - aż 30 GB LTE w bezterminowej umowie.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty na kartę:

1. miejsce ex aequo - Niewyczerpalne Wszystko (36 pkt).

Operator a2mobile oferuje jedne z najtańszych - i przy okazji najbardziej atrakcyjnych - pakietów na kartę. Jego najlepsza oferta, Niewyczerpalne Wszystko, kosztuje tylko 19,90 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymamy nielimitowany zestaw minut, wiadomości SMS i MMS nie tylko w kraju, ale również w roamingu UE. To nie wszystko - dostaniemy niewyczerpalny pakiet internetowy, który jednak zwalnia i to już po 5 GB. W ramach oferty otrzymamy także darmowe social media i usługę Wi-Fi Calling.

1. miejsce ex aequo - Orange 25 GB (36 pkt) - nowość.

Kwietniowe liftingi pakietów nie ominęły Orange na kartę. Tym razem zmiana jednak nie jest korzystna - nowi klienci otrzymają na start mniejszą paczkę danych, ale umówmy się: Orange wciąż oferuje bardzo dużo gigabajtów. Podstawowy transfer wynosi na początku 10 GB, resztę zaś stanowi bonus za doładowanie konta. Ponadto aktywując pakiet cykliczny można liczyć na dodatkowe 1 GB miesięcznie! Pakiet Orange oferuje w praktyce niemal wszystko (także roaming UE bez dodatkowych opłat), oprócz nielimitowanych MMS-ów. Ale kto przy tak dużym transferze by się nimi przejmował?

3. miejsce ex aequo - nju 29 (35 pkt).

Pakiet na kartę kosztuje tyle samo, co abonament nju. Oferuje jednak nieco mniej - nie dostaniemy w nim bonusu dla dwojga (o czym dalej w sekcji ofert duet), ale są też pewne plusy. Z racji, iż jest to klasyczna oferta prepaid, możemy (lecz nie musimy) doładowywać konto raz na 31 dni. W przypadku bezterminowej umowy abonamentu konieczne są już systematyczne opłaty miesięczne.

3. miejsce ex aequo - Nowy Plush 10 GB (35 pkt) - nowość.

Kolejna zmiana na minus dotknęła oferty Plusha na kartę. W Nowym Plushu otrzymamy np. pakiet nocny za dodatkowe 10 zł, ale przez obcięcie darmowego roamingu UE traci w naszym zestawieniu aż 3 punkty. Jeżeli często wyjeżdżamy za granicę, wybierzmy abonamentowe alter ego pakietu w postaci Plush ABO 10 GB. Plush na kartę za 25 zł niestety nie daje (w przeciwieństwie do abonamentu operatora) premii za staż w postaci dodatkowych GB.

5. miejsce - Viking 29 No Limit (34 pkt).

Nie zależy nam na roamingu UE, ale nie chcemy podpisywać umowy (nawet bezterminowej, np. z bardzo atrakcyjnym Premium Mobile)? Wybierzmy zatem znakomitą ofertę krajową na kartę od Mobile Vikings. Pakiet Viking 29 No Limit tego wirtualnego operatora zapewnia nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich w kraju, a także aż 15 GB transferu. Co najważniejsze, niewykorzystane megabajty przechodzą na kolejny miesiąc! W praktyce można uzbierać nieskończenie wielką paczkę GB, ale pod warunkiem, że nie przegapimy terminu doładowania konta. Jeżeli się spóźnimy, konto zostanie zablokowane, a zebrany transfer przepadnie. Aby się przed tym ustrzec, wystarczy aktywować usługę autodoładowanie. W ramach pakietu dostaniemy również Facebooka i Messengera bez limitów danych.

Porównaj oferty na kartę


 

Oferty duet z telefonem

1. miejsce - T-Mobile 2w1 (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. W T-Mobile otrzymamy połączenie 2 pakietów T1 Bez Limitu. Ich cena wynosi 40 (sama karta SIM) i 60 zł (numer z telefonem). Opłaty startowe smartfonów zaczynają się w przypadku najtańszych modeli od 9 zł. Obie osoby mają do dyspozycji nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w Polsce i w roamingu UE.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

2. miejsce - Stan Nielimitowany Duet (33 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 100,00 zł. Stan Nielimitowany Duet jest połączeniem 2 indywidualnych pakietów Stan Nielimitowany Solo. Za scalenie 2 numerów w ramach pojedynczej umowy Stan Nielimitowany Solo otrzymamy 20 zł rabatu (10 zł na każdą kartę SIM). Ceny zaczynają się od 100 zł z 2 telefonami (minimalne raty po 10 zł + 80 zł za 2 numery). Operator przewidział do dyspozycji taki sam poziom usług, jak w pakiecie indywidualnym.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 20 GB.

3. miejsce ex aequo - Plus.60 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 109,00 zł. Połączenie 2 topowych abonamentów Plusa oznacza przyznanie rabatu w wysokości aż 50% na drugi numer! Ostatecznie po zsumowaniu abonamentu z ratami (minimum 17 zł) za 2 telefony wychodzi jednak nieco drożej niż w konkurencji. W pakiecie otrzymamy naturalnie nielimitowane usługi w kraju i w Unii Europejskiej.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 24 GB.

3. miejsce ex aequo - Plus.50 x2 (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 94,00 zł. Skromniejszy pakiet od Plusa uzyskał tyle samo punktów. W tym przypadku do dyspozycji będzie tylko 8 GB na 2 osoby, ale miesięczne rachunki są o kilkanaście złotych niższe. Podobnie, jak w poprzedniej konfiguracji, drugi numer jest tańszy o 50%, a za telefony pobierana jest dodatkowa opłata.

Pakiet 8 GB jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce - Orange Duet Korzyści (31 pkt) - nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: od 106,98 zł. Orange nieco zyskał dzięki zwiększeniu GB w abonamencie. Każdy do dyspozycji otrzyma 10 GB na pełnej prędkości (później do 10 Mb/s), nielimitowane minuty, wiadomości SMS i MMS do wszystkich w kraju i w roamingu UE. Na łączną wysokość rachunków miesięcznych składają się również raty za sprzęt.

Nieograniczony Internet zwalnia po wykorzystaniu 10 GB.

Porównaj oferty na abonament


 

Oferty duet bez telefonu

1. miejsce - ABO Duet 10 GB (39 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł. Plush ABO Duet jest wyśmienitym pakietem dla dwojga. Za połączenie 2 abonamentów operatora otrzymamy łączny rabat -10 zł (5 zł na kartę SIM). W cenie 40 zł za 2 numery operator oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (w ramach roamingu UE) i 10 GB na osobę. Od końca kwietnia dla nowych klientów przewidziano ponadto dodatkową paczkę 10 GB na YouTube. Umowa bezterminowa.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

2. miejsce - W Parze za 19 zł (34 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł. O 2 zł taniej wypada abonament nju mobile dla dwojga, gdyż na drugi numer przydzielany jest rabat aż 20 zł (kosztuje tylko 9 zł!). Oferowane usługi są niemal identyczne, jak w przypadku 2 indywidualnych pakietów nju. Niemal, gdyż transfer 10 GB jest jednak dzielony na 2 osoby. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB jest dzielony na 2 numery.

3. miejsce - LajtDuet L (32 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 59,99 zł. Propozycja Lajt Mobile jest najdroższa z naszej piątki, ale zapewnia największy pakiet internetowy - aż 30 GB! Nie dostaniemy jednak roamingu UE bez dodatkowych opłat, a pakiet nielimitowanych minut na numery stacjonarne kosztuje dodatkowe 2 zł. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony.

Pakiet 30 GB nie jest dzielony na 2 numery.

4. miejsce ex aequo - Freedom Dla Dwojga+ (31 pkt).

Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł. Freedom Dla Dwojga+ to połączenie 2 atrakcyjnych pakietów Freedom2. Oferta jest znacznie tańsza od wcześniejszego Lajt Mobile i w cenie pakietu zapewnia już nielimitowane połączenia do sieci stacjonarnych. Gwarantowany transfer wynosi 20 GB na osobę. Jedna z najlepszych krajowych ofert dla dwojga (brak darmowego roamingu UE) z umową bezterminową.

Pakiet 20 GB nie jest dzielony na 2 numery.

5. miejsce - LajtDuet M  (29 pkt) - nowość.

Łączny koszt za 2 karty SIM: 35,99 zł. Lajt Mobile obniżył abonament nie tylko w wybranych pakietach indywidualnych, ale także w duetach. LajtDuet M kosztuje teraz niecałe 36 zł za 2 karty SIM (wcześniej prawie 45 zł). Dostaniemy w nim to samo, co w topowej ofercie operatora, lecz z mniejszą paczką danych - zamiast 30 GB jest to „tylko” 10 GB na osobę. Umowa na czas nieokreślony.

Pakiet 10 GB nie jest dzielony na 2 numery.

Porównaj oferty GSM


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług - np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 -  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 - wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu - więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 - wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

58
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
33 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
AntośMarioPiotrMarcispromis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcis
Gość
Marcis

Na kartę polecam z czystego serca Mobile Vikings. Jest już od lutego i jak na razie nie miałem problemów. Help Desk bardzo miły i dobry, żaden operator u którego byłem poprzednio, nie oferował tak dobrej pomocy jak Mobile Vikings. Do tego kumulacja internetu, autodoładowanie. Jak da mnie najlepszy operator na rynku, oferta też najlepsza. Jak ktoś będzie chciał przenieść siędo Viingów, to proszę mój kodzik: JPpjynA. Osoba przenosząca dostaje 19 punktów Vikinga po 3 doładowaniu, jeden punkt to złotówka.

ocido
Gość
ocido

Bzdury facio piszesz -wczoraj stracilem pół dnia aby się połączyć z *222 operatorem,gdy uzyskałam
połączenie,czekalem 15minut sluchając durnej muzyczki i słysząc co 30sek iż wszyscy operatorzy są zajęci.Nie mogłem ich kodem /mając środki na kącie/doładować 1G internetu /kod *222*1024#/
Odp. od operatora jest ,aby potwierdzić wciśnij 1 ,aby anulować -wciśnij 0.Wciskam 1 -dop. zły kod.
próbój ponownie.I tak w kółóko.Paranoja,badziewie Nie polecam nikomu.

Marcis
Gość
Marcis

Kod *222 jest dla Virgin, więc chyba piszesz o dziewicy nie o Vikingach. ;)

Bart
Gość
Bart

Ile to tego Internetu w UE jest w Plushu ABO 25zł bez telefonu czas nieokreślony?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Wg operatora (info dosłownie sprzed kilkudziesięciu minut) 2 GB, a wg innych informacji (m.in. klientów Plusha) 1,7 GB.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Masz abonament Plusha za 25 zł? Niedawno było 1,5 GB w UE, później 1,7 (o którym piszesz Ty i my w tekście), a teraz dostaliśmy info od operatora, że jest aż 2,0 GB w roamingu. Mógłbyś jeszcze raz sprawdzić swój pakiet? :)

Mario
Gość
Mario

Mówimy o ofercie na kartę. Wg. Plusa nic się nie zmieniło. Skąd macie te informacje że oferta na kartę została pozbawiona darmowego roamingu?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Plus twierdzi, że Nowy Plush na Kartę oferuje jednak darmowe warunki roamingu UE?

Marek
Gość
Marek

Nigdzie nie znalazłem informacji, ile GB Plush oferuje w roamingu.
W ofercie na kartę np. w T-mobile za 25 zł otrzymujemy 1,61 GB w roamingu.

Piotr
Gość
Piotr

W tej chwili mam Nowego Plusha na kartę. Sprawę pakietów „obwąchałem” jeszcze kilka miesięcy temu przed wyjazdem do UE. W abo za 25 zł mniej więcej od początku roku było (i w tej chwili jest) do dyspozycji 2,0 GB, w pakiecie 25 zł na kartę jest do użycia 1,7 GB. Problemem jest brak rzetelnej informacji ze strony operatora, np. na stronie Plusha do tej pory nie ma regulaminu „Promocja-europejska-dla-Abonentow-Prepaid.pdf” poświadczającego zwiększenie z 1,3 na 1,7 GB w pakietach na kartę (jest tylko dokument dotyczący wersji abo). Ten dokument jest, ale głęboko zaszyty na stronie plus.pl. Czasami mam wrażenie, że operatorzy… Czytaj więcej »

Marcin z Komórkomatu
Gość

Tylko o którego Nowego Plusha na Kartę chodzi? Tegorocznego, czy z kwietnia zeszłego roku? Kwietniowy miał na 100% darmowy roaming, ten „najnowszy” wg naszych wcześniejszych informacji nie, ale widzimy, że wielu z Was było zapewnionych, że jednak tak. Badamy tę sprawę, jeżeli będzie trzeba, to dokonamy roszady w rankingu, aby było sprawiedliwie.
Zmiany w ofertach Plusha na kartę następują w praktyce co rok:
– 22.04.2016:
https://komorkomat.pl/plush-na-karte-nowa-oferta/
– 15.03.2017:
https://komorkomat.pl/promocja/plush-na-karte-3-nowe-pakiety/
– 20.04.2018:
https://komorkomat.pl/promocja/plush-na-karte-dodatkowe-gb/

Piotr
Gość
Piotr

Wg mnie taryfa Nowy Plush na kartę jest jedna i się nie zmieniła. Jeśli ktoś włączy sobie kodem bonus danych za doładowanie Plush Internet Promo BS *136*11*01#, wtedy może dodatkowo włączyć pakiety bez danych, np. no limit rozmowy i sms/mms. Ja nie korzystam z bonusu danych za doładowanie i włączam pakiet no limit z danymi 10 GB za 25 zł. Uważam, że pakiety roamingowe w usługach na kartę nie zmieniły się i nadal obowiązuje regulamin z 1.01.2018 Promocja-europejska-dla-Abonentow-Prepaid.pdf, który uzależnia wielkość pakietu data UE od kwoty pakietu uwzględniającego dane, czyli np. 25 zł za doładowanie z promocją IPromo BS lub… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Tak naprawdę po ostatnich zmianach bonusów data wynikałoby, że Plush nie zmienił taryfy podstawowej Nowy Plush na Kartę, tylko promocje włączane kodami: Internet Promo BS *136*11*01# i Pakiet YouTube *121*11*01#. O zmianach roamingowego pakietu danych w UE nie było żadnych informacji.

Piotr
Gość
Piotr

…i dodano jeszcze promocję „Surfuj w nocy” *121*11*01# za 10 zł. Oferta Plush na kartę to taki trochę Frankenstein z taryfą podstawową i przyszytymi, zmienianymi co kilka miesięcy wieloma opcjami do wyboru. Nie można o niej powiedzieć, że jest prosto skonstruowana. Skąd biedny użytkownik ma wiedzieć, czy korzystniej jest doładowywać co miesiąc z bonusem danych na 30 dni i włączyć osobno no limit na rozmowy/sms/mms, czy doładowywać rzadziej i więcej, włączając pakiet internet/rozmowy/sms/mms? Użytkowniku… nie wiesz o co kaman, to i tak się nie dowiesz, więc przejdź na abo… tam jest prościej. Sądząc po wpisach na forach, w Plush abo… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Dodam tylko, że 1,7 GB do wykorzystania UE/PL dotyczy promocji „Internet, rozmowy, SMS, MMS bez limitu” z pakietem danych 10 GB w Nowym Plushu na kartę (to standardowa, stara promocja uruchamiana kodem *136*11*07#). Ostatnio Plush intensywnie promuje comiesięczne doładowania, więc w witrynie na str. głównej usług dla kart jest prezentowana tylko opcja doładowania z 30-dniowym bonusem w postaci pakietu danych i do tego dołączenia rozmów i sms/mms no limit kodem *136*11*08#). Stare promocje są nadal dostępne i dezinformacją tego bym nie nazwał, ale chowając wybrane informacje w witrynie przed klientem, Plush nie daje nowym klientom zbyt dużego wyboru i niezbyt… Czytaj więcej »

doktorarca
Gość
doktorarca

Na czym ma polegać obciecie darmowego roamingu w nowym plushu na kartę? Mam pakiet no limit za 25 zł…teraz przez weekend majowy byłem w Czechach i Austrii i smsy i minuty do Polski nie pobrały mi ani grosza z konta…a neta miałem notmalnie 1,7 GB . Wiecnie rozumiem o co chodzi wam?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Od końca kwietnia dostępny jest Nowy Plush na Kartę, który zastąpił starą ofertę. Kosztuje tyle samo i oferuje w kraju te same warunki, ale dodatkowo +10 GB na YouTube’a, za to w regulaminie/cenniku nie ma nic o roamingu UE. Sytuację tę opisuje też Jan nieco niżej w wątku.

Mario
Gość
Mario

Czy ktoś może jednoznacznie podać przyczynę obcięcia punktów dla oferty Plush na kartę. Infolinia Plusa dementuje informacje tutaj rozpowszechniane że oferta na kartę została pozbawiona darmowego roamingu.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Badamy jeszcze raz kwestię Nowego Plusha na Kartę (ROAH w abonamencie jest oczywiście bez zmian). Ogólnie dziwna sytuacja.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Plush na kartę ma zwrócone 3 punkty za roaming UE bez dodatkowych opłat.

Jan
Gość
Jan

Ok. Dobra wiadomość.

Piotr
Gość
Piotr

W regulaminach promocji na kartę pkt 3.3 jest zawsze w identycznym brzmieniu. To dziwne, ale te regulaminy nic nigdy nie wspominały o wydzieleniu części pakietu data na UE – tego dotyczyły osobne regulaminy, które są skrzętnie pochowane na stronach operatora.

Marcin z Komórkomatu
Gość

I to nas zmyliło. Oddaliśmy Plushowi na kartę 3 pkt.

freemo
Gość
freemo

Z Plusherm jest jeden problem. Jeśli ktoś ma ochotę skorzystać z oferty abonamentowej ABO i jednocześnie chce przenieść do nich numer, to Plush zmusza do podpisania umowy na aktywację tzw. numeru technicznego. Z którego i tak nie skorzystasz, bo dwóch katy sim do telefonu nie włożysz. Za taki numer wnosi się opłatę równą opłacie abonamentowej. Oznacza to, że jeśli masz podpisaną umowę na czas oznaczony u operatora, od którego odchodzisz i zaznaczysz odejście z dniem zakończenia smyczy, to do tego czasu płacisz dwa abonamenty – u starego operatora i w Plushu. Jeśli chcesz poczekać trzy miesiące na przeniesienie numeru, to… Czytaj więcej »

Mario
Gość
Mario

Dlatego co bardziej roztropni najpierw przenoszą numer do oferty na kartę a później przechodzą na ABO bez dodatkowych kosztów. 😉

Marian
Gość
Marian

Jeżeli przenosisz nr do Plush abo 15 GB na 24 mies., to masz przecież 3 pełne abonamenty w Plush za darmo.

Lidzia
Gość
Lidzia

Mam abonament w Novum S.A na kartę z netem za 25 zeta a moja mama bez netu 15 zeta. Uważam że to są super cenowo oferty.

Mariusz Patek
Gość
Mariusz Patek

Ale w Novum za 25 zł nie ma MMS i tylko 10 Gb internetu. Mobile Vikings jest lepsze bo obniżyło cenę i za 25 zł mamy pełny no limit SMS, MMS i rozmowy na stacjonarne i komórkowe a do tego 15 Gb internetu który nie przepada i się kumuluje. I bez żadnej umowy. Z autodoładowaniem dostajemy 1 Gb internetu dodatkowo. Polecam wszystkim Mobile Vikings i mój kod polecajacy do przeniesienia nr kBCSWw . Obydwoje dostaniemy po 19 zł. na konto.

Paweł
Gość
Paweł

mam njumobila bez telefonu nie więcej niż 29,00 … tylko że 1 fv była 29.00 … dalej 32,00 dalej 31,00 niby groszowe sprawy ale dla mnie słowo „nie więcej” oznacza ” maksymalną” stawkę 29,00 a jak płacimy więcej powinni zrezygnować z wprowadzania w błąd klientów słowem „nie więcej” … jest w regulaminie cennik w którym wyliczone są stawki za rzeczy dodatkowe które tworzą stawki ponad 29,00 np. polskie litery w sms czy sms na telefony domowe w kwocie 1,00 … dla mnie użyte słowo „nie więcej” jest tylko okłamaniem klienta co do sumy, nie mam zastrzeżeń do sieci działa w… Czytaj więcej »

Lusia
Gość
Lusia

a ja polecam Novum S.A. mam u nich abonament za 25 zeta.wszystko gra,dobrze działa.

syntia
Gość
syntia

tez mam – nie musiałam wiązać się umową

ismena
Gość
ismena

za brak cyrografu dostaje sie punkciki w rankingu;)

Caro
Gość
Caro

tak, to jest bardzo dobra opcja, bo jak nam się coś nie spodoba, to można szukać dla siebie lepszego miejsca

tetate
Gość
tetate

czyli wchodzisz w ofertę bez zadnego ryzyka, bo w każdym momencie można powiedzieć baj, baj. Super. Za to warto dopłacic nawet ciut więcej

sahdza
Gość
sahdza

w sumie to nie wiem czemu Novum tę ofertę abnamentem nazywa

kamilos
Gość
kamilos

Moze niektórym wydaje się, że w abonamencie dostanie więcej… nie wiem, ale oferta fajna czy to abonament czy opcja na karte

promis
Gość
promis

ja nigdy nie zrezygnowałam z abonamentu w trakcie umowy, ale na pewn jest to plus ze nas łancuchem nie przywiazuja do grzejnika p;p

Antoś
Gość
Antoś

abonament tworzy hmm…więź miedzy operatorem a użytkownikiem. Może potem sa lepsze oferty dla takich właśnie użytkowników..

Mikser
Gość
Mikser

Dlaczego nie podajecie okresu podpisania umowy, to od razu dyskwalifikuje plush, bo umowa jest na 24 miesiące, jesteście nieobiektywni.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Plush 10 GB – umowa na czas nieokreślony
Plush 15 GB – umowa na 24 miesiące

Wyraźnie zaznaczyliśmy to w tekście.

Mariusz Patek
Gość
Mariusz Patek

Mobile Vikings obniżyło cenę z 29 na 25 zł za pełen no limit i 15 Gb internetu, i to wszystko bez umowy. Jakość oferty znacząco wzrosła. Mój kod do przeniesienia nr. do Wikingów kBCSWw .

Marcin z Komórkomatu
Gość

Ranking aktualizujemy na bieżąco co miesiąc, ale w innych miejscach informujemy o zmianach:
https://komorkomat.pl/promocja/mobile-vikings-na-karte-25-zl/
https://komorkomat.pl/promocja/mobile-vikings-viking-29-no-limit/

Remix
Gość
Remix

A gdzie jest Virgin???!!! I ich nowy pakiet za 25 ziko Gigadaje?! Minuty smsy bez ograniczeń i 15 GB. Żadnej umowy – na kartę.

Marcin z Komórkomatu
Gość

O ile dobrze pamiętam na 6 czy 7 miejscu, w każdym razie poza top 5.

Refael72
Gość
Refael72

Co do różowych, opłata miesięczna 80 zł jest rozbijana na 21 zł abo + 59 rata. Po spłaceniu rat abo skacze do 80, (80 abo + rata 0zł). Lepiej wziąć gdzieś, gdzie rata jest osobno i po spłaceniu której mamy ciągle niższy abonament.

Paweł Wiśniewski
Gość
Paweł Wiśniewski

z jakiej racji mobile viking nie znalazlo sie na 1pozycji sk9ro ma najlepsza oferte.Nie ma zadnego lejka i wszystko ma najtaniej.Ma wszystko lacznie z. mmsami i kumulacje internetu.Nie ma lepszej oferty na karte i dlugo nie bedzie.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Mobile Vikings traci parę punktów na braku roamingu UE bez dodatkowych opłat.

Rafał m
Gość
Rafał m

Nie rozumiem tego rankingu ofert no limit na karte ?? mobile viking powinien być na 1 miejscu ponieważ nie wykorzystany internet 15gb z miesiąca na miesiac kumuluje się za 25 zł i reszta to no limit w tym wysyłanie mmsów !

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dodajemy również punkty za darmowy roaming UE, na którym Mobile Vikings akurat traci.

Rafał m
Gość
Rafał m

Zapomniałbym polecam dodatkwo ze skorzystania z dodatkowych punktów = które przy doładowaniu zmniejszą wartość o 19 zł. przy zakładaniu konta trzeba polecić innego vikinga wpisując kod referencyjny: Ag3txGE.

Bart
Gość
Bart

Jak to jest z tym duetem? Mam jeden numer w Plush ABO i teraz chcę wziąć drugi ABO. Tym drugim będzie przenoszony numer z Play zarejestrowany na inną osobę. Duet działa tylko na numery przypisane do jednej osoby, czy jak to wygląda?

Filip Doniewierski
Gość
Filip Doniewierski

Ja jestem w Virgin Mobile i jestem bardzo zadowolony. Płacę 40 zł za abonament i mam nielimitowane rozmowy i smsy oraz 30 gb internetu. Jest to bardzo dobra oferta i obowiązuje nas tylko 2 lata

Rafał m
Gość
Rafał m

mobile vikings RZĄDZI !!! w opcji no limit za 25zł i polecam wszystkim ! przy zakładaniu konta podajcie mój kod referencyjny a zgarniecie 19zł darmowego doładowania: Ag3txGE

gremlin
Gość
gremlin

Rzućcie tylko okiem na sieć wRodzinie. Nie dość że super oferta to zasięg, opcja z dostawą plus świetna obsługa :D

pewdie
Gość
pewdie

a sprawdź teraz w rodzinie – maja fajny pakiet 10 gb i bez limitu rozmowy i sms na dwa miesiace za 30 zlotych. to chyba fajna oferta!

Skorpio Piaskal
Gość
Skorpio Piaskal

Co to za ranking?
Chcę ofert na karte, prepaid, nie „no limit”. No limit to forma abonamentu wiec co robi w ofercie na karte?

Co do polecenia jakiejs oferty, to polecam viking mobile dla osób które mało dzwonią, 19zl w tym przez miesiąc do vikinga i play za darmo, dopiero w następnym miesiącu zchodzi z konta. Czyli jesli macie kogos w play lub vikings wychodzi 19zl na 2 miesiace, a nawet więcej jesli malo dzwonicie.

Piotr
Gość
Piotr

Marcin, czy obcięcie roamingowych pakietów danych w Nowym Plushu jest potwierdzone? U mnie nadal w pakiecie na 25 zł jest widoczna rezerwacja 1,7 GB na UE/PL.

Mario
Gość
Mario

Ja mam podobnie. Wszystko wskazuje na to, że nic się w tej kwestii nie zmieniło. Infolinia Plusa dementuje nowe informacje dot. roamingu.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów