Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Luty 2024

Oto najnowszy Ranking ofert komórkowych, w którym znajdziesz najlepsze oferty! Szukasz atrakcyjnego abonamentu z samą kartą SIM lub z telefonem, a może ofertę na kartę lub pakiet dla par? Wszystko to znajdziesz w naszym porównaniu ofert GSM na luty 2024!

Oferty aktualne na 25.01.2024. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – Numer1 (35 pkt).

4. miejsce ex aequo – No Limit 20 GB (33 pkt).

4. miejsce ex aequo – O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB za jedyne 25 zł oferuje nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS w kraju i w ramach roamingu UE, a to nie wszystko! Jest tu też paczka 15 GB Internetu, która wzrasta do 20 GB dla stałych klientów. Umowa bezterminowa z darmowymi social media (aplikacjami internetowymi, które nie wpływają na pakiet GB).

37 pkt. Pakiet „Wszystko” to podobna oferta do wcześniejszego Plusha. Tym razem jednak z bazowych 20 gigabajtów, transfer danych rośnie do 60 GB za lojalność, a więc za staż w sieci nju mobile! Naturalnie są tu również nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Polsce i w roamingu UE (RLAH – roam like at home). Umowa na czas nieokreślony.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

35 pkt. lajt mobile i jego pakiet Numer 1 jest jeszcze tańszy! Dostarcza aż 30 GB Internetu bez czekania na bonus stażowy. W dodatku otrzymasz tu nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, a także wiadomości SMS/MMS w Polsce i UE, a całość odbywa się w oparciu o infrastrukturę Plusa. Można zamówić umowę bezterminową, tj. na czas nieokreślony.

33 pkt. A oto najtańsza oferta z nielimitowanymi usługami w kraju i roamingu UE. Jej cena miesięczna to jedyne 24,90 zł. W INEA możesz także liczyć na transfer 20 GB pakietu internetowego w Polsce i 5 GB w UE, bez dodatkowych bonusów za staż w sieci czy social mediów. 

33 pkt. Pakiet O! Swobodna! od operatora OTVARTA przypomina wcześniej wymienionego lajta. Dostaniesz w nim aż 31 GB paczki danych w 5G, lecz w wyższej cenie wynoszącej 29,99 zł na miesiąc. Nie ma tu RLAH, ale jest tzw. Pakiet Wakacyjny, którego możesz aktywować 2x w danym roku kalendarzowym. Usługi głosowe i tekstowe w Polsce są nieograniczone (no limit).

32 pkt. Freedom3 5G to kolejny znakomity bezterminowy abonament z samą kartą SIM! Ten kosztuje dokładnie 29,70 zł i oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe (SMS/MMS), ale ponownie tylko w Polsce – nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE. Ale to nic, bo dostaniesz tu aż 45 GB transferu 5G! W tej cenie jest to bardzo dużo Internetu w telefonie!

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 59 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Plush ABONAMENT 60 GB jest idealny dla tych, którzy szukają nowego telefonu. Oferuje szeroki wybór telefonów już od 1 zł na start. Abonament obejmuje 60 GB transferu 5G, rok Disney+ gratis oraz darmowe aplikacje internetowe. Nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (SMS i MMS) w Polsce i UE są wliczone w cenę, ale raty za sprzęt nie są ujęte w tym niskim abonamencie.

34 pkt. Unikalna oferta, gdzie opłata za telefon jest wliczona w cenę abonamentu, bez dodatkowych rat. Abonament INEA za 24,90 zł trwa jedynie 1 rok zamiast 24 miesięcy! Obejmuje nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, jednak wybór telefonów jest ograniczony i wymagana jest wyższa opłata startowa.

33 pkt. W Plusie 59 5G możesz liczyć na 50 GB 5G oraz roczną subskrypcję Disney+. Opłata startowa za telefon jest niska, a raty można rozłożyć na 12, 24 lub 36 miesięcy. Naturalnie zyskasz też nielimitowane usługi w Polsce i w ramach roamingu UE. Opłata miesięczna za sam abonament to 59 zł, ale trzeba do niego doliczyć wspomnianą ratę za telefon komórkowy.

33 pkt. Topowy T-Mobile Oferta L Nielimitowana zapewnia nieograniczony transfer danych 5G! Właśnie pod tym względem jego abonament jest tak ceniony. Za 85 zł (nie licząc osobnej raty za sprzęt) dostaniesz też nielimitowane rozmowy, wiadomości tekstowe SMS/MMS oraz usługę Rozrywka bez Ograniczeń w ramach której możesz skorzystać np. z platformy Tidal czy HBO Max za 0 zł przez pierwszy kwartał!

32 pkt. Nieskończony transfer 5G przez pierwszy rok, a później 240 GB 5G miesięcznie zapewnia też Abonament L sieci Play! W cenę 85 zł wliczana jest też telewizja Play NOW, a także nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS i MMS, również w roamingu UE. Liczne modele telefonów i smartfonów dostępne są od symbolicznej złotówki, a ich opłata ratalna dodawana jest do abonamentu.

32 pkt. Abonament Plan M od Orange zapewnia z kolei 140 GB transferu 5G. W cenę wliczone są usługi, ale nie urządzenie, które można kupić w osobnych ratach. Orange często oferuje telefony bez opłaty startowej (0 zł na start!), z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami w Polsce i UE (RLAH). Rachunki miesięczne za sam abonament to równe 65 zł.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah S (35 pkt).

2. miejsce ex aequo – Perfekt Match (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – #GIGACZAD (34 pkt).

2. miejsce ex aequo – GO! S (34 pkt).

5. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

35 pkt. Oferta S zdobywa prowadzenie w segmencie prepaid dzięki swojej hojnej ofercie 55 GB danych. W ramach tego planu taryfowego sieci Heyah, za 35 zł miesięcznie otrzymujesz nieograniczone połączenia głosowe oraz nielimitowane SMS/MMS w Polsce i w roamingu UE. Znakomicie!

34 pkt. Mobile Vikings w pakiecie Perfekt Match za jedyne 25 zł oferuje kumulację Internetu w telefonie! Niezużyty transfer danych przenosi się na kolejny miesiąc, co pozwala na oszczędzanie danych. Za 25 zł miesięcznie użytkownicy ucieszą się dodatkowo z nielimitowanych rozmów i wiadomości w Polsce, lecz w bez w pełni darmowego roamingu UE (RLAH). Aby zachować zgromadzone GB, konieczne jest utrzymanie aktywnego konta, np. poprzez opcję Autodoładowanie. Warto!

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

34 pkt. Ta nowa oferta Virgin Mobile kusi użytkowników 50 GB transferu danych w Polsce (w tym 6,71 GB w UE), nielimitowanymi minutami i wiadomościami tekstowymi oraz dodatkowymi 1000 minutami do Ukrainy. Ponadto zyskas tu aż 5000 GB danych na rok, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną w cenie 35 zł miesięcznie.

34 pkt.Nowa oferta T-Mobile, która spadła z pierwszego miejsca w rankingu na przełomie 2023 i 2024 roku, zawiera 30 GB danych (w tym 15 GB bonusowych za doładowanie) oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe SMS/MMS. Wszystko to – a także bezpłatny roaming UE – w cenie 30 zł miesięcznie.

33 pkt. Ta oferta sieci komórkowej a2mobile zapewnia Wi-Fi Calling, darmowe aplikacje internetowe (czyli social media bez zużycia danych), nielimitowane usługi głosowe i tekstowe w kraju oraz solidne 30 GB transferu danych. Nie obejmuje za to darmowego roamingu UE, choć jeszcze parę lat temu to właśnie RLAH stanowił o sile oferty na kartę a2mobile.

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. W ramach oferty dwojga Duet Plush, para płaci nie 50 zł (2x 25 zł), lecz 40 zł miesięcznie, co oznacza oszczędność 10 zł miesięcznie. Każdy z numerów korzysta z 15 GB Internetu, który wzrasta do 20 GB dzięki bonusowi za staż w sieci. Umowa oferuje nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe w kraju i w UE (RLAH) bez określonego terminu zakończenia – jest więc bezterminowa.

35 pkt. W nju mobile duet główny numer kosztuje 29 zł, a drugi tylko 9 zł miesięcznie, co daje oszczędność 20 zł miesięcznie! Łącznie za dwa numery zapłacicie 38 zł na miesiąc. Transfer danych wynosi od 20 do 60 GB, ale jest współdzielony między obie osoby. Umowa jak zwykle na czas nieokreślony.

Zobacz również: 5 najtańszych ofert komórkowych z 2 kartami SIM

35 pkt. W tym pakiecie wirtualnego operatora (MNVO) lajt mobile otrzymuje się rabat -5 zł miesięcznie, a obie osoby mają do dyspozycji nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y oraz 30 GB transferu danych. Można wybrać umowę bezterminową lub na określony czas.

33 pkt. Z kolei ten pakiet lajt mobile oferuje nawet 300 GB transferu danych na osobę! Cena wzrasta do 84,98 zł za dwie karty SIM, ale reszta warunków pozostaje bez zmian. Dostępna jest umowa bezterminowa.

31 pkt. W ofercie dla par od Premium Mobile łączy się dwa abonamenty Freedom2, zapewniając każdej osobie 30 GB danych, nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe, lecz bez darmowego roamingu UE. Cena po rabacie wynosi 34,80 zł za oba numery. Umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
5/5 - (4 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.