Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ranking ofert komórkowych – Luty 2023

Nasz najnowszy ranking ofert komórkowych pomoże Ci w dokonaniu optymalnego wyboru. Który abonament lub oferta na kartę jest najlepsza? Gdzie dostaniesz największą zniżkę dla par? Zapraszamy do lektury!

Oferty aktualne na 24.01.2023. Pamiętaj, że ranking zawiera oferty dobrane wg naszego algorytmu (szczegóły w tabeli poniżej rankingu) faworyzującego oferty bez limitu. Aby poznać inne taryfy, sprawdź je w naszej porównywarce GSM.

Promocje operatorów na Święta


Najlepszy abonament bez telefonu

1. miejsce – Plush ABONAMENT 15 GB (39 pkt).

2. miejsce – nju z usługą „Wszystko” (37 pkt).

3. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

4. miejsce ex aequo – Numer1 (33 pkt).

4. miejsce ex aequo– O! Swobodna! 5G (33 pkt).

6. miejsce – Freedom3 5G (32 pkt).

39 pkt. Plush ABONAMENT 15 GB uzyskał najwięcej punktów w abonamentach bez telefonu (sama karta SIM). Rachunki miesięczne wynoszą tylko 25 zł, a w zamian otrzymasz usługi głosowe i tekstowe bez limitu, także w ramach roamingu UE (RLAH). Zyskasz także darmowe aplikacje internetowe oraz rosnący transfer danych z 15 do 20 GB! Wystarczy być stałym klientem Plusha.

37 pkt. Rosnący transfer dostaniesz też w nju mobile. Jego pakiet „Wszystko” zapewnia bonus za staż, gdzie Internet zwiększa się z 20 do 60 GB! Rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane, również w ramach roamingu UE. Pakiet nju kosztuje miesięcznie 29 zł, a od września 2022 dostajesz w nim 5G w nju mobile! Umowa naturalnie bezterminowa.

Oferty rodzinne z 3 kartami SIM

34 pkt. Abonament INEA No Limit 20 GB kosztuje nieco mniej od Plusha (24,90 zł na miesiąc), a co oferuje? Połączenia głosowe i tekstowe bez limitu nie tylko w Polsce, ale też w roamingu UE. Dostaniesz poza tym 20 GB transferu danych, w tym 3,08 GB w UE.

33 pkt. Wirtualna sieć lajt mobile nie oferuje premii za staż, ale spokojnie – dostaniesz tu od razu aż 30 GB miesięcznie! Pakiet Numer 1 z umową na czas nieokreślony kosztuje tylko 24,99 zł. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w Polsce do wszystkich sieci, ale bez w pełni bezpłatnego roamingu UE (RLAH).

33 pkt. Abonament O! Swobodna! jest dość podobny. Polski wirtualny operator OTVARTA daje aż 31 GB 5G! Cena jest jednak nieco wyższa i wynosi 29,99 zł, a umowa bezterminowa. Zamiast RLAH jest tu tzw. Pakiet wakacyjny, którego możesz uruchomić dwukrotnie w trakcie roku kalendarzowego.

Zobacz również: OTVARTA – 100 GB ekstra z Komórkomatem

32 pkt. Nie mogło w zestawieniu zabraknąć przedstawiciela Premium Mobile. Najwięcej punktów zebrał pakiet Freedom3 5G za 29,70 zł na miesiąc. Ta wirtualna sieć GSM oferuje aż 40 GB w jakości 5G, bezterminową umowę i nielimitowane usługi do wszystkich w Polsce, ale ponownie bez w pełni darmowego roamingu UE (roam like at home – RLAH).

Najlepszy abonament z telefonem

1. miejsce – Plush ABONAMENT 50 GB 5G (35 pkt).

2. miejsce – No Limit 20 GB (34 pkt).

3. miejsce ex aequo – Plus 65 5G (33 pkt).

3. miejsce ex aequo – Oferta L Nielimitowana (33 pkt).

5. miejsce ex aequo – Solo L 5G (32 pkt).

5. miejsce ex aequo – Plan M (32 pkt).

35 pkt. Bez niespodzianki – także w abonamencie z telefonem najwięcej punktów zebrał Plush, a konkretnie jego pakiet Plush ABONAMENT 60 GB. Opłata miesięczna to 50 zł – nie licząc osobnej raty za telefon – w zamian zyskasz 60 GB transferu 5G, darmowe social media czy Disney+ za darmo na rok. Poza tym wszelki usługi są bez limitu, także w roamingu UE. Ceny telefonów od 1 zł na start.

34 pkt. W INEA jest zupełnie inaczej. Co prawda za abonament z telefonem zapłacisz tylko 24,90 zł (nie ma osobnych rat!), to jednak wybór smartfonów jest mizerny, a opłaty startowe wysokie. W zamian umowa trwa tu tylko 12 miesięcy! Usługi głosowe/tekstowe są nielimitowane w Polsce i w ramach roamingu UE.

33 pkt. Abonament Plus 65 5G oferuje darmowy dostęp do Disney+ na 2 lata i nielimitowany transfer 5G na rok! Kosztuje on 65 zł, ale cena ta nie obejmuje osobnej raty za urządzenie. Ponadto otrzymasz tu 300 darmowych minut z Polski do Unii Europejskiej i nielimitowane usługi w Polsce i roamingu UE. Wybór telefonów jest b. szeroki, a ceny zaczynają się od 1 zł na start.

33 pkt. W T-Mobile dostaniesz nielimitowany Internet przez całą umowę! W topowym planie taryfowym Oferta L Nielimitowana transfer 5G nigdy nie zwolni i nigdy się nie wyczerpie! Opłaty miesięczne wynoszą 85 zł, ale ponownie trzeba do nich doliczyć osobną ratę za wybrany telefon. Ich wybór bardzo duży, a usługi w pełni no limit. U tego operatora dostaniesz też Rozrywkę bez Ograniczeń (m.in. HBO MAX czy Tidal) za 0 zł przez pół roku.

32 pkt. Topowy pakiet z telefonem od Play także oferuje bardzo dużo. Abonament L da Ci teraz w promocji 2x więcej transferu 5G i rabat -10 zł każdego miesiąca! W rezultacie rachunki (bez telefonu) wynoszą tylko 70 zł miesięcznie. Usługi głosowe i tekstowe SMS/MMS są bez limitu, dostaniesz w dodatku telewizję Play NOW. Opłaty startowe od 1 zł za telefon.

32 pkt. Nowy abonament Plan M od Orange oferuje teraz nie 60, lecz aż 140 GB przez pierwszy rok! W kolejnych 12 miesiącach transfer internetowy spada z kolei do poziomu 70 GB na miesiąc. Oferta kosztuje 65 zł miesięcznie i należy do niej doliczyć osobną ratę za telefon (od 0 zł na start!). Usługi głosowe i tekstowe nielimitowane także w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Najlepsza oferta na kartę

1. miejsce – Heyah na Kartę 35 GB (37 pkt).

2. miejsce – T-Mobile Bez Limitu L (35 pkt).

3. miejsce – Perfekt Match (34 pkt).

4. miejsce – Niewyczerpalne Wszystko (33 pkt).

5. miejsce – #GigaDaje (31 pkt).

37 pkt. Jeżeli nie chcesz abonamentu, nawet bezterminowego z samą kartą SIM, postaw na Heyah. Za 25 zł dostaniesz tu aż 35 GB transferu danych! Poza tym usługi głosowe i tekstowe są nielimitowane do wszystkich w Polsce i w roamingu UE. Świetna i niedroga oferta na kartę!

35 pkt. Bardzo podobną ofertą dysponuje T-Mobile Polska, a więc macierzysta sieć Heyah. Tym razem cena pakietu to 30 zł, ale w zamian zyskasz usługę Supernet Video DVD, dzięki której będziesz mógł korzystać np. z Netflixa bez utraty transferu, którego jest tu 30 GB miesięcznie. Reszta usług no limit, także w UE.

34 pkt. A jeżeli nie potrzebujesz bezpłatnego roamingu UE, wybierz pakiet Perfekt Match z 25 GB transferu od Mobile Vikings. Ten wirtualny operator obiecuje kumulację niewykorzystanych gigabajtów w nieskończoność! Znakomita oferta na kartę! Trzeba tylko zadbać o ważność konta – warto aktywować usługę Autodoładowanie.

Zobacz również: Mobile Vikings na kartę taniej o 50%!

33 pkt. Kolejna dobra oferta na kartę, a więc a2mobile i jego pakiet Niewyczerpalne Wszystko. Za 29,90 zł oferuje 30 GB transferu, Wi-Fi Calling i darmowe social media. Ponadto operator oferuje nielimitowane minuty i wiadomości tekstowe SMS/MMS, ale bez RLAH (roam like at home).

32 pkt. Wracamy do ofert za 25 zł miesięcznie! Tyle kosztuje plan – #Gigadaje sieci Virgin Mobile. Operator ten oferuje nielimitowane usługi w Polsce (choć bez darmowych MMS-ów), ale tak samo bez darmowego roamingu UE (RLAH). W zamian dostaniesz tu bonus za staż, gdzie transfer danych rośnie z 15 do aż 30 GB!

Najlepsza oferta duet

1. miejsce – ABO Duet 15 GB (39 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 40,00 zł.

2. miejsce ex aequo – W Parze za 19 zł (35 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 38,00 zł.

2. miejsce ex aequo – lajtDUET MEGA  (34 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 84,98 zł. 

4. miejsce – lajtDUET Nr 1 (33 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,98 zł.

5. miejsce – Freedom Dla Dwojga + (31 pkt). Łączny koszt za 2 karty SIM: 44,40 zł.

39 pkt. Nowy duet Plusha oferuje od razu 15 GB transferu na każdą osobę, a wraz ze stażem rośnie on do 20 GB na osobę. Jest więc tak samo, jak w ofercie indywidualnej z 1 kartą SIM, ale taniej! Zamiast 50 zł za 2 numery zapłacisz tylko 40 zł – to aż 10 zł rabatu każdego miesiąca! Usługi nielimitowane, a umowa bezterminowa.

34 pkt. nju mobile duet rabat dla par jest jeszcze większy! Drugi numer kosztuje bowiem nie 29, a tylko 9 zł! Upust cenowy wynosi więc aż -20 zł na miesiąc, a za 2 numery zapłacisz tylko 38 zł. Poza tym transfer rośnie z 20 do 60 GB 5G w bonusie za staż, ale jest on dzielony na obie osoby. Umowa oczywiście bezterminowa.

Zobacz również: najtańsze oferty z 2 kartami SIM

34 pkt. Jeżeli zależy Wam jednak na jak największym transferze GB w telefonie, to spójrzcie na DUET MEGA od lajt mobile. Cena to 84,98 zł za oba numery, ale zyskacie aż 300 GB transferu na każdą osobę! Usługi głosowe i tekstowe bez limitów, ale tylko w Polsce (brak RLAH). Umowa bezterminowa.

33 pkt. lajt mobile oferuje jednak najczęściej tanie oferty, jak w tym przypadku – za 2 karty SIM zapłacisz w sumie 44,98 zł, ale dostaniesz mniej transferu GB. Oznacza to rabat -5 zł w porównaniu do 2 indywidualnych i takich samych umów. Ta jest oczywiście podpisywana na czas nieokreślony.

31 pkt. Rabat -5 zł miesięcznie proponuje także inny polski wirtualny operator komórkowy, mianowicie Premium Mobile. Jego oferta dla par to nic innego, jak połączenie 2 indywidualnych abonamentów Freedom2. Dostaniesz tu 20 GB transferu na każdą osobę, a do tego minuty i wiadomości SMS/MMS bez limitu do wszystkich, ale nie w roamingu UE.


SPRAWDŹ wszystkie oferty komórkowe


Zasady punktowania

Wzięliśmy pod uwagę zarówno aspekt jakościowy (gwarantowane usługi w pakiecie), jak i cenowy. Punktowaliśmy zatem m.in. (w systemie zero-jedynkowym) oferowane nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y, a także cenę i wielkość pakietu internetowego (według ustalonych widełek). Zastosowaliśmy również wyraźną hierarchię usług – np. minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych są o wiele ważniejsze od nielimitowanych MMS-ów, stąd różnica w ilości otrzymanych punktów. Szczegółowe zasady punktacji zamieszczamy w tabeli pod rankingiem.

Zmiany:

  • lipiec 2017 –  wprowadzenie dodatkowych punktów za darmowy roaming
  • październik 2017 – wprowadzenie zmian w punktowaniu aplikacji bez limitów danych; dotychczas tyle samo pkt otrzymywały oferty z 1 i więcej aplikacjami, które nie pobierały transferu – więcej szczegółów w poniższej tabeli
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu roamingu; Lajt Mobile otrzymuje 1 pkt za Bonus Krajowy, Play z kolei tylko 2 zamiast 3 za zmiany zasad w roamingu UE
  • luty 2018 – wprowadzenie zmian w punktowaniu pakietu internetowego; Play i T-Mobile otrzymują -1 pkt za obniżenie prędkości transferu, a2mobile -2 pkt
  • czerwiec 2018 – wprowadzenie zmian przedstawiania pakietów GB do transferu na pełnej prędkości
  • lipiec 2020 – 1 pkt za 5G

Punktacja Komórkomatu

Usługa
Ilość punktów
minuty na nr komórkowe
6
minuty na nr stacjonarne
3
SMS-y do wszystkich sieci
6
MMS-y do wszystkich sieci
2
Internet do 2 GB
1
Internet 2,01-4 GB
2
Internet 4,01-6 GB
3
Internet 6,01-10 GB
4
Internet 10,01-20 GB
5
Internet ponad 20 GB
6
transfer niedzielony na 2 karty SIM
3
zwiększający się z czasem transfer
3
2 darmowe aplikacje/strony www
1
co najmniej 3 darmowe aplikacje/strony www
2
5G
1
cena do 10 zł
8
cena 10,01-20 zł
7
cena 20,01-25 zł
6
cena 25,01-30 zł
5
cena 30,01-40 zł
4
cena 40,01-60 zł
3
cena 60,01-80 zł
2
cena 80,01-100 zł
1
cena 100,01-120 zł
0
cena 120,01-140 zł
-1
cena ponad 140 zł
-2
oferta bezterminowa
3
oferta z telefonem
3
roaming bez dodatkowych opłat
3
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów